Čím nahradit hurdisky?

Čím nahradit hurdisky?

Jak opravit Hurdis

Pokud není hurdiskový strop výrazně poškozen, lze jej buď omítnout, příp. pod ním zhotovit sádrokartonový podhled s tepelnou izolací. Částečně zřícený strop, tedy odlomení a zřícení spodní části hurdisek, se řeší podpěrou dřevěnou nebo kovovou konstrukcí, která vytvoří nosnou konstrukci.
Archiv

Co je to Hurdiska

Ve stavebnictví jsou hurdisy (hovorově hurdisky) keramické duté tvarovky určené pro montáž stropu. Vyrábějí se v typizovaných rozměrech 1200 (1100) × 250 × 80 mm, můžou mít buď svislé nebo šikmé čelo, k těmto se dodávají ještě dva šikmé, keramické klíny, které se vloží na spodní ramena profilů I proti sobě.

Jak na Hurdiskovy strop

Na hurdisku se nesmí bez separační vrstvy ukládat materiál, který vykazuje objemové změny (především smršťování). Vložka Hurdis, jako každá jiná cihla, nesmí být nikdy kladena „na sucho“, všechny spáry musí být řádně vyplněny maltou. Ve stropě mohou být zabudovány pouze nepoškozené materiály a dílce.

Jaké hmoždinky do hurdisek

pro kotvení do hurdisek jsou vhodné sklopné kovové hmoždinky typu AM. Jsou s různým zakončením (šroub, svorník, oko, hák). Můžete tedy váš rošt zavěsit nebo přímo připevnit ke stropu.
ArchivPodobné

Jak zpevnit strop

Jednodušší, avšak méně vzhlednou variantou je zasazení železné traverzy do kapes v nosných stěnách. Traverza strop zpevní zespodu a zabrání jeho dalšímu prověšování. Pokud je ale takto opravený strop v některé pohledové části domu, většinou budeme muset ještě řešit design.

Co bylo příčinou poruch keramických vložek Hurdis ve stropních konstrukcích

Nerespektování nevratných objemových změn střepu cihelných konstrukčních prvků při konstrukci stropu bylo označeno za hlavní příčinu většiny havárií stropů.

Jak opravit strop

Na dva díly sádry dáme jeden díl prosátého písku a tři díly experlitu, (lehkého stavebního materiálu kuličkovitého charakteru), přidáme i trochu primalexu, a celé to naředíme vodou na hustou kaši. Hmota tuhne pomalu a nepraská. Když po nanesení na strop zavadne, otřeme ji krouživými pohyby vlhkým hadříkem.

Jak udělat díru do stropu

U betonových stěn a stropů se používá pneumatické vrtací kladivo s vhodným příklepovým vrtákem. Díky pokročilé technologii akumulátorů se tato vrtací kladiva používají také s akumulačním pohonem – například pro bezkabelové použití v zahradě. Pozor: Prázdný kelímek od jogurtu zachytí vrtnou drť při vrtání do stropu.

Jak kotvit do stropu

Ke kotvení do zdi či stropu používají profíci kombinaci ocelových závěsných prvků s chemickou maltou, kdy hovoříme o takzvaném chemickém kotvení. Nejlepší způsob upevnění ocelové spojovací techniky do zdiva je právě chemické kotvení. Nenamáhá zeď rozpěrnými silami, nepodléhá času ani vlhku.

Jak nahodit strop

Při omítání stropů nahazujeme nejprve první tenkou vrstvu, do které přidáme více cementu a nebo sádru. Až na tuto ztvrdlou vrstvu nahazujeme jádrovou omítku o síle cca 1 cm.

Jak opravit strop ve starém domě

Nejjednodušší formou je strop doplnit novou vrstvou omítky. To však není řešení trvalé a dlouhodobé. Pokud je cílem zachovat současný styl a typ stropu, je možné současný rákos odstranit a nahradit ho novým. Alternativou může být také takzvané rabitzovo pletivo, které je modernější náhradou rákosu.

Jak opravit trhliny ve zdivu

Velké trhliny ve zdech se nejčastěji opravují tak, že se maltou a kousky zdiva zazdí. Před tím je však nutné odstranit omítku v okolí trhliny a trhlinu vyčistit od prachu a hrubých volných částic. Poté se trhlina vodou navlhčí a zapraví maltou. Pokud to však situace vyžaduje, je mnohdy nutné trhlinu ve zdivu stehovat.

