Na co je parní čistič Kärcher?

Na co je parní čistič Kärcher?

Na co nepoužívat parní čistič

Parní čistič a parní mop se dá využít na všechny keramické a slinuté dlažby a kamenné podlahy. Parní čistič a parní mop není vhodné používat na dřevěné naolejované nebo voskované povrchy.
Archiv

Jak se používá parní čistič

Parní čističe po zapnutí ohřívají vodu v nádržce a přemění ji na páru. Ta zůstane pod tlakem uzavřená uvnitř přístroje, a když stlačíte příslušnou páčku, vyjde tryskami ven. Díky tlaku a vysoké teplotě parní čistič odstraní i zaschlé nečistoty a zlikviduje drobné mikroorganismy.

Jaká voda do parního čističe

Do přístroje nalévejte pouze běžnou vodu z kohoutku. V případě, že bydlíte v domacnosti s vyšší tvrdostí vody, můžete ji v poměru 1:1 kombinovat s destilovanou vodou. 2. Pokud máte model s odvápňovací kartuší (SC 3/SC 3 Upright/SC 2 Upright), vodu načerpejte do přístroje až po instalaci kartuše .

Jak umýt okna parním čističem

Pára je velmi účinná i na okna a zrcadla včetně rámů a spár. Nejdříve pomocí bodové trysky vyčistěte rámy oken, spáry a rohy. Pokud je znečištění většího rozsahu, použijte bodovou trysku v kombinaci s kruhovým kartáčem. Na čištění okenních tabulí a zrcadel vždy používejte malou ruční hubici s návlekem z mikrovlákna.

Co lze čistit parním čističem

Parní čistič je zařízení, které za pomoci páry odstraní mastnotu, zaschlé skvrny, alergeny či bakterie z různých typů povrchů. Účinně s ním vyčistíte podlahy, okna, obklady, matrace, tkaniny, ale také interiér vašeho automobilu. Parní čističe fungují na jednoduchém principu. Součást přístroje tvoří nádoba na vodu.

Co je parní čištění trouby

K čištění parního trouby nepotřebujete žádné speciální prostředky pro čištění a údržbu. K vyčištění parní trouby vám stačí voda se saponátem. Parní troubu opatrně po obvodu otřete houbičkou namočenou ve vodě se saponátem. K čištění parní trouby nepoužívejte drsnou stranu houbičky.

Co je parní vysavač

Parní vysavače využívají pro efektivní úklid horkou páru. Ta velmi šetrně uvolňuje nečistoty a zároveň odstraňuje bakterie, plísně a různé alergeny. Pára dokáže zatočit prakticky s jakoukoliv běžnou i zažranou špínou. To vše zvládne vysavač bez použití jakýchkoliv chemických přípravků.

Jak vybrat Parní čistič

Ruční čističe mívají příkon od 1 000 – 1 500 W a pracují s tlakem 3 – 3,5 bar. Parní mop mívá příkon nejčastěji okolo 1 000 W a tlak je cca 3 bar. Pojízdné čističe jsou výkonnější, příkon je v rozmezí 1 500 – 2 200 W a tlak od 3,5 – 5 bar. Parní vysavač má příkon v rozmezí 2 000 – 3 000 W a tlak od 4 – 6 bar.

Jak funguje parní vysavač

Parní čistič pracuje s kombinací horké páry a tlaku. Pára zaschlé špíně, mastnotě a vodnímu kameni naruší strukturu, takže je mnohem jednodušší tyto nečistoty odstranit. Už žádné dlouhé drhnutí a zničené ruce. A co víc, s pomocí parního čističe výrazně ušetříte za přípravky na čištění.

Jak cistit Karcherem

Postup čištění čalounění:

Přejíždějte plynule extrakční hubicí přes znečištěné místo. Stroj pod tlakem nastříká čisticí roztok hluboko do vláken vašeho čalounění a odsaje uvolněnou špínu. Intenzivní znečištění čistěte bodově, po vyčištění postiženého místa teprve tepujte celou plochu čalounění.

Jak vytírat s parním mopem

Klasický parní mop je určen k vytírání podlah. Z trysek je pod tlakem vypouštěna pára, která uvolňuje nečistoty a ničí bakterie (až 99,8%), a plochou mopu (nejčastěji z mikrovláken) potom nečistoty setřeme. Mop si neporadí s drobky a vlasy, které je potřeba před vytírání vysát vysavačem nebo zamést.

Které čištění trouby je nejlepší

Pyrolýza je v současnosti považována za nejefektivnější způsob samočištění trouby. Vnitřek trouby se zahřeje na teplotu až 500 °C, při níž dojde ke spálení všech organických zbytků uvnitř pečicí komory. Po skončení programu stačí setřít mokrým hadříkem ze dna prach a je hotovo.

