Na co je iontový nápoj?
Kdy si dát Iontovy nápoj
Nejlepší je užívat tyto nápoje před výkonem, při výkonu a po výkonu. V každé fázi mají totiž svoji funkci. Iontové nápoje rehydratují, kompenzují ztráty iontů a vyrovnávají ztráty energie. Pocit žízně je vynuceným signálem stavu nouze, do toho bychom se při sportovní aktivitě ani běžném životě neměli dostat.
Archiv
Čím nahradit iontový nápoj
Kokosová voda – voda z kokosových ořechů je přírodní isotonický nápoj, který je složením velmi podobný krevní plazmě.
Archiv
Jak si vyrobit iontový nápoj
Stačí jen smíchat a rozmixovat následující ingredience: Půl hrnku pomerančové šťávy (pokud možno čerstvé z bio pomerančů), čtvrt hrnku citronové šťávy, dva hrnky minerální nebo kokosové vody, dvě lžíce medu od místního včelaře, špetka himalájské růžové soli. Domácí ionťák za pár korun.
Archiv
Jaký nápoj na kolo
V průběhu zátěže doplňujte tekutiny v pravidelných intervalech (zhruba po 15 – 20 min.) asi 150 až 250 ml. Základní tekutinou je kvalitní voda, popřípadě další hypotonické nápoje. Při déletrvající zátěži bývá vhodné zařadit isotonické iontové nápoje bohaté na sacharidy.
Co pít během cvičení
K pití během výkonu jsou ideální izotonické iontové nápoje (nápoje s koncentrací látek podobnou krvi) nebo hypotonické nápoje (nápoje s nižší koncentrací oproti izotonickým).
Co je to Izotonicky nápoj
Izotonické nápoje mají stejnou osmolaritu jako vnitřní prostředí organismu. Rychlost vstřebávání je tedy o něco pomalejší, než jak je tomu u nápojů hypotonických. Používají se zejména tam, kde sice dochází k velkému pocení, ale výkon netrvá tak dlouho (obvykle ne déle než hodinu).
Co to je Isotonický nápoj
Isotonické nápoje mívají vyšší obsah minerálů a střední obsah energie, zatímco hypotonické nápoje mají obsah minerálů a energie podstatně nižší. Funkční rozdíl je v tom, že hypotonický nápoj se podstatně rychleji vstřebává a nezatěžuje tolik trávící trakt.
Na co je Isodrink
Profesionální sportovní nápoj s elektrolyty v sypké formě, který zajistí kvalitní dávku energie během intenzivní fyzické aktivity. Představuje ideální zdroj tekutin, s vysokým obsahem rychle vstřebatelných sacharidů, vitamínů a sodíku.
Co je to izotonický nápoj
Nápoje s obsahem sacharidů, které rychle doplní potřebnou energii a zároveň osvěží i při tom nejnáročnějším výkonu. Isotonický ve sportovní praxi znamená, že nápoj má stejnou koncentraci částic (obsah minerálů a sacharidů) jako krev. V důsledku toho je tekutina absorbována tělem rychleji než voda.
Jak často jíst na kole
Pokud nejste velmi trénovaní cyklisté, kteří objedou 4 hodiny na vodu (i to není ale rozumné) bude nutné výživu na kole trochu plánovat. Rozumné pravidlo je to, že cca každých 30 min by tělo dostat energii, ať formou tyčinky, gelu nebo ovoce (osobě volím často banán).
Co jíst před jízdou na kole
Večer před jízdou na kole
Pro dlouhodobý výkon v sedle potřebujete právě složité sacharidy, protože se v těle dlouho spalují – dlouho působí jako palivo pro vaše svaly. Kromě těstovin můžete zařadit taky rýži, brambory, sýry, lehce stravitelné maso (ideálně ryby), luštěniny a samozřejmě ovoce a zeleninu.
Co si dát před tréninkem
Co pít před tréninkem Dvě hodiny před tréninkem byste měli vypít 2 sklenice tekutin a půl hodiny před tím, než půjdete trénovat, byste měli přijmout dalších 250 ml vody. Doporučuje se buďto čistá voda, nebo sportovní nápoje, které tělu dodávají během tréninku energii a dokáží zlepšit váš sportovní výkon.
