Kas yra STO? Išsamus saugos žetonų pasiūlymų vadovas

Kas yra STO?

Meteorinis ICO augimas 2017 m. Ir 2018 m. Pradžioje buvo beprecedentis ir suteikė visiškai naują metodą, kaip surinkti milžiniškas finansavimo sumas per kelias minutes. Tačiau dėl ICO, kuris pasirodė esąs sukčiai, neišpildė savo pažadų ar baigėsi finansavimas prieš išleidžiant produktą, antroje 2018 m. Pusėje ICO smarkiai sumažėjo..

„Blockchain“ pagrindu veikiančių žetonų galia sukurti lankstesnį finansinį turtą ir priemones neišnyko. Decentralizuotas finansavimas (DeFi) didėja, o finansinės priemonės nuo įkeistų skolų platformų iki decentralizuotų prognozavimo rinkų materializuojasi kairėn ir dešinėn..

Vienas iš pagrindinių „DeFi“ peizažų yra įprastų finansinių vertybinių popierių perėjimas į skaitmeninius žetonus „blockchain“.

Šis turtas paprastai vadinamas „saugumo žetonais“ yra vertybiniai popieriai, atspindintys nuosavybės vertybinius popierius ar skolą su skaitmeniniu apvalkalu, skirti turtui suteikti privalumų ir lankstumo..

Kas yra STO?

Laikydamasi ICO pėdsakų, „Security Token Offering“ (STO) sulaukė visuotinio dėmesio kaip investuotojų, paslaugų teikėjų, mainų ekosistema ir dar daugiau šuolių dėl pozicijos žydinčioje rinkoje. Saugos žetonai turi įdomių perspektyvų, o STO pateikia vertingą įrankį įmonėms išleisti skaitmeninį turtą „blockchain“.

Kas yra saugumas?

Tradicinis finansinis vertybinis popierius yra keičiama priemonė, turinti vertę ir atspindinti skolą arba nuosavą kapitalą.

Vertybiniai popieriai, kaip nuosavas kapitalas, gali reikšti nuosavybę įmonėje (akcijose), kur savininkai gali pasipelnyti iš turto kapitalo prieaugio arba konkrečiais atvejais netgi gauti dividendus. Nuosavybės vertybinių popierių savininkai gali būti tiek valstybinėse, tiek privačiose įmonėse, o savininkai paprastai turi teisę į tam tikrą įmonės nuosavybės formą.

Skolą atspindintys vertybiniai popieriai yra pasiskolintų pinigų reprezentacija, kurie turi būti grąžinti ir kuriems taikomos įvairios paskolos sąlygos. Yra daugybė skolos vertybinių popierių rūšių, įskaitant:

  • Vyriausybės obligacijos
  • Užstato užtikrintos skolos prievolės (CDO)
  • Įkeistos hipotekos prievolės (BRO)
  • Įmonių obligacijos
  • Indėlių pažymėjimas

Skolos vertybinių popierių savininkams paprastai suteikiama teisė gauti palūkanų mokėjimus už pagrindinę paskolos sumą, ir jie gali būti užtikrinami keliomis priemonėmis, įskaitant užtikrintą ir neužtikrintą.

Vertybiniai popieriai vaidina svarbų vaidmenį finansuojant ir yra svarbesni STO, nes jie gali būti pritraukti finansavimo. Įmonės, išeidamos į viešumą, gali surinkti milžiniškas sumas per pradinius viešus akcijų siūlymus (IPO), o vyriausybės gali išleisti net savivaldybių obligacijas, kad pritrauktų lėšų..

Viešaisiais vertybiniais popieriais prekiaujama pagrindinėse vertybinių popierių biržose ir jie gali būti perleidžiami tarp investuotojų antrinėse rinkose kaip turtas.

Saugos žetonai ir saugos žetonų pasiūlymai (STO)

Dažnai klaidingai suprantama apie apsaugos žetonus, kad jie skiriasi nuo vertybinių popierių. Nors jie egzistuoja „blockchain“ tinkle, jie neva yra vertybiniai popieriai, kuriems taikomos tos pačios taisyklės ir teismų praktika kaip ir tradiciniams vertybiniams popieriams.

