Kryptoměna a konopný průmysl: dva horké trhy spolupracují

Konopná kryptoměna

Zdá se, že průmysl legálního konopí a průmysl kryptoměn mají nadějný vztah, pokud omluvíte hříčku.

Ti dva mají spoustu společného. Oba operují v legálně šedých oblastech, zejména ve Spojených státech. Čelí mnoha stejným výzvám z finančního, politického a regulačního hlediska. Dalo by se dokonce říci, že se jejich uživatelské základny překrývají, protože obojí legální konopí a kryptoměna jsou nejoblíbenější u mladších demografických skupin.

Konopná kryptoměna

Kromě jejich společných rysů má konopí a kryptoměna vzájemně se doplňující obchodní modely, které se pravděpodobně vzájemně posílí, protože adopce – v obou – je stále rozšířenější. Některé společnosti na obou stranách uličky již tuto přirozenou synergii využívají. Chystáme se představit krátký průzkum jednotlivých obchodních oblastí konopí a kryptoměn a poukázat na důležité křižovatky, které se mezi těmito dvěma vývojovými oblastmi vyvíjejí.

Výzvy Crypto

Výzvy, kterým čelí přijetí kryptoměny, jsou příliš známé. I přes působení ve veřejné sféře po větší část desetiletí jsou kryptoměny stále považovány mainstreamovými médii, veřejností a finančními institucemi za okrajový finanční nástroj.

Část z toho je praktická. Kryptoměny jsou relativně nové, pokud se na ně podíváme z tisícileté historie měny, a zatím si neužijí každodenní používání kdekoli mimo několik technologických enkláv na Maltě, Portoriku a některých velkých městech v USA a Asii . Jedním slovem jsou neznámí.

Několik vládních regulačních agentur ví přesně, jak k nim přistupovat, a ještě méně podniků jim důvěřuje jako k bezpečnému uchovávači hodnoty. Je to částečně kvůli jejich současné volatilitě a částečně kvůli jejich nízké míře přijetí. Nakonec to bude trochu začarovaný kruh. Je těžké přimět obchodníky k přijetí kryptoměny, protože jen málo jednotlivců nebo finančních institucí je ochotných je zvládnout. Výsledkem je, že méně obchodníků je ochotných je přijmout, a problém se neustále prohlubuje.

Pak existují některé velmi skutečné právní problémy. Není zcela jasné, zda se některé, všechny nebo žádné kryptoměny kvalifikují jako cenné papíry. Nejsou to tradiční měny jako takové, a proto s nimi není zacházeno ani zdaňovány stejným způsobem. A mají technologickou součást, která je odlišuje. Jsou uloženy a obchodovány na blockchainech, které nabízejí rychlé, distribuované a transparentní transakční řetězce.

Tyto výhody jsou, pokud jde o regulaci, poněkud dvousečný meč, protože blockchainy mohou překročit finanční instituce, podniky a dokonce i státní hranice.

Ve velkých městech je nyní umístěno více bitcoinových bankomatů, což otevírá přístup více lidem & existují i ​​další způsoby transakce s bitcoiny, které si získávají na popularitě, ale do přijetí hlavního proudu je ještě dlouhá cesta.

Konopná překážka

Předpokládejme prozatím, že mluvíme o částech světa, kde je konopí zcela legální. To nám umožňuje upustit od další slovní hříčky se všemi oblastmi, kde má konopí ne zcela oficiální status – zóny bez prosazování práva, dekriminalizované oblasti atd..

Ve skutečnosti tedy mluvíme zejména o státech, kde jsou výdejny marihuany všechny výše uvedené, legální a uznávané vládou USA.

I přes veškerou tuto oficiální podporu čelí výdejny konopí a farmy významným výzvám. Několik bank chce nabídnout půjčky nebo úvěry podniku založenému na marihuaně kvůli novosti trhu a lepkavým právním problémům, které vyvstanou, když vstoupí v platnost práva států.

Marihuana stále není na federální úrovni legální a protože banky jsou ze zákona povinny být federálně pojištěny, není zcela jasné, zda mohou hrát v marihuanovém průmyslu stejné podmínky..

Výdej konopí

Výdejna konopí, obrázek z Přesné konopí

Toto je důležité. Znamená to, že odvětví legální marihuany v hodnotě miliard dolarů (a marihuana je nyní legální ve dvou třetinách států USA) musí fungovat pouze na hotovostní bázi, podobně jako její bratranec na černém trhu. Tím se dostává do stejné „nebankovní“ lodi jako většina třetího světa.

Synergie

Právě tato „nebanková“ situace skutečně vytváří potenciál pro to, aby se kryptoměny a konopí spojily. Kryptoměny prokázaly prostřednictvím své technologie blockchain, že představují životaschopnou alternativu pro lidi, kteří nechtějí nebo nemohou zabezpečit tradiční bankovní účty. Jak původně uvedl tvůrce bitcoinů Satoshi Nakamoto ve své významné bílé knize, kryptoměny obsahují ve svých blockchainech veškerou důvěru a informace potřebné k úplnému obejití zprostředkovatelů třetích stran, jako jsou banky.

