Facebook iesūdz tiesas slēpšanas ekspertu par Bitcoin ieguldījumu izkrāpšanu

Facebook

Sociālo mediju gigants, Facebook iesūdz Basantu Gajjaru par maskēšanās darbībām platformā, kuras mērķis ir veicināt Bitcoin veida izkrāpšanu un viltus ziņu izplatīšanu par notiekošo COVID-19 pandēmiju.

Negodīgi aktieri ir meklējuši katru iespēju nozagt bitkoinu un citas virtuālās valūtas no nenojaušajiem upuriem, dažreiz izmantojot globālu problēmu un upuru neaizsargātību..

Viltotas Bitcoin ieguldījumu shēmas un COVID-19 jaunumi

Saskaņā ar a tiesas prāvu ko ceturtdien (2020. gada 9. aprīlī) iesniedza Facebook un tā meitasuzņēmums Instagram, ASV apgabala tiesā Kalifornijas ziemeļu apgabalā, Gajjar, kopš 2018. gada Facebook ir aizsegtas vairākas reklāmas Facebook, no kurām dažas pārdeva viltotas bitcoin shēmas un uztura bagātinātājus.

Izraksts no tiesas pieteikuma skan:

“Atbildētāja maskēšanas pakalpojumi tika izmantoti, lai cita starpā veicinātu maldinošas diētas un farmaceitiskās zāles, krāpšanos ar kriptovalūtām un pat maldinošu informāciju par COVID-19 pandēmijas ekonomisko ietekmi”.

Gajjar, Indijas pilsonim, kurš dzīvo Bangkokā, piederēja un vadīja nereģistrētu uzņēmumu LeadCloak, kas specializējās reklāmas maskēšanā. Maskēšana ir paņēmiens, kas slēpj reklāmas patieso būtību, sabiedrībai parādot kaut ko citu.

Izvietojot šķietami “nekaitīgas” reklāmas tādās platformās kā Facebook, tiek bloķēts multivides platformas pārskatīšanas process, tādējādi novēršot platformas pievilcību maldinošām reklāmām.

Tiesvedībā arī tika apgalvots, ka Gadžārs 2020. gada martā izmantoja maskēšanas pakalpojumus, lai veicinātu krāpniecisku bitcoin shēmu. Kā ziņo Facebook, atbildētājs ievietoja nekaitīgu sludinājumu par nerūsējošā tērauda karotēm. Tomēr reklāma faktiski bija par bitcoin investīciju shēmu, kas, domājams, ekonomiski mazināja cilvēkus no koronavīrusa pandēmijas.

Tāpat atbildētājs izmantoja slavenības tēlu, lai piešķirtu “ticamību” virtuālās valūtas ieguldījumu platformai. Papildus bitcoin ieguldījumu pārdošanai Gajjars izmantoja arī maskēšanas pakalpojumus, lai reklamētu viltotus uztura bagātinātājus un parādītu slavenību attēlus, kuri, domājams, izmantoja produktu.

Līdz ar to sociālo mediju gigants pieprasa pastāvīgu rīkojumu pret Gajjar, LeadCloak un līdzstrādniekiem. Facebook arī pieprasa zaudējumu atlīdzību un lūdz atvieglojumu.

Kripto izkrāpšana, izmantojot jebkādus līdzekļus

Krāpnieciski dalībnieki netērē laiku, lai upurētu upurus pandēmijas vai kāda cita nozīmīga pasaules notikuma laikā, piemēram, notiekošās COVID-19 pandēmijas laikā. Pēc jaunā vīrusa parādīšanās ir reģistrēti vairāk nekā 1,6 miljoni gadījumu.

Apvienotajā Karalistē valsts nacionālā krāpšana & kiberziņošanas centrs Action Fraud nesen atklāja, ka iedzīvotāji Nacionālajam veselības dienestam (NHS) saņēma viltus e-pastus, kuros pieprasīja ziedojumus bitcoin..

Mēs joprojām saņemam lielu ziņojumu skaitu par viltotiem e-pastiem, kas tiek izmantoti ziedojumu pieprasīšanai NHS.

NHS nekad nelūgs nosūtīt naudu tieši uz bankas kontu vai veikt maksājumu, izmantojot Bitcoin.

Izpildiet mūsu padomu, lai būtu drošībā tiešsaistē.#koronavīrusu krāpšana pic.twitter.com/hxtaJ3AOFr

– Rīcības krāpšana (@actionfrauduk) 2020. gada 9. aprīlis

Turklāt aģentūra brīdināja pilsoņus nepiekāpties šādiem e-pasta ziņojumiem, jo ​​Apvienotās Karalistes veselības aprūpes sistēma nepieprasīs ziedojumus BTC un nepieprasīs pārskaitīt līdzekļus bankas kontā..

Vēl 2020. gada martā Lielbritānijas finanšu pārvaldes iestāde Finanšu rīcības iestāde (FCA) izdeva brīdinājumu par krāpšanos ar COVID-19. Aģentūra arī atklāja slikto dalībnieku taktiku un lūdza iedzīvotājus neatklāt sensitīvas detaļas, kā arī piesargāties no mutes dzirdināšanas shēmām, viltus labdarības projektiem.

Drošības apģērba Sophos pētnieks Česters Višņevskis atklāja krāpnieku darbības, kas uzdeva sevi par Pasaules Veselības organizāciju (PVO), lai veselības aģentūrai meklētu ziedojumus bitcoin..

Kad basketbolisti un līdzjutēji visā pasaulē sēroja par basketbola leģendas nāvi, Kobe Braients, kurš kopā ar savu pusaugu meitu un septiņiem citiem gāja bojā aviokatastrofā, kriptogrāfijas hakeri redzēja lielisku iespēju streikot.

Negodīgi aktieri mirušā bijušā basketbolista tapetēs slēpa digitālās valūtas ieguves skriptu. Ventilatori, kuri lejupielādēja Braienta attēlu no interneta, neapzināti ļautu crpytojackers datoros iegūt digitālo valūtu.

Regulatīvās aģentūras dažādās jurisdikcijās pastāvīgi brīdina investorus piesargāties no krāpnieciskām bitcoin shēmām, kas piedāvā fiktīvu ieguldījumu atdevi (ROI). ASV Tieslietu departaments apsūdzēja trīs vīriešus par masveida krāpnieciskas kriptogrāfijas ieguves shēmas īstenošanu.

Kā Blockonomi ziņoja 2020. gada janvārī, Bitcoin miljardieris Pīrss Brūks atbalstīja digitālās valūtas izkrāpšanu, ko vada EXW Wallet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me