Kdo vymyslel medovník?

Kdo vymyslel medovník?

Z jaké země pochází medovník

Medovník je dort typický velkým obsahem medu z perníkového těsta proloženého krémem. Původ receptu je nejasný, je označován za ruský, staroslovanský, arménský nebo gruzínský. V Rusku je znám jako medovik (Медовик) nebo kovrižka (Коврижка).

Kde se vyrábí Marlenka

Veškerá výroba probíhá v továrně ve Frýdku-Místku. Společnost zaměstnává na 265 lidí a její roční obrat dosahuje téměř 600 milionů korun. Marlenka vyváží své výrobky do 45 zemí světa .

Jak ozdobit medovník

Boky hotového medovníku můžete ozdobit třeba strouhaným perníkem a povrch čokoládovými hoblinami. Použít lze i práškové kakao sypané dekorativně přes šablonu nebo mleté či na jemno nasekané ořechy. Případně ze zbytků těsta upečte menší plát, zchladlý rozdrťte a drobečky dort posypte.

Kdo vyrábí marlenku

Kdo někdy ochutnal sladký dezert, připravený podle staré arménské receptury, měl by znát i příběh firmy, která ho vyrábí. Stojí za ní Gevorg Avetisyan, rodák z Jerevanu, a sladké dobroty vyráběné ve Frýdku-Místku dnes dobývají celý svět.

Kdo vlastní marlenku

Marlenka. Firmu založil Armén Gevorg Avetisjan se svojí sestrou ve Frýdku-Místku v roce 2003. Medový dort podle staroarménské rodinné receptury pojmenoval Marlenka na počest svojí matky a dcery. Společnost postupně rozšiřuje sortiment o další medové výrobky podle rodinných receptur.

Kdo je majitelem firmy Marlenka

Gevorg Avetisjan (* 1959, Jerevan, Arménie) je arménský podnikatel, který působí v České republice. Jeho nejznámějším produktem je medový dort Marlenka, vyráběný stejnojmennou firmou podle staroarménské rodinné receptury.

Jak dlouho vydrží domácí medovník

Pokud potřebujete koupit dort hodbě dopředu, zvolte medovník. Pokud ho nesníte dřív, vydrží vám v lednici i 14 dní.

Jak dlouho nechat uležet medovník

Medovník zatižte prkénkem a dejte ideálně na dva dny do lednice odležet.

Jak dlouho vydrží Marlenka

Pro jeho výjimečnou kvalitu a také mimořádnou trvanlivost mu byla Ministerstvem zemědělství České republiky udělena značka národní kvality KLASA. 90 dní při teplotě od 2 do 24°C, 9 měsíců při skladování v teplotě do 8°C, 24 měsíců při zamražení v teplotě -18°C.

Co obsahuje Marlenka

Složeníkakaový prášek – 1,6%med – 3,4%aroma.přírodní vanilkové aroma.vaječná melanžcukr.pšeničná mouka.zahuštěné slazené mléko – glukozový sirup, cukr, mléko.

Jak vznikla Marlenka

Marlenku začal vyrábět rodilý Armén Gevorg Avetisjan, který v roce 1995 kvůli karabašské válce přesídlil do České republiky. Kvůli finanční nouzi začal v roce 2002 péct dorty podle tradiční rodinné receptury a prodávat je do místních kaváren ve Frýdku-Místku a Ostravě.

Co obsahuje medovník

PŠENIČNÁ mouka, cukr, kysaná smetana (SMETANA, bramborový škrob, smetanová kultura), zahuštěné slazené plnotučné mléko (MLÉKO, cukr, LAKTÓZA), margarín [ kokosový tuk, pitná voda, high-oleic slunečnicový olej, slunečnicový olej, emulgator E471, citronová šťáva -koncentrát], pasterovaná VEJCE, MÁSLO, VLAŠSKÉ OŘECHY (2,5 …

Kde skladovat medovník

Medovník skladujte při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si však uchová svou kvalitu až tři měsíce. Abyste zabránili vysušování a okorávání dortu, musí být medovník při skladování neustále zabalen ve fólii.

Jak dlouho vydrží medovník v lednici

Pokud potřebujete koupit dort hodbě dopředu, zvolte medovník. Pokud ho nesníte dřív, vydrží vám v lednici i 14 dní. Pokud si nejste jisti, jak dort skladovat a jak dlouho, raději se zeptejte.

Kde koupit Marlenka kuličky

Marlenka Medové kuličky 235g – Tesco Potraviny.

Jak uchovat medovník

Medovník skladujte při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si však uchová svou kvalitu až tři měsíce. Abyste zabránili vysušování a okorávání dortu, musí být medovník při skladování neustále zabalen ve fólii.

Kde se vyrábí medovník

Výroba, prostory firmy. Společnost VIZARD, s.r.o. je česká firma se sídlem v Praze, která v roce 2021 oslaví 25 let své existence. Z původně rodinné společnosti se rozrostla do současné podoby, kdy zaměstnává více jak 100 profesionálních pekařů a cukrářek a produkuje přibližně 120 000 kusů medových dortů měsíčně.