Proč jet do Malagy?

Proč jet do Malagy?

Co je k videni v Málaze

Ans. Nejlepší historická místa k vidění v Malaze jsou Alcazaba, Castillo de Gibralfaro, Mercado Central de Atarazanas, Centro Cultural La Malagueta a Muzeum Malaga.

Kde se najíst v Málaze

Malaga a jídlo — kavárny, brunch, tapasCasa Lola — jednička mezi tapas bary.Los Gatos — já říkám familiérně „U kočiček“El Mesón de Cervantes — Místo na lepší večeři.Casa Aranda — churros mňam!Julia Bakery — domácí pekárna s kavárnou.La Recova — tradiční andaluzská snídaněEl Último Mono Juice & Coffee.

Jaké moře je v Málaze

Malaga leží na západním pobřeží Středozemního moře na Costa del Sol (Pobřeží slunce), obklopují ji pohoří Sierra de Mijas a Montes de Málaga.

Kde bydlet v Málaze

Preferujete-li ubytování u moře, pak je nejlepším místem čtvrť La Malagueta se stejnojmennou slavnou pláží. Ceny hotelů zde jsou však nejvyšší v celé Málaze. Alternativou pak může být vzdálenější čtvrť Carretera de Cádiz, které se táhne podél pláže Misericordia.

Co koupit v Málaze

Tipy na nákupy

Nejznámější nákupní zónu představuje živá třída Larios v centru Malagy. Obklopují ji postranní úzké uličky s mnoha historickými obchůdky, ale i bary a restauracemi. Významné obchodní centrum s názvem El Corte Ingles najdete přímo uprostřed Malagy.

Co delat v Malaga

Co vidět a navštívit v MalazeAlcazaba. Stará palácová pevnost Alcazaba je nejvýraznější památkou v Málaze a řadí se k nejvíce zachovalým maurským pevnostem na území Španělska.Castillo de Gibralfaro.Katedrála Málaga.Playa de la Malagueta.Římské divadlo.Muelle Uno.Plaza de Toros.Plaza de la Merced.

Kam na paellu v Málaze

Centro Restaurants.El Palo Restaurants.Guadalmar Restaurants.La Malagueta Restaurants.La Trinidad Restaurants.Paella in Centro.Paella in La Malagueta.Paella in Pedregalejo.

Co dělat v Marbelle

V Marbelle je co objevovat.1 Historické centrum.2 Dalí Avenue.3 Puerto Banús.4 Golfové kurzy.5 Juanar.6 Biodiverzita v Marbelle.7 Jít nakupovat.8 Jděte na párty.

Kdy jet do Malagy

Nejlepší doba pro návštěvu Malagy je od května do října.

Letní období je dlouhé od května do října a v červenci a srpnu panují vysoké teploty. Tyto dva měsíce se nedoporučují pro dovolenou ve městě. Lepší je navštívit ho na jaře nebo na podzim.

Kde bydlet v Marbelle

Nejlepší oblasti k pobytu v Marbelle

Rezervace Alcuzcuz. Sierra Blanca. Puerto Banús. Los Monteros.

Co se dá koupit ve Španělsku

K tradičním produktům patří kožené výrobky, např. bundy, vesty, kabelky, peněženky a boty, jejichž nákup se cenově rozhodně vyplatí. Rovněž kosmetika a parfémy pořídíte za výhodné ceny. Z dražších, ale typických dárků, si potom můžete koupit zlaté a stříbrné šperky nebo třeba křišťál.

Kam ve Španělsku

Ať už se vypravíte za poznáním historických památek nebo k moři, Španělsko vás určitě nezklame!Sevilla.Ibiza.Barcelona.Tenerife.Madrid.Mallorca.Malaga.Valencie.

Jak se žije v Malaze

V Málaze je energie barevná a aktivní, plná radosti. Optimistický ráz města určují nejen pestrobarevné prvky mostů a laviček, živá náměstí, široké nákupní bulváry v centru, všudypřítomná palmoví nebo čisté a udržované pláže. Pohoda a uvolněnost dýchá i z obyvatel města.

