Kdo vaří Birell?

Kdo vaří Birell?

Jak se dělá Birell

Proces vaření a rmutování birellu probíhá stejným způsobem jako u ostatních piv plzeňského typu. Pokud nahlédnete dovnitř rmutovystírací pánve, zjistíte, že i zde panuje sterilní prostředí a vše probíhá až pod poklopy. Sládek ovládá vaření piva z tohoto místa.
Archiv

Proč pít Birell

Pití nealkoholického piva může mít stejné blahodárné účinky jako pití jeho alkoholické podoby. Němečtí odborníci tvrdí, že chmelový mok bez alkoholu může ochraňovat lidské srdce a pomáhá předcházet onemocnění oběhové soustavy.

Co znamená Birell

Birell (dříve Radegast Birell) je českou značkou nealkoholického piva vyráběnou v pivovarech Plzeňský Prazdroj a Šariš mezinárodní pivovarské skupiny Asahi. Birell obsahuje 0,49 % objemového množství alkoholu, přičemž hranice obsahu alkoholu pro nealkoholická piva je podle českých zákonů 0,5 % celkového objemu.

Kde je Birell v akci

Akční slevu na Nealkoholické pivo ochucené Birell nyní najdete v akčních letácích Makro, Penny Market, Albert, Tesco, JIP, BILLA, Kaufland, Lidl, Ratio, CBA anebo TAMDA FOODS. Tento výrobek najdete v kategorii Alkohol a podkategorii Pivo nealkoholické. Vybrat si můžete i z další nabídky značky Birell.

Kde se vyrábí Birell

Vyrábí se unikátní technologií výroby přímo v nošovickém pivovaru v České republice. Speciální kvasinky produkují minimum alkoholu.

Jak se vaří nealko pivo

V pivovarech se obvykle využívá vakuová destilace, při níž se alkohol odpařuje při sníženém tlaku. Alkohol ale může být z nápoje odveden i procesem dialýzy či reverzní osmózou, kdy speciální membrána propustí pouze molekuly alkoholu a vody.

Co obsahuje Birell

Birell se jako jediné nealkoholické pivo vaří nepřerušeným procesem za přispění unikátních kvasinek Birell. Přesně tak, jak vznikají ta nejlepší česká piva. Kvalitní voda, ječmen upravený ve vlastních sladovnách a žatecký chmel jsou příčinou toho, že chuť Birellu je chuť bez kompromisů.

Kdo vyrabi Birell pomelo grep

Birell Pomelo & Grep

Země výroby: Česká republika
Výrobce: Plzeňský Prazdroj, a.s.
Dodavatel: neuvedeno
EAN: 8594404009520
Data ze dne: 31. 1. 2020

Co je to Pito

Nealkoholické pivo v Československu a ČR

Vzniklo Pito, jehož jméno vzniklo spojením první a poslední slabiky slov PIvo a auTO. Pito se vyrábělo metodou řízeného kvašení spočívající v tom, že kvasný proces byl přerušen už v rané fázi, takže při něm vzniklo jen zanedbatelné množství alkoholu.

Co je nealko pivo

Nealkoholické pivo je označení kvašeného nápoje z obilného sladu s nízkým nebo žádným obsahem alkoholu. Ve světě přitom nepanuje jednota v pojmenování tohoto druhu piva ani ve stanovení hranice mezi pivem alkoholickým a nealkoholickým.

Jak se odstraňuje alkohol z piva

Alkohol lze z piva odstranit varem, respektive stačí odpar za vyšší teploty, kdy tímto způsobem unikne mnohem víc alkoholu než vody. Body varu lze dále snížit snížením tlaku („vakuová destilace“). Pivo se tím ovšem prodražuje o náklady na energii, na druhé straně získaný alkohol lze dále využívat.