Recenze burzy FTX: Burza derivátů kryptoměny

Recenze FTX

FTX je burza derivátů kryptoměny, která se rychle etablovala v neustále se rozvíjejícím segmentu trhu obchodování s kryptoměnami.

Burza vytvořila značné množství pozitivního sentimentu mezi kryptoobchodní komunitou a již se může pochlubit vysokými denními objemy obchodování. To je docela působivé vzhledem k relativnímu mládí platformy a skutečnosti, že FTX není k dispozici nikomu se sídlem v USA.

Burza byla zahájena v květnu 2019 a poskytuje svým uživatelům přístup k řadě inovativních obchodních produktů, včetně bitcoinových opcí, více než 45 tokenů s pákovým efektem, 20 trvalých swapů, smluv MOVE a predikčních trhů.

Navštivte FTX

Výměna FTX

Výměna také poskytuje přístup k pravidelnému spotovému obchodování a podporuje převody fiat a celou řadu kryptoměn, jako jsou bitcoiny, ethereum, litecoiny a výběr stablecoinů. FTX si klade za cíl uspokojit jak maloobchodní, tak institucionální obchodníky a poskytuje řadu produktů a služeb zaměřených na specializovanější obchodníky.

Platforma také poskytuje OTC službu pro každého, kdo má zájem o velké nákupy kryptoměn, zatímco mobilní aplikace vyhovuje každému, kdo rád drží krok se svými účty na cestách.

Kdo stojí za FTX?  

FTX založili v roce 2018 současný generální ředitel Sam Bankman-Fried, který byl kdysi obchodníkem na mezinárodním pracovišti ETF Jane Street Capital, a současný technický ředitel Gary Wang, který je bývalým softwarovým inženýrem Google.

Před založením FTX, v roce 2017 pár založila společnost Alameda Research Ltd. která je předním poskytovatelem likvidity v oblasti kvantitativního obchodování a kryptoměny, a Alameda pomáhá společnosti FTX udržovat hluboké knihy objednávek a 24/7 OTC služby.

Sam Bankman Fried

Alameda také inkubovala a vyvinula FTX, přičemž burza během tří kol financování úspěšně získala celkem 8 mil. USD. Po úvodních a podnikových kolech, která se konala v roce 2019, bylo kolo Series B dokončeno 2. března 2020 a přilákalo investice z Liquid Value Capital.

Binance působil jako hlavní investor během podnikového kola, zatímco FBG Capital, Greylock Partners, Kenetic, One Block Capital a Proof of Capital byli všichni investory Seed round.

Gary Wang

Výsledkem je, že burza je podpořena řadou předních kryptoměnových fondů a má silnou síť, na kterou se lze spolehnout. Základní tým FTX má také transparentní povahu a zveřejnil své jména a profily LinkedIn veřejně. Burzu FTX vlastní společnost FTX Trading LTD, která byla začleněna do Antiguy a Barbudy a má kanceláře v Hongkongu.

Klíčové vlastnosti FTX

Jako rozvíjející se platforma pro obchodování s krypto deriváty přitahuje FTX uživatele působivou rychlostí poskytováním široké škály pokročilých obchodních produktů.

Burza také jako první zahájila řadu jedinečných a inovativních obchodních produktů, jako jsou tokeny s pákovým efektem a smlouvy MOVE, které pomohly oddělit FTX.

Tým obstarává maloobchodní i institucionální obchodníky a zahrnuje kromě OTC přepážky, rozsáhlé podpory zákaznických služeb, grafů TradingView a mobilních aplikací IOS a Android také solidní obchodní funkce, jako jsou nízké poplatky a úzké spready..

Další klíčové vlastnosti zahrnout:

 • Převody měn Fiat – Uživatelé mohou provádět převody v měnách, jako jsou USD, EUR, CAD, GBP a AUD. Burza také přijímá vklady na kreditní karty.  
 • Až 101násobná páka – FTX poskytuje velkorysý pákový efekt, který obchodníkům umožňuje maximalizovat jejich potenciál zisku.
 •  Snadné převody / vypořádání stablecoinů – Uživatelé mohou snadno převádět měny v rámci svých účtů a obchodovat se všemi deriváty pomocí jedné maržové peněženky.
 • Institucionální služby – FTX zahrnuje prvotřídní funkce, jako je hluboká likvidita a objednávkové knihy, neomezené výběry, likvidační fond a OTC přepážka.
 • Rozsáhlá zákaznická podpora – FTX poskytuje širokou škálu funkcí a zdrojů zaměřených na pomoc držitelům účtů s navigací na platformě a také poskytuje chatové skupiny ve více než 10 jazycích.

Základní funkce

Obchodovatelné produkty na FTX

Tým stojící za FTX zjistil řadu mezer na trhu a pracuje na zavedení jejich výměny nabídkou inovativní řady obchodních produktů. Patří mezi ně futures, tokeny s pákovým efektem, opce, smlouvy MOVE a predikční trhy.

V současné době se majitelé účtů mohou zapojit do obchodování s futures na více než 20 aktivech, zatímco s více než 45 žetony lze obchodovat s využitím pákového efektu a burza se stará také o uživatele, kteří se chtějí zapojit do přímějšího spotového obchodování.

Futures

FTX má čtvrtletní a trvalé futures na více než 20 populárních kryptoměn, jako jsou BTC, ETH, BNB a LINK. Na burze je také uveden seznam futures na index, který umožňuje uživatelům snadněji obchodovat s různými segmenty krypto trhu. Patří mezi ně mince s velkým víčkem (ALT-PERP), střední víčka (MID-PERP) a mince s malým víčkem (SHIT-PERP). Uživatel může také obchodovat s výměnnými tokeny (EXCH-PERP), tokeny soukromí (PRIV-PERP) a regionálními koši (DRGN-PERP) výběrem příslušného indexu. Kromě toho FTX také uvádí ropné kontrakty, jejichž platnost vyprší na spotovou cenu ropy WTI.

Krypto futures

Pákové tokeny

Na platformě je k dispozici až 101násobný pákový efekt, ačkoli FTX ve výchozím nastavení uvádí jako bezpečnostní opatření maximální pákový efekt 10x na všechny účty.

Burza také poskytuje více než 45 různých tokenů využívajících pákový efekt, které uživatelům představují relativně přímý způsob, jak získat pákový efekt, a tokeny BULL a BEAR automaticky spravují jejich expozici a denně vyvažují, aby si udržely svůj cílový pákový efekt a zabránily likvidacím.

Fungují jako tokeny ERC20, které vám umožní jít 3x dlouhý nebo 3x krátký v různých populárních digitálních aktivech včetně BTC, ETH, LINK, XTZ, BNB a XRP.

Tokeny s pákovým efektem FTX

PŘESTĚHOVAT SE

FTX také poskytuje průkopnické smlouvy MOVE, které fungují jako futures, jejichž platnost vyprší podle surové částky, kterou BTC přesune v určitém časovém období (denně, týdně nebo čtvrtletně).

