Čím vyčistit terasu?

Čím vyčistit terasu?

Jak vyčistit podlahu na terase

Betonové podlahy teras jsou velmi praktické a odolné. Mechanické nečistoty odstraníme zametením, na hrubší nečistoty můžeme bez problémů použít tlakové mycí zařízení. Určitou nevýhodou betonu je nasákavost. Vhodná impregnace riziko znečistění snižuje a usnadňuje následnou údržbu.
Archiv

Jak vyčistit Dřevoplast

Z doporučení a zkušeností vyplývá, že dřevoplasty patří mezi nejméně náročné materiály na údržbu. Nejdůležitějším krokem je místo pořádně opláchnout a druhou pomůckou je voda s menším množstvím mycího prostředku na nádobí. Pokud se chystáte terasu pořádně očistit, požijte ideálně vysokotlaký čistič.
Archiv

Jak ošetřit dřevo na terasu

Údržba dřevěných teras

Doporučuje se nechat dřevo vyschnout při běžné venkovní teplotě 1-2 dny. Poté provedeme nátěr olejem Pflege-Öl, který je vysoce vodě odolný a mikroporézní, což umožňuje dřevu dýchat. Olej nanášíme ve dvou nátěrech, kde doba schnutí mezi jednotlivými nátěry je 16-24 hodin.

Jak ozivit terasu

Buď můžete pomocí brusky zbrousit povrch až na zdravé dřevo, nebo použít speciální čistič na zašedlé dřevo Bondex Renovation. Naneste ho štětcem, nechte 15 minut působit, pak vydrhněte kartáčem ve směru vláken, následně opláchněte vodou a nechte povrch vyschnout.

Jak vyčistit betonovou terasu

Betonové dlažby lze velmi snadno vyčistit jednoduchou směsí sody s vodou. Poté, co z dlažby odstraníte uvolněné nečistoty, například listí, smíchejte 80 až 120 gramů sody s 10 litry horké vody a roztok sody naneste na dlažbu.

Jak vyčistit terasová prkna

Tlakové čištění se provádí Vapkou napojenou na přívod vody. Trysky vody odstraní i nedostupné spáry mezi terasovými prkny a připraví terasu na následné napuštění olejem. Jde o nejběžnější způsob čištění teras.

Co je to Dřevoplast

Dřevoplast je termín, který se často používá pro označení materiálu, který je vyroben ze směsi plastu a dřeva. Tento materiál se vyrábí pomocí speciálního procesu, který spojuje plast s dřevem a vytváří tak tvrdý, odolný a méně náchylný na poškození materiál.

Jaký olej na terasu

Vybírat můžete z olejů na terasová prkna z bezbarvých nebo barevných. Na svislé dřevěné plochy doporučujeme použít bezbarvý Osmo Extra 420 nebo pigmentované oleje Osmo Extra, také s ochranným UV faktorem 12. Pravděpodobně budete u nových projektů potřebovat také impregnaci a příslušenství vhodné pro natírání terasy.

Jaký olej na dřevěnou terasu

Měli byste vědět, že každé dřevo "chce své" a pokoušet se o nátěr nevhodným přípravkem by mohlo vést k nenapravitelným škodám. Dřevěnou terasu doporučujeme natírat výhradně terasovým olejem. Lazury nejsou určené na pochozí plochy.

Jak vyčistit dřevo

Jak čistit dřevěný nábytek

Chcete-li to provést, namočte hadřík, který nepouští vlákna, do jemného mýdla nebo saponátu rozpuštěného ve vodě, vyždímejte hadřík téměř do sucha a oblast otřete. Opláchněte a ihned osušte čistým, měkkým hadříkem.

Jak vyčistit zašlou venkovní dlažbu

Snadno a bezpečně zámkovou dlažbu vyčistíte mýdlovou vodou a obyčejným kartáčem. Jen dejte pozor na saponát, který do vody přidáte – mělo by se jednat o čisticí prostředek na bázi mýdla. Další variantou je použití vysokotlakého čističe (wapky).