Jak vyvrtat díru do železobetonu

Do betonu, plné cihly, kamene, železobetonu budete vrtat s příklepem pomocí dvoubřitých vrtáků SDS-plus. Do železobetonu použijete pro změnu čtyřbřité vrtáky SDS-max. Pro vrtání do betonu se hodí tzv. tvrdokovové vrtáky (označované také jako vidiové), které mají v hrotu vložené destičky slinutého karbidu.

Jak upevnit garnýže bez vrtání

Pomocí montážních oboustranně lepicích pásek připevníte předměty velmi snadno, rychle, bezpečně a bez nutnosti vrtání do zdi. Během chvilky tak máte hotovo, nepotřebujete k tomu žádné drahé nářadí, a navíc se vyvarujete rizika narušení vodovodního nebo elektrického vedení či poškození povrchů.

Jak uchytit houpačku

Jak upevnit houpačku do stropu

Většina houpaček se prodává společně s ocelovými kotvami. Nejsnadnější je instalace do betonového stropu – ten můžete navrtat a kotvu umístit přímo do něj. U stropů z jiných materiálů je nutné využít nosníků.

Na co zavěsit houpačku

Použijte ocelové kotvy, do které se našroubují ocelová oka. Do nich pak snadno „nacvaknete“ houpačku. DŘEVĚNÉ STOPY – VHODNÉ. Ideální varianta.

Jak Sterkovat zeď

Jemné trhliny mírně rozšiřte, aby bylo možné stěrku později rozetřít do celé trhliny. Pomocí štětky nebo vlhkého hadříku mírně navlhčete stěnu nebo strop, aby se nachytal prach. Silně savé, porézní, otíravé a křídovité podklady před stěrkováním ošetřete penetračním nátěrem.

Jak vyrovnat nerovnosti na zdi

Do otvorů hlubších než 1,5 milimetru naneste tmel nebo sádru (opravnou stěrku), čím díru zacelíte a povrch zarovnejte štukatérskou špachtlí. Celou plochu pak překryjte další vyrovnávací hmotou, například štukem a nanášejte ji štukatérskou stěrkou.

Jak opravit Proteklý strop

Pro sanaci fleků od proteklé vody můžete zkusit aplikovat Remal Telsal nebo i malířskou barvu Remal Flek-stop, případně obojí. Proti vzniku plísní je nejdůležitější nechat strop důkladně vyschnout.

Co na strop v paneláku

Na opravu prasklin na stropě se často používá akrylový tmel. Je dostatečně pružný a můžeme ho získat v nejrůznějších barevných odstínech. Maskování se tak stane hračkou a opravené místo nikdo nenajde. Pokud chceme opravovat praskliny v panelovém domě, můžeme použít speciální tmel určený přímo pro tento typ budov.

Co s popraskanou zdi

Velké trhliny ve zdech se nejčastěji opravují tak, že se maltou a kousky zdiva zazdí. Před tím je však nutné odstranit omítku v okolí trhliny a trhlinu vyčistit od prachu a hrubých volných částic. Poté se trhlina vodou navlhčí a zapraví maltou. Pokud to však situace vyžaduje, je mnohdy nutné trhlinu ve zdivu stehovat.

Čím vyplnit trhlinu ve zdi

Díru nebo trhlinu vyplníme tmelem, okraje zahladíme do ztracena a necháme zatvrdnout. Pro tmelení trhlin a spár na větší ploše je vhodné využít akrylátový štukový tmel s příměsí křemičitého písku. Takto opravené místo není tolik viditelné, protože tmel s pískem vypadá podobně jako klasická omítka.

Jak udělat díru do betonu

Do betonu, plné cihly, kamene, železobetonu budete vrtat s příklepem pomocí dvoubřitých vrtáků SDS-plus. Do železobetonu použijete pro změnu čtyřbřité vrtáky SDS-max. Pro vrtání do betonu se hodí tzv. tvrdokovové vrtáky (označované také jako vidiové), které mají v hrotu vložené destičky slinutého karbidu.

Jak daleko od zdi kolejnice

Délka kolejnice je vyrobená na míru s přesností +/- 2 mm. Osová vzdálenost od stěny se doporučuje min. 60 mm.

Jak daleko garnýž od okna

Vzdálenost držáku garnýže od okraje okna pro záclonu doporučujeme cca 15 cm, pro závěs doporučujeme cca 25 cm. Vzdálenost koncovky tyčové garnýže od držáku doporučujeme cca 10 cm na každou stranu. Garnýž pro záclonu při rozměrech okna 150cm by měla měřit 200cm.