To umožňuje majitelům účtů obchodovat s částkou, kterou se bitcoin bude pohybovat, a profitovat bez ohledu na směr. U kontraktů MOVE působí celková volatilita ceny BTC během stanoveného období jako hlavní determinant hodnoty kontraktu.

Smlouvy FTX MOVE

Možnosti

K dispozici jsou také bitcoinové opce k obchodování s opčními smlouvami o hotovosti FTX, jejichž platnost vyprší v USD. Obchodníci mohou otevírat call nebo put opční smlouvy, které fungují jako „právo na nákup“ a „právo na prodej“ pozic, a stejně jako futures kontrakty se uživatelé mohou rozhodnout, zda půjdou na dlouhou nebo krátkou pozici.

Obecně platí, že opční smlouvy umožňují obchodování „práva“ na nákup nebo prodej podkladového aktiva za stanovenou cenu, do stanoveného času / data, a možnosti FTX lze přizpůsobit různými způsoby, protože uživatelé mohou konfigurovat realizační ceny a doby vypršení platnosti, jak se jim líbí.

Možnosti bitcoinu

Spotové trhy

Spotové trhy umožňují uživatelům nakupovat řadu populárních kryptoměn a obchodovat tradičnějšími způsoby. Populární digitální aktiva jako BTC, ETH, BNB, LINK, FTT, BCH, USDT, PAXG, XAUT, TRYB a BTMX jsou k dispozici pro spotové obchodování na burze.

Predikční trhy

Aktuální trh předpovědí prezidentských voleb v USA umožňuje uživatelům obchodovat s kandidáty ve volebním závodě 2020. Futures kontrakty, jejichž platnost vyprší na stanovené hodnoty, jakmile je potvrzen konečný výsledek, jsou aktuálně k dispozici k obchodování na trhu.

Typy a limity účtu FTX  

FTX provozuje tři hlavní úrovně účtu s odlišnými požadavky KYC. Je možné vybrat až 9 000 $ denně bez předložení jakýchkoli ověřovacích dokladů, zatímco neomezené výběry kryptoměny jsou vyhrazeny pro držitele účtů 2. úrovně a držitelé účtů 3. úrovně získávají přístup k neomezeným fiatovým výběrům prostřednictvím OTC přepážky.

Úrovně ověření účtu FTX

Jak otevřít účet na FTX  

Proces registrace je velmi přímočarý a je podobný přihlášení k jiným kryptoburzám. Můžete začít tím, že:

 1. Kliknutím na kartu „Registrovat“ v pravé horní části domovské stránky. Odtud budete muset ve vyskakovacím registračním okně vyplnit svůj e-mail a heslo.
 2. Kliknutím na „Zaregistrovat“ zaregistrujete účet a obdržíte potvrzovací e-mail.
 3. Nyní můžete svůj účet zabezpečit nastavením 2FA kliknutím na „Zabezpečení účtu“ a výběrem možnosti Authy, Google Authenticator nebo SMS.
 4. Nyní můžete vložit prostředky za účelem obchodování; dokud však nedokončíte ověření KYC, váš účet má celkový limit výběru 1 000 $.
 5. Přejděte na stránku „Nastavení“, kde dokončíte proces ověření KYC a odemknete vyšší limity pro výběr.

Účet FTX KYC

U individuálních účtů vyžaduje formulář pro ověření identity úrovně 1 celé jméno, zemi pobytu a stát, provincii nebo region, aby bylo možné získat denní limity výběru 2 $.

FTX KYC úrovně 1

Pro ověření KYC úrovně 2 musíte vyplnit formulář a nahrát doklad totožnosti a doklad o adrese. Ověření KYC úrovně 3 vyžaduje, abyste nahráli nedávný bankovní výpis z banky, kterou plánujete použít pro fiat převody.

FTX KYC úroveň 2

Podporované měny   

Přestože je FTX relativně novým účastníkem v odvětví obchodování s digitálními aktivy, podporuje vklad, obchodování a výběr impozantního počtu fiat a digitálních měn. Každý, kdo má zájem o vklad a výběr fiat, může tak v současné době učinit v následujících měnách:

 • americký dolar
 • eur
 • GBP
 • AUD
 • CAD
 • CHF
 • HKD
 • SGD
 • ZAR

FTX také umožňuje svým uživatelům obchodovat v široké škále kryptoměn s permanentními swapy dostupnými pro 15 aktiv, zatímco s více než 45 tokeny lze obchodovat s využitím pákového efektu.

FTX také nabízí jedinečné indexy altcoinů, možnosti bitcoinů, smlouvy MOVE a spotové obchodování. Díky tomu lze na FTX obchodovat s následujícími kryptoměnami:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Binance Coin (BNB)
 • Tether (USDT)
 • Token FTX (FTT)
 • Bitcoinová hotovost (BCH)
 • XRP
 • Tezos (XTZ)
 • ChainLink (LINK)
 • EOS
 • Ethereum Classic (ETC)
 • PAX zlato (PAXG)
 • Token Huobi (HT)
 • Tron (TRX)
 • Dogecoin (DOGE)
 • UNUS SED LEO (LEO)
 • Vize bitcoinových satoshi (BSV)
 • BitMax Token (BTMX)
 • Cardano (ADA)
 • Algorand (ALGO)
 • TomoChain (TOMO)
 • OKB
 • BiLira (TRYB)
 • MATIC
 • Kosmos (ATOM)

FTX v současné době podporuje více než 20 různých neustálých swapů s futures obchodováním dostupným pro coiny včetně BTC, ETH, LTC, LINK, XTZ, XRP, BNB, EOS, MATIC, HT, OKB, ALGO, LEO, BTMX, PAXG, XAUT, DOGE, TOMO a ADA.

K dispozici je více než 45 tokenů s pákovým efektem, včetně BULL / USD (3x dlouhý BTC), BEAR / USD (3x krátký BTC), ETHBULL / USD (3x dlouhý ETH), ETHBEAR / USD (3x krátký ETH), LTCBULL / USD (3x dlouhý LTC ), LINKBULL / USDT (3x dlouhý LINK), BNBBEAR / USDT (3x krátký BNB) a LEOBULL / USD (3x dlouhý LEO).

FTX také podporuje obchodování s bitcoinovými opcemi i smlouvy BTC MOVE a kdokoli, kdo hledá přímější obchodování, tak může učinit na spotových trzích, které podporují BTC, ETH, BNB, LINK, FTT, BCH, USDT, PAXG, XAUT, TRYB a BTMX.

Vklady / výběry  

FTX podporuje fiatové vklady a výběry v USD, EUR, GBP, AUD, CAD, CHF, HKD, SGD a ZAR a na váš účet FTX lze uložit všechny následující kryptoměny.

