Průvodce pro začínající uživatele Bancor: Síť pro převod tokenů bez protistrany

Co je Bancor?

Bancor je síť, která umožňuje uživatelům převádět mezi dvěma tokeny jako burza. Síť vám umožňuje převádět mezi dvěma žetony podle vašeho výběru bez jakékoli protistrany. Můžete tak učinit při využití výhody automaticky vypočítané ceny. Systém také obsahuje integrovanou likviditu pro větší pohodlí.

Web společnosti Bancor

Co je protokol Bancor?

Protokol Bancor si klade za cíl být novým standardem, kterým se řídí tokeny ERC20. Umožňuje inteligentní smlouvy propojit se sítí likvidity pro nepřetržitou likviditu v řetězci v celé síti. Kvůli protokolu a této likviditě neexistuje požadavek na spárování prodejců a kupujících.

Protokol Bancor využívá výhod toho, co nazývá „konektorové“ moduly. Drží zůstatky různých tokenů ERC20 v inteligentní smlouvě. Bancor Formula neustále přepočítává ceny jako způsob, jak udržet rovnováhu mezi konektory a inteligentními smlouvami.

Protokol Bancor

Protokol je revoluční díky své schopnosti umožnit převod tokenů bez nutnosti spárovat dvě strany, jejichž touhy spolupracují. Namísto toho, aby každý kupující vyžadoval prodejce a naopak, jednoduchý vzorec, který stojí za protokolem Bancor, prodává a nakupuje, aby zajistil, že každý token v síti udržuje svůj vzorec s ostatními tokeny. Právě tento vztah vede k nepřetržité likviditě bez obav o směnné kurzy nebo objem obchodu.

Jaké jsou klíčové vlastnosti sítě Bancor?

Síť Bancor je to, co umožňuje všechny tyto převody tokenů. Neexistuje žádné rozšíření, takže uživatelé získají levné převody s laskavým svolením automatizovaného tvůrce trhu neziskové povahy. Ceny jsou transparentní díky formuli Bancor. Zahrnuje velikost transakce a nevyžaduje knihu objednávek. Systém má také nepřetržitou likviditu, takže můžete převést token kdykoli chcete, bez ohledu na to, zda jste kupující nebo prodávající nebo vámi zvolený objem obchodu.

Síť Bancor

Vzhledem k tomu, že veškerý nákup a prodej probíhá prostřednictvím inteligentních smluv, není třeba provádět žádné vklady a nedůvěřovat žádným burzám ani třetím stranám. K používání Bancor se ani nemusíte registrovat, protože on-chain konverze probíhají přímo z vaší vlastní peněženky web3. Nakonec je systém zpětně kompatibilní a umožňuje integraci jakéhokoli aktuálního tokenu ERC20 do sítě bez jakýchkoli poplatků nebo změn kódu.

Co je síťový token Bancor?

The Síťový token Bancor, nebo BNT, je síťový token rozbočovače. Aktivoval se v červnu 2017. Uživatelé mohou převést libovolný token v síti na BNT nebo naopak. Mohou to použít jako prostředník pro převod tokenů mezi sebou. Bancorův vzorec vypočítává sazbu pro tyto převody.

Síťový token Bancor

BNT můžete kdykoli získat zasláním Etherea na příslušnou adresu. Poté okamžitě získáte zpět BNT tokeny. Stejná metoda také umožňuje likvidovat BNT na ETH. Množství BNT v oběhu se vždy mění. Tokeny se vytvářejí, když uživatelé odesílají ETH do inteligentní smlouvy. Ke zničení tokenů dochází, když uživatelé prodají své BNT smlouvě.

Jak nakupovat síťové tokeny BNT Bancor

Nejste schopni koupit BNT s měnou „Fiat“, takže si budete muset nejprve koupit jinou měnu – nejjednodušší nákup je bitcoin nebo ethereum, které můžete provést v Coinbase bankovním převodem nebo nákupem debetní / kreditní kartou a poté obchodovat pro BNT na burze se seznamem tokenů. Jak nakupovat, přečtěte si dále.

Zaregistrujte se na Coinbase

Poprvé, kdo kupují kryptoměnu, doporučujeme vám k prvnímu nákupu použít Coinbase – je snadno použitelný, plně regulovaný vládou USA, abyste věděli, že je to jedno z nejbezpečnějších a nejuznávanějších míst, odkud lze kryptoměnu nakupovat. Coinbase nabízí možnost nakupovat bitcoiny, litecoiny a ethereum kreditní nebo debetní kartou nebo zasláním bankovního převodu. Poplatky za karty jsou vyšší, ale měnu obdržíte okamžitě.

Při registraci budete muset provést určité ověření identity, protože musí dodržovat přísné finanční pokyny.

Ujistěte se, že používáte náš odkaz k registraci, při prvním nákupu 100 $ vám bude připsáno 10 $ v bitcoinech zdarma.