Jak vyčistit silně znečištěnou troubu

Vyzkoušejte třeba tento osvědčený návod: Půl hrnku jedlé sody smíchejte s teplou vodou v takovém poměru, aby vám vznikla pasta. Troubu předehřejte na 150 °C a vymažte ji pastou (ventilátor a topná tělesa ale vynechejte), použít můžete třeba starý kartáček na zuby. Nezapomeňte si vzít rukavice – soda může až zčernat.

Jak vybrat parní mop

Nejlepší parní mopy

Pořadí Název Hodnocení
1. Vileda Steam XXL ⭐ 94 %
2. Leifheit 11910 ⭐ 93 %
3. Ariete 4164 ⭐ 91 %
4. Rowenta Steam Power RY6537WI ⭐ 89 %

Na co je Tepovač

Tepovač čistí koberce, čalounění, autosedačky, ale i matrace, hygienicky do hloubky vlákna. Jeho obsluha je snadná a kýžených výsledků docílíte vždy především správným použitím.

Jak nejlépe vyčistit čalounění

Pokud se jedná o nejvhodnější domácí prostředek na čištění, doporučuje se použít mýdlo a vlažnou vodu. Dobře vyždímaným hadříkem jemně otřete skvrny. Poté asi po hodině aplikujte na kůži rostlinný olej – například řepkový nebo lněný. Koženou pohovku lze také čistit vlhkými ubrousky pro děti.

Co je nejlepší na vytírání podlahy

Nejlepší mopy

Pořadí Název Hodnocení
1. Vileda 151153 Easy Wring & Clean Turbo mop ⭐ 94 %
2. Vileda 167751 Turbo 3v1 Microfibre ⭐ 91 %
3. Leifheit Profi set podlahový mop 55077 ⭐ 89 %
4. Spontex 97050273 Express Systém Plus ⭐ 86 %

Jak často čistit troubu

Čištění trouby po každém pečení

Přes veškerou opatrnost při pečení se nikdy nevyhnete tomu, aby se vnitřek trouby nezašpinil a neumastil. Ideální je, když provedete vyčištění trouby po každém pečení, a ještě dokud zcela nevychladne. Protože čím déle zbytky jídla v troubě zůstávají, tím více se připečou a hůře čistí.

Jak vyčistit parní mop Vileda

Samotný mop má trojúhelníkový tvar, abyste dosáhli lépe do nepřístupných míst a rohů. Čistit umí skvěle i koberce, stačí použít speciální nástavec, který je součástí balení. Úklid nikdy nebyl jednodušší! Parní mop odstraní až 99% bakterií a k tomu potřebujete pouze čistou vodu.

Jak správně používat Tepovač

Obecná doporučení pro práci s tepovačem:K tepování použijte vhodný čisticí prostředek a dodržujte předepsané množství.Při tepování pohybujte hubicí plynule a vždy směrem k sobě.Postupujte v pruzích vždy s malým překrytím předchozího pruhu. Pro vysávání suchých nečistot před tepováním použijte kompatibilní sáčky.

Jak vyčistit ručně koberec

Vezměte ocet, postříkejte s ním flek na koberci, nasypte na něj jedlou sodu a nechte bublat. Koberec poté setřete vlhkým hadrem. Sůl – pomocí soli dostanete z koberce špínu a nečistoty. Nasypte sůl na koberec, nechte alespoň půl hodiny působit a pak koberec důkladně vysajte.

Jak odstranit mastnotu z čalounění

Mastné skvrny

Menší flíčky odstraníte teplovou vodou s mýdlem nebo kapkou saponátu na nádobí. Na větší fleky použijte nejlépe speciální přípravek na čalouněný nábytek. Předtím však zbytek mastnoty odstraňte jídelním nožem nebo lžičkou.

Jak dostat moc z gauče

Čištění sedaček, gaučů a matrací můžete provést pomocí kombinace čpavku a octa. Hned, jak skvrnu od moči na pohovce či matraci objevíte, nakapejte na ni koncentrovaný čpavek. Ten jemně vmasírujte pomocí kartáče do textilie. Místo potom opláchněte čistou vodou a osušte savým hadříkem.

Jak nejlépe vytřít podlahu

Dlažbu vyčistí i pára

Pro důkladnější úklid se skvěle hodí parní čističe, které vyčistí i zašlou špínu mezi spárami. U keramické dlažby se vyhněte abrazivním, brusným, prostředkům, které by mohly povrch podlahy poškodit. Babičky radí: Na vodní kámen na dlaždičkách použijte ocet.

Co nalít do Tepovače

Tepování koberců probíhá za použití tepovače. Koberec se nejprve pořádně vysaje a následně se do tepovače nalije čisticí prostředek v daném poměru naředěného vodu, jak je uvedeno na návodu. Čištění koberců probíhá tak, že tepovačem jezdíte po koberci jedním směrem tam a zpět. Vždy postupujte po malých úsecích.