Jak mohou kryptoměny ovlivnit odvětví globálního převodu peněz

Převod peněz kryptoměnou

Převod peněz z jedné země do druhé může být pomalý a nákladný. V současné době se většina mezinárodních remitencí provádí pomocí RYCHLÝ (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications).

Společnost SWIFT ve skutečnosti nepřevádí finanční prostředky. Místo toho umožňuje finančním institucím vzájemně komunikovat spolehlivým a bezpečným způsobem. Jaká je částka peněz, která se převádí pomocí SWIFT? To je těžké říci, ale vezměte v úvahu skutečnost, že jen v lednu 2018 bylo vyměněno více než 639 milionů zpráv „FIN“ – zpráva, která přenáší finanční informace z jedné finanční instituce do druhé..

RYCHLÝ

V roce 2016 činil světový vývoz zboží 16 bilionů USD. Obchodní služby představovaly dalších 4,77 bilionu USD. Většina z těchto prostředků byla převedena pomocí sítě SWIFT. Instituce, která je družstevní společností se sídlem v Belgii, má více než 11 000 členů. Jeho služby využívá většina bank a finančních institucí.

Převod, který využívá technologii SWIFT, může trvat několik dní. Vezměte si příklad společnosti v USA, která chce poslat finanční prostředky dodavateli v Číně:

  • Americká společnost dá své bance pokyn, aby provedla převod na čínskou společnost.
  • Tato místní banka nemusí mít přístup na zahraniční finanční trhy. Jako zprostředkovatel by využívala korespondenční banku v USA.
  • Americká korespondenční banka by zase kontaktovala banku v Číně. To nemusí být banka dodavatele, ale jiná korespondenční banka.
  • Čínská korespondenční banka by poté převedla finanční prostředky do banky dodavatele.

Celý proces může trvat několik dní a může zahrnovat různé zprostředkovatele. Může také vyžadovat, aby velké částky držely korespondenční banky jménem banky, které poskytuje službu. Banka, která drží finanční prostředky, to označuje jako nostro účet. Stejný účet se bankou protistrany nazývá vostro účet.

Převod tohoto typu by nejen vyžadoval několik dní na dokončení, ale také by vyžadoval vyplacení určité náhrady každému zprostředkovateli. Celý proces je zdlouhavý a nákladný.

Blockchain na záchranu

Nedávný článek s názvem Vedení smečky v blockchainovém bankovnictví: Trailblazers udával tempo zdůrazňuje, že několik mezinárodních bankovních organizací očekává, že technologie blockchain bude mít zásadní dopad na jejich obchodní procesy. Příspěvek je založen na studii provedené IBM Institute of Business Value a Economist Intelligence Unit. Jednalo se o průzkum mezi 200 bankami v 16 zemích.

Průkopníci

Vedení balíčku v blockchainovém bankovnictví, obrázek z IBM

Téměř 70% bank, které byly součástí studie, uvedlo, že blockchain výrazně zkrátí čas a náklady na mezinárodní platby.

V nové iniciativě několik předních světových bank spojilo své síly a navrhly zcela novou digitální měnu založenou na blockchainu. Jejich cílem je vytvořit nástrojovou vypořádací minci, která vyčistí a vypořádá transakce pomocí blockchainu. Seznam bank, které jsou součástí tohoto konsorcia, zahrnují Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, Mitsubishi UFJ Financial Group a State Street.

Projekt původně zahájila UBS ve spolupráci s Deutsche Bank, Santander, Bank of New York Mellon a NEX. Pokud toto úsilí splní své cíle, umožní převody fondů dokončit v mnohem kratším časovém rámci, než je v současné době možné.

Další iniciativa k urychlení plateb zahrnuje vzájemné propojení Citi a Nasdaq. Nový podnik poskytne uživatelům přímý přístup ke globálním platbám z platformy Nasqq Linq pomocí CitiConnect pro Blockchain. Tento nástroj umožní přeshraniční platby ve více měnách a viditelnost platebních transakcí v reálném čase.

Jak Abra používá bitcoiny pro mezinárodní převody peněz

Podle Pew Research Center, americký nestranný americký think tank se sídlem ve Washingtonu, D. C., odhadovali migranti v roce 2016 574 miliard USD svým příbuzným ve svých domovských zemích. Kolik stojí provedení těchto remitencí?

