Kas yra „Bitcoin Hivemind“? Pilnas pradedančiųjų vadovas

„Bitcoin Hivemind“

„Bitcoin Hivemind“ – iš pradžių „Truthcoin“ – yra atviro kodo, P2P „Oracle“ protokolas ir sąlyginių prognozių rinka (PM), kurią pasiūlė Paulas Sztorcas („Truthcoin“) ir sukurta kaip „Bitcoin“ grandinė. „Hivemind“ ypatingą dėmesį skiria valdymui, spręsdamas daugiakomponentių sprendimų priėmimo problemas per sąlyginį ministrą.

Protokolas skirtas pagrindiniam naudojimui balsavimo sistemoje, sumažinant daugiakomponentinių sprendimų priėmimo problemas tarp žmonių grupės, pasiekiančios sutarimą dėl sprendimo. Ši koncepcija yra labai ambicinga, tačiau suteikia vertingų įžvalgų apie valdymą ir PM galimybes.

„Bitcoin Hivemind“

Nuspėjamosios rinkos, informacija ir valdymas

Sztorc davė a pristatymas apie „Hivemind“ TAB konferencijoje 2018 m. Atlantoje šių metų pradžioje, o tai labai padeda suprasti bendresnę protokolo viziją. Sztorc nustato, kad daugelis „blockchain“ programų nesprendžia realaus pasaulio problemų ir galiausiai yra pagrindinė jų nesugebėjimo išlikti aktualia ar praktiška priežastis.

Pagrindinė problema, kurią sprendžia Hivemindas, yra sąvoka informacijos kaupimas, ir tinkamų informacijos tinkamos informacijos kaupimo priemonių trūkumas interneto eroje. Informacijos kaupimas nesikeičia be rinkų, o PM – ypač „InTrade“ – įrodė savo ekonominį gyvybingumą dar prieš tai, kai buvo prieinamos „blockchains“. Naudojant blokų grandines, informacijos saugykla yra atspari cenzūrai ir skaidri. Be to, „Hivemind“ yra „Bitcoin“ grandinė, kuri iš esmės perduoda senosios kriptovaliutos nustatytus pinigų tinklo padarinius projektui..

PM yra vertingos priemonės priimant sprendimą, kurį lemia rinkos jėgos, tuo pačiu pašalinant didžiąją dalį triukšmo ir neaiškumų, kurie kankina sprendimų priėmimo procesą. Remiantis panašia sąvoka „Minios išmintis„Kaip Augur ir Gnosis,„ Bitcoin Hivemind “yra empiriškai sutelktinis metodas, skirtas nustatyti galimus įvykių rezultatus, suteikiantis keletą Bitcoin privalumų, įskaitant skaidrumą, tvirtumą, atsparumą cenzūrai ir piniginį poveikį.

Praktinis PM taikymas yra nuo sportinių lošimų iki sudėtingų valdymo sprendimų. Nors informacija, kurią teikia PM, nėra tobula, ji yra mažiausiai bloga, nes joje kaupiami duomenys iš daugybės šaltinių, iš kurių daugelis įvardijami kaip „ekspertai“, o kiti teikia tiesiog naudingos rinkos informacijos (t. Y. Finansiškai motyvuotos), o tai leidžia suprasti kad kitaip nebūtų atsiskaityta.

Viena iš „PM“ varomųjų sąvokų yra tik ta, kad jei nesutinkate su tuo, ką atskleidžia rinka, tuomet galėsite laisvai pasinaudoti tomis maržomis ir statyti prieš rinką. Duomenų, sukauptų į „blockchain“, pasekmė yra ta, kad jie gaunami iš šaltinių, kurie nori finansiškai sukaupti savo nuomonę ar žinias, peržengdami BS.

PM savaime yra mašinos, leidžiančios sumažinti pasitikėjimą, todėl natūralus jų integravimas su „blockchain“, kurios suteikia tą pačią savybę. Kaip tokį, Sztorcas išdėsto daugybė programų vyriausybių vadovų raginimo pranešti apie P2P valdymo struktūras.

