Kdy koupit novou matraci?

Kdy koupit novou matraci?

Kdy se muze spát na nové matraci

Matrace by se neměla používat hned po zakoupení. Za 2 dny je to opravdu mnohem lepší. Po dobu, kdy na ni ještě spát nebudete, ji ponechte větrat. Totéž je dobré zopakovat alespoň 2krát ročně a třeba na balkóně matraci po čas dne nechat odpočívat.

Jak casto kupovat novou matraci

Z hygienického hlediska se doporučuje matraci měnit každých 7–10 let. Spánkem strávíte až jednu třetinu života. Do matrace za tuto dobu vypotíte litry potu. Také na ní každý večer ulpí šupinky lidské kůže, vlasy, ale také prach.
Archiv

Jak dlouho si zvykat na novou matraci

Dejte tělu i nové matraci čas

Stejně jako si tělo musí zvykat na diskomfort a nepohodlí, musí se přizpůsobit i kvalitě a pohodlí. A není to nic neobvyklého – pokud začínáte spát na matraci s jinou tuhostí, nosností či složením, může to trvat až 14 dní, než se tělo přizpůsobí.
Archiv

Jak dlouho nechat ležet matraci

Pokud obdržíte matraci srolovanou, měli byste s jejím rozložením na rám postele počkat 72 hodin. To je dáno tím, že se jedná o maximální dobu, kterou může matrace potřebovat k dosažení 100 % svého objemu, a tedy i plných funkcí a vlastností.
Archiv

Jaká je nejlepší matrace na bolavá záda

Latexové matrace

Matrace z latexu mají vyšší bodovou elasticitu, a proto se jako matrace vhodné při bolesti zad doporučují. Přesně podepírají a kopírují části těla, které to potřebují. Díky zónování se lépe přizpůsobí, a to zejména při ležení na boku. Omezují protitlak na kolena a rameno.

Jak se pozná špatná matrace

Matraci byste tedy měli vyměnit, pokud:cítíte ve vaší posteli pružiny, proleženiny či hrboly.matrace vydává při pohybu divné zvuky.uprostřed matrace se vytvoří prohlubeňmatrace vykazuje viditelné známky opotřebení (např. hrboly, roztrhaný povlak atd.)

Jaké jsou nejlepší matrace

Mezi nejkvalitnější zdravotní matrace na našem trhu náleží matrace ryze českého výrobce MPO, který zajišťuje vše od řezů pěn matrací až po potahy. Při výrobě klade velký důraz na kvalitu a čistotu materiálů či surovin. Používá velké množství naprosto přírodních materiálů.

Jak často by se měla menit matrace

Odborníci doporučují měnit matrace jednou za 5-7 let. U některých druhů matrací je životnost až 10 let. Záleží vždy na tom, jak často ji využíváte (zda na ní spíte každý den, nebo jen o víkendu) a zda jste zvolili správný druh matrace pro svou postavu (výšku a hlavně váhu).

Co s novou matraci

Jak často obracet matraci

Mnozí dokonce uvádí, že nové matrace by se měly během prvních čtyř měsíců používání obracet přibližně každé 2 týdny, následně pak 1x za tři měsíce, čili 4x do roka. Můžete si pomoci i tak, že matrace budete obracet vždy, když dojde ke změně ročního období.

Jak otočit matraci

I to může způsobit poškození matrace, ale co je nebezpečnější – podporuje tvoru roztočů a plísní. Z těchto důvodu se doporučuje matraci pravidelně otáčet. „Matraci obracejte a otáčejte jak zleva doprava, tak i od noh směrem k hlavě a naopak. Přírodní matraci doporučuji otáčet 2–3x za měsíc.

Jakou matraci při vyhřezlé ploténce

Máte-li vážnější problém se zády, například vyhřezlou ploténku, zaměřte se na matrace ze studené pěny, které jsou ortopedické a velmi pružné, avšak nezaboříte se do nich tolik jako do matrací z paměťové pěny.

Z jakého materiálu vybrat matraci

Hlavní výhody materiálů na matraceLatex v matraci – luxus, přírodní původ, prodyšnost, nejlepší hygiena, vynikající bodová pružnost, dlouhá životnost.Pěny do matrací – různá tvrdost stran, vzdušnost, dobrý odvod vlhkosti, nízká hmotnost.Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, přijatelná cena, dlouhá životnost.

Co se starou matraci

Matrace patří do sběrného dvora.

