Který ostropestřec je nejlepší?

Který ostropestřec je nejlepší?

Jak poznat kvalitni ostropestřec

Vždy kupujte drcené plody ostropestrce od prověřeného výrobce, který vám zaručí tu nejvyšší kvalitu. Pokud si chcete přečíst zkušenosti těch, kterým ostropestřec již pomohl, podívat se můžete ZDE.

Jak dlouho se může brát ostropestřec

Ostropestřec mariánský se obvykle užívá v několikatýdenních kúrách. Olej i čaj se doporučuje užívat 14 až 20 týdnů. Poté na několik týdnů vynecháte a kúru v případě potřeby opět zopakujete. Tuto kúru můžete absolvovat dvakrát až třikrát ročně.
Archiv

Kdy se nesmí užívat ostropestřec

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ SE V ŽÁDNÉ FORMĚ NEDOPORUČUJE:těhotným a kojícím ženám.lidem s vysokým krevním tlakem.bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami.
Archiv

Jaká forma ostropestřce je nejlepší

Jaká je nejúčinnější forma ostropestřce K regeneraci jaterních buněk je jednoznačně nejúčinnější užívat ostropestřec drcený – tedy roztlučený plod přibližně na velikost zrnek písku. Nejvíce účinné látky silymarin se totiž nachází právě v jeho tvrdé slupce.
Archiv

Kdo nesmí užívat ostropestřec

Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem s vysokým krevním tlakem a bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami. Vedlejší účinky dlouhodobějšího užívání nejsou známy, pouze ve vzácných případech se v prvních dnech mohou projevit mírně projímavé účinky.

Jak často jíst ostropestřec

Pro své zdraví prospěšné účinky je vhodné ostropestřec užívat několik týdnů 2 – 3x ročně. Během užívání se snažte omezit syntetické látky, alkohol a množství tuků ve své stravě.

Kdy se bere ostropestřec

Ostropestřec není lépe vstřebatelný ráno či večer. V užívání je důležitá pravidelnost. Je-li doporučené denní dávkování více než jedna tobolka denně, rozdělte tuto dávku do více denních dávek. Dávkujte po jídle.

Kdo by neměl užívat ostropestřec

Ostropestřec se pro svou schopnost podpořit proces detoxikace doporučuje i při redukčních dietách. Pokud si chceme připravit čaj, je třeba semena nejdříve podrtit, jinak se správně nevylouhují. Ostropestřec by ale neměly užívat těhotné a kojící ženy a lidé trpící vysokým krevním tlakem.

Kdy je nejlepší užívat ostropestřec

Tlučený ostropestřec konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku, což je 3 až 4 g, 45 minut před jídlem nebo 45 minut po jídle. Účinné látky se tak mohou dobře vstřebat. Drť v ústech promíchejte se slinami, které obsahují trávicí enzymy. Pro usnadnění polykání je zapíjejte dostatečným množstvím vody.

Kdy brát ostropestřec

Ostropestřec není lépe vstřebatelný ráno či večer. V užívání je důležitá pravidelnost. Je-li doporučené denní dávkování více než jedna tobolka denně, rozdělte tuto dávku do více denních dávek. Dávkujte po jídle.

Kdy zabere ostropestřec

Ostropestřec by se měl při ozdravné jaterní kúře užívat tři týdny, ovšem doba užívání se liší i v závislosti na tom, v jaké formě. Pokud si totiž připravíte nálev či odvar z plodů bylinky, nedostanete do těla tolik blahodárných látek jako třeba formou tabletek. Účinek by tak byl nulový.

Co leci ostropestřec

Ostropestřec chrání a regeneruje jaterní tkáň, a proto se používá například při léčbě virové hepatitidy nebo cirhózy jater. Správná funkce tohoto orgánu vede k poklesu vysokého krevního tlaku, proto se ostropestřec používá i jako prostředek pro jeho snížení.

Jak dlouho užívat ostropestřec mariánský tablety

Dobrý den, dvě tobolky denně můžete užívat po dobu 2 týdnů, poté už pokračujte s doporučenou dávkou jedna tobolka denně. Jako další doplněk stravy pro detoxikaci jater můžete zařadit Lipovitan, obsahuje jiné účinné látky než ostropestřec a přípravky tak můžete užívat současně. Užívejte 3x denně 2 tablety.