Kdy vymenit monitor dechu?

Kdy vymenit monitor dechu?

Jak dlouho se má používat monitor dechu

Monitory dechu nemají obvykle pevné věkové omezení: Jsou vhodné k použití ihned od narození. Standardní doporučovaná délka používání je od narození do šesti měsíců věku dítěte – jedná se o nejkritičtější období z hlediska rizika zástavy dýchání.

Jak dlouho vydrží baterie v monitoru dechu

Srovnání důležitých parametrů monitorů dechu

Hisense Babysense 2 Pro Hisense Babysense 7
Počet desek v balení 2 2
Rozměry desek (mm) 440×270 220×240
Zdravotní certifikace Ano Ano
Výdrž baterie Několik měsíců 6 měsíců

Archiv

Kdy koupit monitor dechu

Pokud váháte, zda monitor dechu pořídit, můžete rozhodnutí nechat až na dobu po porodu. Zde jsou tři situace, kdy monitor budete potřebovat určitě. Vaše miminko se narodilo předčasně, je ještě moc malé a slabé. V porodnici je monitor dechu samozřejmostí, a to i u miminek narozených v termínu.

Co dělat když se spustí monitor dechu

Co dělat, když se spustí alarm Jestli monitor dechu začne pípat a k nadechnutí dítěte nedošlo ani poté, co jej rodiče zvedli z postýlky, je potřeba jednat, a sice: Vzít dítě do náruče a poplácat ho po zadečku, zádech, popřípadě ho po zádech třít.
Archiv

Jak vyzkoušet funkčnost monitor dechu

Probliknou všechny tři kontrolky a monitor dechu pípne. Díky tomu poznáte, že je vše v pořádku. Pokud začne baterie slábnout, přístroj vás včas upozorní blikáním červené kontrolky. Jestliže by hrozilo vybití baterie, přístroj se vůbec nespustí.

Jaká je životnost monitoru

Všeobecně řečeno, tradiční počítačový monitor by měl vydržet 30 000 až 60 000 hodin používání. To znamená 10 až 20 let nepřetržitého používání za předpokladu, že počítačový monitor používáte zhruba osm hodin denně.

Jak otestovat monitor dechu

Správné fungování monitoru dechu si můžete otestovat velmi snadno. Položte miminko do postýlky a zapněte monitor. Po každém zapnutí přístroje se automaticky provede test spočívající v krátkém probliknutí kontrolek a pípnutím monitoru.

Jak vysokou matraci na monitor dechu

Obecně se nedoporučuje matrace vyšší než 6 cm, může být i kokosová. Monitor bude fungovat i s vyšší matrací, ale pokud se jedná např. o novorozence nebo miminko s váhou do 4kg, může moc vysoká matrace způsobovat nechtěné alarmy.

Proč Alarmuje monitor dechu

Monitor dechu totiž hlídá základní životní funkci, dech.

Instinktivně se to opravdu může stát, ale pouze se zpožděním, které nelze vzít zpět. Proto je žádoucí investovat do monitoru dechu, který při delší prodlevě začne hlasitě alarmovat rodiče, že něco není v pořádku.

Jak správně používat monitor dechu

Snímací podložku umístíte pod matraci dětské postýlky (tloušťka matrace může být až 10 cm). Vyhodnocovací jednotku upevníte na postýlku, případně zeď. Minimální velikost jednotky oceníte nejen doma, ale i při cestování. Přístroj je napájen tužkovými bateriemi.

Jak funguje monitor dechu Babysense

Jak funguje Babysense 2 Pro pracuje tak, že přesně rozpoznává vzorce dýchání dítěte a přenáší je do mikroprocesoru uvnitř kontrolní jednotky. Jakmile, z jakéhokoli důvodu, nedetekuje dýchání déle než 20 vteřin, případě dojde ke snížení počtu dechů na méně než 10 za minutu, spustí silný akustický a vizuální alarm.