Kdy zabere ostropestřec?

Kdy zabere ostropestřec?

Kdy brát ostropestřec

denní doba užívání závisí čistě na Vás a Vašem režimu. Ostropestřec není lépe vstřebatelný ráno či večer. V užívání je důležitá pravidelnost. Je-li doporučené denní dávkování více než jedna tobolka denně, rozdělte tuto dávku do více denních dávek.
Archiv

Kdy je nejlepší užívat ostropestřec

Tlučený ostropestřec konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku, což je 3 až 4 g, 45 minut před jídlem nebo 45 minut po jídle. Účinné látky se tak mohou dobře vstřebat. Drť v ústech promíchejte se slinami, které obsahují trávicí enzymy. Pro usnadnění polykání je zapíjejte dostatečným množstvím vody.
Archiv

Kdy se nesmí užívat ostropestřec

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ SE V ŽÁDNÉ FORMĚ NEDOPORUČUJE:těhotným a kojícím ženám.lidem s vysokým krevním tlakem.bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami.
Archiv

Jak dlouho se muze uzivat ostropestřec

Ostropestřec mariánský se obvykle užívá v několikatýdenních kúrách. Olej i čaj se doporučuje užívat 14 až 20 týdnů. Poté na několik týdnů vynecháte a kúru v případě potřeby opět zopakujete. Tuto kúru můžete absolvovat dvakrát až třikrát ročně.
Archiv

Kdo nesmí užívat ostropestřec

Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem s vysokým krevním tlakem a bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami. Vedlejší účinky dlouhodobějšího užívání nejsou známy, pouze ve vzácných případech se v prvních dnech mohou projevit mírně projímavé účinky.

Co leci ostropestřec

Ostropestřec chrání a regeneruje jaterní tkáň, a proto se používá například při léčbě virové hepatitidy nebo cirhózy jater. Správná funkce tohoto orgánu vede k poklesu vysokého krevního tlaku, proto se ostropestřec používá i jako prostředek pro jeho snížení.

Jak často jíst ostropestřec

Pro své zdraví prospěšné účinky je vhodné ostropestřec užívat několik týdnů 2 – 3x ročně. Během užívání se snažte omezit syntetické látky, alkohol a množství tuků ve své stravě.

Jak jíst ostropestřec

Přímá konzumace – Ostropestřec mariánský drcený plod můžete konzumovat přímo, nejlépe před jídlem. Lžičku ostropestřce důkladně žvýkejte 4-5 minut a poté zapijte 150-200 ml vody. Pro dosažení nejlepšího výsledku opakujte 4x denně po dobu 12 týdnů. Po ukončení kůry si udělejte pauzu 2-4 týdny.

Jaký ostropestřec koupit

První místo u mě vyhrál cenově dostupný a kvalitní mletý ostropestřec od NaturalProtein za pouhých 100 Kč. Druhé místo obsadila účinná kombinace ostropestřec+rakytník od Blendea, který je k dostání v 60ti kapslích za necelých 500 Kč. A na 3. místo se umístilo 90 kapslí čistého ostropestřce od MycoMedia za 400 Kč.

Jak dlouho užívat drcený ostropestřec

Pro své zdraví prospěšné účinky je vhodné ostropestřec užívat několik týdnů 2 – 3x ročně. Během užívání se snažte omezit syntetické látky, alkohol a množství tuků ve své stravě.