Co je síť XAR? Rámec pro decentralizované financování Cosmos & Fantom

Síť XAR

The Síť XAR může být jedním z nástrojů, který se používá k vytváření nových finančních systémů po celém světě. Síť XAR místo toho, aby fungovala jako jedna síť, umožňuje vývojářům vytvářet si vlastní systémy a má také inovativní staking model.

Podle sítě XAR:

„Veřejný řetězec XAR Network je decentralizovaná síť bez oprávnění se zaměřením na DeFi (decentralizované finance). Na základě Lachesis a protokolu TxFlow, Fantom Foundation konsensuální mechanismus umožňuje vysokou odezvu s téměř okamžitou plnou konečností (~ 1,2 sekundy) při velmi vysoké transakční propustnosti (zpracování přes 20 000 transakcí za sekundu). “

Schopnost budovat místní finanční sítě je skvělá vlastnost a architektura, která umožňuje fungování sítě XAR, je otevřená přizpůsobení konkrétním úkolům. Některé entity ji mohou chtít použít k vymazání transakcí, zatímco jiné ji mohou použít jako prostředek k vytvoření návratnosti tokenů.

Síť XAR

Síť XAR řeší potřebu nových financí

Drtivá většina lidí má jednoduchý finanční život. Po několika důchodových účtech si lidé prostě potřebují vydělat peníze a udržet si stabilní aktivum (například národní měnu). Bitcoin byl navržen v tomto duchu. Bitcoin lze vyměnit za zboží a služby a také ušetřit na jeho veřejném blockchainu.

Bohužel, pokud jde o složitější části finančního systému, relativně jednoduchý peněžní systém nestačí. Řada společností se objevila, aby se pokusila vyplnit mezery, ale většina z těchto řešení představuje riziko protistrany.

Například pokud chcete zajistit svoji expozici vůči bitcoinům, vaše nejjednodušší možnosti budou s burzou třetí strany. Hodnota vašeho zajištění bude jen tak dobrá jako burza (vaše protistrana), a pokud musíte jako zástavu přislíbit bitcoin, tyto tokeny by byly ohroženy.

Síť XAR řeší tyto výzvy přímo.

Síť XAR vysvětluje:

„Veřejný řetězec XAR Network vám umožňuje vložit jakékoli podporované digitální aktivum, kolateralizovat jej, na základě tohoto kolaterálu razit Collateralized Stable Currency Tokens (CSCT) a poté pomocí těchto CSCT sázet a získávat odměny. Po celou dobu udržujte vlastnictví svého podkladového kolateralizovaného aktiva. Sázení CSDT vám umožňuje přijímat odměny ze skupiny poplatků úměrně vašemu podílu na celkových vkladech CSDT v síti. “

Síť XAR umožňuje uživatelům a vývojářům vytvářet na své platformě řadu finančních nástrojů a dosáhnout mnohem vyšší úrovně autonomie. Pokud bitcoiny umožnily lidem obchodovat a spořit bez třetí strany, síť XAR pracuje na vytvoření platformy, která by téměř úplně odstranila potřebu třetích stran z finančních transakcí.

Síť Xar

Decentralizované financování (DeFi) je budoucnost

Jak ukazuje nedávné zhroucení clearingového systému ACH amerického FED, jakýkoli systém, který se spoléhá na centralizované orgány, bude zranitelný vůči výpadkům, které mohou mít neočekávané důsledky. Schopnost držet aktiva a obchodovat s nimi je základem moderní ekonomiky, ale tyto schopnosti stále více spadají pod kontrolu vlád.

Probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou narušila globální ekonomiku a zničila řadu hospodářských odvětví v obou zemích. Pokud bude situace pokračovat tímto způsobem, lidé mohou začít zpochybňovat schopnost vlád účinně řídit obchodní zákony.

DeFi dává lidem, společnostem a dokonce i národům způsob, jak obejít stávající finanční systém a podnikat přes internet. Místo toho, aby byla vázána stále více zpolitizovaným globálním finančním systémem, umožňuje DeFi transakce bez ohledu na zúčastněné strany.