Jestliže se sběrný dvůr nachází v místě vašeho bydliště, můžete tam odpad bezplatně odevzdat. Některé sběrné dvory dokonce nabízejí odvoz matrací a jiného velkoobjemového odpadu. Ve sběrném dvoře se postarají o to, aby byla matrace správně zlikvidována nebo zrecyklována.

Jak zvýšit matraci

Zvyšující díl pod matraci PLUS umožní zvýšit lehací plochu matrace. Zvyšující díl PLUS je vyroben ze standardní PUR pěny a má vysokou tuhost. Zvyšující díl se umisťuje samostatně pod matraci. Zvyšující díl je případně možno umístit do společného potahu s matrací.

Jakou matraci pružinovou nebo pěnovou

Klasické pružinové matrace ocení ti, kteří dávají přednost středně tuhé až extra tvrdé matraci, přičemž měkčí pružinové matrace obsahují měkčí pěny a tvrdé obsahují tvrdší pěny. Jde o dobrou volbu i do prostorů s vyšší vlhkostí, jelikož tyto matrace jsou mnohem prodyšnější než pěnové.

Jak vybrat pružinovou matraci

Hustota pružin

Při porovnání dvou taštičkových matrací berte vždy v potaz hustotu pružin. Nezapomeňte, že je velký rozdíl mezi jejich celkovým počtem a počtem na metr čtvereční. Standardní taštičkové matrace mají hustotu zhruba 256 pružin na metr čtvereční a spokojí se s nimi většina zákazníků.

Kdo odveze starou matraci

Na starou matraci využijte sběrný dvůr

Odvezete-li ji do sběrného dvora v místě vašeho bydliště, odeberou ji zde od vás zcela zdarma. Některé firmy prodávající matrace nabízejí službu, v rámci níž vám odvezou starou matraci, jestliže si u nich koupíte novou. Každoročně je recyklováno pouze 19 % matrací.

Jak využít staré matrace

Pokud máte matraci, ve které jsou pružiny, můžete ji využít jako oporu na kytky. Vyndejte z matrace konstrukci a zbytek můžete vyhodit. Tu pouze opřete o zeď a před ní nasadíte plazivé rostliny. Tím, že budou postupně růst a na konstrukci se hezky uchytí, celou ji zakryjí a vaše rostliny budou vypadat skvěle.

Co dát mezi matrace

Máte mezeru mezi matracema Problém vyřeší jednoduché přemostění, které se vloží mezi obě matrace. V naší nabídce naleznete mnoho typů výplní nebo hranolů. Jsou vyrobeny z pevné PUR pěny, které jsou přizpůsobivé každé matraci, nepropadají se.

Jak se starat o matrace

Matrace vám jednoznačně vydrží déle, pokud je budete pravidelně vysávat, větrat a otáčet. Při údržbě se vyhněte tekutým čisticím prostředkům. Matraci nepřehýbejte a nedovolte dětem, aby si z ní dělaly trampolínu. Pokud na matraci i usedáte, tak raději doprostřed než na okraje.

Jaká matrace je lepší

Čím je vaše hmotnost vyšší, tím tvrdší byste měli volit matraci. Tvrdá matrace vám poskytne lepší oporu. Obecně platí, že ženy, starší lidé a děti preferují měkčí matrace a muži naopak tvrdší. Pokud vybíráte matraci do pokoje pro hosty, zvolte středně tvrdou.

Jak vybrat pružinovou matrací

Hustota pružin

Při porovnání dvou taštičkových matrací berte vždy v potaz hustotu pružin. Nezapomeňte, že je velký rozdíl mezi jejich celkovým počtem a počtem na metr čtvereční. Standardní taštičkové matrace mají hustotu zhruba 256 pružin na metr čtvereční a spokojí se s nimi většina zákazníků.

Jaká je lepší matrace

Stupeň tvrdosti

Čím je vaše hmotnost vyšší, tím tvrdší byste měli volit matraci. Tvrdá matrace vám poskytne lepší oporu. Obecně platí, že ženy, starší lidé a děti preferují měkčí matrace a muži naopak tvrdší. Pokud vybíráte matraci do pokoje pro hosty, zvolte středně tvrdou.

Co dělat se starou matraci

Na starou matraci využijte sběrný dvůr

Odvezete-li ji do sběrného dvora v místě vašeho bydliště, odeberou ji zde od vás zcela zdarma. Některé firmy prodávající matrace nabízejí službu, v rámci níž vám odvezou starou matraci, jestliže si u nich koupíte novou.

Co se starou posteli

Odvoz staré postele

Zvládneme dokonce odvézt a ekologicky zlikvidovat vaši starou postel. Vám tak odpadne starost o to, kam s ní a jak ji dopravit do sběrného dvora.