Tačiau kai kuriuos siūlo saugos žetonai unikalių pranašumų – ypač gerinant antrinės rinkos likvidumą, mažinant atitikties išlaidas, automatizuojant prekybos apribojimus, teikiant dalinę nuosavybę ir sudarant sąlygas turto sąveikai.

STO atvėrė galimybę įmonėms rinkti lėšas, investuotojams išduodant skaitmeninius saugumo žetonus reguliavimo tvarka. Privalumai egzistuoja tiek investuotojui, tiek emitentui, tuo pačiu užtikrinant daug geresnes garantijas dėl sukčiavimo, palyginti su ICO. Emitentai gali būti iš įvairių sričių, įskaitant komercinį nekilnojamąjį turtą, rizikos kapitalo įmones ir mažąsias bei vidutines įmones (MVĮ).

Yra diskusija apie tai, kas yra „apsaugos žetonas“ ar „žetonizuotas vertybinis popierius“, tačiau visais tikslais STO šiame kontekste daugiausia dėmesio skiria naujų saugumo žetonų paleidimui, o ne esamo finansinio turto ženklinimui..

Viena paprasčiausių ir naudingiausių STO programų yra MVĮ, norinčios pritraukti finansavimą, kai jos negali naudotis komercinės bankininkystės paslaugomis. Lygiai su kitų „DeFi“ paslaugų atsiradimu, MVĮ gali naudotis atviromis finansinėmis paslaugomis – išleidžia investuotojams saugumo žetonus, kad gautų „blockchain“. Tai turi svarbių pasekmių mažinant kliūtis patekti į mažmeninius investuotojus ir tuo pat metu teikiant galingas finansines paslaugas MVĮ vietinėse ir regioninėse vietovėse, kur istoriškai jų finansiniai pajėgumai buvo riboti..

Be to, mažos ir vidutinės įmonės, išduodančios apsaugos žetonus, yra puikus pavyzdys, kaip pabrėžti kelis dalyvius, reikalingus saugumo žetonų ekosistemoje.

Skaitykite: Finansinio turto žymėjimas

„The Security Token“ ekosistemos dalyviai

Jei MVĮ (t. Y. Įmonė A) nori išleisti saugos žetonus, atstovaujančius savo įmonės nuosavą kapitalą, tai gali padaryti padedant keliems rinkos dalyviams, įskaitant:

  • Išleidimo platformos
  • Mainai
  • Saugotojai
  • Brokeriai-pardavėjai
  • Teisinė / atitiktis

Bendrovė A gali oficialiai išleisti savo saugumo žetoną investuotojams per emisijos platformą. Žinomos emisijos platformos apima „Polymath“ ir uostas, kurie yra integruoti su paslaugų teikėjais, tokiais kaip depozitoriumai, brokeriai-prekiautojai ir teisiniai / atitikties subjektai, kad būtų palengvintas saugus ir reikalavimus atitinkantis procesas.

Išleidimo platformų kūrėjai taip pat dirba su standartizuotomis žetonų sąsajomis (t. Y. „ST-20“, skirtomis „Polymath“, ir „R-Token“, skirta „Harbour“), kurios griežtai koduoja reguliavimo parametrus į token sutartis, tokias kaip aiškūs prekybos apribojimai. Standartizuotos apsauginių žetonų sąsajos taip pat įgalina turto sąveiką, o tai turi teigiamų pasekmių antrinės rinkos likvidumui ir sumažina trintį prekyboje žetonais..

„Polymath Guide“

Perskaitykite: Mūsų polimato vadovas

Saugotojai yra populiarūs saugodami skaitmeninius žetonus saugiose saugyklose, ypač įstaigose. „BitGo“ yra vienas iš labiausiai įsitvirtinusių skaitmeninio turto saugotojų, o saugotojai dažnai bendradarbiauja mainų ar emisijos platformose.

