Kdo vyrábí kotle OPOP?

Kdo vyrábí kotle OPOP?

Jaký je nejlepší kotel na dřevo

Zplyňovací kotle na tuhá paliva

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Top produkt 89,0 % Atmos DC 18 SP Přečíst recenzi
Nejlepší cena-výkon 83,0 % OPOP H425 EKO-D Přečíst recenzi
Dostupná varianta 70,0 % Atmos C 18 S Přečíst recenzi

Kdo bude kontrolovat kotle

Kontrolu může provádět jen výrobcem proškolený technik, který je držitelem oprávnění k instalaci, provozu a údržbě zařízení !

Jak vybrat správný kotel na tuhá paliva

Prvním krokem při výběru kotle na tuhá paliva je určit si typ paliva a technologii spalovacího procesu (konstrukci kotle). Dříve se zákazník rozhodoval podle dostupnosti paliva a jeho skladování, dnes při rozhodování hraje velkou roli hlavně technologie a s ní spojené pořizovací a provozní náklady.

Jaký kotel na dřevo a uhlí

Nejlepší kotle na tuhá paliva – TOP 9

Model Provoz Palivo
Viadrus Hercules U 32 7 Ruční Dřevo, černé uhlí, hnědé uhlí
Dakon DOR 4F Ruční Hnědé uhlí
Atmos D 14 P Automatický Dřevěné pelety
OPOP H 416 EKO Automatický + Ruční Dřevo, hnědé uhlí, dřevěné pelety

Jaký výkon kotle pro rodinný dům

Výpočet výkonu kotle – jak spočítat výkon kotle

Obytná plocha Nová budova s dobrou izolací a moderním topným systémem Nezateplená budova z 80.- 90. let a starším top. systémem
Do 60 m2 4 kW 8 kW
70 m2 5 kW 9 kW
80 m2 6 kW 10 kW
90 m2 6 kW 12 kW

Jaký kotel za Dakon

Pro jednoduchou výměnu původních kotlů Dakon DOR je možné použít kotle Slokov nebo Opop, ke kterým výrobci vytvořili přestavbové sady.

Jak často se musí dělat revize kotle

Kontrolu plynového kotle se doporučuje provádět jednou ročně. Vyhláška sice stanovuje dělat pravidelnou revizi jedenkrát za tři roky, pro bezproblémový provoz je ale dobré dělat kontrolu častěji. Tato povinnost navíc platí pouze pro firmy a podnikatele.

Kdo platí revizi kotle

Provozní revize a servisní prohlídky hradí vlastník nemovitosti. V případě, že bydlíte v pronájmu, jehož součástí je plynový spotřebič, záleží na podmínkách, se kterými jste souhlasili při podpisu nájemní smlouvy. Pokud není ve smlouvě uvedeno jinak, považují se revize a čištění kotle za součást běžné údržby bytu.

Jaký výkon kotle na tuhá paliva

Jak spočítat výkon kotle

Obytná plocha Nová budova s dobrou izolací a moderním topným systémem Nezateplená budova z 80.- 90. let a starším top. systémem
Do 60 m2 4 kW 8 kW
70 m2 5 kW 9 kW
80 m2 6 kW 10 kW
90 m2 6 kW 12 kW

Jak vypočítat kW kotle

Obytnou plochu u nezatepleného objektu 100 m2 násobíme výškou stropu 2.3 m = celkový objem prostoru činí 230 m3 x energetická náročnost 35W /m3 = 8050 W = 8.05 kW. Výpočet udává, že požadovaný výkon zdroje by měl být kolem 8,05 kW. Tento výpočet je orientační. Vždy záleží na technickém stavu konkrétního objektu.

Jak silný kotel potřebuji

Jak spočítat výkon kotle

Obytná plocha Nová budova s dobrou izolací a moderním topným systémem Nezateplená budova z 80.- 90. let a starším top. systémem
Do 60 m2 4 kW 8 kW
70 m2 5 kW 9 kW
80 m2 6 kW 10 kW
90 m2 6 kW 12 kW

Jaký kotel do starého domu

Přitom v tomto případě by bylo ideální zvolit kotel o výkonu 2 až 15 kW (při úvaze, že je kotlem připravovaná také teplá voda),“ dodává odbornice. V první řadě řešíte zdroj tepla, rozvody teplé vody a otopná tělesa, případně podlahové topení, či si můžete pořídit třeba i konvektory.

