Kaip „Blockchain“ technologija plečiasi tarp vyriausybių ir įmonių
„Blockchain“, „Bitcoin“ ir kriptovaliutų technologija, plečiasi tarp vyriausybių ir įmonių visame pasaulyje. Yra daug įvairių naudojimo atvejų, kuriuos leidžia ši revoliucinė technologija. Ši paskirstytos knygos technologija turi daug privalumų, kuriuos įmonės ir įstaigos gali naudoti tobulindamos savo paslaugas ir produktus.
Šiame straipsnyje aptarsime, kaip įvairios šalys taiko technologijas ir kaip tai gali turėti svarbų poveikį daugelio piliečių gyvenimui visuose žemynuose. Tuo pačiu metu mes analizuosime, kaip įmonės investuoja į „blockchain“ ir kaip jos gali padidinti savo produktyvumą ir pasiūlyti geresnes paslaugas.
Įmonė apima „Blockchain“ technologiją
„Blockchain“ kriptovaliutos naudoja ne tik mokėjimams apdoroti, ar finansų įstaigos, norinčios sumažinti operacijų laiką ar išlaidas. Iš tiesų yra daugybė kitų naudojimo atvejų, kuriuos ši technologija leidžia naudoti įvairiose srityse.
Technologijų kompanija „IBM“ ir viena iš svarbiausių transporto ir logistikos įmonių „Maersk“ pasaulyje naudoja „blockchain“ technologiją, kad pagerintų savo paslaugas ir produktus.
Pagal Likimas, šios dvi bendrovės bendradarbiavo, norėdamos komercializuoti „blockchain“ technologijas. Pagrindinis šių firmų tikslas yra sumažinti biurokratiją ir padidinti efektyvumą pasaulinėje tiekimo grandinėje. Naudodamiesi šia technologija, jie padės uostams, muitinės įstaigoms, bankams, tiekėjams ir kitoms susijusioms šalims.
Atlikus šį patobulinimą, bus lengviau stebėti konteinerius, turėti tikslią informaciją apie konkretų išsiųstą produktą, atnaujinti informaciją realiuoju laiku ir dar daugiau. Tuo pačiu metu pramonė patiria keletą nuostolių dėl vėluojančių greitai gendančių prekių ar didesnių mokesčių uostuose, jei nepateikiami teisingi dokumentai.
„Blockchain“ ir laivybos pramonė, vaizdas „Forbes“
“Mes matome galimybę padidinti krovinių judėjimo efektyvumą ir savalaikiškumą”, – komentavo Maersko pasaulinės prekybos skaitmeninimo vadovas Michaelas J. White’as..
IBM generalinė direktorė Marie Wieck laikosi panašaus požiūrio kaip ponas White’as. „Net ir nedideli patobulinimai gali turėti didelę įtaką pasaulinei prekybai“, – sako ji.
„Blockchain“ investicijos į energiją
Energijos įmonės taip pat dirba su paskirstytos knygos technologija. Viena iš svarbiausių Austrijos komunalinių paslaugų bendrovių, „Wien Energie“, taip pat dirba su „blockchain“. Pasak CIO Astrid Schober, bendrovė išbando „blockchain“ technologiją viename projekte Vienos centre.
„Blockchain“ ir energetikos pramonė, vaizdas iš Viena
Atrodo, kad įmonė labai džiaugiasi šios technologijos teikiamomis galimybėmis. Ponas Schoberas mano, kad šiais metais paslaugos jau gali būti prieinamos visuomenei.
„Mes išbandome„ blockchain “pagrįstas paslaugas Vienos„ Viertel Zwei “, o ten sukaupėme pakankamai patirties, sukursime verslo modelius ir atvesime juos į rinką. Tai gali būti pernelyg optimistinė, tačiau paslaugos gali tapti prieinamos šiais metais, nes mes stengiamės būti aktyvūs ir greitai kurti savo įmonėje žinias. “
„Wien Energie“ galės lengvai įrašyti duomenis ir operacijas apie savo klientus, nesikliaudama tarpininku. Energetikos įmonės valdo daugybę sandorių tarp įmonių ir namų ūkių. Kai kurie sandoriai apima dideles pinigų sumas, o kiti – tik kelis dolerius. „Wien Energie“, turėdama daugiau nei 2 milijonus mažmeninės prekybos ir 235 000 komercinių klientų, sumažins išlaidas, pasiūlys patobulintas paslaugas ir turės tikslesnės informacijos apie žmonių vartojimą.
Ši komunalinių paslaugų įmonė yra „Enerchain“, Europos energetikos įmonių grupės, kuri kartu bando bendrą elektros, dujų ir B2B prekybos platformą, dalis..
Vyriausybės dalyvavimas „Blockchain“ pasaulyje
Vyriausybės taip pat naudojasi galimybėmis, kurias ši technologija suteikia rinkai. Įvairių šalių vyriausybės pritaikė šią technologiją skirtingose srityse, kad pagerintų valdomumą.
