Kaip kriptovaliutos gali paveikti pasaulinę pinigų persiuntimo pramonę

Kriptovaliutos pinigų pervedimas

Pinigų pervedimas iš vienos šalies į kitą gali būti lėtas ir brangus. Šiuo metu dauguma tarptautinių pervedimų atliekami naudojant SWIFT (Visuomenės tarpbankinių finansinių telekomunikacijų draugija) tinklas.

SWIFT iš tikrųjų neperveda lėšų. Vietoj to, finansų įstaigos gali patikimai ir saugiai bendrauti tarpusavyje. Kokia pinigų suma pervedama naudojant SWIFT? Tai sunku pasakyti, tačiau apsvarstykite tai, kad vien 2018 m. Sausio mėn. Buvo pasikeista daugiau nei 639 milijonais „FIN“ pranešimų – pranešimu, perduodančiu finansinę informaciją iš vienos finansų įstaigos.

SWIFT

2016 m. Pasaulio prekių eksportas sudarė 16 trln. USD. Komercinės paslaugos sudarė dar 4,77 trln. JAV dolerių. Didžioji dalis šių lėšų buvo pervesta naudojantis SWIFT tinklu. Įstaiga, kuri yra kooperatinė bendrovė, įsikūrusi Belgijoje, turi daugiau nei 11 000 narių. Jos paslaugomis naudojasi dauguma bankų ir finansinių institucijų.

Gali užtrukti kelias dienas, kai naudojama SWIFT technologija. Paimkime JAV įmonės, kuri nori siųsti lėšas tiekėjui iš Kinijos, pavyzdį:

  • Amerikos kompanija nurodė savo bankui atlikti pavedimą Kinijos įmonei.
  • Šis vietinis bankas gali neturėti galimybės patekti į užsienio finansų rinkas. Kaip tarpininką ji naudotų banką korespondentą JAV.
  • Savo ruožtu Amerikos korespondentinis bankas susisiektų su banku Kinijoje. Tai gali būti ne tiekėjo bankas, o kitas bankas korespondentas.
  • Kinijos korespondentinis bankas perves lėšas į tiekėjo banką.

Visas procesas gali trukti kelias dienas ir gali apimti įvairius tarpininkus. Taip pat gali reikėti, kad bankai korespondentai banko, kuriam jis teikia paslaugas, vardu laikytų dideles sumas. Lėšas turintis bankas tai vadina nostro sąskaita. Tą pačią sąskaitą kitos šalies bankas vadina „vostro“ sąskaita.

Tam, kad būtų atliktas tokio tipo lėšų pervedimas, reikia ne tik kelių dienų, bet ir kiekvienam tarpininkui mokėti tam tikrą kompensaciją. Visas procesas yra varginantis ir brangus.

„Blockchain“ į pagalbą

Neseniai paskelbtas dokumentas Pirmaujantis „blockchain“ bankininkystės paketas: „Trailblazers“ nustatė tempą pabrėžia, kad kelios tarptautinės bankų organizacijos tikisi, kad „blockchain“ technologija turės didelę įtaką jų verslo procesams. Straipsnis pagrįstas IBM verslo vertės instituto ir „Economist Intelligence Unit“ atliktu tyrimu. Jame dalyvavo 200 bankų apklausa 16 šalių.

Trailblazeriai

Pirmaujantis „Blockchain“ bankininkystės paketas, vaizdas iš IBM

Beveik 70% bankų, kurie dalyvavo tyrime, teigė, kad „blockchain“ labai sumažins tarptautinių mokėjimų laiką ir išlaidas.

Naujoje iniciatyvoje keli pirmaujantys pasaulio bankai suvienijo jėgas, norėdami sukurti absoliučiai naują „blockchain“ pagrindu veikiančią skaitmeninę valiutą. Jų tikslas yra sukurti naudingą atsiskaitymo monetą, kuri išvalys ir atsiskaitys už operacijas naudodama „blockchain“. Bankų, kurie yra šio konsorciumo dalis, sąrašą sudaro „Barclays“, „Credit Suisse“, Kanados imperatoriškasis prekybos bankas, HSBC, „Mitsubishi UFJ Financial Group“ ir „State Street“..

Iš pradžių projektą pradėjo UBS, bendradarbiaudama su „Deutsche Bank“, „Santander“, „Bank of New York Mellon“ ir NEX. Jei šios pastangos atitiks tikslus, tai leis lėšas pervesti per daug trumpesnį laiką, nei yra įmanoma šiuo metu.

Kita iniciatyva paspartinti mokėjimus apima susiejimą „Citi“ ir „Nasdaq“. Nauja įmonė vartotojams suteiks tiesioginę prieigą prie pasaulinių mokėjimų iš „Nasdaq“ „Linq“ platformos, naudojant „CitiConnect for Blockchain“. Ši priemonė leis atlikti tarpvalstybinius mokėjimus daugeliu valiutų ir realiu laiku matyti mokėjimo operacijų veiklą.

Kaip Abra naudoja bitkoiną tarptautiniams pinigų pervedimams

Pagal Pew tyrimų centras, Vašingtone įsikūrusiame nepartiniame amerikiečių idėjų centre 2016 m. apytiksliai 574 mlrd. JAV dolerių migrantai pervedė savo artimiesiems savo gimtosiose šalyse. Kiek kainuoja atlikti šias perlaidas?

