Jak bitcoiny a kryptoměny pomáhají rozvojovým zemím

Rozvojové země

Kryptoměny mají potenciál změnit životy nejchudších a nejzoufalejších lidí na světě k lepšímu. Kryptoměna může zlepšit život tím, že pomůže obyvatelům rozvojových zemí podílet se na globální ekonomice a uniknout z chudoby.

Hyperinflace, chudoba, nedostatek pracovních míst, nedostatečný přístup k bankovnictví, nedostatek kapitálu a špatný přístup na trhy patří k problémům, které altcoiny mohou lidem v rozvojových zemích pomoci vyřešit. Toho bude dosaženo poskytnutím přístupu k moderním bankovním a finančním službám prostřednictvím blockchainu všem na světě.

Nyní existuje mnoho podnikatelů, ekonomů, úředníků humanitární pomoci a bankéřů, kteří věří, že kombinace kryptoměny a mobilních telefonů umožní špatný přístup světa ke globální ekonomice.

Rozvojové země

Jak mohou mobilní telefony a kryptoměna osvobodit chudé

Více než 10 miliard dolarů peněz bylo uloženo a vybráno prostřednictvím aplikace M-Pesa peer-to-peer (P2P) v Keni mezi červencem a zářím 2016, Mobile World Live hlášeno. Jen v Keni společnost M-Pesa nabízená webem Safari.com měla v loňském roce 20,7 milionu uživatelů.

Mnoho společností se snaží replikovat úspěch společnosti MPesa tím, že nabízí bankovní služby v oblasti kryptoměn prostřednictvím aplikací. Volala společnost MicroMoney tvrdí, že prostřednictvím svého systému založeného na blockchainu poskytl 40 000 půjček lidem v Myanmaru (Barmě), Kambodži, Thajsku, Indonésii a na Srí Lance. Systém obsahuje telefonní aplikaci, která je k dispozici prostřednictvím Google Play.

Cílem společnosti MicroMoney je zpřístupnit základní bankovní služby, jako jsou půjčky, 2,5 miliardám lidí bez bankovního účtu na světě. Nebankové chybí bankovní účty; a mohou žít stovky kilometrů od banky, ale stále potřebují peníze.

Společnosti jako MicroMoney a Nebeus doufají, že je osloví, protože mnoho z nich má mobilní telefony. Nebeus plánuje nabídnout nebankovní úvěry kryté kryptoměnou.

Nebeus

Pomoc bankám může posílit postavení žen; protože zhruba 55% světových bank, které nejsou bankami, tvoří ženy, Světová banka hlášeno. Bez bankovních účtů lidé nemohou žádat o půjčky, kupovat domy, šetřit peníze, podnikat online a přijímat platby státních dávek.

Posílení postavení podnikatelů

Další společností, která se snaží navázat na úspěch MPesy, je BitPesa; která má pomoci dovozcům v Keni, Nigérii, Tanzanii a Ugandě přijímat platby z Evropy, USA a Číny nebo je posílat do Evropy.

BitPesa tvrdí, že má 6 000 uživatelů ve více než 85 zemích. Rovněž tvrdí, že tito uživatelé prostřednictvím svého blockchainu provedli více než 17 000 transakcí.

Doufáme, že podpoříte podnikání tím, že umožníte podnikatelům přijímat platby ve více měnách. BitPesa se snaží odstranit jednu z největších překážek podnikání v rozvojových zemích; nedostatečný přístup k bankám.

BitPesa

Nebankovní obyvatelé rozvojových zemí často nejsou schopni vstoupit do obchodu s dovozem nebo vývozem, protože nemají způsob, jak převést své měny na obecněji přijímané peníze, jako je americký dolar. To může znemožnit podnikatelům zpracovávat platby, platit za dodávky a vybavení a přijímat půjčky nebo úvěrové linky.

BitPesa a řešení jako digitální peněženka TenX; které jsou určeny k převodu více altcoinů na fiat měny, to mohou vyřešit. Výhodou peněženky TenX má být debetní karta Visa, která by mohla poskytnout přístup k úvěru. Obchodníci využívající TenX mohou být schopni přijímat platby kreditními nebo debetními kartami Visa a zvyšovat své podnikání.

Web TenX

Další výhodou systémů jako BitPesa je, že místo byrokratů nebo humanitárních pracovníků posílají peníze přímo lidem v rozvojových zemích. Tradiční zahraniční pomoc často zkradou zkorumpovaní úředníci nebo se dostane pouze k určitým lidem, jako jsou příznivci místního vůdce.

Řešení jako BitPesa mohou dát peníze do kapes místním lidem, kteří je utratí ve svých místních komunitách v místních podnicích. Dlouhodobé výhody mohou zahrnovat vytváření pracovních míst; a zvyšování daňových základen národů, což může poskytnout více peněz pro školy a silnice.

