Který jogurt je nejlepší?

Který jogurt je nejlepší?

Jaký je nejzdravější jogurt

„Nejvhodnější je bílý jogurt, který neobsahuje žádný přidaný cukr. V ochucených jogurtech najdeme v jednom kelímku až 15 g přidaného cukru, což odpovídá asi čtyřem kostkám,“ sděluje Málková.

Jak vybrat kvalitní jogurt

Kvalitní bílý jogurt by měl být co nejméně průmyslově zpracovaný. V obchodě sáhneme po takovém jogurtu, který neobsahuje škroby a želatinu a je vyroben pouze z mléka, smetany a jogurtové kultury. Dále bychom se měli dívat na obsah tuku v jogurtu, který by měl být mezi 3-10 procenty.
Archiv

Který jogurt má nejvíce bílkovin

Pak je lepší si na snídani či svačinu dát skyr, tvaroh nebo řecký jogurt, ve kterých najdeme až okolo 12 g bílkovin na 100 g, než třeba běžný bílý jogurt. Ten můžeme do jídelníčku zařadit v případě, že nám o vyšší obsah bílkovin až tak nejde.

Jaké jogurty jíst při dietě

Pokud vybíráte při hubnutí bílé jogurty, můžete sáhnout po jogurtu od 0,1 procenta tuku až po výrobky s označením čtyři procenta tuku. Ovšem smetanovým jogurtům byste se měli vyhnout. Vybíráte-li z jogurtů ochucených (většinou ovocnou složkou), najdete v obchodech obrovskou nabídku jogurtů s nízkým podílem tuku.

Který jogurt je zdravý

Nejlepší volbou jsou bílé jogurty s obsahem tuku mezi 2,5–3,5 %, ty můžete do svého jídelníčku zařazovat bez výčitek denně. Nejen že mají oproti jogurtům smetanovým méně tuku, obsahují také více vápníku.

Kdy se má jíst jogurt

Svačina v podobě ovoce nebo jogurtu je ideální mezi hlavními jídly, tedy obědem a večeří. Hlavně nenechte své tělo hladovět a nutit ho ‚vydržet do večeře' – to je totiž jasná cesta, která nás svede na scestí večerního přejídání…

Které jogurty jsou zdravé

Nejlepší volbou jsou bílé jogurty s obsahem tuku mezi 2,5–3,5 %, ty můžete do svého jídelníčku zařazovat bez výčitek denně. Nejen že mají oproti jogurtům smetanovým méně tuku, obsahují také více vápníku.

Na co je dobrá Activia

Jak Bifidus ActiRegularis obsažený ve výrobcích Activia pomáhá našemu zdraví Při pravidelné konzumaci výrobků Activia se živá kultura Bifidus ActiRegularis stává přirozenou součástí střevní mikroflóry a pomáhá regulovat dobu zažívání. Tím se organismus přirozeně čistí a obnovuje svou vnitřní rovnováhu.

Proč jíst řecký jogurt

Pokud chcete zvýšit příjem bílkovin, je řecký jogurt ideální, vhodný je i pro sportovce. Běžný jogurt může být dobrý pro kohokoliv, kdo chce udržet svůj příjem kalorií pod kontrolou. Zatímco běžný jogurt obvykle mívá méně kalorií a více vápníku, řecký jogurt má více bílkovin a méně cukru – a mnohem hustší konzistenci.

Co jíst k jogurtu

Dietnější bude, když si smícháte klasický bílý jogurt s čerstvým ovocem. Kyselé nebo okyselené mléko bez příchuti si klidně berte a také to, které je vyrobeno z odtučněného mléka. Když ho rozmixujete s čerstvým ovocem a kapkou medu, dostanete skvělý a sytý koktejl.

Co si dát do bílého jogurtu

Klasický bílý jogurt je sice zdravější než jeho slazené varianty, může se však brzy přejíst. Proto ho často míchám s ovocem, kakaem a dalšími surovinami. V tomto případě jsem použila mletý mák, šťavnaté kaki a sušené švestky. Odděleně ve víčku mám oblíbené müsli z Janovy pece.

Co přidat do jogurtu

Jogurt používám většinou bílý, někdy ho smíchám s tvarohem a ochutím skořicí nebo kakaem. Občas mi vadí kyselá chuť jogurtu, tak si ho trochu přisladím, přidám lžičku džemu, medu, nebo případně smíchám s trochou ovocného jogurtu.