Kodėl kriptovaliuta tapo pinigais? Žvilgsnis į šiuolaikinę pinigų sistemą

Skaitmeninis JAV doleris

Šiuolaikiniai pinigai yra smalsus padaras. Oficialiai valiutą išleidžia būtent tautos skola, dėl kurios jai savaime trūksta vertės. Neoficialiai tai yra priemonė, kurią vyriausybės ir centriniai bankai naudoja valdydami ekonomiką ir palaikydami savo uždarą auditoriją..

Kriptovaliutos yra natūrali laisvosios rinkos idealų raida, padėjusi sukurti pasaulinę gerovę tokiu mastu, kokio neįmanoma įsivaizduoti prieš kelis šimtus metų, ir tai gali būti tai, kas užtikrina žmonių sugebėjimą išlaikyti dabartinį gyvenimo lygį terpėje. -terminas.

Kadangi griežta po XX a. Politika vaidina vis didesnį vaidmenį pasaulio ekonomikoje, padidėja viso pasaulio Venesuelos ekonomikos nuosmukio rizika. Centrinis planavimas ekonomikos pasaulyje yra prastas. Didelės centralizuotai suplanuotos ekonomikos buvo įspūdingos nesėkmės praėjusį šimtmetį.

Konkrečios rūšies pinigų priėmimas ir naudojimas, kaip pamatysime, yra politinė būtinybė kur kas daugiau nei ekonominė. Štai kodėl Vakarų (JAV vadovaujama) „fiat“ valiuta sugebėjo klestėti, be to, ji yra viena iš pasaulinės kriptografinės revoliucijos varomųjų jėgų.

Šiuolaikiniai pinigai yra politinė priemonė

1914 m. Prasidėjus pasauliui, pinigai buvo auksas arba sidabras. Kiekviena tauta turėjo savo valiutą, tačiau pagrindinė pinigų vertė buvo gauta iš tauriųjų metalų. Tuo metu, kai JAV įžengė į Antrąjį pasaulinį karą 1941 m., Pinigų vertės pagrindas vis dar buvo auksas, tačiau JAV piliečiams jau nebuvo leista turėti geltonojo metalo.

Vykstant Amerikos karui Vietname, įvyko kuriozas. 1971 m. Tuometinis JAV prezidentas Nixonas nusprendė nutraukti JAV dolerio konvertuojamumą į auksą. Ši politinė akcija nutraukė aukso, kaip pagrindo pinigų vertei, vaidmenį Vakarų pasaulyje ir sukūrė fiat valiutų erą, kurioje šiuo metu gyvename.

Auksas buvo naudojamas JAV dolerio vertei nustatyti 1944 m. Bretton Woods konferencijoje (dėl kurios buvo sudarytas Bretton Woods susitarimas). Žmonės negalėjo išpirkti savo JAV dolerių už auksą, tačiau kita tauta galėjo (bent jau iki 1971 m.) ).

Ekonominiu požiūriu įdomu yra tai, kodėl Vakarų valstybės ir toliau priėmė JAV dolerį kaip pagrindą pasaulio ekonomikai? Be to, kodėl po Nixono žingsnio sustabdyti aukso išpirkimą iš JAV atsargų neatsirado konkuruojančių pinigų sistemų?

Žinoma, atsakymas į abu klausimus yra paprastas. Vakarai neturėjo kitos alternatyvos. JAV vis dar buvo raumenys, palaikantys po Jaltos vykusią pasaulinę politinę tvarką, ir jei tauta nenorėjo „raudonuoti“ ir iškeisti JAV į SSRS, „pasirinkta“ valiuta buvo JAV doleris..

Iki pasimatymo Bretton Woods

Kaip mes visi žinome iš realių XX a. Socialinių eksperimentų, centrinės planinės ekonomikos galiojimo laikas. Remiantis tuo, ką žinome, centralizuotai planuojama ekonomika priims rinkos ekonomiką arba žlugs. SSRS nepriėmė rinkos ekonomikos (kaip tai padarė Kinija), todėl 1991 m. Pabaigoje ji subyrėjo įspūdingai.

Klausimai, kurie šiuo metu pasireiškia pasaulio ekonomikoje, yra tiesiogiai susiję su SSRS žlugimu. Žlugus sovietų imperijai, Vakarų šalių politinis mandatas remti JAV dolerį dingo. Tam tikra prasme SSRS pabaiga baigė JAV dolerio valdymą, nors šiai socialinei ir ekonominei dinamikai prireikė dešimtmečių..