Investuotojai keičiasi vertybinių popierių žetonais, suteikdami geresnę prieigą prie kapitalo, didesnį antrinį likvidumą ir demokratinę investuotojų prieigą prie vertybinių popierių. „tZero“ yra didelio masto mainai, kurie neseniai pradėjo veikti ir kuriuos remia Overstockas. A bendrovės saugos žetonai gali prekiauti tokiose biržose kaip „tZero“, kur investuotojai patikrinami KYC / AML. Kai kurios biržos taip pat gali veikti kaip emisijos platformos.

Kaip AĮ, A bendrovės saugumo ženklai gali būti siūlomi mažmeniniams investuotojams, kuriems dėl įvairių patekimo į rinką kliūčių nėra galimybės naudotis MVĮ. Tačiau demokratizavus tokią prieigą prie saugumo žetonų, MVĮ gali padėti pritraukti vietos bendruomenių finansavimą, suteikiant įtikinamą pranašumą mažosioms įmonėms ir padedant augti vietos verslui..

Atviros finansinės sistemos, pvz Mt. Pelerinas netgi siekti suteikti MVĮ rinkas tokioms įmonėms kaip A įmonė, kad jos galėtų naudotis plačiomis, atviromis finansinėmis paslaugomis „blockchain“ tinkle.

Kitos apsaugos žetonų programos, kurios jau vykdomos šiandien, apima komercinio nekilnojamojo turto investicinius fondus (t. Y., REITs), kurie sumažina didelius investicijų minimumus ir netgi leidžia atsirasti tokioms sąvokoms kaip dalinė nuosavybė. Uostas turi jau surengtas Pietų Karolinos gyvenamojo namo STO su žymiai sumažintu investicijų minimumu, palyginti su įprastais tarifais.

STO ir ICO

Apskritai STO pašalina sukčiavimo atvejus su ICO ir siūlo teisėtus vertybinius popierius platesniam investuotojų ratui, kurių efektyvumas, sąveikumas ir likvidumas yra geresni nei įprastų vertybinių popierių. STO yra garantuojamos faktiniu turtu, o ICO pirmiausia buvo grindžiami „naudos žetonais“, be pagrindinio užstato ir jų neapsaugojo vertybinių popierių įstatymai.

STO taip pat siūlo pranašumų prieš IPO. Jie yra pigesni ir gali apimti daug platesnį turto spektrą, pvz., Dalinį nuosavybės teisę į didelės vertės meno kūrinius ar investicinius fondus. Banko ir tarpininkavimo mokesčiai taip pat smarkiai sumažinami automatizavus pradedant STO, palyginti su IPO.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nors JAV akcijoms taikomi vertybinių popierių įstatymai, saugumo žetonų paleidimas turi teisinių niuansų, nes jie pagrįsti nauja technologija. Kelios šalys už JAV ribų taip pat jau uždraudė STO, įskaitant Kiniją ir Pietų Korėją.

JAV investuotojai pumpuoja didžiules pinigų sumas į saugumo ženklų kraštovaizdį, nes jaunosios ekosistemos dalyvių vaidmuo ir toliau aktualizuojasi. Įvertinus, kurios rinkos yra populiariausios ankstyvosiose saugos žetonų stadijose, turėtų paaiškėti, kurie sektoriai STO teikia geriausius pranašumus. Tiek MVĮ, tiek REIT yra aiškios STO programos, tačiau yra daugybė kitų praktinių, pigesnių ir reguliavimo reikalavimus atitinkančių saugumo žetonų išdavimo galimybių..

Išvada

ICO buvo nauja koncepcija, skatinusi beprotiškas spekuliacijas altcoinais per jų populiarumą 2017 m. Pabaigoje, tačiau nuo to laiko pramonė tapo įžvalgesnė. Kadangi ICO sugedo, saugumo žetonai pasirodė kaip protingas „blockchain“ technologijos naudojimo atvejis, kai konverguoja įprastos finansinės priemonės ir skaitmeninis turtas.

„DeFi“ daugėja, o saugumo ženklai pasirengę atlikti neatskiriamą vaidmenį platesniame perėjime prie atviros finansų sistemos.