Čím impregnovat pneumatiky?

Čím impregnovat pneumatiky?

Čím natřít pneumatiky

Čím pneumatiky barvit Použít můžete akrylové spreje nebo jakékoli barvy určené na syntetické povrchy. Pneumatiky musíte před barvením dokonale očistit a odmastit.
Archiv

Jak ošetřit pneumatiky

Ošetření či impregnace se dělá až nakonec po veškerém mytí a sušení auta. V případě, že čistíte jenom kola, se souslednost řešit nemusí. Naneseme na boky pneumatik rozprašovačem čistič (nebo houbou šamponovou vodu), vydrhneme kartáčem (ovšem pozor, ať si hrubším kartáčem nepoškrábeme disky) a opláchneme pryč.
Archiv

Jak nejlépe poslat pneumatiky

Pneumatiky s disky

Pneumatiku s ráfky je vhodné posílat každou zvlášť. Ráfky se totiž mohou snadno poškrábat. Pneumatiky taktéž zabalte do strečové fólie, ještě před tím si ale vystřihněte karton a přiložte jej z obou stran k ráfku. Tyto kartonové pláty můžete ještě upevnit lepící páskou.

Jak prohazovat pneumatiky

Neuvážené prohazování pozice pneumatiky – Před sundáním pneumatik je vhodné pneumatiky označit tak, abyste si zapamatovali, kam které kolo patří. Životnost pneumatik totiž prodloužíme, pravidelným prohazováním jejich pozic. Nejčastějším způsobme přehazování je prohození předních pneumatik za zadní.

Jakou barvu použít na gumu

Barva COLORIS 382/E2 P stříbrná pigmentovaná (26), 50 g

Tisk je stálobarevný. Vhodná pro značení tmavých materiálů, např. gumy, kovů, různých plastů, textilu, surového dřeva. Po zaschnutí je barvy extrémně odolná.

Jak využít staré pneumatiky

Ze starých gum lze totiž možné vyrobit téměř cokoliv – od okrasných prvků pro vaši zahradu, herní prvky pro děti, pelíšky pro vaše miláčky, a dokonce nábytek do vašeho bytu. Můžete totiž vytvořit nejrůznější pufy, taburety, křesla, ale i stolky a ti odvážnější z vás dokonce stínítko na lampu či lustry.

Čím konzervovat pneumatiky

Konzervační sprej pro všechny typy pneumatik.pneumatiky jsou po použití dlouhodobě ošetřeny.při pravidelném používání jsou pneumatiky chráněny před popraskáním, předčasným stárnutím, hnědým zbarvením a vyblednutím barev.sytý lesklý vzhled vydrží na pneumatikách po dobu několika týdnůobsah balení vystačí na cca 40 kusů

Jak oživit pneumatiky

Pneumatiky nastříkat autočističem na gumy, např. ADBL Tire And Rubber Cleaner a nechat chvíli působit, následně opláchnout silným proudem vody, nejlépe tlakovým čističem. Pneumatiku vysušte nebo nechte na slunci hodinku vyschnout, pneumatika musí být 100% suchá pro následnou aplikaci vosku.

Jak poslat 4 pneumatiky

Jak poslat gumy s disky (ráfky)

Pneumatiky taktéž zabalte do strečové fólie, ještě před tím si ale vystřihněte čtvercový karton a přiložte jej z obou stran na ráfky. Tyto kartonové pláty můžete ještě upevnit lepící páskou. Příklad: 4 pneumatiky se 4 disky budou zabaleny jako 4 balíky.

Jak poslat pneumatiky přes DPD

Pneumatiky s ráfkem zabalte bez ohledu na velikost po 1 ks a na spodní stranu pod ráfek umístěte karton tak, aby se při pohybu po válečkové dráze nepoškodila folie kryjící pneu. Pokud fólii nepoužíváte, umístěte karton z obou stran a připevněte jej páskou, viz doporučení pro Zakrytí pouze kartonem.

Jak nasadit pneumatiku na ráfek

Postup montáže pneumatiky

Z pneumatiky musí být vypuštěn vzduch. To se provádí odšroubováním ventilku. Pak se pomocí srážeče na přezouvací zařízení sesune patka pneumatiky z ráfku. Automechanik umístí srážeč mezi pneumatiku a ráfek a zatlačí.

Jak zout pneu doma

Dělá se to zpravidla strojem zvaným zouvačka pneu a mají ho v každém pneuservisu a ve skoro každém autoservisu. Kdysi (převážně diagonální pneu) se to dělalo pomocí nářadí, zvaného "montpáky", za případné pmoci velkého kladiva.

