V čem zmrazit vývar?

V čem zmrazit vývar?

Co vše se dá zmrazit

Mrazit se vyplatí maso, ryby, uzeniny. Nikdy je však nedávejte do nádoby spolu s přílohou. Právě brambory, těstoviny i rýže totiž na mrazení vhodné nejsou. Stejně jsou na tom jídla, která obsahují smetanu, jogurt či mléko.
Archiv

Jak nejlépe uchovat vývar

Po zchlazení vydrží vývar v ledničce až pět dní. Můžete ho také zamrazit, zmražený vývar vydrží přibližně tři měsíce.

Jak zmrazit vývar ve sklenici

Sklenice do mrazáku nikdy ne. Schovávám si dobře vypařené krabice od mléka, od džusů, do nich polévku dám, nechám vychladnout a nastojato zamrazím. Potom potáhnu igelitem a zpevním gumičkou. Nebo celé potáhnu sáčkem.

Co dělat aby byl vývar Čirý

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.

Co se nesmí mrazit

8 potravin, které rozhodně nepatří do mrazáku: K ledu nepatří brambory ani některé sýry!Listové saláty. Jak najdeme na stránkách webového magazínu utopia.de, listové saláty jsou nejlepší čerstvé.Brambory.Měkký sýr.Ovoce a zelenina bohaté na vodu.Vejce.Mléčné výrobky.Česnek.Želatina.

V čem mrazit potraviny

Pokud víte, že budete mrazit například velké kusy masa, raději volte pultový mrazák. ETA pultová mraznička s objemem 200 litrů je navíc velmi úsporná, tichá a díky kvalitnímu LED osvětlení v ní vše okamžitě najdete. Pokud naopak potřebujete mít v mrazáku pořádek a suroviny vhodně rozdělené, volte šuplíkovou variantu.

Jak správně zamrazit vývar

Zeleninové a masové vývary ‒ My máme vývar v mrazáku vždy, protože ho rádi využíváme při vaření. Můžete je mrazit v tvořítkách na led, v krabičkách, ale i v pevných zip sáčcích. Když z nich vymáčknete vzduch a budete vývar mrazit „naležato“, ušetříte hodně místa a bude se vám později i dobře rozmrazovat.

Jak Nezakalit vývar

Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.

Co dělat když se zakalí vývar

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař.

Jak nemít zakalený vývar

Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.

Proč Nemrazit brambory

Brambory

Dobrým nápadem není ani zmrazování syrových brambor. Po rozmrazení ztrácejí konzistenci a stávají se kašovitými. Kromě toho se změní jejich chuť, jsou nasládlé. Zpracované pokrmy, jakými jsou bramborové krokety nebo hranolky, lze naopak bez problémů zmrazit.

Jak zmrazit jablka

Dokonce i jablka můžete dát do mrazáku. Jablka můžete zamrazit celá i nakrájená, se slupkou i bez slupky. Záleží jen na vás, jak je budete chtít využít. Například takový sáček oloupaných jablek nakrájených na kostičky, je pro přípravu jablkového koláče či štrúdlu jako stvořený.

Co se nesmí zmrazit

Představme si ale ty, kterým mrazák nedělá dobře.Listové saláty. Jak najdeme na stránkách webového magazínu utopia.de, listové saláty jsou nejlepší čerstvé.Brambory. Dobrým nápadem není ani zmrazování syrových brambor.Měkký sýr.Ovoce a zelenina bohaté na vodu.Vejce.Mléčné výrobky.Česnek.Želatina.

Jaké ovoce lze zmrazit

jahody, maliny a borůvky, je nejlepší nejdříve rozmístit s odstupy na podložce a zmrazit, teprve poté přesypat do vhodné nádoby – tímto způsobem se nám neslepí a bude snadné je rozdělit na porce. Mrazit můžeme i čerstvé bylinky, které nejdříve nasekáme, dáme do formiček na led a přelijeme trochou vody nebo oleje.

Kde skladovat vývar

Po dovaření opět vývar scedíte, ideálně přes plátýnko, abyste ho zbavili nečistot, a necháte vychladnout. Poté skladujte ve sklenicích v lednici, případně zamrazte.

Jak se Zavaruje vývar

Kokešová dává vývary na prodej do skleněných sklenic, které zavíčkuje a pak zavaří. Půllitrové sklenici stačí třeba jen dvacet minut v troubě při 120 stupních, 0,8litrové sklenice nechejte zhruba 50 minut. Pak vývar ani nemusíte mrazit, stačí ho uchovávat v lednici a vydrží klidně dva měsíce.

Co udělat se zakaleným vývarem

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař.

Co do vývaru místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Jak dlouho táhnout vývar

Ne vždy platí, že čím déle je vývar na plotně, tím lépe. Hovězí a vepřové můžete nechat táhnout klidně až 12 hodin, kuřecímu masu bohatě stačí 4 až 5 hodin a zelenině dokonce jen 1 až 2 hodiny. A ryby vařte nejdéle hodinu, po delší době se totiž z kostí začne uvolňovat vápník a vývar má pak nahořklou chuť.

Proč se sbírá pěna z vývaru

Té pěně se říká šum, a obsahuje různé aminokyseliny, vysrážené bílkoviny a nečistoty. Některé mohou být zdraví škodlivé či dokonce přímo toxické. Proto zkušení kuchaři doporučují při vaření šum sbírat pěnovačkou či jemným sítkem. To ale vyžaduje dost času stráveného nad vývarem se sítkem v ruce.

Proč se zakalí kuřecí vývar

Nesbíráte pěnu

Je totiž potřeba sbírat pěnu, což kuchaři a kuchařky často nedělají a výsledkem je, že vývar je zakalený, ne čirý, jak by měl být. Vyčistit jej lze dvěma způsoby. Buď můžete po uvaření vývar přecedit přes síto, pak se vám ale výsledek bude nejlépe hodit do omáčky.

Jak zmrazit vajíčka

Vajíčka ošetřujeme pomocí metody zvané vitrifikace. Buňky uložíme do speciálního roztoku, který obsahuje kryoprotektiva, tedy látky chránící buňky před poškozením mrazem. V tomto speciálním médiu je potom prudce podchladíme. Po zmrazení můžeme vajíčka uchovávat až 12 let.

Jak správně zamrazit maliny

Maliny se dají také velmi snadno zamrazit a můžete si je potom skoro jako čerstvě vychutnat i v zimním období. Před tím, než malin zamrazíte, jemně je opláchněte a osušte. Plody můžete do jedné vrstvy naskládat na tác, anebo je zamrazovat ve formě drti, kterou lze následně využít jako ochucovadlo do pokrmů.

Jak spravne zmrazit ovoce

Jak připravit ovoce na zmrazení

Velké ovoce je třeba nakrájet na menší kousky a naskládat na plech s pečícím papírem tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Drobné ovoce (jahody, maliny, borůvky) se před mrazením na plechu doporučují namočit do octového roztoku. Plech s ovocem dejte na 6 hodin do mrazničky.

Jak dlouho vydrží vývar v mrazáku

Chcete mít vývar neustále po ruce Můžete ho uvařit ve větším množství a zamrazit na později. V mrazáku pak vydrží až půl roku.