Vienas iš svarbiausių veiksnių, palaikiusių JAV dolerį, o kartu ir Vakarų finansų sistemą naujame tūkstantmetyje, yra visiškas konkuruojančios pinigų sistemos trūkumas. Net jei dvi tautos nori dirbti ne Vakarų finansų sistemoje (tarkime, Kinijoje ir Irane), tai reiškia sukurti naujus sandorių tinklus, kurie palengvintų prekybą..

Bet kuri sistema, sukurta kaip apeiti Vakarų finansų sistemą, bus vienkartinė. Tai reiškia, kad Kinija ir Iranas gali naudoti savo naują sistemą naftos sandoriams išvalyti, tačiau tai darys dviem valiutomis, kurias gali būti sunku naudoti su trečiosiomis šalimis.

Kriptos yra pirmasis labai politinės Vakarų finansinės monopolijos problemos sprendimas, ir jie smarkiai paveikė rinkas. Ekonominis kriptovaliutų poveikis dar nėra jaučiamas, tačiau ideologinis poveikis buvo didelis.

Tavo pinigai = tavo laisvė

Neįmanoma atskirti šiuolaikinio požiūrio į pinigus nuo vakarietiškų idealų, kurie sukūrė žmogaus teises ta prasme, kokią mes jas šiandien žinome. Idėja, kad asmuo gali turėti pinigų, kuriuos gali laisvai naudoti bet kokiu teisiniu būdu, nėra labai sena. Prieš keletą šimtų metų tokio lygio laisvės Vakaruose net nebuvo.

Nors daugelis tautų gali būti vienos partijos valstybės, tų tautų žmonės turi didžiulę ekonominę laisvę dėl mūsų šiuolaikinio požiūrio į pinigus. Bręstant XXI amžiui, akivaizdu, kad ekonominė laisvė ir patikimi pinigai nėra svarbiausi centrinių bankų ir pasaulio vyriausybių prioritetų sąraše..

JAV doleris buvo ginkluotas ir naudojamas baudžiant bet kurią tautą, kuri netelpa į vis siauresnę Vašingtono DC pasaulėžiūrą. Šie didžiausios pasaulio ekonomikos sunkūs politiniai veiksmai paliko kitas tautas varge, o žmonės visur stebėjosi, kaip suvaidins paskutinis Bretton Woods sagos skyrius.

Kriptos yra įdomi naujovė

Antikoje nebuvo Bretton Woods konferencijos, kuri nustatytų aukso ir sidabro, kaip pasaulinės valiutos, vertę. Du taurieji metalai tiesiog turėjo vertę. Daugeliu atžvilgių kriptovaliutos pasiekė tą pačią žmogaus psichologijos dalį, kuri projektuoja metalą, tačiau labai skirtingai.

Šiuolaikiniai pinigai, kaip matėme, yra politinės valios produktas. Ne ta prasme, kad už ją balsuojama, bet labiau ta prasme, kad Vakarų pinigų sistema yra produktas, kurį sukūrė politinė klasė. Kriptos netelpa į šį pelėsį, o tai kelia egzistencinę grėsmę finansų sistemai, kuria galios valstybės remiasi palaikydamos kontrolę.

Kriptovaliutos atsirado be jokios konkrečios grupės pagalbos. Net jei Bitcoin pasaulio užkulisiuose yra šešėlinis kabalas, ši grupė niekaip negalėjo naudoti bet kokios (politinės) manipuliacijos, kad Bitcoin ar kiti žetonai būtų populiarūs visame pasaulyje..

Kaip nepolitinė valiuta, neturinti valstybinių ryšių, Bitcoin yra labai keistoje erdvėje pasaulinėje pinigų sistemoje. „Bitcoin“ tinklo projektavimas, plėtra ir plėtra neturi centrinės organizacinės jėgos, taip pat tai nėra daroma dėl politinės būtinybės. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, teisinga stebėtis, kodėl žmonės pasauliniu mastu kreipiasi į skaitmeninę valiutą be pilietybės.

