Kriptovalūtu tirdzniecība: kas ir maržas tirdzniecība?

Kriptogrāfijas valūtas maržas tirdzniecības ceļvedis

Tiem drosmīgajiem investoriem, kuri uzskata, ka kriptogrāfijas tirgus nepastāvība nav pietiekami aizraujoša, daudzas biržas piedāvā iespēju veikt maržinālo tirdzniecību. Maržinālajā tirdzniecībā tiek izmantoti sviras, lai radītu teorētiski milzīgus ieguvumus, taču ir arī izteikta iespēja zaudēt vairāk, nekā sākotnēji plānojāt likt. Dažās biržās tirgotāji ar augstāku standartu tiek turēti stingrāk un prasa stingras identifikācijas vai pat kvalifikācijas prasības.

Kriptogrāfijas valūtas maržas tirdzniecības ceļvedis

Mēs īsi aplūkosim, kas ir maržas tirdzniecība, kā tas tiek darīts un kā izskatās attiecīgie riski un ieguvumi.

Vienkāršota maržas tirdzniecība

Maržas tirdzniecība kriptovalūtās neatšķiras no citu, tradicionālāku vērtspapīru, piemēram, akciju vai obligāciju, starpības. Pamatideja ir tāda, ka jūsu sākotnējā likme tiek uzlabota, aizņemoties naudu, lai piesaistītu sākotnējo likmi. To parasti izsaka kā attiecību. Piemēram, 5 dolāru likme ar 5: 1 sviru nozīmē, ka jūs faktiski veicat likmi atklātā tirgū 25 ASV dolāru apmērā. Tomēr ir nozveja. Aizņemtā nauda ir jāatmaksā, parasti pievienojot maksu. Tātad, gaidot jebkuru maržinālo tirdzniecību, peļņa būs pietiekama, lai segtu ne tikai aizdevumu, bet arī maksas, kas saistītas ar papildu naudas aizņemšanos..

Maržinālajai tirdzniecībai ir divas galvenās tirgus daļas. Pirmais ir spot tirgus maržas tirdzniecība. Šāda veida tirdzniecībā aizņemtie aktīvi jāatmaksā, tiklīdz tirdzniecība ir slēgta. To parasti apmaias birojs veic, izmantojot peer-to-peer kreditēšanas sistēmu. Citiem vārdiem sakot, cita tirdzniecības vienība piegādā aizņemtos līdzekļus, un cerības uz maksājumu – ar nodevām vai procentiem – ir lielas.

Maržas tirdzniecība

BitMex, kriptovalūtas birža, kas piedāvā maržas tirdzniecību

Tas rada kaut ko sauc par likvidācijas slieksni. Ja tirgotājs sāk konstatēt, ka viņu pozīcija ir zem ūdens, aizdevējs var veikt maržas zvanu, lai nodrošinātu, ka viņš atgūst aizņemto naudu. Tas pats iedalās divos līmeņos – sākotnējā maržas robeža, lai tirgotāji neļautu mēģināt izveidot nepieņemamas pozīcijas, un zemākas uzturēšanas rezerves robeža, kas izraisa tūlītēju nodrošinājuma pieprasījumu, ja tirgotājs sāk grimt negatīvā teritorijā.

Otrais galvenais maržas tirdzniecības sadalījums ir atvasināto instrumentu tirdzniecība. Atvasinātie instrumenti, kā norāda nosaukums, ir finanšu instrumenti, kas izveidoti virs pamatā esošā aktīva slāņa. Vispazīstamākā forma ir nākotne. Kad tirgotājs veic maržinālo tirdzniecību atvasināto instrumentu tirgū, pats pamatā esošais aktīvs nepārvietojas un tiek izvēlētas nākotnes līguma pretējās puses.

Kas ir atvasinājumi?

Izlasiet mūsu atvasinājumu ceļvedi

Periodā nav aizdevuma, ko atmaksāt. Tomēr apmaiņai ir jāaizsargā sevi no tirdzniecības nonākšanas negatīvā teritorijā. Dažādām apmaiņām ir atšķirīgi mehānismi, kā rīkoties ar šo risku. Daži ieņem tirdzniecības pozīciju maržas pieprasījuma gadījumā, bet citi atmaksā negatīvos atlikumus no saviem apdrošināšanas fondiem.

Garš un īss no tā

Garantiju tirdzniecības centrā ir garo vai īso pozīciju pieņemšana. Garā pozīcija ir likme, ka attiecīgā aktīva vērtība galu galā pieaugs, savukārt īsa pozīcija ir likme, ka aktīva vērtība galu galā samazināsies. Abus var pakļaut svirām.

Garās pozīcijas ir pazīstamas tādā ziņā, ka tirgotājs iegādājas kriptovalūtu vai citu vērtspapīru un tur to līdz brīdim, kad tā cena pārsniedz cenu, par kuru viņš to nopirka. Tas ir slavenais teiciens “pērc zemu, pārdod dārgi”.

Īsās pozīcijas sākumā šķiet pretrunīgas. Būtībā tirgotājs, izmantojot finanšu instrumentu, “pārdod” kriptovalūtas vai vērtspapīrus, kas viņam pašlaik nepieder. Mērķis ir galu galā atpirkt šos aktīvus, kad cena ir ievērojami zemāka par cenu, par kādu tie tika pārdoti.