Hodnotu lze ukládat distribuovaným a otevřeným způsobem napříč blockchainem a lze ji převádět bez zapojení finančního nebo vládního subjektu.

Bylo to provedeno dříve, i když srovnání pravděpodobně zvedne obočí. Prvním rozšířeným případem přijetí bitcoinu byl vlastně černý trh Silk Road, kde bylo možné anonymně a v té době nezjistitelným způsobem za bitcoiny nakupovat drogy, zbraně a další nechutné předměty..

Tato souvislost mezi kryptoměnami a drogami se může zpočátku cítit nepříjemně, ale oba si navzájem propůjčují atmosféru respektu z dlouhodobého hlediska. Marihuana může být federálně zakázána, ale na státní úrovni je legální. Kryptoměny mohou získat pohledy od amerických daňových a regulačních úředníků, ale na vlastnictví nebo používání bitcoinu není nic neodmyslitelně nezákonného.

Zdá se, že blockchainová technologie a konopí jdou v tomto ohledu ruku v ruce. Provozovatelé konopí se mohou spolehnout na blockchain šitý na míru jejich použití jako úložiště hodnoty a jako transakční médium, které je bezpečnější a snadněji zpracovatelné než hotovost. Zároveň blockchain získává připravenou skupinu uživatelů, kteří se mohou zobrazit jako testovací případ v reálném světě. Koneckonců, pokud blockchain funguje dobře pro bezpečné sledování a manipulaci s konopnými transakcemi, proč by nefungoval stejně hladce v transakcích s autem, letem nebo potravinami?

Obě průmyslová odvětví mají co dokázat, a to jak veřejnosti, tak regulačním orgánům. Blockchain je prakticky navržen pro transparentní a snadno odpovědné transakce. To dává provozovatelům konopí určitou jistotu před vládními regulačními orgány, které se snaží zajistit, aby produkt nebyl přesunut na stále černé trhy, a dává potenciálním kryptoměnám určitou důvěryhodnost, pokud jde o zvládání velkého počtu každodenních transakcí.

Časní adoptoři

Existuje několik velkých projektů, které v současné době pracují na uzavření kryptoměny a konopného průmyslu. Většina z nich vznikla v roce 2014. Pět nejvýznamnějších je PotCoin, CannabisCoin, DopeCoin, Konopná mince, a CannaCoin. V květnu 2018 dosud nikdo nedosáhl širokého přijetí. Všichni však sdílejí stejný základní případ použití – pěstitelům marihuany, distributorům a přidruženým průmyslovým odvětvím dává společné médium směny a ověřitelné uchovávání hodnoty.

Potcoin

Bankovnictví pro konopný průmysl, obrázek z Potcoin.com

Všichni, kromě CannaCoinu, se mohou pochlubit tržními limity v milionech amerických dolarů. PotCoin, nejstarší ze skupiny, má tržní kapitalizaci ve výši 31 milionů dolarů.

Společné vyrůstání

Kryptoměna i konopí jsou zcela nová průmyslová odvětví. Infrastruktura pro oba téměř neexistuje ze všech možných úhlů. Ve skutečnosti nemají ani jeden z nich zcela legální status po celých Spojených státech. Konopí je v současné době legální pouze pro jednotlivé státy, zatímco americká Komise pro cenné papíry a burzy má politiku výměny informací ohledně kryptoměn.

Je pravděpodobné, že tito dva společně vyrostou. Jejich společné výzvy vytvářejí příležitosti pro doplňkový růst, zejména v právní a regulační oblasti. Kryptoměny dávají operátorům marihuany transparentnost a odpovědnost. Provozovatelé marihuany vytvářejí pro kryptoměny kromě vstřikovaného kapitálu také hodnotnou a stabilní zákaznickou základnu. Oba jsou připraveni na růst, protože demografické údaje z USA se stále více opírají o regulaci. Celkově konopí a kryptoměny představují jedinečný pohled na budoucí finanční svět.

Reference

  1. https://www.investopedia.com/news/top-marijuana-cryptocurrencies/
  2. https://www.entrepreneur.com/article/307979
  3. https://www.fool.com/investing/2018/02/15/marijuana-and-blockchain-a-match-made-in-heaven.aspx
  4. https://hackernoon.com/banking-the-unbanked-cannabis-industry-the-holy-grail-for-blockchain-technology-a4244aef052e
  5. https://hackernoon.com/cannabis-firms-and-crypto-companies-are-more-intertwined-than-you-probably-think-3de00a9b5d7d
  6. https://qz.com/1255586/420-where-weed-is-legal-in-the-us-and-in-countries-around-the-world/
  7. http://thehill.com/opinion/technology/380115-for-worlds-unbanked-bitcoin-is-tut-future