PM taip pat filtruoja prastą informaciją. Vartotojai, kurie teikia blogą informaciją, nes ji tiksliai neatspindi rezultato, atleidžiami nuo galimybės daryti įtaką rinkai patiriant didelių finansinių nuostolių. Vartotojai, kurie gali tiksliai kuruoti informaciją ir pateikti naudingų duomenų rinkai, vėliau yra apdovanojami. Svarbu tai, kad rinka šią korekciją tvarko natūraliai ir nereikia, kad trečiosios šalys ar prievartos veiksniai turėtų įtakos sprendimų priėmimui.

Valdymo perspektyva yra ydinga kelių veiksnių sprendimų priėmimas. Daugelio veiksnių sprendimų priėmimas lemia neefektyvumą ir prieštaringus kriterijus priimant sprendimus, atsižvelgiant į kitų perspektyvų įtaką. Be to, rodyklės neįmanoma balsavimo rezultatuose vyksta strateginis balsavimas ir „pasirenkamumas“. Turint tiek daug informacijos, tinkamai apibendrinant ir suvedant sprendimus, pagrįstus duomenimis, sprendimų priėmimo procesą galima pagerinti..

Apskritai ambicinga Sztorc platforma yra susieta su juo tvirtas įsitikinimas PM galia ir kaip jie gali pateikti pasenusių valdymo struktūrų tobulinimo metodą.

Kaip veikia „Bitcoin Hivemind“

„Hivemind“ yra išskirtinai platus ir sudėtingas protokolas. Kalbant apie kontekstą, Baltas popierius yra labai techniškas 81 puslapis, ir Andrew Poelstra, ir Gregory Maxwell buvo savarankiškai pasamdyti peržiūrėti protokolą, kad būtų įvertintas jo gyvybingumas. Tai sakant, mes apžvelgsime sąvoką tik iš bendresnio požiūrio taško ir pagrindinius jos funkcionalumo mechanizmus.

Sztorcas numato, kad Hivemindas galų gale tampa mechanizmu sprendžiant politinius ir valdymo klausimus. Tačiau šis procesas užtruks, kol vartotojai nori užtikrinti, kad PM rinkos yra tikslios ir patikimos. Nepaisant to, Sztorc nustato tris pagrindines savybes, reikalingas valdymui išspręsti:

  1. Pigus, patikimas informacijos šaltinis.
  2. Daugiafunkciškumo, ypač pasirenkamumo, sugrąžinimo į vieną veiksnį metodas.
  3. Būdas užkirsti kelią minėtų procesų užgrobimui kenkėjiškoms trečiosioms šalims.

  1. Pigus ir patikimas informacijos šaltinis yra pati prognozavimo rinka. PM priverčia aiškiai apibrėžti dviprasmiškas ir bendras temas, tokias kaip klimato kaita, ir sutampa su tikimybe, kaip apibrėžta rinkos kainodaroje. Rinkos tiksliai kaupia ir tvarko vartotojų duomenis. Informacija visiems transliuojama internetu, todėl ji yra plačiai prieinama ir ja galima naudotis nemokamai.
  2. Tai yra sudėtingesnė savybė, kurią reikia išspręsti, tačiau kaip daugiasluoksnis PM gali sumažinti sprendimų priėmimo daugialypiškumą, didindamas ryšius ir prognozes tarp tikimybės įvykių, veiksmingai įvertindamas jų įtaką vienas kitam.
  3. Ši savybė iš esmės yra atsparumas cenzūrai. „Hivemind“ yra „Bitcoin“ grandinė, sujungta su „Bitcoin“, todėl „Hivemind“ suteikiamos nekintamumo ir atsparumo cenzūrai savybės. Be to, vietinis ir be sienų esantis Bitcoin suteikia unikalią vertės terpę už įprastos finansų sistemos ribų.

„Hivemind“ yra „Bitcoin“ grandinė, naudojanti dvigubą žetonų schemą, kurioje „Bitcoin“ veikia kaip vartotojo sluoksnis, o „VoteCoins“ – kaip reputacijos / darbuotojo sluoksnis. „Bitcoin“ vertė tiksliai atspindi tai, ką jis daro, – vertės kaupimą, o „VoteCoins“ yra naudojami vartotojo reputacijai platformoje nurodyti..