Síť XAR je hluboký systém

Síť XAR má jedinečnou funkci vytyčování, která umožňuje kolateralizovat a obchodovat s podporovanými aktivy. I když je platforma nová, jak se její podpora vyvíjí, může to být velmi výkonný systém pro finance.

Síť XAR vysvětluje mechanismus vytyčování:

„CSSR je mechanismus vytyčování používaný ke zvýšení odměn účastníků podílejících se na zabezpečení sítě XAR. CSSR vám umožňuje vzít jakékoli podporované aktivum, kolateralizovat ho, vytěžit kolateralizované tokeny stabilní měny (CSCT) na základě tohoto kolaterálu a poté použít tyto CSCT k vkladu. Po celou dobu udržujete vlastnictví svého podkladového kolateralizovaného aktiva. Sázení vám umožňuje přijímat odměny z fondu poplatků, úměrně vašemu podílu na celkových sázkách v síti. Tyto odměny jsou vypláceny ve stabilním tokenu měny, jako je CSDT (zajištěný stabilní dolarový token), nikoli v inflačním tokenu jako v některých jiných sítích. “

Jakmile je aktivum zajištěno, nezáleží na tom, zda funguje na pomalém blockchainu. Jako CSCT s ním lze obchodovat nebo jej jakýmkoli způsobem používat v síti XAR. Svým způsobem je tento systém řešením pro omezení dřívějších blockchainových systémů, jako je bitcoin.

Platforma také umožňuje lidem získávat z jejich držení tokenů bez spekulací, což je další problém, kterému tokeny čelily.

Mnoho investorů nechce spekulovat se svou hotovostí, jen aby dostali výnos. Platforma, kterou XAR Network buduje, vytváří mnoho možností pro odměny s nízkým rizikem, které mohou oslovit konzervativnější investory.

Neinflační sázkový systém

Síť XAR identifikovala jeden z problémů sázením a vytvořila řešení. Mnoho lidí si myslí, že vytyčování je inflační a síť XAR navrhla způsob, jak vytyčování existovat, aniž by se zvýšila zásoba žetonů. I když neexistuje žádná shoda ohledně inflační povahy sázení, sázkový systém sítě XAR tento problém řeší.

Ze sítě XAR:

“Sázení ve své současné podobě je neudržitelné a inflační.” To znamená, že vytváří větší zásobu z ničeho. Pokud aktuálně existuje 10 žetonů a inflace je 10%, bude 11 žetonů. Když se nabídka zvyšuje, cena klesá. Pokud tedy existuje pouze 10 žetonů a cena za žeton je 1 $, celkový dostupný USD pro tento žeton je 10 $. Pokud jej zvýšíte na 11, bez dalšího nového zdroje USD, cena by se změnila na 0,91 USD. To je nevýhodné pro časné držitele, kteří při rostoucí nabídce nakonec platí více za jednotku. “

Prostor pro inovace se sítí XAR

Síť XAR vytváří nástroje, které umožňují lidem a organizacím odklonit se od tradičních finančních systémů a vytvářet peněžní systémy, které pro ně pracují. Existuje velký potenciál pro pozitivní změnu a každý, kdo se chce zapojit do sítě XAR, může najít více informací o systému zde.

DeFi je nový nápad a je postaven na zadní straně první generace decentralizovaných blockchainových aktiv, jako je bitcoin. Zatímco tyto blockchainy byly průkopnické, lidé potřebují více funkcí z finanční platformy, pokud se chystají napadnout stávající platební systémy, jako je Visa.

Síť XAR může nejen zpracovávat vysoký počet transakcí, ale má také velmi výkonnou funkci zajištění, která z ní může udělat clearinghouse pro transakce napříč řetězci, které nezahrnují depozitáře třetích stran..

Řešení, které XAR Network vytvořil, nemusí být perfektní pro fanatiky na řetězci, ale do velké míry odstraňuje riziko protistrany a vytváří veřejný záznam transakcí.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak XAR Network funguje, nebo jak se můžete stát jeho součástí, je toho spousta informace o projektu zde. Platforma je otevřená pro všechny a pokud hledáte flexibilní způsob budování složitých finančních systémů, XAR Network stojí za to se dozvědět více o.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me