Išlaikyti sąžiningą sistemą

Kriptų pritaikymas visame pasaulyje buvo stebėtinai greitas. „Bitcoin“ prieš dešimtmetį buvo naminių gyvūnėlių projektas, o dabar jis naudojamas apeiti pasaulines kliringo sistemas, tokias kaip SWIFT. Nors „Bitcoin“ nėra puikus mažmeninių mokėjimų variantas, jis yra labai geras, kai reikia perkelti didelius vertės kiekius tarptautiniu mastu.

Be to, kad leido žmonėms perkelti vertę tarp tautų, „Bitcoin“ taip pat buvo pagalba žmonėms, esantiems baisiose valiutų problemose. „Bitcoin“ vertė gali atrodyti nepastovi, palyginti su JAV doleriais ar eurais, tačiau kai ji yra denominuota Turkijos liromis ar Argentinos pesais, ji pradeda atrodyti labiau kaip vertės sandėlis nei spekuliacinis turtas.

Žmonėms reikalingas būdas sutaupyti vertės ir užsiimti verslu. Ilgą laiką vyriausybėmis buvo pasitikima kuriant pinigus šiam vaidmeniui atlikti, tačiau panašu, kad tai keičiasi. Nors dauguma vyriausybių visiškai nėra atviros idėjai, kad jų galimybės reguliuoti valiutą būtų įtrauktos į decentralizuotą sistemą, gali būti, kad jos negali kontroliuoti sustabdyti.

Vyriausybės yra už kreivės

Iš tikrųjų nesvarbu, ar žmogus palaiko vyriausybių, reguliuojančių pinigų sistemą, idėją, ar ne. Šiuolaikiniame pasaulyje yra mažai veiksmingų vyriausybių, kai reikia kontroliuoti savo finansų sistemą. Net didžiausios pasaulio valstybės kovoja su finansiniu stabilumu, net taikydamos vis sunkesnes taisykles.

Sunku nubrėžti ribą tarp centralizuotai planinės ekonomikos ir tokios, kuri yra reguliuojama iki tiek, kad tik didieji bankai (įskaitant centrinį banką) turi bet kokią ekonominę laisvę. Kai net priartėjama prie šios linijos, vidutinės trukmės ir ilgalaikės ekonominės pasekmės greičiausiai bus sunkios.

Daugelis žmonių neatkreipia dėmesio į savo valiutos vertę ar finansų sistemos stabilumą, kol nėra problemų. Panašu, kad yra žmonių, kurie žino apie šiuolaikinių pinigų ir, be abejo, pasaulinės ekonominės sistemos nestabilumą.

Kriptovaliuta gimė tuo metu, kai Vakarų finansų sistema perėjo į naują etapą, kuris lengvai gali būti paskutinis. Atsiradus tam, ką JAV FED vadina „kiekybiniu palengvinimu“, pasaulinė finansų sistema įžengė į laiką, kuris gali būti mūsų šiuolaikinio eksperimento su negrąžinta fiat valiuta pabaiga.

Kontrolės problema

Vyriausybės suteikė monopolį sistemai, kuri paprasčiausiai negali trukti. „Bitcoin“ nėra tobula sistema, tačiau ji yra perspektyvi SWIFT platformos pakaitalas, ypač didesniems tarptautiniams pervedimams. Pasaulinė bankų kartelė SWIFT suteikė monopolinį statusą, ir tai yra tik vienas pavyzdys, kaip pažeidžiama dabartinė finansų sistema yra pakeista nauja technologija.

Kol tautos primygtinai reikalauja sukurti monopolines finansines sistemas, kurias kontroliuoja tarptautiniai karteliai, šioms sistemoms bus taikomos decentralizuotos technologijos, kuriomis siekiama suteikti žmonėms visame pasaulyje perspektyvų teisingos ekonominės sąveikos variantą..

Neseniai vykęs prekybos karas tarp JAV ir Kinijos parodo, kaip greitai politiniai įgaliojimai gali neigiamai paveikti ilgalaikius ekonominius santykius, ir tas pats dalykas gali lengvai atsitikti daug didesniu mastu, jei santykiai tarp pagrindinių vyriausybių dar labiau pablogės..

Kriptovaliutos suteikia žmonėms galimybę įsigyti vertingą skaitmeninį turtą, kuris gali būti naudojamas prekybai palengvinti, o tai nepriklauso nuo vyriausybės vertės. Kai ateis keli dešimtmečiai, mes galime pamatyti, kiek šios naujos idėjos iš tikrųjų yra vertingos, kai vyriausybės stengiasi įamžinti iki galo ištiestas ekonomikos sistemas.