Sprendimai

Sprendimus (rinkas) dėl premjero turi spręsti rinkėjai. „Hivemind“ sprendimai yra loginiai arba skaliariniai. Rinkėjai turi susitarti dėl rezultato sprendimo naudodamiesi „VoteCoins“. Procesas yra labai panašus į reputacijos žetonų (REP) naudojimą Augure, siekiant išspręsti rinkų rezultatus.

Panašiai rinkėjai baudžiami už pranešimus apie netikslius rezultatus ir apdovanojami už tikslių rezultatų paskelbimą.

Rinkos

PM yra pagrindinis sistemos komponentas. Vartotojai gali pirkti ir parduoti pasaulio valstybes, naudodamiesi „Bitcoin“, kad būtų spekuliuojama ir pateikiama informacija apie būsimus įvykius. Valstybės viena kitą išskiria, o tai yra nepaprastai svarbu pašalinti rinkos informacijos dviprasmybę. Rinkos gali būti „prekybinės“ arba „uždarosios“, o pozicijas pirkti ir parduoti galima naudojant automatinį bukmekerį.

„Hivemind PM“ daugialypiškumas leidžia vartotojams prekiauti tiek kiekvienos valstybės tikimybe, tiek santykiu tarp dimensijų, pavyzdžiui, išrinktu pareigūnu ir konkrečios prekybos politikos įgyvendinimu vėliau..

Rinkos sprendimai yra suskirstyti į filialus, kurie susideda iš jų parametrų ir „VoteCoins“. Balsavimo biuleteniai yra visi subrendę sprendimai konkrečioje šakoje ir sudaro rinkėjų matricą, kuri yra kiekvieno balsavimo ciklo biuletenių krūva.

Rezultatas yra apskaičiuotas ir galutinis kiekvieno sprendimo rezultatas, kurį nustato rinkos proceso algoritmas. Tada reputacija pagrįstos monetos („VoteCoins“) yra platinamos pagal balso turo filiale rezultatus.

Baltojoje knygoje vėliau nagrinėjama laiko ekonomika, koordinavimo žaidimai ir vienos vertės skaidymas kaip balsavimo strategijos dalis, kurios nepatenka į šio straipsnio taikymo sritį..

Kasyba

Hivemindas yra susilieja naudodamasis „Bitcoin“, suteikdamas jam galimybę naudoti tvirtą „Bitcoin“ infrastruktūrą. Kalnakasiai faktiškai gali išminuoti „Hivemind“ jokių papildomų išlaidų, todėl kalnakasiams lengva pasirinkti šoninę grandinę. Be to, kalnakasiai negali cenzūruoti rinkų kūrimo ar balsuoti platformoje.

Autoriaus veikla

Bet kuris vartotojas gali sukurti prognozavimo rinką, jei už ją gali sumokėti BTC. Yra du pagrindiniai rinkos kūrimo etapai:

  1. Autorių sprendimai
  2. Rinkos pridėjimas

Visi sprendimai į blokų grandinę įtraukiami savarankiškai. Autoriai vėliau turi suteikti pradinį kapitalą, kad užtikrintų pradinį rinkos likvidumą ir „sukurtų rinką“. Autoriai naudojasi rinkos kūrimu ir naudojimu, tačiau taip pat yra atsakingi už rinkos vykdymą ir visas su gamyba susijusias išteklių sąnaudas..

Prekybos veikla

Prekybos veikla teoriškai turėtų sutapti su tikėtinos įvykio „valstybės“ rinkos kaina, tačiau tokiam tikslumui reikalinga labai likvidi ir aktyvi rinka, kuriai vystytis reikia laiko, ypač kai tai yra PM, paremtas tokia nauja technologija kaip Bitcoin.

Prekyba yra konfidenciali ir atspari cenzūrai, o prekybininkai gali net perleisti akcijas kitais adresais.

