Kdo lítá do Porta?

Kdo lítá do Porta?

Kdo léta do Portugalska

Přímým letem do Portugalska létají letecké společnosti Ryanair, Easyjet, Wizz Air Hungary a další. Přímým letem do Portugalska můžete letět z míst: Norimberk, Vídeň, Praha, Budapešť, Berlín, Varšava, Krakov.
Archiv

Jak nejlevněji do Porta

V rozmezí října až března poletíte nejlevněji, naopak o letních prázdninách nejdráž. V případě Porta nejsou výrazné rozdíly ve dnech odletu, často se dají levné lety pořídit i na prodloužené víkendy.

Kam je nejlevnější letenka

8 tipů na levné letenky z PrahyMilán. Milán je tradičně jednou z nejlevnějších destinací pro lety z pražského letiště.Budapešť Do Budapešti létá irská low cost aerolinka Ryanair, a proto bývají letenky z Prahy velmi levné.Malaga.Londýn.Curych.Řím.Eindhoven.Barcelona.

Jak dlouho se letí do Porta

Délka přímého letu Praha – Porto bývá většinou 4hod 50min.

Jak letět do Porta

Přímé lety do Porta provozují společnosti Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S přestupem můžete letět do Porta i se společností SWISS International Air Lines či Lufthansou. Z našich končin se do Porta nejčastěji létá na letiště Porto International Airport.

Kdy je nejlepší jet do Portugalska

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Jak dlouho trvá let z Prahy do Porta

Jednosměrný přímý let mezi městy Praha a Porto trvá přibližně 3.3 hod. Jaká je vzdálenost letu Praha – Porto Letecká vzdálenost mezi městy Praha – Porto je 2027 km.

Kdy kupovat letenky do Porta

Kdy je nejlepší koupit letenky do Porta Nejvhodnější doba k nákupu letenek do Porta je dva až tři měsíce před plánovaným odletem. S blížícím se datem odletu cena roste nahoru.

Jak se mění ceny letenek

Výhodnější datum odletu

Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu, o svátcích nebo v dovolenkové sezoně. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu – levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách. Ceny letenek zpravidla ovlivňuje poptávka/obsazenost letu.

Kde jsou nejlepší letenky

Nejjednodušším způsobem, jak najít výhodné lety je pomocí vyhledávače, který je k tomu určen. V dnešní době jsou jejich desítky, jako například Skyscanner, Momondo, Azair a mnohé jiné. Vyhledávání letenek pomocí vyhledávače Skyscanner.

Jak se dostat z Prahy do Porta

Z Prahy do Porta létá přímý let společnosti easyJet, zpáteční ceny obvykle startují na 3 500 Kč až 5 000 Kč. Při koupi v dostatečném předstihu (3 a více měsíců) se však lze dostat i na ceny pod 2 000 Kč. Za podobné ceny provozuje easyJet přímé lety z Porta také do Berlína.

Co vidět v Portu

TOP 4 vyhlídky na Portozahrady Jardim de Morro (poloha na mapě) – krásná vyhlídka na centrum Porta i řeku Douro z hezky upraveného parku, přístupné zdarma.klášter Serra do Pilar (poloha na mapě) – z hradeb kláštera se naskytne nejkrásnější výhled na Porto, který se objevuje na všech pohlednicích.Ponte Luís I. (

Kde je nejtepleji v Portugalsku

V oblasti Algarve trvá až půl roku. Teploty jsou vyšší na jihu, na severu je střední roční teplota 15°C, na jihu 18°C. V létě je nejtepleji ve vnitrozemí, v srpnu dosahuje teplota při pobřeží 20°C, při španělských hranicích v téže době průměrně 26°C. V Lisabonu je průměrně 11 – 12°C, v létě 23°C.

Kdy jet do Porta

Nejlepším časem pro návštěvu vinic v údolí řeky Douro je pak období mezi zářím a raným začátkem listopadu, kdy jsou kopce zbarvené krásnými zlatavými podzimními barvami a začne sklizeň. Klidné údolí se rázem promění v živou oblast plnou lidí, zemědělské techniky a lodí svážejících hrozny po řece do Porta.

Jak se dostat z letiste v Portu

Z letiště se do centra Porta dostanete jednoduše metrem, a to linkou E (fialovou). Linka jezdí každých 15 – 30 minut v závislosti na denní době a dnu v týdnu. Provozní doba metra je od 6:06 do 0:42. Detailní jízdní řád naleznete na stránkách městské dopravy v Portu.

Jak levně do Portugalska

Nejlevnější letenka do Portugalska z České republiky nalezená za posledních 72 hodin je jednosměrná letenka za 2 204 Kč a zpáteční letenka za 3 138 Kč. Nejoblíbenější trasa je z Prahy do Lisabonu a nejlevnější zpáteční letenka pro tuto trasu nalezená v posledních 72 hodinách stojí 3 138 Kč.

Který den je nejlepší kupovat letenky

Kdy jsou nejlevnější letenky v rámci týdne V úterý, středu a čtvrtek. Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu, o svátcích nebo v dovolenkové sezoně. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu – levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách.

Kde je nejlepší kupovat letenky

skyscanner.cz, letuska.cz, pelikan.cz, cestujlevne.com, Student Agency a další. Letenky lze vyhledávat i přímo na googlu na této stránce. Já k vyhledávání nejvýhodnějších a nejlevnějších letenek používám vyhledávače www.azair.com nebo www.kiwi.com.

Jak ušetřit za letenky

Odlety časně ráno a dlouhým čekáním zpravidla ušetříte

Pokud vám nevadí brzo vstávat a strávit pár hodin na letišti, budete mít letenky ještě o něco levnější. Spoje s čekací dobou na mezipřistání, delší než šest hodin, bývají totiž levnější než ty s pohodlným přestupem.

Jak dlouho trvá let Praha Porto

Jednosměrný přímý let mezi městy Praha a Porto trvá přibližně 3.3 hod.

Jak se dostat na pláž v Portu

Pláže v Portu

Stačí v centru Porta nasednout na autobus číslo 500 a jet až na konečnou stanici Castelo de Queijo.

Proč jet do Portugalska

Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů a chuť pravého portského. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem.

Kdy je nejtepleji v Portugalsku

Kdy vyrazit do Lisabonu

Nejteplejším měsícem bývá červenec, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 32 °C v průměru přes den. Pokud zvolíš pro svou návštěvu prodloužený víkend v zimě, připrav se na chladnější teploty a průměrnou denní teplotu kolem 16 °C v lednu.

Kde v Portu koupit jizdenku

Karty také můžete koupit ve vybraných trafikách zejména u stanic metra nebo na nádražích.

Jak do Porta

Levné letenky do Porta nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 3 hodiny a 35 minut. Přímé lety do Porta provozují společnosti Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S přestupem můžete letět do Porta i se společností SWISS International Air Lines či Lufthansou.