Bitcoin padá pod 7 000 $, což opět vyvolává obavy z pokračování dolů

Red Crash Price Crypto

Zdá se, že Vánoce na trhu s bitcoiny nepřijdou brzy, protože cena přední kryptoměny v pondělí opět poklesla a po týdnech nečinnosti došlo k prvnímu výraznému záchvatu cenové akce.

V době psaní tohoto článku se bitcoin obchoduje za 6 900 USD, což je pokles o 3% za posledních 24 hodin, což je pohyb, který likvidoval dlouhé pozice v hodnotě 40 milionů USD na burze derivátů BitMEX.

Altcoiny také utrpěly, přičemž Ethereum, XRP, litecoin a řada dalších špičkových kryptoměn za poslední den ztratily více než 6%.

Red Crash Price Crypto

Co donutilo cenu bitcoinu klesnout níže? A jaký je výhled tohoto trhu?

Co způsobilo pokles ceny bitcoinů?

Během posledních několika týdnů se bitcoiny konsolidovaly nad úroveň podpory 7 000 USD, sotva se rozvíjely den za dnem, protože na tento trh zdánlivě upadl prázdninový klid. Tato konsolidace byla tak všední, že volatilita cen bitcoinů měřená na týdenní bázi klesla na tříleté minimum.

Ale tato apatie na trzích se změnila v pondělí ráno (PST), kdy se bitcoiny náhle propadly o 300 $ ze 7 100 $ na 6 800 $. Proč?

Na tuto otázku bohužel nikdo nemá přesné odpovědi, kromě velryb a výměn za velkou část aktivity trhu. Existují však některé přední teorie. Nejpozoruhodnější z nich je, že výprodej v ethereu vedl také k poklesu bitcoinů.

Komentátor kryptoměny Hsaka zveřejnil v pondělí níže uvedený graf, který ukazuje, že ethereum začalo klesat asi dvě minuty před poklesem bitcoinů, což naznačuje, že BTC šla ve stopách ETH, což je trend, který byl v posledních měsících viděn dříve.

$ ETH s dvouminutovým náskokem.

Požehnej vám vitalik. pic.twitter.com/sJ3Q9hVn4A

– Hsaka (@HsakaTrades) 16. prosince 2019

Proč padl Ethereum, což vyvolalo pokles bitcoinů, existují dvě hnací teorie, podle zdánlivého obchodníka s kryptoměnou „Light“:

  1.  Zpráva od blockchainové analytické firmy Chainalysis odhalila, že program PlusToken Ponzi stále drží 6 400 000 milionů ETH – v hodnotě přibližně 850 milionů USD. I když se to nemusí zdát jako příliš velké číslo, zejména s ohledem na to, že operátoři PlusToken údajně získali částku bitcoinů v hodnotě přesahující 1 miliardu dolarů, Light poznamenal, že pravděpodobné množství ETH, které PlusToken vlastní, je pravděpodobně kolem 15% z toho pravděpodobně s odvoláním na svou vlastní analýzu. Říká, že potenciální nepřesná zpráva společnosti Chainalysis vedla investory k odprodeji jejich etherea a potenciálně i bitcoinů kvůli obavám, že PlusToken hrozí vyhozením stovek milionů kryptoměn na otevřený trh..
  2. Druhá teorie, kterou navrhl Light, spočívá v tom, že na trzích s kryptoměnou je nízká likvidita, protože jde o sváteční období, což usnadňuje pohyb trhu. To bylo potvrzeno skutečností, že opce, futures a objemy spotového trhu pro bitcoiny spadly z útesu, což se odráží v důsledku nedostatečné volatility trhu..

Long Ethereum od 132 $. ETH vedl pohyb dolů a na minimu potápěl až 10%.

Pravděpodobné hnací síly nadměrné reakce:

– věcně nepřesné @chainalysis zpráva tvrdí, že Plustoken drží 6,4 mm ETH (skutečný # pravděpodobně 789 tis.)

– nízká sváteční likvidita absorbující tržní prodej. pic.twitter.com/kP8SYJtF9K

– světlo (@LightCrypto) 16. prosince 2019

Analytici se obávají, že postupné uzavírání pod úrovní 7 000 $ by mohlo znamenat, že trh s kryptoměnami uvidí nová minima.

Analytici zůstávají optimističtí

Navzdory medvědímu dni, který Bitcoin a jemu podobní viděli, analytici zůstávají optimističtí ohledně cenového výhledu trhu kryptoměn pro rok 2020.

Partner Adaptive Capital Willy Woo, jeden z nejvýznamnějších analytiků v prostoru kryptoměn, nedávno poznamenal, že hybnost řetězců se po víceměsíčním poklesu začíná „překračovat na býčí“ území..

S ohledem na tuto skutečnost tvrdil, že „dno je s největší pravděpodobností in“, což znamená, že jakýkoli pohyb nižší než propad 6 500 $ „bude v makrofotografii jen knotem.“ Dodal, že ukazatele jeho hedgeového fondu také naznačují, že investoři v kryptoměně začnou čelit blížícímu se „polovičnímu“ snížení blokové odměny, ke kterému dojde v květnu 2020.

Hybnost řetězu přechází do vzestupné tendence. Připravte se na halvening přední části běžící dál dovnitř. Nemohu říci, jaký je tento indikátor, protože je vlastnictvím @AdaptiveFund, ale sleduje hybnost investora. Dno je většinou pravděpodobné, cokoli jiného bude v pohledu makra jen knot. pic.twitter.com/WqiPRpweUv

– Willy Woo (@woonomic) 7. prosince 2019

Je tu také Spencer Bogart, partner špičkové blockchainové investiční a rizikové kapitálové firmy Blockchain Capital. Řekl, podle předchozích zpráv Blockonomi, že s tím, že bitcoiny zůstanou použitelné jako globální platební prostředky, odvětví kryptoměn nadále roste, pokud jde o inovace a kapitál, a americká veřejnost stále vykazuje sklon vlastnit bitcoiny, může být rok 2020 silný rok pro tento trh.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me