Web Coinbase

Chcete-li začít, klikněte na tlačítko „Zaregistrovat se“, kde budete přesměrováni na registrační formulář, kde budete muset zadat své jméno, e-mail a zvolit heslo.

Zakoupit Ethereum

V Coinbase přejděte v horní části na kartu „Koupit / Prodat“, vyberte možnost „Ethereum“, vyberte způsob platby a zadejte částku, kterou chcete zakoupit – můžete zadat částku v amerických dolarech nebo počet etherů.

Koupit Etherum

Poté budete požádáni o potvrzení transakce. Pokud budete platit kartou, možná budete muset provést ověření u poskytovatele karty. Jakmile to bude hotové, vaše Ethererum bude přidáno na váš účet.

Nákup BNT ve společnosti Binance

Nyní můžete poslat svůj Ether do společnosti Binance, aby vám umožnil nákup BNT, podívejte se na naši recenzi Binance zde a podívejte se, jak se přihlásit a nakupovat na jejich burze.

Peněženky Binance

BNT je také k dispozici na následujících burzách

  • Bancor
  • Bittrex
  • HitBTC

Co jsou inteligentní tokeny?

Tokeny, které jsou v souladu s protokolem Bancor, mají neziskového integrovaného tvůrce trhu. Existují dva různé typy těchto vyhovujících tokenů. Inteligentní tokeny mají jeden konektor (nebo BNT), který má váhu konfigurovanou uživatelem. Uživatelé, kteří spouštějí nové tokeny, je učiní chytrými. Bancor Formula vždy funguje tak, aby udržoval stejný poměr mezi hodnotou tokenů připojených k inteligentnímu tokenu a hodnotou samotného inteligentního tokenu. Za tímto účelem upravuje ceny za objemy prodeje a nákupu v reálném čase. Jsou to tyto chytré tokeny, které umožňují konverzi bez nutnosti párování stran. Neexistuje tedy žádné riziko protistrany a likvidita není spojena s výpisy na burze ani s objemem obchodů.

Druhou možností je reléový token, který obsahuje dva konektory. Patří mezi ně jakýkoli token ERC20 spolu s BNT, každý s 50% hmotností. To umožňuje zpětnou kompatibilitu pro existující tokeny, které uživatelé chtějí převést v síti.

Jak funguje automatické stanovení cen společnosti Bancor?

Jedním z klíčových prvků sítě Bancor je automatické stanovení cen. To pochází od integrovaných automatizovaných tvůrců trhu inteligentních tokenů. Tito automatizovaní tvůrci trhu znamenají, že inteligentní smlouvy tokenů vždy kupují nebo prodávají inteligentní tokeny od nebo do kteréhokoli uživatele výměnou za jakýkoli token konektoru (stejně jako jakýkoli token nalezený v síti).

Ceny

Cena pochází z Bancor Formula. Tento vzorec, který je zodpovědný za vyvážení poptávky a nabídky inteligentního tokenu a zároveň udržuje poměr mezi celkovou hodnotou tokenu a zůstatky tokenu konektoru. Tvůrce inteligentního tokenu konfiguruje tyto poměry, známé jako hmotnost konektoru. Tvůrce je může upravit s cílem snížit nebo zvýšit úroveň likvidity tokenu. Hmotnost konektoru označuje cenovou citlivost nebo to, kolik prodejů a nákupů ovlivňuje pohyb cen. Kdykoli se ceny již nesynchronizují s cenami uvedenými na externích burzách, arbitři rychle vyrovnají mezery.

Jaké jsou případy použití protokolu Bancor?

Tým stojící za protokolem Bancor popisuje několik případů použití protokolu, tokenů a dalších částí Bancor. Inteligentní tokeny, které jsou součástí protokolu, mohou zlepšit funkčnost jakékoli kryptoměny, ať už je či není nová, a to jak na blockchainu Ethereum, tak v jiných situacích.

Díky automatizované likviditě mohou prosperovat komunitní tokeny a další typy doplňkové měny. Uživatelé se mohou rozhodnout vydat token pro své město, skupinu nebo sousedství a použít jej pro spolupráci.

Díky likviditě mohou podniky vytvořit token, který lze použít jako věrnostní bod. Tento token pak umožňuje členům věrnostního programu obchodovat mezi sebou navzájem a s jinými podniky zcela novým způsobem.

Závěr

Síť Bancor a protokol Bancor umožňují uživatelům převádět tokeny, aniž by je museli obchodovat s jiným uživatelem, a to díky vysoké likviditě trhu. Protokol se již osvědčil jako populární a efektivní díky své schopnosti eliminovat riziko protistrany a zefektivnit celý proces převodu tokenů. Jelikož je možné do sítě přidat tokeny, užitečnost sítě Bancor by se měla v budoucnu rozšiřovat.

užitečné odkazy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me