Hyperledger: Linux Foundation atklātā pirmkoda bloku ķēdes projekts, ietvari un rīki

Kas ir Hyperledger

Hiperskats ir Linux Foundation atvērtā koda projekts, kas piedāvā daudzveidīgu rīku kopu un ietvaru un projektu komplektu izstrādātājiem un uzņēmumiem, lai izveidotu un eksperimentētu ar blokķēdes tīkliem.

Hyperledger projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp uzņēmumiem, izstrādātājiem un citiem uzņēmumiem izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju jomā. Pašlaik Hyperledger atbalsta vairāk nekā 250 organizācijas, un šis skaitlis ir sniega pika.

Kas ir Hyperledger

Hyperledger ir kļuvis par vienu no sākuma rīkiem un vidi, lai ieinteresētās puses uzzinātu vairāk par blokķēdes tehnoloģiju un piedalītos dinamiskā sabiedrībā.

Priekšvēsture

Hyperledger projektu 2015. Gada decembrī paziņoja Linux fonds kā atvērtā pirmkoda vide izplatīto virsgrāmatu sistēmu analīzei, veidošanai, eksperimentēšanai un sadarbībai. Kopš dibināšanas 2000. gadā Linux fonds ir sasniedzis dažus nozīmīgus sasniegumus, un Hyperledger projekta dibināšana palīdzēja piesaistīt dažus galvenos dalībniekus, tostarp Blockstream, IBM, Oracle, Cisco, RedHat, Accenture un daudz ko citu. Jūs varat atrast pilnu dalīborganizāciju un citu projekta dalībnieku sarakstu šeit.

Īpaši Hyperledger galvenokārt koncentrējas uz izplatītu virsgrāmatu risinājumu izveidi atļautām blokķēdēm un konsorcija tīkliem; tomēr tā pieaugošā popularitāte un profils lielo tehnoloģiju un finanšu spēlētāju vidū neapšaubāmi ir devis blokķēdes tehnoloģijai ievērojamu ekspozīciju, kas citādi varētu nebūt.

Hiperkodera siltumnīca

Rāmji un rīki

Būtībā Hyperledger Project ir jumta projekts modulārām atvērtā koda sistēmām un rīkiem, lai izveidotu un eksperimentētu ar blokķēdēm. Uzņēmumu kopējā tendence ir uz atvērtā koda projektiem, saskaņā ar a aptauja izstrādāja BlackDuck un North Bridge 2016. gadā. Tā kā blokķēdes tehnoloģija parādījās kā viena no modernākajām inovācijām mūsdienu tehnoloģiju nozarē, likās tikai dabiski, ka tika izveidota atvērtā koda ekosistēma uzņēmumiem.

Hyperledger atsaucas uz tā dizainu kā “Siltumnīca uzņēmumu blokķēdēm”, Jo tā mērķis ir kļūt par inkubatoru praktisku lietojumu un biznesa risinājumu izstrādei ar blockchain tech.

Hyperledger mērķis ir sniegt īpašus ieguvumus uzņēmumiem, kuri izmanto savu platformu, tostarp:

  • Sadarbības tīkls un reāllaika atjauninājumi par nozīmīgiem notikumiem
  • Labāka produktivitāte, izmantojot specializāciju
  • Sadarbības vide
  • Labāka koda kvalitātes kontrole
  • Vieglāka intelektuālā īpašuma apstrāde

Hyperledger projekts ir milzīgs, un tajā ir vairāk nekā 28 000 dalībnieku un 3,6 miljoni koda rindiņu. Jūs varat atrast Hyperledger Github šeit. Hyperledger sastāv no 10 projektiem, ieskaitot 5 ietvarus un 5 rīkus. Katrs projekts ir unikāls, un tajā ir noteikta funkcija un tā izmantošanas priekšrocības, un vispopulārākais ir Hyperledger Fabric (framework)..

Analizējot Hyperledger, ir daudz ko apskatīt un apsvērt. Viņu vietne nodrošina daudz resursu par visu, sākot no atklātas pārvaldības līdz notikumu jaunumiem. Tomēr mēs varam sadalīt kopējo projektu galvenokārt divās sadaļās:

  • Moduļu ietvari
  • Moduļu rīki

Rāmji

Moduļu ietvari sastāv no galvenajiem celtniecības blokiem un platformām dažādu sadalītu virsgrāmatu un to sastāvdaļu veidošanai.

