Kdy jíst reishi?

Kdy jíst reishi?

Kdy brát reishi

Při preventivním užívání užívejte 1-2 kapsle denně (2-3 měsíce v roce) na lačno (20 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle), zapijte vodou nebo slabým čajem. Při zdravotních problémech užívejte 3-4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny).

Na co je dobrá reishi

Zklidňuje nervovou soustavu, zmírňuje bolest, léčí artritidu, nespavost, hypertenzi, astma, bronchitidu, angíny a zlepšuje imunitní systém. Má antiseptické vlastnosti. Houba Reishi je velmi účinná při chorobách srdce a krevního oběhu. Zvyšuje okysličení srdečního svalu.

Jak dlouho brát reishi

Vstřebávání reishi podporuje vitamín C. Je dobré reishi užívat v těchto intervalech: 3 týdny v měsíci a 1 týden vynechat. nebo 5 dní v týdnu a 2 dny pauza.
Archiv

Jak užívat medicinální houby

Dávkování u tinkturdenní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 70 kg, tak si dáte 35 kapek ráno a 35 kapek večer.v případě akutního stavu: první 3 dny akutního stavu tuto dávku brát 4-6 x denně – tzn. 35 kapek brát 4-6 x denně

Jak zpracovat reishi

Jak užívat reishi

Pro užívání v jiné podobě než jako součást jídla se tyto houby řežou na tenké plátky a z nich se připravuje odvar, případně se macerují v alkoholu nebo rozemelou na prášek. Nejsnazším způsobem je užívání sušeného prášku v kapslích, případně jím obohacovat kávu nebo například i med.

Jak užívat coriolus

Dávkování pro kočky a psy:< 10kg 1 kapsle/den.10 až 20kg 2 kapsle/den.20 až 30kg 3 kapsle/den.> 30kg 4 kapsle/den.

Co je to shiitake

Shiitake je houba, která má příjemnou chuť a masitou konzistenci, takže se jedná o vynikající náhražku masa. Velmi populární je tedy mezi vegetariány a vegany, a to i díky vysokému obsahu esenciálních aminokyselin. Výskyt: tato houba se česky jmenuje houževnatec jedlý.

Na co je chaga

Čaga je houba, která se používá pro své očišťující vlastnosti – čistí krev, játra, regeneruje orgány a žlázy. Sibiřská čaga uchovává mladost, podporuje zdraví a dlouhověkost. Díky svým účinným ochranným vlastnostem a vysokému stupni bezpečnosti je vedena jako „bylina prvotřídní kvality“.

Co obsahuje houba reishi

Reishi obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin, které si lidské tělo neumí samo vytvořit (valin, leucin, izoleucin, methionin, threonin, fenylalanin, tryptofan a lysin), vitamin D a vitamíny skupiny B. Najdeme v ní i železo, selen a další minerály, především draslík, vápník, fosfor, hořčík, zinek a měď.

Kde roste houba reishi

Reishi pochází z oblasti Asie, konkrétně Číny, kde má také své specifické podmínky pro růst, tak aby obsahovala veškeré aktivní látky. Reishi se nejvíce daří v horských oblastech Číny, jelikož má ráda chladnější a vlhké prostřední.

Na co se používá hericium

zmírňuje úzkost, vnitřní napětí, nespavost, má příznivý vliv na pacienty se střední úrovní demence, podporuje tvorbu myelinu, což má pozitivní vliv na pacienty s roztroušenou sklerózou, má schopnost regenerovat poškozené nervové buňky, harmonizuje žaludek, což se využívá při chronických zánětech žaludku, zánětech …

Jak použít Outkovku

Obsahují malé množství vody a tak je možné sušit je v celku. Pro vysoký obsah celulózy se ale velice špatně drtí a je proto vhodné je rozmixovat. Vzniklá hmota připomíná buničinu. Užívá se ve formě odvaru z celých nebo rozmixovaných plodnic či ve formě lihové tinktury.

Jak připravit houby shiitake

Shitake můžete dusit, smažit, grilovat i péct. Můj oblíbený recept je podusit je na cibulce s uzeným tempehem, přidat jen lehce povařený bulgur a ještě krátce podusit ve vývaru, dokud bulgur nezměkne a chutě se nespojí. Shitake také používám do rýžových nudlí, wok pánví s rýží, miso polévky nebo houbových omáček.

