Kriptogrāfijas valūtas tirdzniecība: izskaidroti galvas un plecu tirdzniecības modeļi

Galvas un plecu tirdzniecības modeļi

Kriptovalūtas ieguldītāji labprāt norāda uz savvaļas atšķirībām starp izvēlēto tirgu un tradicionālajiem vērtspapīru tirgiem. Nepastāvība nav vienāda, apjomi nav pārliecināti, un jaunpienācējiem telpā ir iespējams pārspēt pārbaudītas un derīgas likmes dažu dienu laikā. Pat pastāvīgs jautājums ir par to, vai kriptovalūtas patiešām ir vērtspapīri, vai arī tās darbojas likumīgā un tehnoloģiskā pelēkā telpā.

Galvas un plecu tirdzniecības modeļi

Šī iemesla dēļ nav grūti atrast investorus kriptovalūtās, kuri noliedz tradicionālās tehniskās analīzes vērtību. Tehniskā analīze ir nekas cits kā nākotnes cenu tendenču paredzēšana, pamatojoties uz pagātnes datiem, galvenokārt cenu un apjomu. Tirgū, kurā četrciparu pieaugums, šķiet, var parādīties no nekurienes tehniskās telpas attīstības vai pat ieviešanas dēļ, šķiet, ka tehniskajai analīzei ir savas robežas.

Būtu tomēr kļūda to pilnībā atlaist. Galu galā tirgus ir tirgus, un tradicionālie modeļi, kas saistīti ar tehnisko analīzi, var sniegt galveno ieskatu kriptonauda tirgus uzvedībā. Vairumā gadījumu, jo acīmredzamāks vai izteiktāks ir tehniskās analīzes marķieris, jo vērtīgāks tas izrādīsies, lai prognozētu kādas kriptovalūtas uzvedību.

Apskatīsim tehniskās analīzes klasiku – galvas un plecu un apgriezto galvas un plecu tirdzniecības modeļus.

Standarta forma

Galvas un plecu tirdzniecības modeļa pamatforma ir – kā norāda tās nosaukums – divas mazas virsotnes, kuras atdala mazas teknes un vainagoja vidū ar vienu lielu smaili. Šīs virsotnes atbilst attiecīgi kreisajam plecam, labajam plecam un galvai. Bāzes līniju, kurā, šķiet, saskaras visi trīs grafiku modeļi, sauc par kakla izgriezumu, un tieši šī kakla līnija galu galā kļūs par skatāmo lietu.

Abu veidu galvas un plecu modeļiem nav jābūt simetriskiem. Tas nozīmē, ka kreisais vai labais plecs var atšķirties pēc augstuma, un kakla izgriezums var būt nedaudz robains vai slīps. Galva tomēr vienmēr ir lielāka par jebkuru plecu. Šī ir modeļa raksturīgā iezīme.

Galva & amp; Plecu raksts

Galva & Plecu raksts, attēls no Investopedia

Abas galvas un plecu raksta formas ir apgriezti modeļi, kas norāda uz gaidāmajām cenu izmaiņām. Standarta galvas un plecu modelis galvenokārt ir lācīgs rādītājs. Ja redzat, ka parādās šis konkrētais modelis, jūs varat būt diezgan pārliecināts, ka cenas samazināsies kaut kad drīz pēc labā pleca izveidošanas.

Kad tirgus sāk veidot standarta galvas un plecu zīmējumu, kreiso plecu veido cenu kāpums, ko papildina liels tirdzniecības apjoms. Šis cenu pieaugums tomēr ir īslaicīgs, un sākas konsolidācijas periods. Konsolidācija parasti nozīmē, ka tirgus cenšas sakārtot attiecīgā vērtspapīra vērtību, un tā galīgais virziens ir neskaidrs un virzās uz sāniem.

Pēc konsolidācijas perioda cenas pēkšņi pieaug līdz līmenim, kas pārsniedz kreisajā plecā sasniegto. Tirdzniecības apjoms tomēr paliek zemāks par kreiso plecu. Šī ir pirmā reālā pazīme, ka parādās galvas un plecu raksts.

HS modelis

Kad tiek sasniegta augstā galva, tas izraisa uzplaiksnījumu. Apjoma pieaugums un cenas vienlaikus pazeminās līdz sākotnējam līmenim. Jaunie vājie apjomi, kurus pēc izpārdošanas piedzīvo drošība, īslaicīgi palielina cenas, pirms tās galu galā nokārtojas, radot labo plecu.

Ja starp kreiso un labo plecu izveidoto zemāko līmeni tiek novilkta līnija, šī līnija kļūst par modeļa kakla līniju. Kad kakla līnija ir salauzta pēc trešā pleca izveidošanas, modelis tiek apstiprināts.

Tā kā tagad mēs varam redzēt apstiprinātus standarta galvas un plecu modeļus, mēs varam būt pietiekami droši, ka lāči uzvarēja dienā un cenas samazināsies.