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoinová hotovost (BCH)
 • Binance Coin (BNB)
 • Litecoin (LTC)
 • Token FTX (FTT)
 • BitMax Token (BTMX)
 • BiLira (TRYB)
 • USD Stablecoiny (USDT, USDC, TUSD, PAX, HUSD a BUSD)

Za vklady a výběry z kryptoměny se neplatí žádné poplatky, protože FTX platí poplatky za výběr blockchainu. U fiatových výběrů pod 10 000 $ se účtuje poplatek 75 $, zatímco všechny ostatní převody jsou bez poplatků.

FTX zpracovává bankovní převody pouze ve všední dny (kromě Silvergate SEN) a zpracování bankovních převodů v USD může trvat až jeden pracovní den, zatímco převody mimo USD mohou trvat déle.

Můžete provést fiat vklad nebo výběr ze své peněženky FTX a vybrat si kteroukoli fiat měnu, kterou dáváte přednost. Můžete také převést jiné fiat měny na USD pomocí tlačítka „PŘEVODIT“ ve své peněžence FTX, kde uvidíte, že vybrané fiat měny jsou převedeny na USD stabilní coiny.

Všechny fiat převody jsou zpracovávány prostřednictvím OTC pobočky třetí strany a obchodování s fiat je k dispozici pouze uživatelům, kteří jsou ověřeni na úrovni 3 KYC. Tým FTX vybízí uživatele, aby se spojili před prvním vložením nebo výběrem fiat, a také vytvořili videonahrávka vysvětlit postup.

Poplatky a platby FTX  

Při použití FTX nejsou účtovány žádné poplatky za vklad ani výběr a také za vypořádání futures. OTC obchodování nebo obchodování z vaší peněženky je také zdarma, protože všechny náklady jsou zabudovány do ceny, kterou uvádíte.

Pákové tokeny mají poplatky za vytvoření a uplatnění 0,10% a denní poplatky za správu 0,03%. Pokud se rozhodnete využít 50násobnou páku, vaše obchodní poplatky se zvýší o 0,02% a volba 100x zvýší vaše obchodní poplatky o 0,03%, které se platí do pojistného fondu.

Stojí za zmínku, že poplatky za smlouvy MOVE závisí na ceně podkladového indexu, nikoli na ceně smlouvy MOVE.

FTX provozuje následující stupňovitou strukturu poplatků pro všechny futures a spotové trhy:

Poplatky FTX

Je také důležité si uvědomit, že podíly na DFT nemohou snížit poplatky příjemci pod 0,015%.

Sleva pro držitele DFT

Pro držitele DFT jsou k dispozici slevy z poplatků a aktuální slevy vycházejí z vašich podílů DFT a pohybují se od 3% do 60%.

Slevy na poplatcích FTT

Token FTT

V souladu s dalšími kryptoburzami si FTX udržuje svůj vlastní token obslužného programu pro ekosystém. Token FTT umožňuje jeho držitelům získat výhody včetně nižších poplatků za obchodování FTX a socializovaných zisků z pojistného fondu. Tým provádí týdenní odkupy a vypalování tokenů ve výši:

 1. 33% všech poplatků generovaných na trzích FTX
 2. 10% čistých přírůstků do pojistného fondu („Socialized Gains“)
 3. 5% z poplatků získaných z jiného použití platformy FTX

Je důležité si uvědomit, že token FTT není v USA k dispozici; kdokoli v jurisdikci, která token podporuje, však může sledovat nejnovější vývoj tady.

Jak vhodný je FTX pro začátečníky?

Při pohledu na nabídku nabízených produktů a služeb je zcela jasné, že FTX není zaměřen na začátečníky. Produkty, jako jsou možnosti bitcoinů, využívané tokeny, věčné swapy a smlouvy MOVE, vyžadují pochopení a nevyhovují lidem, kteří jsou na začátku své obchodní cesty.

Obchodování s deriváty je komplikovanější než spotové obchodování a obchodování s pákovým efektem může vést k vyšším ztrátám, než se původně očekávalo, a díky složitější povaze těchto obchodních produktů jsou nejvhodnější pro zkušenější obchodníky.

S tím, co bylo řečeno, se tým FTX ujistil, že poskytne řadu zdrojů, které uživatelům umožní pokračovat ve zvyšování jejich znalostí a zlepšování jejich obchodních dovedností. Patří mezi ně a Centrum nápovědy který obsahuje průvodce pokrývající klíčové oblasti a běžné otázky, a blog který obsahuje podrobné články a nejnovější oznámení, a Youtube kanál.

Tým FTX také zajišťuje širokou škálu své uživatelské základny a udržuje četné kanály sociálních médií, včetně Cvrlikání účet, skupina WeChat a Facebook. Tým navíc provozuje více než deset telegramových skupin v jazycích, jako je angličtina, čínština, ruština, korejština, francouzština a španělština. Podle očekávání tým také poskytuje živý chat a e-maily jako součást své zákaznické podpory.

FTX obecně poskytuje funkce, které vyhovují jak maloobchodním, tak institucionálním obchodníkům, jako jsou vysoké úrovně likvidity, hluboké knihy objednávek a neomezené obchodování / výběry. OTC desk také vyhovuje všem, kteří chtějí obchodovat ve vyšších částkách, zatímco mobilní aplikace, která je k dispozici pro zařízení IOS i Android, umožňuje uživatelům nepřetržitě sledovat své účty.

Kromě a doporučující program, FTX také provozuje a VIP program pro profesionální obchodníky a Zpětný program poskytovatele likvidity pro tvůrce trhu.

Burza rovněž objasnila, že její služby spolu s tokenem FTT nejsou k dispozici ve Spojených státech ani v jiných zakázaných jurisdikcích. Obchodování se smlouvami OIL není povoleno obyvateli Spojených států, Kanady, Evropské unie, Spojeného království, Singapuru, Spojených arabských emirátů, Turecka, Číny a Hongkongu.

Výsledkem je, že burza je nejvhodnější pro zkušenější obchodníky, kteří rádi zůstávají na vrcholu nejnovějšího finančního a právního vývoje.

Centrum nápovědy FTX

Jak bezpečný je FTX?

Vzhledem k tomu, že je v provozu pouze od roku 2019, se burze podařilo vyhnout se jakýmkoli významným hackerům a škodlivým útokům. Tým se však s ohledem na jejich bezpečnostní protokoly moc nerozdává a musíme předpokládat, že využijí všechny zavedené osvědčené postupy zabezpečení.

Víme, že tým FTX využívá na svém webu úplné šifrování SSL a zahrnuje dvoufaktorové ověřování (2FA), které pomáhá uživatelům zabezpečit jejich účty pomocí ověření Authy, Google Authenticator nebo SMS.