Kde roste shiitake

Výskyt. Šiitake se přirozeně vyskytuje v teplém a vlhkém podnebí jihovýchodní Asie. Je to dřevokazná houba a roste po skupinách na rozkládajících se kmenech listnatých stromů, zejména šii, kaštanu, dubu, javoru, ambroně, buku, topolu, habru či moruše.

Jak poznat kvalitní Čagu

Velikost by měla mít alespoň jako grapefruit. Správná barva houby je rezavá, proto se pro posouzení doporučuje houbu naříznout a kousek z ní vyříznout. Zajímavé je, že vnitřní část čagy bývá měkčí a je typická svým žlutým až hnědým zbarvením.

Jak vybrat reishi

Kvalitní Reishi bude mít vždy deklarovaný obsah polysacharidů ideálně 30%. (Pokud má méně, je slabá, když má více, nezbývá zde prostor pro ostatní aktivní látky). Obsah Triterpenoidů by měl být zhruba do 5 %, čím bude množství větší, tím je Reishi silnější.

Co je to coriolus

Coriolus (outkovka pestrá, Yunzhi) v překladu z angličtiny (turkey tail) znamená krocaní ocas, a to pro svůj vzhled. Byl také nazýván trávou říše nebes. Coriolus roste na trouchnivějících kmenech v mírném podnebném pásu v Evropě, Asii a Severní Ameriky.

Jak užívat Březovník

Podáváme po jedné čajové lžičce 1x-2x denně. Prášek je zprvu příjemný, jemně houbové chuti, pokud jej ale ihned nespolknete, dostaví se hořká chuť. Je nutno jej dokonale zapít. Pro lepší polykání je možno dávat například do jogurtu.

Jak dlouho se vaří houby shiitake

Při vaření hub shiitake použijte malé množství vody a do vroucí vody přidejte semínka fenyklu a česnek. Vařte 3 minuty, pak pánev odstavte z ohně a nechte houby stát pod zavřenou pokličkou. Po uvaření hub lze vývar použít jako vývar do polévek s jedinečnou, bohatou chutí.

Jak očistit shiitake

Shitake. Napněte jejich klobouček a jemně odstraňte prsty nebo papírovou utěrkou vnější nečistoty. Následně je opláchněte pod tekoucí vodou. Ujistěte se, že nejsou pod vodou moc dlouho.

Kdy sklízet shiitake

Při pokojové teplotě (nejlépe kolem 20-22 °C) stačí udržovat substrát vlhký a plodnice začnou během pár dní rašit. Za týden již můžeme sklízet.

Jak se užívá čaga

Dávkování Chaganela extraktuPři prevenci – pro podporu a uchování zdraví: 1 gram (2 kapsle) denněPři závažnějších problémech: 2 gramy (4 kapsle) denně. Rozdělte do 2 denních dávek.Při nádorových onemocnění (chemoterapie, ozařování, jiné): až 3 gramy (6 kapslí) denně. Rozdělte do 3 denních dávek.

Kde roste chaga

Chaga je dřevokazná houba volně rostoucí na kmenech stromů napříč severními zeměmi. Roste zejména na břízách v Rusku, Kanadě, Kazachstánu, Číně a Japonsku, kde se využívá v místním tradičním léčitelství a fytoterapii k podpoře přirozené obranyschopnosti a trávicího traktu.

Kdy se sbírá Březovník

Sbírá se od podzimu do jara, kdy jsou plodnice vyzrálé a mají nejvíce účinných látek. Obsahuje minerály, vitamíny, polysacharidy (β-D-glukany a heteroglykany), triterpeny a steroly (známé svými protiinfekčními a antioxidačními účinky), lipidy, proteiny, polyfenoly a také ergosterol (provitamín D2).

Která houba roste na bříze

Březovník obecný roste ve smíšených lesích nebo v březových hájích, parazituje jak na mrtvém dřevě, tak i na živých kmenech a větvích bříz. Fermentovaný výluh připravíme z 50gr prášku, který zalejeme horkou ne vroucí! vodou, uzavřeme do sklenice či termosky a necháme stát přes noc. Výluh tak krátce zfermentuje.