Co pít na svaly
Místo limonád můžete sáhnout po nápoji, který vám pomůže uchovat a nabrat svaly. Je to doplněk stravy označovaný jako BCAA (větvené aminokyseliny), což zní hrozně, ale jde jednoduše o látku, která v našem těle vytváří svaly.
Co je to hypotonický
Jako hypotonický se označuje roztok, jehož osmotický tlak je nižší než osmotický tlak jiného (porovnávaného) roztoku. Ve fyziologii se jako hypotonické zpravidla označují roztoky, jejichž osmotický tlak je nižší než osmotický tlak plasmy.
Kde koupit powerade
Powerade Mountain Blast 500ml – Tesco Potraviny.
Co to je hypotonický nápoj
Hypotonické iontové nápoje mají tendenci být absorbovány do krevního řečiště co nejrychleji, dodávají ale mnohem nižší podíl sacharidů (energie) než isotonické a hypertonické nápoje. Koncentrace sacharidů v hypotonickém nápoji je do 6 % roztoku.
Na co je isotonic
Isotonické nápoje
To ocení především sportovci, kteří mají kratší fyzickou, a spíše anaerobní zátěž, do které musí hodně zapojit svalstvo. Jedná se například o tenisty, kteří se rychle a hodně zpotí, jejich pot je ovšem koncentrovanější, obsahuje méně tekutiny a velké množství iontů.
Co je to Hypertonicka
Jako hypertonický se označuje roztok, jehož osmotický tlak je vyšší než osmotický tlak jiného (porovnávaného) roztoku. Ve fyziologii se jako hypertonické zpravidla označují roztoky, jejichž osmotický tlak je vyšší než osmotický tlak plasmy.
Co si dát po jízdě na kole
Po nenáročné projížďce bude stačit trocha sacharidů, které najdeš v ovoci, těstovinách, rýži, celozrnném chlebu, pečivu, bramborách a ostatní zelenině. Pro regeneraci svalů jsou důležité bílkoviny (= proteiny), ale pokud tvé svaly nedostaly během jízdy zabrat, potřeba proteinů je minimální.
Jak se stravovat při jizde na kole
Obecně vzato, strava pro cyklistu by se měla skládat z 60-70% uhlovodanů, 20-30% tuků a 10-20% proteinů. Vysoko uhlovodanová strava zahrnuje ovoce, těstoviny, rýži, celozrnný chléb, pečivo, brambory a ostatní zeleninu. Patrně nejoblíbenější cyklistická strava jsou banány.
Co pít po jízdě na kole
Důležité je pít dřív, než dostaneš žízeň a jíst ještě před tím, než budeš mít hlad. Tím zabráníš dehydrataci a vyplácání zásob glykogenu. Po tréninku se ještě dostatečně napij, ideálně čisté vody, a k jídlu si dej zase trochu sacharidů (viz výše) a bílkovin, které najdeš v mase, vejcích, luštěninách.
Jak se stravovat na kole
Sportovní nápoje jsou vhodné pro delší trasy, doplňují glykogenové zásoby a tělo je zpracovává snadněji, než tuhou stravu. Obecně řečeno, strava pro cyklistu by se měla skládat z 60-70% uhlovodanů, 20-30% tuků a 10-20% proteinů. Nejoblíbenější cyklistická strava na krátké trasy jsou banány.
Kdy jíst po tréninku
Strava po výkonu
Rozhodně je třeba dát ihned po výkonu tělu odpočinek, aby se dostalo do normální provozní teploty a došlo ke zklidnění veškerých funkcí. Pokud hubnete, nechte si chuť po cvičení zajít třeba na hodinu.
Kdy je vhodné jíst tvaroh
Kdy je dobré jíst tvaroh Nejvhodnější doba, kdy si dopřát tvaroh je ke snídani, či večeři nebo druhé večeři v závislosti na vašem objemu/dietě.
Po čem roste svalová hmota
Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.