Tým také rozvíjí jejich jedinečnost likvidační motor a systém poskytovatele zpětné uzávěrky likvidity, který pomáhá vytvořit tříkrokové řešení zaměřené na vyřizování výzev k dodatkové úhradě a omezení zpětných pohledávek. Likvidační modul FTX využívá inteligentní a efektivní hodnoty k řízení likvidací ak uzavírání pozic dříve, než se stanou zápornými.

Obchodníkům je navíc zasíláno varování, aby sledovali a uzavírali všechny otevřené pozice, které klesnou pod udržovací marži 4,5%. To pomáhá minimalizovat nepříznivé účinky rizikových obchodů a zabránit zpětnému vrácení. FTX také zobrazuje odhadovanou likvidační cenu v informačním poli, které je na pravé straně jakékoli stránky trhu a pomáhá obchodníkům zůstat nad věcí.

Byl také zřízen pojišťovací fond FTX, který pomáhá předcházet ztrátám zákazníků v případě náhlých nepříznivých pohybů trhu, které by mohly vést k rychlé likvidaci několika otevřených pozic na burze.

Každý, kdo využije 50x až 100x pákový efekt, platí vyšší poplatky, které jsou přidělovány pojistnému fondu, a pokud likvidační mechanismus nedokáže zvládnout prudký pohyb trhu, pak bude pojistný fond použit k výplatě každému, kdo měl otevřenou pozici, že byla nespravedlivě ukončena se ztrátou. Tým FTX také vyčlenil 5% tokenů FTT nevlastněných FTX, které se použijí k výplatě zákazníkům, pokud by pojišťovací fond nebyl schopen proces dokončit.

Výsledkem je, že se FTX jeví jako bezpečná platforma, protože tým začlenil některé sofistikované pojistné mechanismy a je také veden zakladateli Alameda Research, kteří působili jako tvůrci trhu pro BitMEX a OKEx a mají bohaté zkušenosti v tomto odvětví.

Strategičtí partneři FTX

Burza také uzavřela strategické partnerství se společností Binance, kromě partnerství se společnostmi Circle, Paxos, FBG Capital a Proof of Capital. Zajímavé je, že tým FTX také uvádí, že všechny vklady a výběry podléhají kontrole pomocí blockchainové analytické firmy Chainalysis, která může nebo nemusí vyhovovat jednotlivcům zabývajícím se ochranou soukromí.

Závěr

FTX se ukazuje jako oblíbená destinace pro obchodníky s kryptoměnami, kteří se chtějí zapojit do široké škály derivátových a pákových obchodů. Je docela snadné prodat, o co jde, když vezmete v úvahu, že burza nabízí možnosti bitcoinů a futures na kryptoměny spojené s populárními i přehlíženými tokeny. Kromě toho platforma umožňuje využití 101x, spolu s jedinečnými produkty, jako jsou smlouvy MOVE, futures kontrakty OIL, kryptoindexy a tokeny predikčních trhů..

Další funkce, jako je hluboká likvidita, nekryté převody, neomezené výběry a OTC pobočka, vyhovují jak vysokofrekvenčním maloobchodním obchodníkům, tak institucionálním obchodníkům. Současné funkce, jako je likvidační fond, vypořádání stablecoinů, konverze maržové peněženky a mobilní aplikace, budou vyhovovat každodenním maloobchodníkům.

Futures

Výsledkem je, že se burza rychle etablovala jako cílové místo pro zkušené obchodníky s kryptoměnami nebo deriváty, jejichž cílem je rozšířit jejich škálu obchodních možností. Navzdory relativnímu mládí se FTX vyvíjí působivou rychlostí a nadále pravidelně zavádí nové obchodní produkty a tokeny, což by mu mělo pomoci vybudovat si vlastní prostor ve vysoce konkurenčním tržním sektoru..

Jak již bylo řečeno, burza není pro každého a obyvatelé Spojených států nejsou schopni využívat její služby. Obchodování se smlouvami OIL na FTX také není povoleno pro obyvatele Spojených států, Kanady, EU, Velké Británie a Číny, což pomáhá uvést některé problémy spojené s rychlou inovativní výměnou do kontextu.

Kromě toho velká skupina obchodníků s kryptoměnami, kteří provádějí spotové obchody na současných předních burzách, může považovat za nejlepší držet se přímějších tržních / limitních pokynů pro své oblíbené kryptoměny, než skočit do obchodování s deriváty.

Jak je dobře známo, obchodování s deriváty a futures může vést k vysokým ztrátám a je nejlepší je ponechat zkušeným obchodníkům. Výsledkem je, že FTX je dobrou volbou pro kohokoli, kdo se již zabývá obchodováním s opcemi a futures, a pro kohokoli, kdo dobře rozumí pákovému efektu.

Navštivte FTX

FTX

src = “~ images \ ftx-exchange-review-cryptocurrency-derivates-exchange.jpg”

alt = “FTX”

class = “photo photo-wrapup wppr-product-image” /> 8.6

Snadnost použití

9,0 / 10

Pověst

8,0 / 10

Poplatky

9,0 / 10

Zákaznická podpora

8,0 / 10

Design

9,0 / 10

Profesionálové

 • Podpora Fiat
 • Široká škála obchodních produktů
 • Nízké poplatky
 • Solidní zákaznická podpora
 • Dobré úrovně likvidity