Jak letet do Marbelly

Jak mohu letět do Marbella do Marbella nelze letět přímo. KAYAK doporučuje, abyste letěli Letiště Málaga (AGP) (39,34 km z Marbella). Tam si můžete pronajmout auto nebo objednat taxi.

Kam se podívat v jižním Španělsku

Andalusie a místa, která stojí za to navštívitMálaga.Caminito del Rey.Nerja.La Herradura.Almuñécar.Pohoří Alpujaras a městečko Órgiva.Granada.Los Cahorros.

Kdy nejlépe na Mallorcu

Turisticky nejvíce nabité měsíce jsou pochopitelně červenec a srpen. Jestliže ale chceš zažít Mallorcu v klidnějším období, doporučujeme ti spíše květen, červen, září a říjen. Během těchto měsíců má moře již nad příjemných 20 °C a teplota vzduchu je kolem 25 °C, takže si můžeš užít i výlety pěšky či na kole.

Kdy je nejlepší letět do Španělska

Nejlepší čas na návštěvu Španělska je od března do května a od září do října. Od března do května se teploty pomalu zvyšují z 12 na 17 °C. Během září a začátkem října pak kolísají mezi 17–21 °C, což znamená, že na pláži nebude nepříjemně horko.

Co delat na jihu Španělska

Andalusie a místa, která stojí za to navštívitGibraltar.Gaucín, Ronda, Setenil de Las Bodegas.Tarifa.Sevilla.El Rompido.Vejer de la Frontera.Faro de Trafalgar.Baños romanos de la Hedionda.

Kam s dětmi ve Španělsku

Nejčastěji jezdí rodiny s dětmi na Kanárské ostrovy, především Gran Canaria a Fuerteventura. Oblíbený je i ostrov Lanzarote. Pro aktivní rodiny je pak skvělý ostrov Tenerife. Užijete si ale i na Baleárských ostrovech, především Mallorka s dětmi vám poskytne nevšední zážitky a krásnou dovolenou.

Co se nesmí vozit ze Španělska

Od cla jsou osvobozena tato množství: tabákové výrobky (200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku na kouření, nebo povolené množství kombinace těchto výrobků); alkoholické nápoje (1 l destilátu nebo lihovin, 2 litry vína); parfémy (50 g voňavky nebo 0,25 l toaletní vody); léky (v množství a druhu odpovídajím …

Na co si dát pozor ve Španělsku

Co ve Španělsku rozhodně nedělat:Objevit se na večeři před devátou.Podávat ruku ženěJíst jako v mense.Házet Španěle do stejného pytle.Pozor na politiku.Učit se trochu španělsky.Dát šanci španělskému jídlu.Pařit v noci a odpočívat odpoledne.

Proč jet do Španělska

Španělsko je již léta ideální destinací pro sportovní turistiku. S více než 25 maratony ročně, tisíci trasami pro pěší turistiku, cykloturistiku a jízdu na koni se řadí mezi TOP destinace pro aktivní trávení volného času a sport. Nechybí ani důležité optimální počasí a podmínky.

Kam k moři do Spanelska

Ať už se vydáte na pulzující písčité pláže, lemující pobřeží Costa Brava, nudistické pláže na Mallorce, divoké pobřeží ostrova Lanzarote nebo panenské plážičky Costa de Almeria, vždy se můžete těšit na průzračně čisté a sluncem prohřáté moře.

Jak se dostat z Malagy do Sevilly

Cesta vlakem na 157 km trati z Málaga do Sevilla zpravidla trvá 2 h 5 m, ale s nejrychlejšími spoji se tam můžete dostat už za 1 h 50 m. Na této trase běžně jezdí kolem 19 vlaků denně. A nemusíte se ani trápit přestupy po cestě, protože jsou k dispozici přímé vlaky.

Kam jet do Andalusie

Andalusie a místa, která stojí za to navštívitMálaga.Caminito del Rey.Nerja.La Herradura.Almuñécar.Pohoří Alpujaras a městečko Órgiva.Granada.Los Cahorros.