Humaniq

Jak může Ethereum pomoci uprchlíkům

Dokonce i Světový potravinový program OSN používá kryptoměnu na pomoc chudým. Program začal využívat Ethereum k zasílání finančních prostředků 10 000 uprchlíkům v Jordánsku v květnu 2017, Market Mad House hlášeno.

Finanční úředník programu Houman Haddad doufá, že v roce 2018 použije Ethereum k zasílání plateb až 500 000 uprchlíků. První platby etherem byly rozdány jako poukázky, ale OSN má v plánu začít v budoucnu provádět přímé platby kryptoměnou.

OSN experimentuje s Ethereem, protože jej lze odesílat do aplikací na mobilních telefonech. Mnoho dnešních uprchlíků má mobilní telefony, ale nemá přístup k bankám. Nastavení věže mobilního telefonu může být levnější a rychlejší než tradiční snahy o pomoc. Další využití pro Ethereum je platit místním prodejcům, kteří poskytují služby a dodávky pro programy OSN.

Překonání inflace

Kryptoměna může vyřešit jeden z největších problémů lidí žijících v některých rozvojových zemích: inflace. Lidé v některých zemích jsou chudí, protože jejich peníze jsou bezcenné. Zkorumpované nebo nekompetentní vlády mohou vydělat peníze bezcenné pouhým tiskem jejich velkého množství.

To je případ Venezuely; který díky politice prezidenta Nicholase Madura trpí 1600% inflací nebo hyperinflací. Za Madurova režimu; měna nebo Bolívar je bezcenná a nákup Big Macu v McDonald’s může trvat až půlměsíční mzdy.

Míra inflace ve Venezuele dosáhla v prosinci 2017, Bloomberg, 500% hlášeno. Existují další údaje, které naznačují, že inflace ve Venezuele může dosahovat až 4 000%.

Venezuela

Tisíce Venezuelanů našly způsob, jak uniknout hyperinflaci; a politiky Madura těžbou bitcoinů v Atlantiku hlášeno. Venezuelci jednoduše využívají levnou elektřinu své země k těžbě nebo těžbě bitcoinů z blockchainu. Na oplátku dostanou měnu, která stoupá na hodnotě, zatímco Bolivar klesá.

Bitcoinoví těžaři mohou vydělat kolem 500 $ měsíčně, což je ve Venezuele bohatství. To je dost peněz na to, abyste nakrmili čtyřčlennou rodinu a zakoupili základní zásoby, jako jsou plenky a inzulín. Co je důležitější; Venezuelci si mohou za bitcoiny nakupovat zboží, které potřebují online, nebo je použít k nákupu dárkových karet Amazon k nákupu potřebného zboží.

Není divu, že se těžbu bitcoinů ujalo mnoho lidí včetně politiků, policistů a vysokoškolských profesorů. Ani policejní zásah nedokázal zastavit těžbu bitcoinů a etherea ve Venezuele. Těžba etherea se ve Venezuele dochytává, protože je jednodušší; a nevyžaduje speciální počítače, jako to dělá těžba bitcoinů.

Někteří ekonomové si nyní myslí, že těžba kryptoměn je jediná věc, která udržuje venezuelskou ekonomiku v chodu. Dokonce i policejní zásah podporuje těžbu; protože zkorumpovaní policisté jednoduše využijí bitcoinové těžební soupravy a začnou je používat k vydělávání peněz.

Výměna poškozených finančních systémů

Další využití kryptoměny v zemích sužovaných inflací je jako úspora. Přibližně 37% uživatelů řešení BitFinance v Zimbabwe používá bitcoinové podíly jako spořicí účet, Quartz hlášeno.

Bitcoin se používá jako úspory, protože je mnohem méně citlivý na inflaci než zimbabwský dolar. Jen málo lidí v Zimbabwe důvěřuje papírovým penězům svého národa, protože země v roce 2009 utrpěla míru inflace 500 miliard procent.

To vedlo ke zhroucení zimbabwského finančního systému, což lidem usnadnilo přijetí kryptoměny jako alternativy. Pozorovatelé zaznamenali podobný vývoj i v jiných částech Afriky.

Místní obchodníci a aktivisté v Nigérii a Jižní Africe věří, že kryptoměny mohou demokratizovat ekonomiku tím, že umožní průměrným lidem přístup k hotovosti, uvedl Lorenzo Fioramonti z University of Pretoria. Fioramonti se o kryptoměnu začal zajímat, když zjistil, že ji využívají jeho studenti v Jižní Africe.

Fioramonti věří, že kryptoměna a další technologie transformují peněžní systémy z centralizovaných na decentralizované systémy. V centralizovaném systému jsou peníze směrovány centrálním clearingovým centrem – například centrální bankou nebo platebním procesorem, jako je MasterCard.

Decentralizované sítě jsou peer-to-peer, což znamená, že peníze přecházejí přímo z jedné osoby na druhou. To průměrným lidem usnadňuje obcházení vládních kontrol a pro úředníky je obtížnější ukrást nebo zabavit peníze.