Nevýhody

 • USA nejsou podporovány
 • Komplexní řada obchodních produktů

Návštěva {"@kontext":"http: \ / \ / schema.org \ /","@typ":"Produkt","název":"FTX","obraz":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2019 \ / 04 \ /ftx-review.jpg","popis":"FTX je burza derivátů kryptoměny, která se rychle etablovala v neustále se rozvíjejícím segmentu trhu obchodování s kryptoměnami. Burza vytvořila značné množství pozitivního sentimentu mezi kryptoobchodní komunitou a již se může pochlubit vysokými denními objemy obchodování. To je docela působivé vzhledem k relativnímu mládí platformy a…","nabídky": {"@typ":"Nabídka","cena":"0,00","priceCurrency":"$","prodejce": {"@typ":"Osoba","název":"Eugene Kem"}},"Posouzení": {"@typ":"Posouzení","recenzeHodnocení": {"@typ":"Hodnocení","nejlepší hodnocení":"10","nejhorší hodnocení":"0","ratingValue":"8,60"},"název":"FTX","recenze":"FTX je burza derivátů kryptoměny, která se rychle etablovala v neustále se rozvíjejícím segmentu trhu obchodování s kryptoměnami. \ R \ n \ r \ nBurza vytvořila značné množství pozitivního sentimentu mezi komunitou kryptoměn a již se může pochlubit vysokým denním obchodováním objemy. To je docela působivé vzhledem k relativnímu mládí platformy a skutečnosti, že FTX není k dispozici nikomu se sídlem v USA. \ R \ n \ r \ nBurza byla zahájena v květnu 2019 a poskytuje svým uživatelům přístup k řadě inovativních obchodních produktů včetně možností bitcoinů, více než 45 tokenů s pákovým efektem, 20 trvalých swapů, kontraktů MOVE a predikčních trhů. \ r \ nNavštivte FTX \ r \ n \ r \ n \ r \ n Burza také poskytuje přístup k pravidelnému spotovému obchodování a podporuje převody fiat a řadu kryptoměn, jako jsou bitcoiny, ethereum, litecoiny, a výběr stablecoinů. FTX si klade za cíl uspokojit jak maloobchodní, tak institucionální obchodníky a poskytuje řadu produktů a služeb zaměřených na specializovanější obchodníky. \ R \ n \ r \ n Platforma také poskytuje OTC službu pro každého, kdo má zájem o velké krypto nákupy, zatímco mobilní aplikace vyhovuje každému, kdo rád drží krok se svými účty na cestách. \ r \ nKdo je za FTX? SpolečnostFTX byla založena v roce 2018 současným generálním ředitelem Samem Bankmanem-Friedem, který byl kdysi obchodníkem v mezinárodním oddělení ETF Jane Street Capital, a současným technickým ředitelem Garym Wangem, který je bývalým softwarovým inženýrem společnosti Google. \ r \ n \ r \ nPřed založením společnosti FTX v roce 2017 dvojice založila společnost Alameda Research Ltd, která je předním poskytovatelem kvantitativního obchodování a likvidity kryptoměn, a Alameda pomáhá společnosti FTX udržovat hluboké knihy objednávek a 24/7 OTC služby. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nAlameda také inkubovala a vyvinula FTX, přičemž burza úspěšně navýšila celkem 8 mil. USD ve třech kolech financování. Po kolech Seed and Corporate, která se konala v roce 2019, bylo kolo Series B dokončeno 2. března 2020 a přilákalo investice od Liquid Value Capital. \ R \ n \ r \ nBinance působila jako hlavní investor během podnikového kola, zatímco FBG Capital, Greylock Partners, Kenetic, One Block Capital a Proof of Capital byli všichni investoři na začátku. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nV důsledku toho je výměna podpořena řadou předních kryptoměn rizikové fondy a má silnou síť, na kterou se lze spolehnout. Základní tým FTX má také transparentní povahu a zveřejnil své jména a profily LinkedIn veřejně. Burza FTX je vlastněna společností FTX Trading LTD, která byla začleněna do Antiguy a Barbudy a má kanceláře v Hongkongu. \ R \ nFTX klíčové vlastnosti \ r \ nJako rozvíjející se platforma pro obchodování s krypto deriváty, FTX přitahuje uživatele působivou rychlostí poskytováním široké škály pokročilých obchodních produktů. \ r \ n \ r \ nBurza také jako první uvedla na trh řadu jedinečných a inovativních obchodních produktů, jako jsou tokeny využívající páku a smlouvy MOVE, které pomohly oddělit FTX. \ r \ n \ r \ n Tým se stará o maloobchodní i institucionální obchodníky a zahrnuje pevné obchodní funkce, jako jsou nízké poplatky a těsné spready, kromě OTC přepážky, rozsáhlé podpory zákaznických služeb, grafů TradingView a mobilních aplikací pro IOS a Android. . \ r \ n \ r \ n Mezi další klíčové funkce patří: \ r \ n \ r \ n \ tFinanční převody měn \ u2013 Uživatelé mohou provádět převody v měnách, jako jsou USD, EUR, CAD, GBP a AUD. Burza také přijímá vklady na kreditní karty. \ u00a0 \ r \ n \ t Až 101násobný pákový efekt \ u2013 FTX poskytuje velkorysý pákový efekt, který obchodníkům umožňuje maximalizovat jejich potenciál zisku. \ r \ n \ t \ u00a0Snadné převody \ / vyrovnání stabilníchcoinů \ u2013 Uživatelé mohou snadno převádět měny v rámci svých účtů a obchodujte všechny deriváty s jednou maržovou peněženkou. \ r \ n \ tInstitutional Grade Services \ u2013 FTX zahrnuje špičkové funkce, jako je hluboká likvidita a objednávkové knihy, neomezené výběry, likvidační fond a OTC přepážka. \ r \ n \ tRozsáhlá zákaznická podpora \ u2013 FTX poskytuje širokou škálu funkcí a zdrojů zaměřených na pomoc držitelům účtů s navigací na platformě a také poskytuje chatovací skupiny ve více než 10 jazycích. \ r \ n \ r \ n \ r \ nObchodovatelné produkty na FTX \ r \ n tým stojící za FTX identifikoval řadu mezer na trhu a pracuje na zavedení jejich výměny nabídkou inovativní řady obchodních produktů. Patří mezi ně futures, tokeny s pákovým efektem, opce, smlouvy MOVE a predikční trhy. Držitelé účtů mohou v současné době obchodovat s futures na více než 20 aktivech, zatímco s více než 45 tokeny lze obchodovat pomocí pákového efektu zajišťuje také uživatele, kteří se chtějí zapojit do přímějšího spotového obchodování. \ r \ nFutures \ r \ nFTX má čtvrtletní a trvalé futures na více než 20 populárních kryptoměn, jako jsou BTC, ETH, BNB a LINK. \ u00a0 Burza také uvádí index futures což