Kdy je den má?

Kdy je den má?

Kdy je den vztahu

Světový den manželství nemá pevně stanovené datum, připadá vždy na druhou neděli v únoru. Letos ho tedy slavíme 9. února.

Kdy se slaví den maminek

Den matek se slaví druhou květnovou neděli. A podobný svátek, Den otců, se slaví zase třetí červnovou neděli.
Archiv

Kdy je Mezinárodní den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. … mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Jaký den je Den matek 2023

V roce 2023 vychází Den matek na 14. května.
Archiv

Kdy je den single lidi

Původ Singles´ Day

Datum 11. listopadu (11/11) bylo zvoleno proto, že číslice 1 připomíná holou hůl. V čínském slangu ale holá hůl značí svobodného muže, který nepřidává větve do rodokmenu. Zároveň jedničky symbolizují i skupinu nezadaných lidí.

Kdy je den nejlepších kamarádů

Mezinárodní den přátelství (anglicky International Day of Friendship) je den přátelství mezi lidmi, zeměmi a kulturami vyhlášený Valným shromážděním OSN 27. dubna 2011. Jeho oficiální datum bylo stanoveno na 30. července.

Kdy je den babiček

Slavnost byla založena v roce 1965 a stanovena na den 21. ledna. Krátce nato vznikla myšlenka, aby se 22. ledna slavil také Den dědečka.

Kdo preje na Den matek

Obvykle přeje každý, kdo má maminku nebo jinou ženu, kterou za svou matku považuje – přejí tedy děti svým maminkám, ať už jsou malé nebo dospělé. Ke Dni matek však mohou popřát také muži svým partnerkám, které jim děti daly, a ocenit tak jejich náročnou roli a ukázat svůj vděk za to, že se o jejich děti dobře starají.

Kdy je den bez trenek

Mezinárodní den bez kalhotek skutečně existuje a připadá na 22. června.

Co je dneska za den

Datum dnes: Středa. 5 Červenec 2023. 05/07/2023.

Kdy je den rodičů

června): den vděčnosti a uznání rodičům.

Kdy je Best Friend den

8. června – Den nejlepších přátel – Jestli máte nějakého nejlepšího přítele nebo přítelkyni, tak nezapomeňte oslavit "Best Friends Day".

Kdy je den prarodičů

července.

Jaký je Mezinárodní den

Pevné

Datum Název Vyhlášen (od)kdy
3. březen Světový den divoké přírody 1999
8. březen Mezinárodní den žen 1909
10. březen Mezinárodní den soudkyň 2021
11. březen Evropský den mozku Evropský den památky obětem terorismu 1998 2005

Proč MDŽ

Mezinárodní den žen se slaví už od počátku 20. století, s komunistickým režimem v Československu jeho vznik nesouvisí. Původní základní myšlenkou MDŽ je občanská a politická rovnoprávnost mužů a žen, zapojení žen do rozhodovacích procesů, zavedení volebního práva pro ženy a odstranění genderové diskriminace.

Kdo vymyslel Den matek

S myšlenkou ustavit oficiální Den matek přišla jako první feministka, sufražetka, sociální aktivistka a básnířka Julie Ward Howe v roce 1872. Oficiálně byl uznán o čtyřicet let později, i když schvalování bylo provázeno komentáři kongresmenů, že „to už rovnou můžeme slavit Den tchýní“.

Proč chodit na ostro

Právě tu má chození „naostro“ totiž údajně zaručovat, a pomáhat tak efektivně předcházet vzniku a komplikovanému průběhu různých infekcí intimních partií a močových cest. Častější údržbě se ale nelze vyhnout ani u sukní a šatů, protože také ty se mění v absorpční podložku při každém dosednutí.

Kdy je den triček

Mezinárodní den triček asi nikoho nepřekvapí, slaví se 21. června, ale Mezinárodní den bez kalhotek…

Jaký je dnes den a datum

Dnešní datum a číslo týdne

Dnešní datum: 9. 7. 2023
Pořadové číslo týdne: 27

25. 4. 2023

Kdo vymyslel Den dětí

V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944.

Co je to BFF

Best friends forever (česky Nejlepší přátelé navždy) nebo BFF je anglická fráze, která popisuje blízké přátelství typické pro dospívající dívky a chlapci nebo mladé ženy. Taková přátelství jsou charakterizována pocitem důvěry a stálosti.

Co je za Mezinárodní den 86

Mezinárodní dny 2023

Datum Den Jméno
8.6. Čtvrtek Světový den oceánů
8.6. Čtvrtek Světový den boje proti nádorům mozku
9.6. Pátek Mezinárodní den archivů
10.6. Sobota Mezinárodní den žonglování (2. sobota v červnu)

Jaké je dnes den

Datum dnes: Středa. 5 Červenec 2023. 05/07/2023.

Který je dnes den

Kolikátý je dnešní den v roce: 189. Zjistit, jaký den v týdnu bylo určité datum. Dnešní den 8.7. je stejně daleko od zimního slunovratu, jako den: 5.6.

Co se dává na MDŽ

Co darovat na MDŽ

Ženy mohou dostat k svátku drobnou pozornost v podobě sladkosti, kávy nebo čaje. Obdarovat ženy můžete ale i šperkem nebo parfémem. Pozornost byste ženám měli věnovat i jinak. Alespoň na MDŽ by ženy měly dostat propustku od domácích prací a uslyšet slova pochvaly a ocenění za to, co pro rodinu dělají.