Jak vyčistit betonovou podlahu

Leštěné betonové podlahy pravidelně vytírejte vlhkým mopem nebo vysávejte. Kromě toho je pak ošetřujte profesionálním čističem pro to určeným. Jiné čisticí prostředky nepoužívejte, jsou příliš agresivní a mohly by podlahu poškodit.

Jak vycistit WPC

Protože WPC materiály obsahují dřevitou složku, která má přirozenou nasákavost, můžou proto olejové stopy způsobit trvalé skvrny. V případě znečištění je důležité skvrny co nejrychleji odstranit vodou, saponátem nebo odmašťovacím přípravkem. Nepoužívejte rozpouštědla.

Jak odstranit mech z dřevěné terasy

Na stinných vlhkých místech se můžeme u teras často setkat s výskytem řas a mechů. Není třeba ztrácet hlavu, likvidace zeleného povlaku je u teras poměrně snadná. Na postižené plochy vydatně nasprejujte odstraňovač řas a mechu. Tan pak nechejte působit 24 hodin.

Co je to WPC

CO JE MATERIÁL WOOD-PLASTIC COMPOSITE (WPC)

WPC je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru, v našem případě v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Hlavní výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy.

Jak často natírat terasu

Terasová prkna proto natírejte alespoň jednou ročně na jaře nebo ještě lépe dvakrát, tedy na jaře a na podzim.

Jakou barvu na terasy

Správnou volbou barevného odstínu terasové podlahy jsou exotické dřeviny nebo ocelové „inox“ barvy. WPC-Woodplastic ze své nabídky doporučuje terasová prkna v provedení wenge, eben, inox a palisander. Struktura těchto prken by měla být hladká, jemně strukturovaná nebo drážkovaná.

Čím natírat terasová prkna

Dřevěnou terasu doporučujeme natírat výhradně terasovým olejem. Lazury nejsou určené na pochozí plochy. Pokud byste natřeli dřevěnou terasu lazurou nebo barvou, tak se barva na nejvíce namáhaných místech vychodí a následná renovace bude muset být celoplošná.

Jak oživit dřevo

Směs olivového oleje, alkoholu, octa a citronové šťávy dokáže nenásilně oživit přirozenou barvu dřeva. Jedlá soda a citron je ideální na znečištěný povrch. Při slabém znečištění stačí i zředěný ocet a následné ošetření včelím voskem.

Jak vyčistit zčernalé dřevo

Pro čištění zčernalých dřevěných povrchů se používá v kombinaci s přípravkem PLUS odstraňovač olejů a syntetických lazur, jakožto dokončovací prostředek celé operace.

Jak vyčistit venkovní dlaždice

Čištění povrchu zámkové dlažby

Snadno a bezpečně zámkovou dlažbu vyčistíte mýdlovou vodou a obyčejným kartáčem. Při čištění zámkové dlažby nemá teplota vody vliv na výsledek. Teplou vodu jste možná zvyklí používat na mytí keramické dlažby – pomáhá totiž zbavovat povrch mastnoty.

Jak vycistit betonovou terasu

Betonové dlažby lze velmi snadno vyčistit jednoduchou směsí sody s vodou. Poté, co z dlažby odstraníte uvolněné nečistoty, například listí, smíchejte 80 až 120 gramů sody s 10 litry horké vody a roztok sody naneste na dlažbu.

Jak vycistit terasu od mechu

Existuje řada chemických prostředků, které vám s odstraněním nezvaného zeleného návštěvníka pomohou. Byly totiž vyrobeny přímo k tomuto účelu. Za nás můžeme doporučit přípravek Mech-stop v pěti litrovém či dvaceti pěti litrovém balení. Pěti litry výrobku přitom vyčistíte 100–125 m2 plochy.

Co na mech na terase

Mechanické odstranění mechu

Stačí si vzít špachtli nebo drátěný kartáč, dobrým pomocníkem v tomto případě může být i tlakový čistič. Na závěr je vhodné ošetřit povrch betonu vhodným fungicidním prostředkem. Mech lze z betonu odstranit mechanicky, příp. s pomocí dřevěného popele, soli, vápna či roztoku modré skalice.

Čím řezat WPC prkna

Pro vrtání a řezání WPC materiálu je vhodné běžné nářadí na opracování dřeva.