Chystají se firemní kryptoměny? Amazon, eBay a Starbucks

Korporátní kryptoměna

S přijetím kryptoměn a bitcoinů, zejména den ode dne rostoucích, lidé začali spekulovat, zda jsou velké společnosti jako Amazon, eBay a Starbucks připraveny vstoupit na trh a vytvářet své vlastní měny, nebo možná začít přijímat stávající jako platební metodu na jejich platformy.

Korporátní kryptoměna

Nedávno se o nich v médiích hodně věnovalo, tak se pojďme podívat a posoudit možnosti.

Přijme Amazon bitcoiny?

Amazon je největším internetovým prodejcem na světě. Se 177 miliardami dolarů příjmy v roce 2017 může mít společnost velký dopad na trh kryptoměn, pokud se rozhodne přijmout bitcoiny a / nebo jiné virtuální měny.

V říjnu 2017 kolovaly pověsti o možnosti přijímat bitcoiny jako platební prostředek. Podle německým novinám Die Welt, tato možnost se den za dnem zvyšuje.

Jak uvádí německé noviny, James Altucher, důležitý manažer a investor hedgeových fondů, naznačil, že Amazon může pro své produkty a služby přijímat bitcoiny. Amazon by se tak stal jednou z prvních globálních společností, které svým zákazníkům umožní platit pomocí kryptoměny.

Welt

Amazon Bitcoin Boom, obrázek od Svar

I když Amazon k této záležitosti neposkytl žádný konkrétní komentář, odborníci na fintech v Silicon Valley věří, že je to reálná možnost. Die Welt vysvětluje, že pokud společnost v blízké budoucnosti nepřidá bitcoiny, může to udělat později.

Zaměstnanec společnosti Amazon, který upřednostňoval zachování anonymity, řekl o této možnosti:

„Amazon se rozhodl zahrnout nové produkty nebo služby, pouze pokud jsou pro zákazníky užitečné – do té doby se nebudeme zabývat hrubými spekulacemi.“

Pravdou je, že bitcoiny byly v minulosti akceptovány několika společnostmi, ale spousta z nich se rozhodla upustit od podpory bitcoinů. Tvrdili, že bitcoiny mají příliš vysoké poplatky a pomalé časy transakcí.

Zdá se, že Amazon čeká na vyspělejší technologii, než se rozhodne přidat podporu bitcoinů. To by mohlo znamenat, že pro Amazon musí být implementováno řešení škálovatelnosti bitcoinů, než se rozhodnou přijmout platby BTC.

Další pověst kolovala o tom, že Amazon vytvořil kryptoměnu pro svou platformu. Takzvaná „Amazonská mince“ může mít velmi důležitou podporu ze strany komunity, podle průzkumu provádí LendEDU.

Zapůjčit EDU Anketa

Pol, vytvořil LendEDU

Podle průzkumu LendEDU 61% lidí, kteří používali Amazon během minulého měsíce, uvedlo, že důvěřují Amazonu stejně jako tradičním finančním institucím, tj. Bankám.

V tuto chvíli víme jen to, že společnost pracuje s různými blockchainovými produkty, ale neinformovali o tom, zda vyvíjejí vlastní token nebo uvažují o přijetí jiné virtuální měny.

eBay – sbohem PayPal, ahoj bitcoiny?

V únoru 2017 se společnost elektronického obchodování rozhodla zrušit PayPal jako hlavní možnost platby pro svou platformu. Internetová firma s ústředím v Kalifornii začne pracovat s jinou platební platformou, která podporuje kryptoměny.