Pavyzdžiui, Maskvos miestas turi savo balsavimo platforma remiantis Ethereum. Vadinamoji „Aktyvaus piliečio“ programa skatina asmenis dalyvauti miesto pilietiniame gyvenime. Naudodama šią technologiją, Maskva bus pirmasis miestas visame pasaulyje, įdiegęs elektroninio balsavimo „blockchain“ sistemą.
Aktyvus pilietis, vaizdas iš „Citylab“
Kiekvienas balsavimas platformoje taps pažangia sutartimi, kuri bus viešai matoma ir skaidri. Įgyvendinus šį procesą, bus užtikrintas balsavimo procesas ir bus pašalinta arba labai sumažinta sukčiavimo ar trečiųjų šalių kišimosi tikimybė..
Artemas Ermoalevas, Maskvos informacinis direktorius, paaiškino:
„Mes džiaugiamės galėdami padidinti elektroninio balsavimo sistemos patikimumą ir skaidrumą Maskvoje, įvesdami„ blockchain “. Mes tikime, kad „blockchain“ padidins piliečių ir vyriausybės pasitikėjimą. Mes siekiame artimiausiu metu pasiekti 2 milijonus vartotojų, kurie yra pasirengę daryti įtaką miesto gyvenimui “.
Viena iš svarbiausių apklausų, atliktų naudojant sistemą, buvo apie miesto ir kraštovaizdžio dizainą. Maždaug pusė milijono piliečių balsavo už viešojo transporto maršrutus, pirmiausia atnaujinamų medžių sąrašą ir panaudotas medžiagas. Šiuo metu rengiamos tik „nepolitinės“ apklausos, tačiau tai yra svarbus žingsnis link politikos skaitmeninimo.
Olandijos vyriausybė taip pat eksperimentuoja su „blockchain“ technologija įvairiausiose srityse. Nyderlandai yra žinomi kaip viena iš draugiškiausių šalių Bitcoin ir kriptovaliutų atžvilgiu. Ji turi „Bitcoin“ ambasadą ir keletą šalyje veikiančių „blockchain“ startuolių.
Atrodo, kad vyriausybė eina tuo pačiu keliu, kaip ir jos piliečiai. Olandijos administracija dirba su „Blockchainpilots“, pažangių technologijų startuolis, kuris padeda institucijoms išbandyti „blockchain“ projektus. 2017 m. Gruodžio mėn. Vyriausybė išbandė daugiau nei 30 projektų tokiose srityse kaip apmokestinimas, tapatybė, logistika ir autonominės transporto priemonės.
Nyderlandų vyriausybė „Blockchain“ projektai
Vyriausybė nori išplėsti žinias apie „Blockchain“ dalyvaujančiose organizacijose ir išplėsti naudojimo atvejus ateityje pritaikant technologiją.
Tarp rengiamų projektų galime rasti šiuos dalykus:
- Amsterdamas dirba efektyviau ir paprasčiau, prašydamas asmens sveikatos priežiūros biudžeto nei dabartinis sudėtingas finansinis ir administracinis procesas.
- Sveikatos priežiūros institutas „Ethereum“ platformoje kuria prototipą, kad būtų sukurta aiški sveikatos priežiūros proceso leidimų apžvalga..
- Roterdamas kuria „blockchain“ procesą, kad turistų mokesčiai būtų renkami efektyviau.
- Eindhovenas kuria „blockchain“ naudojimo atvejį, kad paspartintų žemės sklypų perdavimo procesą.
„Mes tai padarėme ne vieni, nes manau, kad pagrindinis mūsų bandomųjų projektų sėkmės elementas yra tai, kad mums pavyko sukurti didelį techninių ekspertų tinklą“, – sakė Koenas Lukas Hartogas, „Blockchainpilots“ programos vadovas..
Kovo 8 d. Europos Komisija paskelbė pareiškimą, kuriame ji paskelbė paaiškina planuoja sukurti „blockchain“ centrą Europos žemyne.
„Šiandieniniame veiksmų plane numatyta leisti finansų sektoriui pasinaudoti sparčiu naujų technologijų, tokių kaip„ blockchain “, dirbtinio intelekto ir debesų paslaugų, pažanga. […] Tai bus naudinga vartotojams, investuotojams, bankams ir naujiems rinkos žaidėjams “.
Išvada
Yra daugybė kitų įmonių ir vyriausybių, dirbančių su šia technologija. Tai tik pradžia ilgų technologinių patobulinimų įmonėse ir vyriausybinėse institucijose. Nors įmonės dirba ir investuoja norėdamos turėti daugiau pinigų, jos taip pat padeda tobulinti technologijas.
Net tada, kai vyriausybės neinvestuoja į „blockchain“ technologijas, siekdamos pinigų grąžos, jos padeda formuoti geresnę, modernizuotą ir efektyvią visuomenę.
„Blockchain“ technologija pagerins žmonių gyvenimą. Esant efektyvesnėms vyriausybėms ir įmonėms, produktų kainos bus pigesnės, o administracijos sunaudos mažiau išteklių savo struktūroms palaikyti. Tai leis vyriausybėms sumažinti mokesčius, o piliečiams mažiau mokėti už įmonių siūlomus produktus ir paslaugas.