Co je V-ID (VIDT)? Používání blockchainu k certifikaci a zabezpečení digitálních aktiv

Co je V-ID?

Bitcoinová základní technologie, blockchain, byla v posledních několika letech aplikována na řadu průmyslových odvětví a trhů ve snaze zachytit typ hodnoty, kterou tato technologie propůjčuje starší kryptoměně. Mnoho z těchto iniciativ je stále v raných fázích a bude nějakou dobu trvat, než se plně projeví, než budou jejich výsledky odhaleny jako legitimní či nikoli, zatímco jiné nabízejí některá okamžitá zlepšení oproti tradičním systémům.

Například správa životního cyklu kontraktu funguje jako základ moderních podniků od průmyslových odvětví ve zdravotnictví po velké technologie – a blockchainy mohou hrát důležitou roli v budoucím vývoji trhu.

Problémy se správou dokumentů se primárně soustředí na endemické podvody a manipulaci s materiálem, který by jinak měl zůstat nezměněn nebo alespoň obsahovat nějakou formu hvězdičky upozorňující na její změnu. S potenciálně miliony dolarů na lince pro větší podniky nebo nevyřízenými léčebnými postupy pro pacienty závislé na přesnosti správy životního cyklu dokumentu jsou sázky jasně vysoké.

Co je V-ID?

Blockchainy, konkrétně veřejné blockchainy, poskytují jedinečné médium pro indexování a ukládání takových informací, protože jsou založeny na pojmu rezistence vůči cenzuře. To jsou oblastní projekty jako V-ID se zaměřují jako životaschopný prostředek k rychlému ověření pravosti informací v řadě aplikací.

Jak funguje ověření založené na blockchainu

Jednou z technologií, které vzrostly v důležitosti paralelně s blockchainy, je IPFS, P2P hypermediální protokol, který je přirozeně shodný s blockchainy. Kompatibilita vychází z použití otisků prstů založených na hash s IPFS, které lze triviálně ukládat na blockchain, jako je použití funkce OP_RETURN bitcoinu nebo indexování dat v inteligentních kontraktech na ethereum.

IPFS pomáhá uvolnit velkou část dat ze samotného blockchainu, přičemž stále poskytuje časové razítko a zabezpečení dat (tj. Obsahu), které jsou nedílnou výhodou veřejných blockchainů. Pomocí identifikátorů založených na hash jsou okamžitě patrné jakékoli změny datových souborů, protože odpovídající hash datové sady je zcela odlišný od původního.

V-ID aplikuje podobný koncept na své služby správy a ověřování dokumentů se zaměřením na vkládání otisků prstů do 5 různých blockchainů:

  1. Bitcoin
  2. Ethereum
  3. DigiByte
  4. HyperLedger od IBM
  5. Síť LTO

Stojí za to zopakovat, že pro maximální zabezpečení je správa dokumentů, která je ověřena a zabezpečena blockchainy, optimálně prováděna s veřejným blockchainem. Jinak jsou kritiky nedostatku nutnosti blockchainu v takových případech a spíše jednoduchý požadavek na databázi opodstatněné.

V ideálním případě by bitcoiny nebo ethereum zapadaly do nejlepší formy pro správu dokumentů týkajících se veřejných blockchainů, ale pojem libovolného ukládání dat v blockchainu bitcoinů je již polarizační.

Jednou ze zajímavých výhod implementace V-ID blockchainové validace dokumentů je její harmonie se stávajícími pracovními postupy – konkrétně CRM. Uživatelská zkušenost s blockchainy zjevně chybí a poskytnutí typu integrovaného produktu, který je shodný s populárními CRM, pomáhá překonat jedno z hlavních omezení blockchainů, jaká dnes existují.

V-ID dokonce nasazuje API, které se může připojit k CRM a může být samo-ověřeno registrovanými entitami (tj. Zaměstnanci) pomocí zpracování KYC.