Díky tomu, že vývojáři bitcoinů pracovali na tom, aby slavná kryptoměna mohla být konkurenceschopnější volbou ve srovnání s jinými zpracovateli plateb, mohl být bitcoin otestován a přijat eBay.

eBay pracuje s Adyen, nizozemským podnikem zaměřeným na digitální platby. Integrace s eBay může probíhat mezi Q2 a Q3, 2018. Hlavním záměrem je nabídnout více „bezproblémového platebního zážitku“.

eBay PayPal

eBay a Paypal, obrázek Engadget

Je důležité si uvědomit, že eBay nepřestane přijímat PayPal, ale právě se rozhodl zrušit jej jako hlavní možnost zpracování nákupů prostřednictvím platformy. Hlavním problémem, kterému eBay čelí u PayPal, je dopad poplatků na jeho rozpočet. Společnost pro zpracování plateb si účtuje důležité poplatky za každou transakci, která probíhá na platformě. Díky poklesu PayPal může eBay v příštích letech zvýšit své příjmy až na 2 miliardy dolarů.

Devin Wenig, generální ředitel eBay řekl:

“Nyní věříme, že můžeme nabídnout plynulejší zážitek a zároveň dát kupujícím a prodávajícím větší výběr platebních a platebních možností.”

I když neexistují žádné pověsti o vytvoření vlastní kryptoměny na eBay, Scott Cutler, senior viceprezident eBay Americas, uvedl, že platforma elektronického obchodování vážně diskutuje o přijetí virtuálních měn.

“Je to trend, o kterém všichni mluví, ale bohužel na eBay v současné době neakceptujeme bitcoiny jako formu platby,” řekl pan Cutler. “Vážně o tom uvažujeme, protože se tyto kryptoměny stávají více běžným platebním nástrojem, ale ještě tam nejsme.”

eBay je důležitý trh pro hardware pro těžbu bitcoinů a kryptoměn a další sběratelské předměty související s kryptoměnou.

Blockchainová platforma Starbucks

Starbucks je další důležitá společnost, která upozorňuje mnoho nadšenců kryptoměny. Po celém světě existuje několik kaváren souvisejících s bitcoiny a kryptoměnou, ale Starbucks od dnešního dne nepřijímá kryptoměny.

Podle výkonného předsedy Starbucks Howarda Shultze pracuje Starbucks na implementaci platební aplikace založené výhradně na technologii Blockchain. Znamená to, že Starbucks plánuje spuštění kryptoměny?

Starbucks

Aplikace Starbucks Crypto Payments? Obrázek od CCN.com

27. února pan Shultz uvedl, že firma pracuje v aplikaci, která bude integrována s Blockchainem a pomůže snížit čekací doby a zlepšit pozornost zákazníků.

Kromě toho Shultz uvedl, že některé kryptoměny mají možnost expandovat a uspět:

 “Osobně se domnívám, že z blockchainové technologie bude jedna nebo několik legitimních důvěryhodných digitálních měn.” A tuto legitimitu a důvěru, pokud jde o její spotřebitelskou aplikaci, bude muset legitimovat značka a kamenné prostředí, kde má spotřebitel důvěru ve společnost, která transakci poskytuje. “

Někteří příznivci kryptoměny spekulovali o možnosti společnosti Starbucks vytvořit token pro použití v jejích obchodech. Něco podobného tomu, co udělal Burger King v některých zemích s Whoppercoiny postavenými na platformě Waves.

“Skutečnou otázkou v každém kamenném obchodě je dnes to, jak se stanete stejně důležitými mimo své obchody, jako máte uvnitř?” Shultz to okomentoval. “Pokud se podíváte na to, čeho jsme doposud dosáhli a o čem nyní mluvíme, budoucnost Starbucks doma i po celém světě jsou naše nejlepší dny před námi.”

Závěr

Zbývá zjistit, zda se jedná pouze o fámy, nebo zda tyto společnosti skutečně plánují zavést své vlastní kryptoměny nebo začít přijímat zavedené jako způsob platby. S nedávným rozmachem a úrovní zájmu o všechno, co je kryptoměn, se zdálo pravděpodobné, že to určitě začali zvažovat.

Jak bitcoin roste a dosahuje úrovně přijetí, kde se ve skutečnosti používá spíše jako platební měna než jako spekulativní nástroj nebo skladování bohatství, mohli bychom vidět, jak jej stále více a více běžných společností akceptuje, což by jistě pomohlo legitimizovat jej a přimět jej k ještě větší výšky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me