Fioramonti věří, že v budoucnu bude existovat široká škála měn; a že kryptoměny budou jen jedním z mnoha směnných prostředků dostupných lidem v rozvojových zemích. Rovněž si myslí, že řešení typu peer-to-peer, jako je kryptoměna, povedou k lepší a otevřenější ekonomice v rozvojových zemích.

Usnadnění odesílání peněz

Dalším způsobem, jak může kryptoměna pomoci rozvojovým zemím, je usnadnit imigrantům posílat peníze lidem z bank domů.

Coins.ph

Obyvatelé rozvinutých zemí, většinou přistěhovalci, posílají ročně na platby v hodnotě přibližně 26 miliard dolarů přátelům a rodinám v rozvojových zemích, odhaduje FocusEconomics. Příliš mnoho z těchto peněz je zbytečné, protože tento proces je drahý a těžkopádný.

Nigerijec v Londýně, který chce poslat peníze své matce zpět domů, možná bude muset jít do obchodu s převody peněz. Tam musí za převod zaplatit několik liber. Aby to jeho matka získala, možná bude muset jít do obchodu s bankovními převody a vyzvednout si peníze v hotovosti. Obě obchody s převody peněz; a síť, která je spojuje, bude účtovat poplatky za převod, což může zvýšit cenu.

To může matku vystavit nebezpečí, protože může být okradena na zpáteční cestě. Zločinci; vědět, že lidé opouštějící bankovní převodovnu mají hotovost, možná čekají venku.

Aby toho nebylo málo, syn v Londýně byl ještě horší; nemá prostředky, jak v případě nouze rychle poslat peníze své matce. Pokud matka nemůže chodit do kanceláře pro bankovní převody, nemůže získat peníze. To znamená, že finanční prostředky nemusí být k dispozici, pokud byla nemocná nebo zraněná.

Společnosti jako Coins.ph se snaží změnit budováním systémů navržených tak, aby lidem umožňovaly posílat kryptoměnu kamkoli na světě prostřednictvím blockchainu, Forbes hlášeno.

“Kryptoměny fungují velmi dobře jako železnice pro bezproblémové převody fondů a schopnost platit za služby,” řekl vedoucí obchodních operací Coins.ph Justin Loew pro Forbes.

Remitence slouží spíše lidem než bankám

Používání takových systémů jako Coins.ph, syn v Londýně by mohl poslat finanční prostředky své matce pouhým stisknutím tlačítka. Matka získala okamžitě přístup k hotovosti prostřednictvím svého telefonu, aniž by musela chodit na dlouhou nebezpečnou procházku.

Ostatní společnosti fungují na regionálnějším základě. Satoshi Citadel Industries (SCI) se zaměřuje na remitenční trh na Filipínách s jejich Rebitový produkt. Stovky tisíc Filipínců pracují v zámoří v zemích, jako jsou USA a Čína.

SCI a její konkurent; Toast, podávejte Filipíncům pracujícím v Hongkongu a Singapuru. Toast může uživatelům umožnit posílat a přijímat peníze prostřednictvím své aplikace bez bankovního účtu. To může být neocenitelné pro Filipínce, kteří žijí míle od banky.

Rebit

Další výhodou pro Toast jsou nižší poplatky; vedení společnosti tvrdí, že její poplatky jsou o 86% nižší než poplatky za bankovní převody. To může dát lidem, kteří se spoléhají na převody, okamžitý nárůst příjmů odstraněním vysokých poplatků.

Jedním ze způsobů, jak mohou kryptoměny pomoci lidem, kteří se spoléhají na převody, tím, že jim pomohou udržet více svých peněz. Remitence často ztrácejí velkou část své hodnoty, když jsou převedeny z hodnotnější měny z rozvinutých zemí na méně hodnotné místní peníze.

Fondy ponechané v kryptoměně neztratí svou hodnotu; nebo podléhat bankovnímu převodu a dalším poplatkům. Další výhodou je, že kryptoměna může dát obyvatelům rozvojových zemí to, že ji lze ukládat na digitální účty v cloudu, ke kterým lze přistupovat pomocí telefonů. To znamená, že se nebudou muset spoléhat na hotovost, která může být ukradena, ztracena nebo zničena.

Přinášíme chudé do 21. století

To vše ukazuje na to, co by mohlo být nejdůležitějším a rušivým účinkem kryptoměny. Může přivést velké procento chudých do 21. století tím, že jim umožní účast na globální ekonomice.

Díky kryptoměně by stovky milionů lidí mohly ušetřit peníze, vydělat si úroky, investovat, zahájit podnikání, půjčit si peníze, dostávat peníze nebo poslat peníze přátelům a rodině poprvé. Efekt to bude obrovský a může to vést k milionům nových podniků a obrovskému množství nového bohatství, a to díky kryptoměnám a blockchainu.