Čím natřít gumu

Na pokrytí menších ploch je vhodný Plasti Dip Liquid Tape , což je také gumový nátěr, který je optimalizován na namáhané spoje, izolaci kabelů . Určen je tedy především pro použití v elektrických zařízeních.

Čím natřít plast

Máte dvě možnosti:barva na plasty, která se nanáší štětcem (doporučujeme Balakryl Plasty)základní barva ve spreji + jiná sprejová barva (doporučujeme Primalex Základní barva na plasty)

Jak vyuzit stare pneumatiky na zahrade

Díky svým vlastnostem se staré pneumatiky využívají na dětský hřištích, dá se z nich totiž postavit spousta atrakcí pro děti. Například houpačky. Jednoduchá houpačka vznikne přepůlením pneumatiky, na kterou se připevní kus nalakovaného prkna a držadlo. Gumy pak můžete natřít, aby vypadaly veseleji.

Jak uříznout pneumatiky

K podélnému rozříznutí pneumatiky můžeme použít řezačku pneumatik, kdy ji řezný kotouč rozřízne po obvodu. Z rozříznuté pneumatiky dále lépe vypadnou při další manipulaci nežádoucí předměty, jako jsou kameny a kusy kovů aj., které by mohly zapříčinit poškození pomaluběžných drtičů v lince.

Jak skladovat pneumatiky bez disku

Máte-li pneumatiky bez disků, není vhodné je klást na sebe ani zavěšovat. Postavte je na výšku a každý měsíc jimi pootočte, aby stály na zemi jinou částí běhounu. Naopak máte-li pneumatiky na discích, není vhodné je stavět na výšku.

Jak konzervovat pneumatiky

Pneumatiky skladujte v chladu, ideálně v teplotě pod 15 °C. Rozpálená kotelna tedy není pro uložení pneumatik zrovna nejvhodnější místo, zvláště v případě zimních plášťů. Skladujte pláště v suchu. Zamezte veškerému přístupu vlhkosti, větru, sněhu a dalších venkovních vlivů.

Jak poslat pneumatiky přes PPL

Stačí je k sobě pouze pevně svázat strečovou fólií a přelepit lepicí páskou. Pneumatiky by měly být obaleny strečovou fólií. Mohly by totiž ušpinit zbylé balíky. Vám by se také nelíbilo, kdyby byl třeba právě váš balík celý černý od volně zasílané pneumatiky.

Jak funguje DPD box

Odeslání balíku

Pošleme vám QR kód, který následně naskenujete v našem DPD boxu přímo z mobilního telefonu. Pokud tuto možnost nemáte, QR kód si vytiskněte a vezměte si ho s sebou. Box následně vytiskne přepravní štítek, který nalepte na balík a vložte ho do otevřené schránky. Máte hotovo.

Jak doma zout pneu

Pod patku zvedáku vložíme destičku, která má zabránit, aby ostré hrany patky nepoškodily plášť. Potom otáčíme klikou zvedáku tak, jako při zvedání automobilu. Přitom se plášť lehce stlačí svým okrajem až do prohloubení ráfku, takže můžeme dokončit jeho uvolnění sešlapáním po celém obvodu.

Co je ochrana ráfku

Ochrana pomáhá ohraničit poškození a/i disků v případech, kdy se řidič otře o obrubník při parkování nebo zatáčení. Nejčastěji se s ochranným ramenem setkáme u osobních pneumatik s profilem nižším než 55, avšak existují výjimky závisející na daném producentovi.

Jak sundat starou pneumatiku

Sundání pneumatik ve 4 krocíchVypusťte vzduch. Než se chopíte montpák, vypusťte veškerý vzduch.Uvolněte pneu od obou hran ráfku. Aby se dala pneumatika z ráfku snadno demontovat, je potřeba pneu uvolnit od ráfku.Přetahujte pneumatiku přes horní hranu ráfku.Uvolňujte pneu z vnitřní strany disku.

Čím mazat gumu

Nejlepší opět nějaký silikonový olej ve spreji. Dají se sehnat běžně. Odjakživa se používal (a používá) glycerín, dnes již je asi překonán silikonovým olejem.

Čím namazat gumy u auta

Prevence je přitom jednoduchá – stačí před zimou dostatečně lubrikovat těsnění po celé jeho délce vhodným přípravkem. K tomuto účelu se leta používá glycerin, nebo silikonový sprej. U těchto variant je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, neboť silikon poškozuje lak a glycerin budete horko těžko odstraňovat ze skel.