Čím nahradit kotel Dakon

Pro jednoduchou výměnu původních kotlů Dakon DOR je možné použít kotle Slokov nebo Opop, ke kterým výrobci vytvořili přestavbové sady. Sady obsahují díly, které jsou potřeba pro úspěšnou instalaci nových kotlů na původní topný systém.

Jak často čistit kondenzační kotel

Nejlepší čas je po topné sezóně.

Pokud jste plynový kotel používali pravidelně a často topili, je nutné vše prohlédnout. Od vyčištění přes kontrolu až po seřízení.

Kdo dělá revizí plynového kotle

Provedení výchozí revize je dáno zákonem a nařízeno vyhláškou č. 34/2016 Sb. Revizi před spuštěním plynového kotle a revizi spalinové cesty provádějí odborně způsobilí pracovníci – revizní technici.

Jak výkonný kotel koupit

Pokud nemáte tuto možnost konzultace s odborníkem v oboru, existuje jednoduchý přibližný výpočet: Kubaturu natápěného objektu vynásobte koeficientem 40 – 50 a dostanete přibližně potřebný výkon plynového kotle. Čím je stavba lépe zateplená, tím je koeficient nižší.

Jaký výkon plynového kotle pro rodinný dům

Výkon kotle a tepelné ztráty

Obytná plocha Nová budova s dobrou izolací a moderní instalací ÚT a TUV Nezateplená budova z 80/90-tých let a starší instalací ÚT a TUV
Do 60 m2 4 kW 8 kW
70 m2 5 kW 9 kW
80 m2 6 kW 10 kW
90 m2 6 kW 12 kW

Jaký plynový kotel do starého domu

Jestliže ale například řešíte otázku, jaký plynový kotel vybrat do starého domu, i v tomto případě je kondenzační kotel díky úsporám ideální volbou.

Jaké zvolit vytápění domu 2023

Tepelná čerpadla se s kotly na tuhá paliva dělí o první místo v žebříčku nejekonomičtějších typů vytápění. Mnoho lidí odrazuje vysoká pořizovací cena tepelných čerpadel, ovšem návratnost investice je skutečně velmi rychlá.

Jaké radiátory pro kondenzační kotel

Je nutné mít nízkoteplotní spád a je více než pravděpodobné, že vaše stará otopná soustava je dimenzovaná na vysokoteplotní spád. Kondenzační kotel využívá zónu kondenzace, tedy získává energii navíc ještě z přeměny páry na vodu. K tomu však potřebuje nízkoteplotní spád – třeba jen 50/40, nebo dokonce i 45/35.

Kdo platí revizí plynového kotle

Kdo platí revizi plynového kotle Výchozí revize bývá součástí dodávky zařízení. Provozní revize a servisní prohlídky hradí vlastník nemovitosti.

Jak se starat o plynový kotel

Plynový kotel by se měl kontrolovat každý rok (ideálně v době mimo topnou sezónu). Je k tomu třeba servisní technik a kontrola se provádí podle návodu výrobce příslušného zařízení. Obsahem kontroly je především vyčištění výměníku, ověření správné funkce zařízení vč. ovladatelnosti armatur, a případné seřízení kotle.

Kdo hradí opravu plynového kotle

Nájemce tedy hradí náklady na servisní prohlídky plynového kotle. Pořídit nový plynový kotel v případě rozbití či vady toho starého má pronajímatel, ale ten by mohl požadovat po nájemci částečnou úhradu jeho ceny, pokud by zanedbal jeho údržbu! Kromě údržby plynového kotle je také důležité zajistit údržbu bojleru.

Jak dlouho platí revize plynového kotle

Zapomínat by se však nemělo ani na pravidelnou revizi plynového kotle, která je u podnikajících fyzických a právnických osob dokonce povinná ze zákona, a to jednou za 3 roky. Povolaní technici ověří těsnost spojů v plynovodní soustavě nebo stav spalinových cest.

Jak dlouho vydrží plynový kotel

Plynové kotle mají dlouhou životnost, spolehlivě slouží až 20 let. Nabízí vysoce účinný a bezpečný způsob vytápění, cenovou dostupnost i bezobslužný provoz. Nemusíte skladovat dřevo nebo uhlí, a proto ušetříte místo, které můžete využít pro jiné účely.