Kdo může předepsat Erdomed?

Kdo může předepsat Erdomed?

Na jaký kašel je Erdomed

Erdomed je určený k léčbě akutních onemocnění horních i dolních dýchacích cest provázených tvorbou hlenu a vlhkým kašlem. Zlepšuje rozpouštění hlenů. Na suchý dráždivý kašel není tento přípravek vhodný. Lépe zvolit antitusika jako například Ditustat, Tussin, Sinecod, Codein.

Na co je dobrý Erdomed

Erdomed obsahuje účinnou léčivou látku erdostein, která působí mukolyticky, to znamená, že ředí hled, snižuje jeho elasticitu a viskozitu, což usnadňuje vykašlávání.

Jak dlouho užívat Erdomed tablety

Doporučená dávka přípravku je jeden sáček (225 mg) 2krát denně. Přípravek byste neměli užívat před spaním. Přípravek neužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.

Proč není Erdomed

Erdomed způsobí naředění hlenů a poté podporuje kašel za účelem jejich odstranění z dýchacích cest. Proto není vhodné užívat léky na vykašlávání na noc, poslední dávka se užívá kolem 17. hodiny. Pro koronavirus je však většinou typický suchý kašel, takže podání Erdomedu není v takovém případě vhodné.

Co je lepší Erdomed nebo ACC

Pěkný den, ACC Long a Erdomed patří do stejné skupiny léků a jejich účinné látky jsou velmi podobné, proto jejich kombinaci nelze doporučit. Pokud je účinek léku ACC Long nedostatečný, je třeba zvýšit pitný režim a doplnit jej o průduškový čaj či popíjení Vincentky.

Jak rychle zabere Erdomed

Účinek Erdomedu se dostavuje po 3-4 dnech léčby při dávkování 2-3x denně 300mg. Erdomed pro děti je nevhodnější ve formě sirupu.

Co dát místo Erdomedu

Dobrý den, bohužel lék se stejnou účinnou látkou jak má Erdomed, není volně dostupný. Je možné zkusit obdobnou látku a to acetylcystenin, který je v přípravcích jako například ACC šumivé tablety, nebo Solmucol prášek.