Remittance Prices Worldwide, iniciativa prosazovaná Světovou bankou, která sleduje ceny remitencí ve všech zeměpisných oblastech světa, ukazuje, jak drahá může být tato služba. Své Zpráva z prosince 2017 uvádí, že celosvětové průměrné náklady na převody peněz činí 7,09%.

Remitence

Remitence plynou po celém světě 2016, obrázek z Výzkumné centrum PEW.

Ale regionální rozdíly mohou být obrovské. Převod peněz do Afriky z USA nebo z Evropy může stát dalších 15%. V samotné Africe mohou být poplatky za převody peněz extrémně vysoké. Článek v Rychlá společnost, americký obchodní časopis uvádí, že převod 33 000 Angoly Kwanza v hodnotě 200 USD z Luandy do Namibie stojí čtvrtinu této částky na poplatcích.

Abra, společnost, která byla zahájena v roce 2014 v Saratogě v Kalifornii, má v úmyslu vyřešit problém drahých mezinárodních převodů. K převodu plateb nepoužívá mezinárodní systém vypořádání. Místo toho používá bitcoin.

Uživatel jednoduše načte peníze z bankovního účtu do peněženky mobilního telefonu. Abra poté převádí tyto prostředky na bitcoiny a převádí je přes blockchain. Osoba na druhém konci přijímá prostředky v místní měně.

Abra

Abra webová stránka.

Unikátní vlastností této služby je, že zákazník neví, že peníze byly převedeny pomocí bitcoinů. Služba byla původně spuštěna za účelem převodu finančních prostředků z USA na Filipíny.

Společnost v současné době nabízí hotovostní služby na Filipínách a služby spojené s bankovním účtem v USA. Bitcoinové převody lze provádět z kterékoli země na světě.

Ripple je rychlý vzestup

Ripple je společnost, která slibuje, že přinese skutečnou sílu blockchainu do odvětví převodu peněz. Poskytuje nízkonákladovou službu, která je mnohem rychlejší než tradiční metody převodu peněz.

Hodnota jeho kryptoměny, XRP, zaznamenala v nedávné minulosti prudký nárůst. Na začátku ledna loňského roku měla jedna XRP hodnotu 0,006368 USD. Dnes se obchoduje za 0,959368 USD. To je nárůst o 15 000% za méně než 15 měsíců.

Zvlnění webu

Vlnění webová stránka.

Jaký je důvod tohoto zvýšení ocenění Ripple? Investoři si uvědomili, že RippleNet, jeho vlastní systém globálního převodu peněz, má ohromný příslib. Společnost Ripple již uzavřela dohody o partnerství s více než 100 finančními institucemi. Seznam klientů a partnerů společnosti zahrnuje:

  • American Express – tato přední americká banka testuje platební systém Ripple v reálném čase. Poskytla některým svým firemním zákazníkům se sídlem v USA přístup k blockchainové technologii společnosti Ripple pro převod peněz do Velké Británie.
  • Konsorcium japonských bank – skupina 61 japonských bank zahájila pilotní projekt, který zahrnuje dvě korejské banky. Projekt bude využívat technologii Ripple k převodu finančních prostředků z Japonska do korejské banky Woori Bank a banky Shinhan.
  • MoneyGram – společnost pro převod peněz se sídlem v Dallasu bude používat XRP prostřednictvím nedávno spuštěné služby Ripple s názvem xRapid.

Nahradí banky bitcoin a další kryptoměny?

Je nepravděpodobné, že jakákoli jednotlivá digitální měna, nebo dokonce celá řada z nich, nahradí tradiční bankovní systém v oblasti mezinárodních remitencí. Pravděpodobnější je, že kryptoměny budou stále častěji využívány pro back-end vypořádání.

Je to proto, že výhody, které blockchain nabízí, jsou prostě příliš velké na to, abychom je ignorovali. Marwan Forzley, zakladatel a generální ředitel společnosti Veem, startup, který poskytuje platformu pro platby mezi podniky, poukazuje na to, že blockchain může vyřešit tři klíčové problémy, které v současné době čelí odvětví převodu peněz, „Tracking – komplexní pohled na převody, ze kterých se nedostanete bankovní převody.

“Transparentnost – směnné kurzy jsou veřejné informace.” Nikdy nevíte, jaký kurz získáte na většině směnáren měn prováděných prostřednictvím bank. Rychlost – v reálném čase versus dva až pět dní u bank. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me