Lai paredzētu šo samazinājumu, var veikt vienkāršu aprēķinu.

Modeļa sākotnējo izlaušanos mēra, aprēķinot starpību starp galvas augšdaļu un kakla izgriezumu. Lai to padarītu vienkāršu, mēs izmantosim apaļus skaitļus. Pieņemsim, ka mūsu kriptogrāfija izveidoja kakla izgriezumu 50 ASV dolāru apmērā, un galvas augšdaļa sasniedza milzīgus 70 ASV dolārus, atstājot mums 20 ASV dolāru lielu izrāvienu. Tagad, lai sasniegtu mērķa cenu, mums no kakla līnijas ir jāatņem izlaušanās vērtība. Atņemot 20 USD no 50 USD, mums paliek 30 USD, un šī ir mērķa zemā cena, kuru var sagaidīt, ka nodrošinājums sasniegs neilgi pēc kakla izgriezuma..

Apgrieztais modelis

Apgrieztais galvas un plecu modelis darbojas līdzīgi. Tas ir standarta modeļa pagriezts spoguļattēls – tas ir, plecus un galvu nosaka sile, nevis smailes, un tas parasti tiek uzskatīts par bullish rādītāju, tāpēc pēc šī modeļa apstiprināšanas jūs varat sagaidīt cenu kāpumu..

Kad parādās izgriezums, vērtspapīru vai kriptovalūtas investori ieņem garu pozīciju, īsi uzspiežot cenu, pirms sākotnējā sile izveido kreiso plecu. Pretestība šajā silē ir pārvarēta, un cena atkal paaugstinās, tikai krītot straujāk nekā iepriekš, radot galvu.

Apgrieztā galva & amp; Plecu raksts

Apgriezta galva & Plecu raksts, attēls no Investopedia

Pēc galvas izveidošanas, visticamāk, būs redzama liela apjoma smaile, tāpat kā tas bija standarta galvas un plecu zīmējumā. Tas norāda uz cenu virzību uz augšu, kuru norobežo sile, kas kļūst par labo plecu.

Kad šo apgriezto galvas un plecu modeli apstiprina kakla līnijas izveidošana, tā apgrieztais raksturs norāda uz iepriekšējās lāču lejupslīdes maiņu. Īsāk sakot, var sagaidīt cenu kāpumu.

Apgrieztais HS modelis

Ir vairāki dažādi veidi, kā tuvoties tirdzniecībai ap apgriezto galvas un plecu modeli. Konservatīvā skola iesaka gaidīt, kamēr modelis būs pilnībā izveidots. Kad tas ir izdarīts, ieguldītājam ieteicams ienākt tirgū pirmajā aizvēršanas reizē virs noteiktā kakla izgriezuma vai veikt ierobežoto uzdevumu šķelto izgriezumu vai zem tā..

Peļņas mērķis tiek aprēķināts līdzīgi tam, kā tas tika aprēķināts pēc standarta modeļa. Tiek konstatēts izlaušanās jeb starpība starp galvas dibenu un kakla izgriezumu. Pēc tam šo izlaušanos pievieno kakla izgriezumam, lai iegūtu aptuvenu novērtējumu par to, kur varētu sagaidīt cenu kāpumu tirdzniecības dienās pēc pārrāvuma kakla izgriezuma. Tirgotājs varētu vēlēties iestatīt stop loss rīkojumu zem izrāviena cenu joslas, vai stop loss var ievietot tieši zem modeļa labā pleca.

Rakstīšana uz sienas

Tehniskajai analīzei ir savas robežas kriptovalūtas telpā, taču tradicionālās tehniskās analīzes radītie modeļi galvenokārt atbilst patiesībai. Kaut arī kriptonauda ir īstā daļa no unikālajiem pagriezieniem un negaidītiem līkumiem, investori galu galā nodarbojas ar tirgus dinamiku, kas seko matemātiskiem noteikumiem. Šo noteikumu izveidoto modeļu noteikšana cenu un apjoma diagrammās var novērst dažus no ieguldījumiem kriptogrāfijas valūtā, un tas var ieguldītāju norādīt uz drošākām likmēm nākotnē. Galvenais izņemšanas veids, kad tiek apstiprināts standarta vai apgriezts galvas un plecu modelis, ir tas, ka tuvākajā laikā cenas, visticamāk, krasi mainīsies. Galvas un plecu raksta forma un virziens šeit ir vislielākais norādījums. Cenas kritīsies aptuveni saskaņā ar standarta modeļa izlaušanos, un cenas pieaugs tādā pašā veidā, kā norāda apgrieztais modelis.

Atsauces

  1. https://www.investopedia.com/university/technical/
  2. https://www.tradingview.com/ideas/headandshoulders/
  3. https://www.investopedia.com/terms/c/consolidation.asp
  4. http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:chart_patterns:head_and_shoulders_top_reversal
  5. https://www.investopedia.com/articles/technical/121201.asp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me