Kdy vznikl Medvídek Pú?

Kdy vznikl Medvídek Pú?

Kdo vymyslel medvídka Pua

Alan Alexander MilneMedvídek Pú / Autor

Medvídek Pú, kterého ve dvacátých letech minulého století vymyslel spisovatel Alan Alexander Milne, se měl stát maskotem dětského hřiště v Tuszyni.

Jak starý je Medvídek Pú

Devadesátiny letos ovšem neslaví jen královna, ale také sám Medvídek Pú. První díl s ním vyšel nejprve v novinách na Vánoce roku 1925, o rok později pak poprvé knižně – 14. září roku 1926.
Archiv

Co je dnes za den zeptal se Pú

"Jaký je dnes den" zeptal se Pú. "Dnes je dnes," vypísklo Prasátko. "Můj oblíbený den," řekl Pú.

Jak se jmenuje Medvídek Pú

V originále se Pú jmenuje Winnie the Pooh, přičemž prvním jménem říkal Milneův syn svému plyšovému méďovi. I další postavy a jména z příběhů o Púovi jsou odvozeny z plyšáků, se kterými si hrál malý Christopher Robin – ano, podobnost s postavou Kryštůfka Robina není jen náhodná.
Archiv

Kde bydlí medvídek Pú

Ve filmu se podíváme do Stokorcového lesa, kde žije Medvídek Pú a jeho přátelé – Tygr, Prasátko, Klokanice, Klokánek, Králíček, Sova, Ijáček a další. Ve Stokorcovém lese začíná den jako každý jiný. Pú se probouzí velice hladový a nemá doma žádný med.

Jak se jmenují zviratka z Medvidka Pú

Medvídek Pú slaví devadesáté narozeniny

Medvídek se jmenuje podle medvědice Winnie z londýnské zoo a labutě Pooh, kterou Kryštůfek potkal o prázdninách.

Kdo dabuje Medvídka Pú

Český dabing: Jiří Knot (Medvídek Pú), Ota Jirák (Tygr), Jaroslav Vlach (Ijáček), Tomáš Juřička (Prasátko), Bohuslav Kalva (Sova), Jiří Korn (Králík), Jaroslava Brousková (Klokanice Kanga), Petr Schön (Klokánek Rú), Jindřich Žampa (Kryštůfek Robin), Vladimír Brabec (vypravěč).

Jak se jmenuje holčička z Medvídka Pú

Prasátko (anglicky Piglet) je fiktivní postava z knih a filmů Medvídek Pú od Alana Alexandera Milna.

Jak se jmenuje Sova z Medvídka Pú

Příběhy o něm mu vyprávěl před spaním, až se je nakonec rozhodl sepsat. K hloupoučkému medvědovi časem přibyli oslík, prasátko, klokánek, pruhovaný tygr, sova a králíček, nazvaní podle dalších plyšových zvířátek, které dostával malý Christopher.