Hiperkedžers Burovs

Burrow ir modulārais bloku ķēdes klients ar atļauto viedo līgumu motoru. Tas ir izstrādāts daļēji Ethereum virtuālajai mašīnai (EVM), un sākotnēji to izstrādāja un ierosināja Monax.

Burovs ir rakstīts Go un lielā mērā koncentrējas uz to, lai būtu deterministisks viedo līgumu dzinējs. Tas izmanto Tendermint Likmju pierādīšanas BFT vienprātības dzinējs un spēj izmantot savu lietojumprogrammu BlockChain Interface (ABCI).

Hyperledger audums

Audums – arī rakstīts Go – ir vispopulārākais ietvars, kas ir modulāra platforma izplatītu virsgrāmatu risinājumu izveidei ar iespraužamiem komponentiem un pielāgojamu arhitektūru.

Audums ir pazīstams ar savu paplašināmību un ļauj uzņēmumiem izveidot izplatītus virsgrāmatu tīklus, izmantojot izveidotu un veiksmīgu arhitektūru.

Hiperkedžers Indijs

Indy ir izplatīta virsgrāmata, kas tieši izveidota decentralizētai identitātes pārvaldībai. Servera daļa Indy-mezgls ir uzbūvēts Python, bet Indy-SDK ir rakstīts Rust.

Indy nodrošina rīkus un atkārtoti lietojamus komponentus digitālās identitātes pārvaldīšanai ar blokķēdēm un ietver tādas funkcijas kā pašsuverenitāte, privātums un pārbaudāmas pretenzijas. Indijas virzības uz priekšu sekas ir milzīgas kā decentralizēta identitāte un daži augsta līmeņa projekti, tostarp Pilsoniskā, veic pārbaudāmus identitātes apliecinājumus.

Hyperledger Iroha

Iroha ir blokķēdes sistēma, kas paredzēta infrastruktūras projektu iekļaušanai, un lielu uzsvaru liek uz galalietotājiem pielāgotu lietojumprogrammu izveides atvieglošanu.

Iroha ir rakstīts C ++ un ietver tādas funkcijas kā uzsvars uz mobilo lietojumprogrammu izstrādi un jauns ķēdē balstīts BFT konsensa algoritms, ko sauc Šumeragi.

Hyperleder zāģa zobs

Sawtooth ir modulāra platforma izplatītu virsgrāmatu darbināšanai, kas uzņēmumiem un konsorcijiem ļauj vairākiem tehniskiem jauninājumiem pieņemt neatkarīgus lēmumus par savām platformām.

Zāģa kodols galvenokārt ir rakstīts Python, kamēr Zāģa plosts un Zāģa zobens ir rakstīti Rust. Zāģētavai ir arī JavaScript un Go komponenti. Kopumā dažas no sistēmas galvenajām iezīmēm ir dinamiska vienprātība, pagājušā laika pierādījums (PoET) vienprātība, paralēla darījumu izpilde un privātie darījumi.

Rīki

Hyperledger Tools ir daudzveidīgs rīku kopums, kas var pārvaldīt metriku un strādāt kopā ar lielākiem ietvariem.

Hyperledger kalibrs

Suports ir rakstīts JavaScript un ir etalona rīks, lai mērītu blokķēdes veiktspēju. Tajā uzskaitīti tādi veiktspējas rādītāji kā Darījumi sekundē (TPS), darījumu aizkavēšanās un resursu izmantošana.

Caliper savā formātā ir unikāls vispārējs rīks, un uzņēmumiem tas ir kļuvis par noderīgu atsauci, lai izmērītu izplatīto virsgrāmatu veiktspēju..

Hyperledger čells

Čello galvenokārt ir rakstīts Go un pēc pieprasījuma izvietošanas modeli noved pie blokķēdēm. Tā ir automatizēta lietojumprogramma blokķēžu izvietošanai un pārvaldīšanai plug-and-play veidā uzņēmumiem, kuri vēlas integrēt izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas.

Čello nodrošina arī reāllaika informācijas paneli blokķēdes statusiem, sistēmas izmantošanai, ķēdes koda veiktspējai un blokķēžu konfigurēšanai. Pašlaik tā atbalsta Hyperledger Fabric ieviešanu.

Hyperledger Komponists

Komponists ir rakstīts JavaScript un ir visaktīvākais rīks, kas attiecas uz attīstības aktivitātēm. Tas ir līdzeklis bloku ķēdes biznesa tīklu veidošanai un ir paredzēts, lai paātrinātu bloku ķēdes lietojumprogrammu un viedo līgumu integrāciju ar esošajiem biznesa modeļiem.