Ja tas šķiet mulsinoši, vienmēr ir noderīgi atgriezties pie derības analoģijas. Tirgotājs, kurš derību laikā veic derības, ir derības, ka viņš vai viņa iegūs naudu, pērkot tagad un pārdodot vēlāk. Tirgotājs, kas veic derības, uzskata, ka attiecīgais aktīvs galu galā samazināsies.

Risks un atlīdzības

Pats par sevi saprotams, ka jebkāda veida maržas tirdzniecība ir riskanta. Fakts, ka piesaistītais līdzeklis ir saistīts ar naudu vai atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecības gadījumā, vismaz ir izdevīgākā pozīcija, ir jāaizņemas. Ļoti maz lietu dzīvē ir bez maksas, īpaši attiecībā uz naudu. Tad tirgotājam ir jācer uz lielu izmaksu, lai apmierinātu sākotnējo aizņemto summu un piemērojamās maksas.

Risks rodas, kad tiek izsniegts nodrošinājuma pieprasījums. Tirgotājs riskē zaudēt visu savu sākotnējo ieguldījumu – un, iespējams, vēl vairāk, ja nodrošinājuma pieprasījums netiek izsniegts laikā, lai novērstu tirgotāja noslīdēšanu sarkanajā krāsā. Tāpēc maržas tirdzniecība ir viens no nedaudzajiem tirdzniecības veidiem, kurā jūs varat būt parādā vairāk nekā sākotnēji esat derējis. Spēlētāji to var atzīt par aizdevumu haizivju domēnu. Kredīts ar augstiem procentiem tiek izsniegts kādiem neskaidriem mērķiem, piemēram, riskantām likmēm. Spēlētājs cer, ka viņu laimesti segs aizdevumu un ar to saistītos procentus. Ja tā nav, rezultāts nodrošina pamatu daudzām klasiskām mafijas filmām.

Kriptogrāfijas tirdzniecība nav gluži tik cirta, taču maržinālo tirdzniecības arēnā joprojām ir daudz pelēku. Vairākas biržas ir apsūdzētas par tirgus manipulāciju veicināšanu maržas tirdzniecības rezultātā.

Tā pamatā ir īsās saspiešanas jēdziens. Īsa izspiešana rodas, ja kriptovalūta ar daudziem šortiem pret tās stāvokli piedzīvo strauji likvidētu īso pozīciju kaskādi. Tas noved citas īsās pozīcijas maržas pieprasījuma situācijā, virzot cenu arvien augstāk un likvidējot vēl vairāk īsās pozīcijas. Tirdzniecības dienas beigās kādreiz īsa kriptonauda ir uzrādījusi lielu cenu kāpumu.

Kas ir valis

Esiet piesardzīgs pret vaļiem, veicot maržas tirdzniecību

Tiek ziņots, ka dažas biržas ir iesaistījušās šāda veida “stop-loss” medībās, lai iekasētu starpības zvanu maksas. Vaļi vai kriptovalūtu tirgotāji, kuriem ir īpaši lielas pozīcijas, tomēr biežāk ir vainīgi. Lai aktivizētu īsu saspiešanu, vaļiem ir jāizveido tikai pietiekami liela īsa pozīcija, lai iedarbinātu saspiešanu, atbrīvojot daļu no šiem šortiem. Pēc tam atlikušie šorti tiek pārdoti tirgū noteiktās pakāpēs, jo tas pakāpjas arvien augstāk. Kriptovalūta saņem mākslīgu cenu kāpumu, un valis atstāj tirdzniecības dienu ar lielu peļņu, kas gūta, spēlējot viņa vai viņas īso pozīciju.

Profesionāla spēle

Sakarā ar grūtībām, kas saistītas ar aprēķināto maržas darījumu veikšanu, un iespējamību, ka gan tirgotāji, gan pašas biržas varētu veikt tik nopietnus zaudējumus, maržinālo tirdzniecību piedāvā tikai ierobežots skaits biržu. Tiem, kas bieži pieprasa tirgotājiem uzrādīt akreditēta ieguldītāja statusu. Šī ir viena arēna lielākoties neregulētajā kriptogrāfijas pasaulē, kurā ir jēga apmaiņai pašregulēties. Neregulētas maržas tirdzniecības draudi nozīmē, ka zaudējumus potenciāli var daudzkārt palielināt, salīdzinot ar sākotnējo stāvokli, apdraudot paša tirgus likviditāti..

Maržas tirdzniecība ir profesionāļa spēle ar profesionāliem riskiem. Tomēr ir vērts saprast, kā darbojas tirgus neatkarīgi no tā, kāds tirgotājs jūs esat. Īsas izspiešanas var ieslodzīt pat gadījuma ieguldītājus, jo kriptonauda mākslīgi palielinās cenas, lai tikpat ātri nokristu, kad mākslīgā tirdzniecība beidzas.

Atsauces

  1. https://masterthecrypto.com/margin-trading-deratives-crypto-exchanges-manipulating/
  2. https://cryptopotato.com/bitcoin-altcoins-margin-trading-beginners/
  3. https://www.thebalance.com/long-and-short-trading-term-definitions-1031122
  4. https://cryptocurrencyfacts.com/basics-margin-trading-cryptocurrency/
  5. https://medium.com/fidcom/cryptocurrency-market-manipulation-part-6-margin-trading-23c6b5c2c720
  6. https://hackernoon.com/whale-tactics-f19b3f33ea92

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me