Pasaulio banko skatinama perlaidų kainų pasaulinė iniciatyva, stebinti perlaidų kainas visuose geografiniuose pasaulio regionuose, atskleidžia, kokia brangi gali būti ši paslauga. Jo 2017 m. Gruodžio mėn. Ataskaita teigia, kad vidutinės pasaulinės pinigų pervedimo išlaidos siekia 7,09 proc..

Perlaidos

Perlaidų srautai visame pasaulyje 2016 m., Vaizdas iš PEW tyrimų centras.

Tačiau regioniniai skirtumai gali būti didžiuliai. Pervedimas į Afriką iš JAV ar Europos gali kainuoti papildomus 15%. Pačioje Afrikoje mokesčiai už pinigų pervedimus gali būti itin dideli. Straipsnis Greita kompanija, Amerikos verslo žurnalas sako, kad 33 000 Angolos Kwanza, kurios vertė 200 USD, perkėlimas iš Luandos į Namibiją kainuoja ketvirtadalį šios sumos..

Abra, Saratogoje, Kalifornijoje, 2014 m. įsteigta bendrovė ketina išspręsti brangių tarptautinių perlaidų problemą. Ji nenaudoja tarptautinės atsiskaitymo sistemos mokėjimams pervesti. Vietoj to, jis naudoja bitkoiną.

Vartotojas paprasčiausiai krauna pinigus iš banko sąskaitos į mobiliojo telefono piniginę. Tada Abra konvertuoja šias lėšas į bitkoinus ir perveda per blokų grandinę. Kitame gale esantis asmuo gauna lėšų vietine valiuta.

Abra

Abra Interneto svetainė.

Unikalus šios paslaugos bruožas yra tas, kad klientas nežino, jog pinigai buvo pervesti naudojant bitkoiną. Iš pradžių ši paslauga buvo pradėta pervesti lėšas iš JAV į Filipinus.

Šiuo metu bendrovė siūlo grynųjų pinigų paslaugas Filipinuose ir paslaugas, susietas su banko sąskaita JAV. Bitcoin pervedimus galima atlikti iš bet kurios pasaulio šalies.

Spartus Ripple kilimas

„Ripple“ yra įmonė, žadanti perkelti pinigų pervedimo industrijai tikrąją blokų grandinės galią. Tai teikia nebrangią paslaugą, kuri yra daug greitesnė nei tradiciniai pinigų pervedimo metodai.

Netolimoje praeityje jos kriptovaliutos XRP vertė smarkiai išaugo. Praėjusių metų sausio pradžioje vieno XRP vertė buvo 0,006368 USD. Šiandien ji prekiauja 0,959368 JAV doleriais. Tai padidėjo 15 000% mažiau nei per 15 mėnesių.

„Ripple“ svetainė

Ripelis Interneto svetainė.

Kokia šio „Ripple“ vertinimo padidėjimo priežastis? Investuotojai suprato, kad „RippleNet“, savo patentuota pinigų pervedimo sistema visame pasaulyje, žada didžiulį pažadą. „Ripple“ jau sudarė partnerystės susitarimus su daugiau nei 100 finansų įstaigų. Įmonės klientų ir partnerių sąraše yra:

  • „American Express“ – šis pagrindinis JAV bankas testuoja „Ripple“ mokėjimų realiuoju laiku sistemą. Kai kuriems JAV verslo klientams ji suteikė prieigą prie „Ripple“ „blockchain“ technologijos, kad galėtų pervesti pinigus į JK.
  • Japonijos banko konsorciumas – 61 Japonijos banko grupė pradėjo bandomąjį projektą, kuriame dalyvauja du Korėjos bankai. Projekte bus naudojama „Ripple“ technologija pervedant lėšas iš Japonijos į Korėjos Woori banką ir Shinhan banką.
  • Pinigų gramas – Dalase įsikūrusi pinigų pervedimo įmonė naudos „XRP“ per neseniai pradėtą ​​„Ripple“ paslaugą, vadinamą „xRapid“.

Ar Bitcoin ir kitos kriptovaliutos pakeis bankus?

Mažai tikėtina, kad kuri nors viena skaitmeninė valiuta ar net krūva jų užims tradicinės bankų sistemos vietą tarptautinių perlaidų srityje. Labiau tikėtina, kad kriptovaliutos vis dažniau bus naudojamos atsiskaitymams iš galo.

Taip yra todėl, kad „blockchain“ siūlomi pranašumai yra tiesiog per dideli, kad jų nebūtų galima ignoruoti. Marwanas Forzley, bendrovės Veem, startuolis, kuris teikia platformą verslui verslui, nurodo, kad „blockchain“ gali išspręsti tris pagrindines problemas, su kuriomis šiuo metu susiduria pinigų persiuntimo pramonė: „Stebėjimas – visiškas pervedimų vaizdas, iš kurio negalite išeiti. pavedimai.

„Skaidrumas – valiutų kursai yra vieša informacija. Niekada negali žinoti, kokį kursą gauni daugumoje valiutų keitimų, atliekamų per bankus. Greitis – realiuoju laiku, palyginti su dviem ar penkiomis dienomis bankuose “.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me