uživatelům umožňuje snadnější obchodování s různými segmenty kryptotrhu. Patří mezi ně mince s velkým víčkem (ALT-PERP), střední víčka (MID-PERP) a mince s malým víčkem (SHIT-PERP). Uživatel může také obchodovat s výměnnými tokeny (EXCH-PERP), tokeny soukromí (PRIV-PERP) a regionálními koši (DRGN-PERP) výběrem příslušného indexu. Kromě toho FTX také uvádí ropné kontrakty, jejichž platnost vyprší na spotovou cenu ropy WTI. \ R \ n \ r \ n \ r \ nVýkonné tokeny \ r \ n Na platformě je k dispozici až 101násobný pákový efekt, ačkoli FTX poskytuje maximální pákový efekt Standardně 10x na všechny účty jako bezpečnostní opatření. \ R \ n \ r \ nBurza také poskytuje více než 45 různých tokenů využívajících pákový efekt, které uživatelům představují relativně přímý způsob, jak získat páku, a tokeny BULL a BEAR automaticky spravují jejich vystavení, a denně vyvažujte, aby si udržely svůj cílový pákový efekt a zabránily likvidacím. \ r \ n \ r \ nTyto fungují jako tokeny ERC20, které vám umožní jít 3x dlouhý nebo 3x krátký v různých populárních digitálních aktivech včetně BTC, ETH, LINK, XTZ, BNB a XRP. \ R \ n \ r \ n \ r \ nMOVE \ r \ nFTX také poskytuje průkopnické smlouvy MOVE, které fungují jako futures, jejichž platnost vyprší podle surového množství, které se BTC pohybuje v určitém časovém období (denně, týdně) nebo čtvrtletně). \ r \ n \ r \ nTo umožňuje držitelům účtů obchodovat s částkou, kterou se bitcoin bude pohybovat a pro fit bez ohledu na směr. U kontraktů MOVE je celková volatilita ceny BTC během stanoveného období hlavním určujícím činitelem hodnoty kontraktu. \ R \ n \ r \ n \ r \ nMožnosti \ r \ n K dispozici jsou také možnosti bitcoinů, s nimiž lze obchodovat opční smlouvy na hotovost FTX vyprší v USD. Obchodníci mohou otevírat call nebo put opční kontrakty, které fungují jako právo na nákup pozic a právo na prodej pozic, a stejně jako u termínových kontraktů se uživatelé mohou rozhodnout, zda půjdou na dlouhou nebo krátkou pozici. n \ r \ n Obecně platí, že opční smlouvy umožňují obchodování se správným nákupem nebo prodejem podkladového aktiva za stanovenou cenu, ve stanovený čas / datum a opce FTX lze přizpůsobit v různých způsoby, jak mohou uživatelé konfigurovat stávkové ceny a doby vypršení platnosti, jak se jim líbí. \ r \ n \ r \ n \ r \ nSpot Markets \ r \ nSpotové trhy umožňují uživatelům nakupovat řadu populárních kryptoměn a obchodovat tradičnějšími způsoby. Populární digitální aktiva, jako jsou BTC, ETH, BNB, LINK, FTT, BCH, USDT, PAXG, XAUT, TRYB a BTMX, jsou k dispozici pro spotové obchodování na burze. \ R \ nPředikční trhy \ r \ nStávající americké prezidentské volby predikční trh umožňuje uživatelům obchodovat s kandidáty ve volebním závodě 2020. Futures kontrakty, jejichž platnost vyprší na stanovené hodnoty, jakmile bude potvrzen konečný výsledek, jsou aktuálně k dispozici k obchodování na trhu. \ R \ nFTX typy a limity účtuFTX provozuje tři hlavní úrovně účtu s odlišnými požadavky KYC. \ U00a0 Je možné vybrat až 9 000 $ denně bez předložení jakýchkoli ověřovacích dokumentů, zatímco neomezené výběry kryptoměny jsou vyhrazeny pro držitele účtů 2. úrovně a držitelé účtů 3. úrovně získávají přístup k neomezenému výběru fiat prostřednictvím OTC přepážky. \ R \ n \ r \ n \ r \ nJak otevřít účet na FTX \ u00a0 \ r \ n Proces registrace je velmi přímočarý a je podobný přihlášení k jiným kryptoburzám. Začněte takto: \ r \ n \ r \ n \ tKliknutím na kartu \ u201cRegister \ u201d v pravém horním rohu domovské stránky. Odtud budete muset ve vyskakovacím registračním okně vyplnit svůj e-mail a heslo. \ R \ n \ tKliknutím na tlačítko \ u201c Zaregistrovat se \ u201d zaregistrujete účet a obdržíte potvrzovací e-mail. \ R \ n \ tMůžete nyní zabezpečte svůj účet nastavením 2FA kliknutím na možnost Zabezpečení účtu a výběrem možnosti Authy, Google Authenticator nebo SMS. \ r \ n \ t Nyní můžete vložit prostředky za účelem obchodování; dokud však nedokončíte ověření KYC, váš účet má celkový limit výběru 1 000 $. \ r \ n \ t Přejděte na stránku \ u201cSettings \ u201d, abyste dokončili proces ověření KYC a odemkli vyšší limity výběru. \ r \ n \ r \ nFTX Účet KYC \ r \ n U jednotlivých účtů vyžaduje formulář pro ověření identity úrovně 1 celé jméno, zemi bydliště a stát, provincii nebo region, aby bylo možné získat denní limity výběru 2 $. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPro ověření KYC úrovně 2 musíte vyplnit formulář a nahrát doklad totožnosti a doklad o adrese. Ověření KYC úrovně 3 vyžaduje, abyste nahráli nedávný bankovní výpis z banky, kterou plánujete použít pro fiat převody. \ R \ n \ r \ n \ r \ nPodporované měny \ u00a0 \ u00a0 \ r \ n Přestože jste relativně novým účastníkem v sektoru obchodování s digitálními aktivy podporuje FTX vklad, obchodování a výběr působivého množství fiat a digitálních měn. Každý, kdo má zájem o vklad a výběr fiat, to může v současné době provést v následujících měnách: \ r \ n \ r \ n \ tUSD \ r \ n \ tEUR \ r \ n \ tGBP \ r \ n \ tAUD \ r \ n \ tCAD \ r \ n \ tCHF \ r \ n \ tHKD \ r \ n \ tSGD \ r \ n \ tZAR \ r \ n \ r \ nFTX také umožňuje svým uživatelům obchodovat s širokou škálou kryptoměn, přičemž jsou k dispozici trvalé swapy 15 aktiv, přičemž s pákovým efektem lze obchodovat přes 45 tokenů. \ R \ n \ r \ nFTX také nabízí jedinečné altcoinové indexy, možnosti bitcoinů, smlouvy MOVE a spotové obchodování. Díky tomu lze na FTX obchodovat s následujícími kryptoměnami: \ r \ n \ r \ n \ tBitcoin (BTC) \ r \ n \ tEthereum (ETH) \ r \ n \ tLitecoin (LTC) \ r \ n \ tBance Coin (BNB) \ r \ n \ tTether (USDT) \ r \ n \ tFTX Token (FTT) \ r \ n \ tBitcoin Cash (BCH) \ r \ n \ tXRP \ r \ n \ tTezos (XTZ) \ r \ n \ tChainLink (LINK) \ r \ n \ tEOS \ r \ n \ tEthereum Classic (ETC) \ r \ n \ tPAX Gold (PAXG) \ r \ n \ tHuobi Token (HT) \ r \ n \ tTron ( TRX) \ r \ n \ tDogecoin (DOGE) \ r \ n \ tUNUS SED LEO (LEO) \ r \ n \ tBitcoin Satoshi \ u2019s Vision (BSV) \ r \ n \ tBitMax Token (BTMX) \ r \ n \ tCardano (ADA) \ r \ n \ tAlgorand (ALGO) \ r \ n \ tTomoChain (TOMO) \ r \ n \ tOKB \ r \ n \ tBiLira (TRYB) \ r \ n \ tMATIC \ r \ n \ tCosmos ( ATOM) \ r \ n \ r \ nFTX v současné době podporuje více než 20 různých trvalých swapů s futures obchodováním dostupným pro coiny včetně BTC, ETH, LTC, LINK, XTZ, XRP, BNB, EOS, MATIC, HT, OKB, ALGO, LEO, BTMX, PAXG, XAUT, DOGE, TOMO a ADA. \ R \ n \ r \ nK dispozici je více než 45 spekulativních tokenů, včetně BULL \ / USD (3x dlouhý BTC), BEAR \ / USD (3x krátký BTC), ETHBULL \ / USD (3x dlouhý ETH), ETHBEAR \ / USD (3x krátký ET H), LTCBULL \ / USD (3x dlouhý LTC), LINKBULL \ / USDT (3x dlouhý LINK), BNBBEAR \ / USDT (3x krátký BNB) a LEOBULL \ / USD (3x dlouhý LEO). \ R \ n \ nFTX také podporuje obchodování s bitcoinovými opcemi a smlouvy BTC MOVE a kdokoli, kdo hledá přímější obchodování, může tak učinit na spotových trzích, které podporují BTC, ETH, BNB, LINK, FTT, BCH, USDT, PAXG, XAUT, TRYB a BTMX. \ R \ nVklady \ / Výběry \ u00a0 \ r \ nFTX podporuje fiatové vklady a výběry v USD, EUR, GBP, AUD, CAD, CHF, HKD, SGD a ZAR a do vašich kryptoměn lze ukládat všechny následující Účet FTX. \ R \ n \ r \ n \ tBitcoin (BTC) \ r \ n \ tEthereum (ETH) \ r \ n \ tBitcoin Cash (BCH) \ r \ n \ tBankovní mince (BNB) \ r \ n \ tLitecoin (LTC) \ r \ n \ tFTX Token (FTT) \ r \ n \ tBitMax Token (BTMX) \ r \ n \ tBiLira (TRYB) \ r \ n \ tUSD Stablecoiny (USDT, USDC, TUSD, PAX, HUSD a BUSD) \ r \ n \ r \ n Za krypto depozita a výběry se neplatí žádné poplatky, protože FTX platí poplatky za výběr blockchainu. Fiatové výběry pod 10 000 $ však vyžadují poplatek 75 $, zatímco všechny ostatní převody jsou bez poplatků. \ R \ n \ r \ nFFTX zpracovává bankovní převody pouze ve všední dny (kromě Silvergate SEN) a bankovní převody v USD mohou trvat až jeden pracovní den zpracovat, zatímco převody jiných než USD mohou trvat déle. \ r \ n \ r \ nMůžete provést fiat vklad nebo výběr ze své peněženky FTX a vybrat kteroukoli fiat měnu, kterou upřednostňujete. Můžete také převést jiné fiat měny na USD pomocí tlačítka „PŘEVODIT“ ve své peněžence FTX, které zobrazí vaše vybrané fiat měny převedené na USD stablecoiny. \ R \ n \ r \ nVšechny fiat převody jsou zpracovávány prostřednictvím OTC třetí strany stůl a obchodování s fiat je k dispozici pouze uživatelům, kteří jsou ověřeni na úrovni KYC 3. úrovně. Tým FTX vybízí uživatele, aby se spojili před prvním vložením nebo výběrem fiat, a také vytvořili video s vysvětlením proces. \ r \ nFFTX Poplatky a poplatky \ u00a0 \ r \ nPři používání FTX nejsou účtovány žádné poplatky za vklad ani výběr a za vypořádání futures také žádné poplatky. OTC obchodování nebo obchodování z vaší peněženky je také bez poplatků, protože všechny náklady jsou zabudovány do ceny, kterou uvádíte. \ R \ n \ r \ n Pákové tokeny mají poplatky za vytvoření a vykoupení 0,10% a denní poplatky za správu 0,03%. Pokud se rozhodnete využít pákový efekt, vaše obchodní poplatky se zvýší o 0,02% a volba 100x zvýší vaše obchodní poplatky o 0,03%, které se platí do pojistného fondu. Stojí za zmínku, že poplatky pro smlouvy MOVE závisí na ceně podkladového indexu, nikoli na ceně smlouvy MOVE. \ r \ n \ r \ nFTX provozuje následující odstupňovanou strukturu poplatků pro všechny futures a spotové trhy: \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nJe také důležité si uvědomit, že podíly FTT nemohou snížit poplatky příjemci pod 0,015%. \ r \ nSleva pro držitele FTT \ r \ nPro držitele FTT jsou k dispozici slevy na poplatky a aktuální slevy jsou založeny na vašich podílech FTT a pohybuje se v rozmezí od 3% do 60%. \ r \ n \ r \ n \ r \ n Token FTT \ r \ n V souladu s dalšími kryptoburzami si FTX udržuje svůj vlastní token ekosystému. Token FTT umožňuje jeho držitelům získat výhody včetně nižších poplatků za obchodování FTX a socializovaných zisků z pojistného fondu. Tým provádí týdenní zpětné odkupy a vypalování tokenů ve výši: \ r \ n \ r \ n \ t33% všech poplatků generovaných na trzích FTX \ r \ n \ t10% čistých přírůstků do pojistného fondu („Socialized Gains“ ) \ r \ n \ t5% z poplatků získaných z jiného použití platformy FTX \ r \ n \ r \ nJe důležité si uvědomit, že token FTT není v USA k dispozici; Kdokoli v jurisdikci, která podporuje token, však může sledovat nejnovější vývoj zde. \ r \ nJaký je vhodný FTX pro začátečníky? \ r \ nPři pohledu na nabídku nabízených produktů a služeb je zcela jasné, že FTX není určen pro začátečníky. Produkty, jako jsou možnosti bitcoinů, tokeny s pákovým efektem, věčné swapy a smlouvy MOVE, vyžadují pochopení a nevyhovují lidem, kteří jsou na začátku své obchodní cesty. \ R \ n \ r \ nDerivátové obchodování je složitější než spotové obchodování. a obchodování s pákovým efektem může vést k vyšším ztrátám, než se původně očekávalo, a díky složitější povaze těchto obchodních produktů jsou nejvhodnější pro zkušenější obchodníky. \ r \ n \ r \ n Díky tomu se tým FTX ujistí, že poskytne řada zdrojů, které uživatelům umožňují pokračovat ve zvyšování znalostí a zlepšování svých obchodních dovedností. Patří mezi ně Centrum nápovědy, které obsahuje průvodce pokrývající klíčové oblasti a běžné otázky, blog s podrobnými články a nejnovějšími oznámeními a kanál YouTube. \ R \ n \ r \ n Tým FTX se také postará o širokou škálu rozsah své uživatelské základny a udržují četné kanály sociálních médií, včetně účtu Twitter, WeChat Group a Facebook. Tým navíc provozuje více než deset telegramových skupin v jazycích, jako je angličtina, čínština, ruština, korejština, francouzština a španělština. Jak se dalo očekávat, tým také poskytuje živý chat a e-maily jako součást své zákaznické podpory. \ R \ n \ r \ nFTX obecně poskytuje funkce, které vyhovují jak maloobchodním, tak institucionálním obchodníkům, jako je vysoká úroveň