Převod peněz Obrovský Moneygram spojuje ruce s Ripple za 50 milionů dolarů

Zvlnění Moneygramu

V rámci kroku, který ověřil býky XRP napříč krypto komunitou, společnost Ripple v pondělí oznámila, že dnes vytvoří jedno ze svých nejpozoruhodnějších partnerství a připojí se k MoneyGram. Kvůli této zdánlivě býčí zprávě, která přichází uprostřed probíhající bitcoinové bitvy býků, XRP prudce vzrostla a předčila své bratry v horních vrstvách trhu s kryptoměnou.

Zvlnění Moneygramu

Ripple klesne o 50 milionů dolarů na obrovské partnerství

Oznámeno v pondělí prostřednictvím pošta společnosti Ripple Insights, finská společnost se sídlem v San Francisku, uzavřela „strategické partnerství“ s MoneyGram, jednou z největších světových společností zabývajících se převodem peněz. Tato spolupráce, která má v současné době trvat minimálně dva roky (smlouva), umožní MoneyGram využívat technologie a platformy společnosti Ripple Labs pro přeshraniční platby a směnárny.

Prozatím společnost Ripple očekává, že její nejnovější finanční partner využije xRapid, „řešení pro likviditu na vyžádání“. Pro ty, kteří nevědí, xRapid, jeden z vlajkových produktů společnosti, umožňuje rychlý přenos hodnoty do celého světa a snižuje tření v cizích měnách v důsledku relativně rychlých transakčních časů a nízkých poplatků XRP Ledger. V případě MoneyGram bude toto řešení použito k „snížení závislosti na předběžném financování tím, že umožní posílat peníze z jedné měny a okamžitě vypořádat v cílové měně.“

V komentáři vydaném prostřednictvím oznámení vyjádřil nadšení výkonný ředitel MoneyGram Alex Holmes:

„Jak se platební odvětví vyvíjí a dospívá, je nezbytně nutné, abychom i nadále zlepšovali naši platformu a poskytovali nejúčinnější řešení pro získávání finančních prostředků z bodu A do bodu B … Prostřednictvím produktu xRapid společnosti Ripple budeme mít možnost okamžitě vypořádat prostředky z USA dolarů do cílových měn 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, což má potenciál převratu v našich operacích a dramatickém zjednodušení našeho globálního řízení likvidity. “

Není jasné, jak bude proces zavádění fungovat pro xRapid, ale podnikání v oblasti převodu peněz by časem mohlo teoreticky aktivovat produkt Ripple Labs ve svých více než 370 000 kancelářích agentů, které existují ve více než 200 zemích a oslovují miliony jednotlivců.

Aby společnost Ripple nalákala MoneyGram na souhlas s touto dohodou, souhlasila s investováním až 50 milionů USD do společnosti, což povede k vydání nových akcií. Ripple koupil více než 5 000 000 akcií za 4 $ za akcii, což představuje počáteční investici 30 milionů $ a vlastnický podíl 10%. To znamená ocenění ve výši 300 milionů USD, což je podle The Block pokles oproti 1,2 miliardám USD navrženým čínskou společností Ant Financial (přidružená k Alibaba) v roce 2017. MoneyGram si vyhrazuje právo požadovat od společnosti Ripple další investice ve výši až 20 milionů USD v příštích dvou letech.

Oba XRP & MGI přepětí

V důsledku tohoto partnerství, které obhájci Ripple argumentují, je výhodné jak pro ně, tak pro MoneyGram, explodovala jak XRP, tak akcie společnosti zabývající se převodem peněz. XRP vzrostl o 4,35% a překonal tak zisk bitcoinu pod 1%.

A veřejné akcie společnosti MoneyGram, které se obchodují pod burzovním indexem MGI, se během pondělní pracovní doby po zasedání zvýšily o 150% na 3,68 USD. Tato cena je stále ještě více než 10% pod částkou, kterou Ripple zaplatil za akcii.

#MGIstandard pic.twitter.com/WFDMbCfb9U

– Robi "Crypto Bobby" Paone (@crypto_bobby) 17. června 2019

Zvlnění pod hrozbou kryptoměny Facebooku

Nejnovější partnerství společnosti Ripple přichází, protože vědci tvrdili, že kryptoměna Facebooku je považována za nízkonákladovou & široce přijímaný stablecoin, vystaví XRP riziku vyhynutí. Charlie Shrem, zakladatel dnes již neexistujícího Bitinstantu a krypto podnikatel, napsal na Twitteru následující:

Facebook uvádí na trh svou globální kryptoměnu nazvanou „Libra“. Zajímavé je, že nabízejí společnostem zaplatit 10 milionů dolarů, aby se staly „validátory“. Pokud vůbec, Ripple je zbytečný &# 128514 ;. První společnosti, které vytvoří burzu LIBRA / BITCOIN, zabijí!

– Charlie Shrem (@CharlieShrem) 8. června 2019

Max Keizer, přispěvatel RT a dlouholetý zastánce bitcoinů, tento sentiment zopakoval a vysvětlil, že blížící se aktiva Facebooku učiní většinu altcoinů, které slibují, že se stanou životaschopným prostředkem směny, včetně XRP, k ničemu. Jde o to, že v současné době není jasné, zda digitální aktivum sociálních médií najde využití v bankovnictví nebo financích.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me