Likusioje dalyje pagrindinis dėmesys skiriamas „masteliui ir pritaikomumui per šakojimą“ ir „įgyvendinimo informacijai“, kurie taip pat nepatenka į šio straipsnio taikymo sritį, tačiau galite rasti daugiau informacijos apie čia (3 ir 4 straipsniai).

Numatymo rinkos kliūtys

Laimei, „Augur“ pateikia vertingą tiesioginio naudojimo atvejį vertinant decentralizuotų prognozavimo rinkų gyvybingumą. Pagrindinis decentralizuotų prognozavimo rinkų pranašumas prieš centralizuotas rinkas yra atsparumas cenzūrai. Tradicinės rinkos, tokios kaip „InTrade“, buvo cenzūruojamos, o pozicijų pirkimas nebuvo konfidencialus, kaip yra „Hivemind“.

Auguras

Skaityti: Kas yra Auguras?

Atsparumas cenzūrai yra gyvybiškai svarbus dėl daugelio priežasčių, nors susirūpinimas „Deadpools“ kilo tada, kai jie pradėjo pasirodyti su žymiais visuomenės veikėjais „Augur“, nes niekas nekontroliuoja sukurtų rinkų. Toks yra pasipriešinimo cenzūrai kompromisas.

Viena iš problemų, su kuriomis susidūrė Augur, yra likvidumas. Apimties tiesiog nepakanka, kad atitiktų centralizuotas paslaugas. Daug tai galima paaiškinti nauju kriptovaliutų pobūdžiu ir didele kliūtimi patekti į rinką, tačiau likvidumo problemos yra aktuali problema tarp PM. Likvidumas yra problemiškas, nes tam reikia skatinti ne tik naujos technologijos, bet ir PM sampratos tapimo visur priimančia priemone koncepciją. Tokio dydžio perėjimas yra tikriausiai toli gražu ne didelė dalis gyventojų.

Įdomu tai, kad Sztorcas išsprendžia susirūpinimą dėl įvaikinimo ir kodėl žmonės turėtų nuodugniai naudotis prognozavimo rinkomis DUK skyrius. Jis teigia:

„Pirmiausia, autoriai (kurie padengia ekonomines rinkos kūrimo išlaidas) yra apdovanojami operacijų apimties dalimi. Rekreacinės spekuliacijos yra tikėtinos sporto ir politikos rinkose, arbitražo sandoriai – kainų indeksą stebinčiose rinkose, o daugeliu atvejų asmenys tiesiog pakankamai aistringai nesutiks tarpusavyje, kad pradėtų lažintis (visuotinis atšilimas, ginklų kontrolė ir kt.). “

Jis taip pat cituoja an esė Robinas Hansonas, išsamiai apibūdindamas, kaip visuomenė gali būti suinteresuota mokėti už naudingą informaciją. Be to, Sztorc teigia, kad rinkos atskleidimas gali būti naudingas privatiems asmenims, o jų bendradarbiavimas gali sudaryti patikimumo sutartis dėl informacijos ir paklausos sutelkimo..

Galiausiai, viena iš reikšmingiausių kliūčių – ne tik su PM – didesnėje kriptovaliutos ir „blockchain“ erdvėje yra „Oracle“ problema. Kaip susieti realaus pasaulio informaciją į „blockchain“, naudojant mastu sumažintą pasitikėjimo šaltinį?

Deja, „Oracle“ problema vis dar yra problema, ir tai akivaizdžiai sudėtinga problema, kuriai gali prireikti nemažai laiko, kol galų gale išsispręs, jei tik įmanoma.

Išvada

„Hivemind“ yra intriguojantis projektas, kuris gyvuoja kurį laiką, nors ir pavadinimu „Truthcoin“. Sztorcas taip pat yra už „Drivechains“, ko jis neseniai paskelbė bandomąją „Bitcoin“ versiją.

Nuspėjamos rinkos yra galingos, kartu su tvaria ir nauja paveldima kriptovaliuta „Bitcoin“ yra rimtas potencialas sustiprinti valdymo mechaniką ir plačiosios visuomenės sprendimų priėmimą..