Komponists atbalsta arī Hyperledger Fabric, un lietotāji to var izmantot, lai noteiktu, kā darījumi mijiedarbojas ar konkrētiem aktīviem, tostarp īpašumu, pakalpojumiem un citiem nemaināmiem aktīviem..

Hyperledger Explorer

Explorer ir rīks, kas nodrošina informācijas paneli, lai ieskatītos detaļās par blokiem. Galvenokārt rakstīts JavaScipt, Explorer ir vispārējs, tīmekļa bloku pētnieks Hyperledger Fabric ietvaram.

Explorer var arī integrēt autentifikācijas platformās un atbalsta Hyperledger Sawtooth ietvaru ar tā TypeScript bāzes, Stūraina uzbūvēts atkārtojums.

Hyperledger sega

Sega ir sadarbspējas rīks starp virsgrāmatu sistēmām un ir uzrakstīts Java valodā, ieviešot Interledger protokols (ILP) atomu mijmaiņas darījumiem.

Sega ir uzņēmuma līmeņa ILP ieviešana, un tā nodrošina maksājumu tīklos izmantoto galveno interledger komponentu bibliotēkas un atsauces ieviešanu. Galu galā, domājams, tas kļūs par visu Hyperledger projektu sadarbspējas risinājumu, lai savstarpēji pārsūtītu vērtību un veiktu sadalītus atomu mijmaiņas darījumus..

Pieteikumi

Potenciālie integrācijas ar Hyperledger projektiem un to risinājumu integrēšanas lietojumi ir daudzveidīgi, un tiem ir ievērojamas sekas uzņēmumiem, kuri vēlas izmantot blokķēdes tehnoloģiju spēku.

Deloitte un PwC abi nesen izlaida savus 2018. gada globālos blokķēdes pārskatus, kuros sīki aprakstīts pašreizējais uzņēmējdarbības noskaņojums, kas saistīts ar tehnoloģijas integrāciju ar vadītājiem uzņēmumos, sākot no tādām nozarēm kā finanšu pakalpojumi līdz veselības aprūpei. Abi pētījumi noslēdz pozitīvu piezīmi par tehnoloģiju ieviešanas tendenci, un vadītāji visā pasaulē zina un izskata izplatīto virsgrāmatu risinājumu iekļaušanu.

Iespējas, kuras Hyperledger ļauj šiem uzņēmumiem eksperimentēt un veidot biznesa lietojumprogrammu risinājumus, noteikti netiks aizmirstas, jo platforma turpina iegūt tvaiku. Hyperledger skaidri norāda dažus izcilus izmantošanas gadījumus saviem projektiem, tostarp:

  • Jūras veltes piegādes ķēdes prototipa izmantošana Hiperskadra zāģzobs
  • Decentralizētu un pārnēsājamu identitāšu pārvaldība ar Hiperkedžers Indijs
  • Veselības aprūpes ārstu akreditācija ar Hiperkedžers Indijs
  • Pēctirdzniecības finanšu apstrāde, izmantojot Hyperledger Audums & Zāģa zobs

Blokķēdes sadarbspēja nākotnē, kā arī Hyperledger plug-and-play / eksperimentālais raksturs ļaus tai attīstīties par vadošo platformu sadarbībai blockchain tech izstrādē un uzņēmējdarbībā.

Hyperledger skaidri paredz dažas ilgtermiņa tendences un mērķus, izmantojot to atvērtā pirmkoda platformu balts papīrs. Konkrēti, viņi redz tendenci uz pieaugošu datu koplietošanu, kas prasa izplatītāku virsgrāmatu un to pavadošo komponentu biežāku izmantošanu, lai izveidotu modulāru, drošu un savietojamu sistēmu šādai attīstībai..

Turklāt Hyperledger vēlas paplašināt savu maināmo moduļu klāstu, kas galu galā var sazināties savā starpā un ātri tikt izvietots. Platforma arī pāriet no vienas programmatūras kaudzes uz rīku kolekciju, kas atbalsta plašu izstrādātāju kopienu.

Secinājums

Hyperledger ir spēcīgs un ērts rīks uzņēmumiem, lai uzzinātu un integrētu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas savos biznesa modeļos. Pamatojoties uz Linux Foundation atvērtā pirmkoda principiem, tā ir gatava kļūt par vienu no dinamiskākajām kopienām un sadarbības vidi izstrādātājiem blokķēdes sfērā.