Kdo vymyslel Batmana?

Kdo vymyslel Batmana?

Kdo hrál prvního Batmana

Batman se v komiksu objevil poprvé v roce 1939 a hned se stal oblíbeným přírůstkem do DC comics. V roce 1940 se k Batmanovi přidává jeho spolehlivý parťák Robin. A od té doby plní komiksy s naším hrdinou obchody po celém světě. První batmanovský film vyšel v roce 1966 a prvního Batmana ztvárnil Adam West.
Archiv

Kdo zabil Batmanovi rodiče

Dětství V osmi letech přišel Bruce Wayne o rodiče, když je chladnokrevně zabil zločinec jménem Joe Chill. Bruce přísahal nad hrobem svých rodičů, že jejich smrt pomstí a bude bojovat proti zločinu v Gothamu. Po smrti rodičů se Bruce ujal komorník Alfred Pennyworth, který sloužil rodině Waynů několik let.

Kdo zabil Thomase Wayna

V Evropě, uprostřed války, proběhne souboj Barryho s Eobardem, který blokuje Barryho rychlost, Wayne nakonec Zooma zezadu probodne a zabije jej, následně je však smrtelně zraněn Enchantress.
Archiv

Kdo je Bruce Wayne

Miliardář Bruce Wayne se stal v dětství svědkem vraždy svých rodičů a přísahal, že zbaví město Gotham zločinu. Roky se na to fyzicky i psychicky připravoval a i díky svému velkému majetku se mohl stát symbolem, jenž zasel strach do srdcí zločinců. Poprvé se objevil v komiksu Detective Comics #27.

Kdy byl vytvořen Batman

Batman je komiksová postava, stvořená Bobem Kanem a Billem Fingerem. Postava Batmana se poprvé objevila v Detective Comics #27 (květen 1939). Od té doby se tento superhrdina vyskytuje i v dalších komiksech DC Comics. Původní Batman se nazýval pouze Bat-Man, než došlo k úpravě do dnešního názvu.

Co umí Batman

Bruce/Batman je už od počátků považován za největšího Detektiva na Světě, který dokáže pomocí svých dokonalých dedukčních schopností rozlousknout i ty nejzáhadnější případy s pomocí minimálního množství důkazů nebo dat.

Jak jde Batman po sobe

Film a televize

V USA se stal v 60. letech populárním televizní seriál Batman. Světovou proslulost pak získal díky filmu Batman režiséra Tima Burtona z roku 1989, který byl následován filmem Batman se vrací (1992). Série pokračovala filmy Joela Schumachera Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997).

Kde zije Batman

Už víme, že identita Batmana je Bruce Wayne, zámožný obchodník, který žije v Gotham City. Bruce je často viděn jako nezodpovědný a povrchní playboy, který žije z majetku po svých rodičích.

Kde bydlí Batman

Gotham City: Batman by byl bez práce

On by se vlastně Batman nudil i v městečku Buena Vista, jehož je Gotham City součástí.

Co dělá Batman

Batman funguje v komiksových příbězích i dalším zpracování jako superhrdinský ochránce fiktivního města Gotham City. Je charakteristický tím, že používá symboliku netopýra, pomocí níž nahání strach nepřátelům – původně kriminálníčkům, později také superpadouchům, a dokonce i celogalaktickým hrozbám.