Na co jsou míčky do sušičky?

Na co jsou míčky do sušičky?

Co se dává do sušičky

Pokud vám prádlo ze sušičky nevoní, pak je ideálním řešením použití voňavých ubrousků do sušičky. Kromě zvýšení hebkosti a provonění prádla, ubrousky eliminují statickou elektřinu, která vzniká sušením. Při sušení prádla v sušičce vždy použijte jeden až dva ubrousky.

Jak používat kuličky do sušičky

Kuličky rovněž zadržují teplo a tím napomáhají sušení prádla. Obě kuličky vložte do sušičky a spusťte ji běžným způsobem (program určený pro vložený druh prádla). Není potřeba přidávat změkčující ubrousek pro sušičky, ani používat aviváž během praní prádla.

Proč používat míčky do sušičky

Vlněné míčky do sušičky mají mnoho výhod. V první řadě zabraňují tvorbě statické elektřiny na prádle a zároveň ho změkčují. Jsou vyrobené z bavlny, neobsahují žádné chemikálie, takže jsou vhodné pro alergiky, děti, pro lidi s citlivou pokožkou i pro přírodu, protože jsou ekologické.
Archiv

Jak fungují míčky do sušičky

Míčky do sušičky obecně

Údajně dokáží prádlo od sebe oddělovat a tím usnadnit sušení a prostup horkého vzduchu. Kromě toho mají masírovat a tím změkčovat látku, načechrávat ji. Existují aktuálně dva typy míčků. Plastové, které (pokud je nebudete prát) vydrží jako nové roky.
Archiv

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Jak sušit ložní prádlo v sušičce

Povlečení sušte na nižší teploty, zabráníte tak přílišnému opotřebení povlečení. Ideální je přímo program na ložní prádlo, pokud ho sušička nemá, volte jemný cyklus. Sušte ho naruby, ochráníte tak barvy. Před sušením zapněte všechny zipy a knoflíky.

Jak skladat prádlo do sušičky

Rovněž je důležité před vložením do bubnu sušičky prádlo natřepat. To platí zejména při sušení větrovek, péřového oblečení nebo přikrývek, ty i poskládejte a přidejte i kuličky na sušení pro nadýchané peří bez hrudek,“ radí Mgr. Jana Neuszerová, product and marketing assistant Gorenje.

Jakou vůni do sušičky

Nejlepší vůně do sušičky

Pořadí Název Hodnocení
1. Dalli Vlhčené ubrousky do sušičky 25 ks ⭐ 96 %
2. Gut&Günstig 25 ks ⭐ 92 %
3. Lenor Aprilfrisch 34 ks ⭐ 97 %
4. Dr. Beckmann Jarní Svěžest 50 ml ⭐ 86 %

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Jak sušit peřiny v sušičce

V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané. Při sušení přikrývku každých 15-20 min vyndejte ze sušičky a protřepejte.

Jak pověsit povlečení

Pokud máme hodně místa sušíme tak, že povlečení přendáme přes několik šňůr, zabráníme tak jeho vyvěšení. Pokud místo nemáme, tak ho pověsíme klasicky na jednu šnůru a to tak, že ho chytíme za zámečky, které jsou na krajích a přehneme – a to z důvodu, že zámečky jsou pevné a povlečení se tak snadno nevyvěsí.

Jak poznat co muze do sušičky

Je dobré se podívat, jaké označení pro sušičku je na cedulce vyobrazené. Symbol sušičky je vždy čtverec s vepsaným kruhem. Pokud je tento symbol přeškrtnutý, tak sušení v sušičce rovnou vzdejte. Výrobce vás informuje, že by to nedopadlo dobře a tento oděv není vhodný pro sušení v sušičce.

Co dělat aby prádlo že sušičky vonělo

Voňavé ubrousky

Jak tedy prádlo navonět, když ne aviváží Na trhu je hned několik možných řešení. Pravděpodobně nejrozšířenější variantou jsou voňavé ubrousky do sušičky. Jeden až dva ubrousky jednoduše vložíte do bubnu s prádlem a po použití vyhodíte.

Jak se zbavit zápachu že sušičky

Je to jednoduché. Buben sušičky uvnitř vytřete vlhkým hadříkem a vodou s octem nebo citronem. Ocet nebo citron určitě máte vždy po ruce. Spolehlivě vám pomohou se zápachu během chvilky zbavit.

Jak provonět sušičku

Vonné sáčky do sušičky

Pokud chcete mít voňavé prádlo i po vysušení v sušičce, vyzkoušejte Coccolino ubrousky do sušičky (koupit v e-shopu), které dodají vašemu prádlu ještě intenzivnější vůni a svěžest.

Proč se nesmí používat aviváž do sušičky

Některé návody k obsluze sušičky dokonce aviváž zcela zakazují – ucpává totiž velmi jemné otvory ve filtru textilních vláken. Zhoršuje se tak cirkulace vzduchu, sušička ve výsledku hůř suší a dokonce se i ničí.

Proč mi nevoní prádlo z pračky

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Jak sušit prádlo v sušičce aby se nesrazilo

Suším vše na syntetiku, zapínám program 2× za sebou a nesrazilo se mi nikdy nic. Akorát ručníky dávám na vysokou teplotu program ručníky, jinak vše ostatní syntetika. Já používám šetrný program a nikdy se mi nic nesrazilo, rozhodně ne nijak zásadně. Je to sice delší než obyčejné sušení bavlny, ale prádlo je v pohodě.

Jak na to aby prádlo vonělo

Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Co se muze sušit v sušičce

Všeobecně nejrozšířenější je sušení ovoce. Ve stejných sušičkách ale můžete sušit houby, zeleninu, bylinky, houby a dokonce i maso. K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin: 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření.

Proč mi nevoní prádlo aviváží

Věnujte pozornost těm částem pračky, kde se většinou nečistoty usazují: je to především okolí gumového těsnění dvířek a zásobník na prací prostředky. A pak také filtr, ve kterém se zachytávají vlasy, vlákna a drobnosti z prádla. Všechna tato místa se vyplatí pravidelně čistit.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Co dát do sušičky aby prádlo vonělo

Pravděpodobně nejrozšířenější variantou jsou voňavé ubrousky do sušičky. Jeden až dva ubrousky jednoduše vložíte do bubnu s prádlem a po použití vyhodíte. Jejich výhodou je velký výběr, dobrá dostupnost a snadné použití.

Jak dát vůni do sušičky

Vůně pronikne hluboko do vašeho prádla a výsledek je podobný, jako když použijete při praní aviváž. Při každém sušení stačí vložit jeden ubrousek do sušičky. Pokud by se vám ale vůně nezdála být dost silná, rozhodně to nevylepšíte tím, že příště dáte do sušičky více ubrousků. Naopak tím můžete spotřebiči ublížit.