Crypto Giant Kraken získává výměnu v institucionálním tlaku

Kraken

Ve středu byla oznámena nejlepší burza bitcoinů, kterou Kraken provedl velkou akvizici, přičemž vyzdvihl Interchange.

Interchange je účetní a zpravodajská služba pro instituce působící na trhu s kryptoměnami, což znamená, že tento nákup je jedním z posledních pokusů společnosti Kraken o rozruch v institucionální stránce odvětví.

Kraken

Kraken vyzvedne výměnu

Díky Interchange budou institucionální klienti Krakenu schopni lépe spravovat svá portfolia. Tato služba nabízí kryptocentrické účetní, „odsouhlasovací“ a „reportovací“ služby „na institucionální úrovni“, které zajišťují průmyslové hedgeové fondy, správce aktiv a další firmy s držením digitálních aktiv ve vesmíru. The tisková zpráva čte:

„Interchange nabízí profesionální účetní nástroje a nástroje pro odsouhlasení portfolia navržené speciálně pro nuance a složitost trhů s digitálními aktivy. Společnost Interchange, která byla založena za účelem zlepšení přístupu na trhy kryptoměn, umožňuje institucionálním investorům lépe monitorovat a vykazovat jejich držbu kryptoměny. “

V průmyslu, který je tak silně zkoumán daňovým úřadem, je Krakenův přechod na Interchange pravděpodobně krokem, který na trhu kryptoměn přinese velký zájem „velryb“.

V této transakci jsou viděni spoluzakladatelé Interchange společnosti Kraken, Dan Held a Clark Moody. Průkopník bitcoinů Held dříve pracoval jako ředitel produktu na Blockchain.com a jako zaměstnanec ve společnosti Uber.

Moody pochází z RTBTC, obchodní platformy, kterou Blockchain.com získal. Není jasné, zda se další zaměstnanci Interchange připojí k výměně se sídlem v San Francisku.

Interchange přináší do Krakenu více než 60 institucionálních klientů. Mezi klienty patří MG Stover, „největší světový správce fondů pro digitální aktiva“.

Institucionální hry

Toto je Krakenova nejnovější z řady letošních akvizic. Společnost, která nedávno získala více než 13 milionů USD prostřednictvím soukromé investiční platformy Bnk To The Future (evidentní hra „Back to the Future“), na začátku letošního roku utratila více než 100 milionů $ na nákup Crypto Facilities, futures platformy.

V „devítimístné“ transakci došlo k výměně burzy s futures gigantem, který nabídl futures vypořádané v hotovosti za bitcoiny, bitcoinové hotovosti, ethereum, litecoiny a XRP.

Generální ředitel Jerome Powell v návaznosti na tuto hru tvrdil, že akvizice přinesla počet vývojářů Krakenu na „více než 100“ a urychlila časovou linii Krakenu, pokud jde o přidávání aktiv.

A počátkem tohoto měsíce získala Cryptofinance.ai, služby pro analýzu dat, které jsou pravděpodobně soustředěny na poskytování aktiv institucionálním klientům.

Je zřejmé, že Kraken upouští od nabídky své platformy pro spotové obchodování pouze pro maloobchod, aby pronikl do dalších služeb. S institucionálním zájmem na vzestupu, který byl zdůrazněn objemy futures CME a celkovým sentimentem, podniká Kraken pravděpodobně krok správným směrem.

Rostou kryptoměny

Tyto akvizice nejsou jedinými známkami toho, že „kryptozima“ roku 2018 a začátku roku 2019 konečně skončila. Dalším z těchto znaků je růst produktových seznamů průmyslových firem.

Právě nedávno Blockchain.com, pravděpodobně využívající výše zmíněnou akvizici RTBTC, zahájil vlastní směnárnu kryptoměn.

Tato nová burza s názvem „PIT“ slibuje, že bude mnohem rychlejší než Coinbase a ostatní konkurenti a likvidnější než podobné platformy. Jak uvádí Blockonomi, firma ve svém úterním oznámení napsala:

“Postavili jsme hvězdný tým veteránů z NYSE, TD Ameritrade, Google, Goldman Sachs, UBS, Interactive Brokers a Revolut, abychom jej postavili od základu […] A to, co jsme dodali, je nejen nejrychlejší v krypto o řád – měříme v mikrosekundách, ne v milisekundách – ale odpovídající motor, který by mohl čelit každému motoru stroje na celém světě. “

Ačkoli se jedná o vznešené sliby pro platformu, která byla právě spuštěna, Blockchain.com přináší více než 40 milionů uživatelů peněženky, kteří pravděpodobně drží kryptoměnu v hodnotě stovek milionů dolarů.

Crypto startupy také získaly řadu velkých partnerství a investic, což ukazuje, že investoři i korporace začínají vidět potenciál tohoto odvětví.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me