Díky zabezpečení dat a ochraně soukromí v dnešní digitální éře má schopnost efektivně ověřovat dokumenty obsahující důležité informace mnoho pozitivních následných důsledků.

Případy použití a použití

Koncept validace založené na blockchainu existuje už nějakou dobu, zejména jeho aplikace v oblasti sledování dodavatelského řetězce a logistiky, kde lze podmínky a umístění produktů nahrát do blockchainu pomocí technologie, jako jsou RFID tagy.

V překladu správa dokumentů, interních dat a smlouvy na vysoké úrovni může mít ověření blockchainu přesvědčivý dopad na řízení rizik a na spodní část firem v různých průmyslových odvětvích.

Například V-ID uvádí použití svého produktu při prevenci podvodů v informačních certifikátech, kde lze rychle ověřit vložené otisky prstů dat dokumentu (např. Diplomu). Podobně mohou být faktury křížově kontrolovány s jejich původními finančními údaji, když jsou odesílány a přijímány zákazníky, což pomáhá předcházet podvodným transakcím nebo zmeškaným platbám.

Případy užití

A konečně, sdílení citlivých informací, jako jsou lékařské dokumenty, je vysoce omezeno zákony HIPAA a dalšími obavami o řízení rizik týkajících se pacientů. Mnohokrát je takové sdílení pouze na základě čtení, ale zpracování dokumentů online se může stát spletitým procesem, když je například dokument Google sdílen mezi více stranami a je vyžadována důvěra, že nebudou změněny žádné konkrétní informace. I když se to změní, složitost takových údajů o pacientovi může způsobit, že chyby budou běžné a nebudou hlášeny přesně.

V takových případech může V-ID poskytnout kritickou ochranu proti nepřesnému nebo zmeškanému hlášení změn údajů.

Na vysoké úrovni může ověřování dokumentů u projektů, jako je V-ID, fungovat jako životaschopná náhrada konvenčních notářských systémů, které jsou často těžkopádné a nepohodlné. Režijní náklady s ověřováním dat mohou raketově stoupat s velkými datovými sadami, zejména s lékařskými daty, a jak postupujeme směrem k mobilnějšímu digitálnímu věku, řešení ověřování blockchainu se jeví jako nevyhnutelná budoucnost ve správě životního cyklu dokumentů.

Některé projekty dokonce začleňují umělou inteligenci (AI) do správy smluv a dokumentů. Například LawGeex, produkt pro analýzu kontraktů založený na AI, předčil právníky při identifikaci rizik dohod o mlčenlivosti (NDA) napříč řadou metrik a zvítězil v mnoha kategoriích.

Projektování integrace s blockchainy k ověření autenticity dokumentů před realizací analýzy AI a můžete vidět automatizovaný potenciál a konvergenci dvou inovativních technologií.

Závěr

Iniciativa V-ID představuje některé z prvních kroků směrem k praktičtějším a bezprostřednějším řešením, které využívají výhod blockchainů. Další výhodou je, že jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní, které je kompatibilní s CRM, může také pomoci zapojit více uživatelů, kteří mohou váhat použít jiná řešení založená na blockchainu na základě jejich složitosti a tření v uživatelském prostředí.

Kritika aplikace blockchainu mimo zachování pevné měnové politiky a konsensuálních pravidel bitcoinů má legitimní důkazy a hybnost. Formování aplikací z některých vedlejších výhod blockchainů (tj. Vkládání otisků dat s časovou značkou do nich) však nemusí nutně znamenat velkou odchylku od jejich původního zamýšleného případu použití – důvěryhodné kotvy.

V-ID není revolučním řešením aplikace blockchainové technologie, ale jeho okamžité praktické výhody pro podniky hledající vylepšený životní cyklus správy dokumentů by měly dávat důvěryhodnost představě, že blockchainy rozšířily případy použití mimo zachování konkrétních pravidel konsensu v decentralizovaných sítích.

užitečné odkazy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me