likvidity, hluboké objednávky a neomezené obchodování \ / výběry. OTC desk také vyhovuje všem, kteří chtějí obchodovat ve vyšších částkách, zatímco mobilní aplikace, která je k dispozici pro zařízení IOS i Android, umožňuje uživatelům nepřetržitě sledovat své účty. \ R \ n \ r \ n Kromě doporučení FTX také provozuje VIP program pro profesionální obchodníky a program Backstop Liquidity Provider pro tvůrce trhu. \ r \ n \ r \ n Burza také jasně uvedla, že její služby spolu s tokenem FTT nejsou ve Spojených státech k dispozici Státy nebo jakékoli jiné zakázané jurisdikce. Obchodování se smlouvami OIL není povoleno obyvateli Spojených států, Kanady, Evropské unie, Spojeného království, Singapuru, Spojených arabských emirátů, Turecka, Číny a Hongkongu. \ R \ n \ r \ nVýsledkem je výměna nejvhodnější pro zkušenější obchodníky, kteří rádi zůstávají na špici nejnovějšího finančního a právního vývoje. \ r \ n \ r \ n \ r \ nJak bezpečný je FTX? \ r \ nVzhledem k tomu, že burza funguje pouze od roku 2019, podařilo se jí vyhnout se významným hackerům a škodlivým útokům. Tým však moc nedělá s ohledem na jejich bezpečnostní protokoly a musíme předpokládat, že využívají všechny zavedené osvědčené postupy zabezpečení. \ R \ n \ r \ nVíme, že tým FTX využívá plné šifrování SSL na svých webových stránkách a zahrnuje dvoufaktorové ověřování (2FA), které uživatelům pomáhá zabezpečit jejich účty pomocí ověřování Authy, Google Authenticator nebo SMS. \ r \ n \ r \ n Tým také vypracoval svůj jedinečný likvidační modul a systém poskytovatele zpětné uzávěrky likvidity, který pomáhá vytvořit tříkrokové řešení zaměřené na vyřizování výzev k dodatkové úhradě a omezení zpětných pohledávek. \ Likvidační modul FTX používá inteligentní a efektivní hodnoty ke správě likvidací ak uzavírání pozic dříve, než se stanou zápornými. \ r \ n \ r \ n Obchodníkům se navíc zasílá varování, aby sledovali a uzavírali všechny otevřené pozice, které klesnou pod a udržovací marže 4,5%. \ u00a0To pomáhá minimalizovat nepříznivé dopady rizikových obchodů a zabránit zpětnému vrácení peněz. FTX také zobrazuje odhadovanou likvidační cenu v informačním poli, které je na pravé straně jakékoli stránky trhu a pomáhá obchodníkům zůstat nad věcí. \ R \ n \ r \ nFTX pojišťovací fond byl také zaveden, aby pomáhá předcházet ztrátám zákazníků v případě náhlých nepříznivých pohybů trhu, které by mohly vést k rychlé likvidaci několika otevřených pozic na burze. \ r \ n \ r \ nKaždý, kdo využívá 50x až 100x páku, platí vyšší poplatky, které jsou přidělené do pojišťovacího fondu, a pokud likvidační mechanismus nedokáže vypořádat s prudkým pohybem trhu, pak bude pojišťovací fond použit k výplatě každému, kdo měl otevřenou pozici, která byla nespravedlivě ukončena se ztrátou. \ u00a0 Tým FTX také vyčlenit 5% tokenů FTT nevlastněných FTX, které budou použity k výplatě zákazníkům, pokud by pojišťovací fond nebyl schopen proces dokončit. \ r \ n \ r \ nV důsledku toho se FTX jeví jako bezpečná platforma jako tým začlenily některé sofistikované pojistné mechanismy a jsou al tak v čele se zakladateli Alameda Research, kteří působili jako tvůrci trhu pro BitMEX a OKEx, a mají bohaté zkušenosti v tomto odvětví. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nBurza také vstoupila do strategické partnerství se společností Binance, kromě partnerství se společnostmi Circle, Paxos, FBG Capital a Proof of Capital. Je zajímavé, že tým FTX také uvádí, že všechny vklady a výběry podléhají kontrole pomocí blockchainové analytické firmy Chainalysis, která může nebo nemusí vyhovovat jednotlivcům zabývajícím se ochranou soukromí. Závěr FTX se ukazuje jako oblíbená destinace pro obchodníky s kryptoměnami. snaží se zapojit do široké škály derivátových a pákových obchodů. Je docela snadné prodat, o co jde, když si uvědomíte, že burza nabízí možnosti bitcoinů a futures na kryptoměny spojené s populárními i přehlíženými tokeny. Kromě toho platforma umožňuje využití 101x, spolu s jedinečnými produkty, jako jsou smlouvy MOVE, OIL futures kontrakty, kryptoindexy a tokeny predikčních trhů. \ R \ n \ r \ nDalší funkce, jako je hluboká likvidita, fiat převody, neomezené výběry a OTC pobočka vyhovuje jak vysokofrekvenčním maloobchodním obchodníkům, tak institucionálním obchodníkům. Funkce jako likvidační fond, vypořádání stabilníchcoinů, konverze maržové peněženky a mobilní aplikace budou zároveň vyhovovat každodenním maloobchodníkům. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nVýsledkem je směna se rychle etabluje jako cílové místo pro zkušené obchodníky s kryptoměnami a / nebo deriváty, jejichž cílem je rozšířit jejich škálu obchodních možností. Navzdory relativní mladosti se FTX vyvíjí působivým tempem a nadále pravidelně zavádí nové obchodní produkty a tokeny, což by mu mělo pomoci vybudovat si vlastní prostor ve vysoce konkurenčním tržním sektoru. \ R \ n \ r \ n „výměna není pro každého a obyvatelé Spojených států nemohou využívat její služby. Obchodování se smlouvami OIL na FTX také není povoleno obyvatelům Spojených států, Kanady, EU, Velké Británie a Číny, což pomáhá uvést některé problémy spojené s rychle se rozvíjející inovační výměnou do kontextu. \ r \ n \ r \ n Dále, velké množství obchodníků s kryptoměnami, kteří provádějí spotové obchody na současných předních burzách, může považovat za nejlepší držet se přímějšího trhu \ / omezit pokyny pro své oblíbené kryptoměny, než skočit do obchodování s deriváty. r \ n \ r \ nJak je dobře známo, obchodování s deriváty a futures může vést k vysokým ztrátám a nejlépe je ponechat zkušeným obchodníkům. Výsledkem je, že FTX je dobrou volbou pro kohokoli, kdo se již zabývá obchodováním s opcemi a futures, a pro kohokoli, kdo má dobré znalosti o pákovém efektu. \ R \ nNavštivte FTX","autor": {"@typ":"Osoba","název":"Eugene Kem"},"datum zveřejněno":"2021-01-04"}}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me