Kdo je to Prepravce?

Kdo je to Prepravce?

Kdo je dopravce a přepravce

Přepravce je zkrátka ten, který užívá (platí, kupuje, objednává, spolupracuje) produkt dopravy, tedy přepravu. Dopravce je potom ten, který provozuje dopravní prostředky – provádí dopravu, jejímž produktem je přeprava.

Co znamená přeprava

Přeprava je pojem pro cílevědomé přemístění osob, nákladu či zvířat dopravními prostředky z místa A do místa B po dopravních komunikacích za účelem zisku. Je produktem dopravy. Vykonavatelem přepravy je dopravce, objednavatel se nazývá přepravce. Ten s dopravcem uzavírá přepravní smlouvu.

Co to je kabotáž

Kabotáží je vnitrostátní přeprava pro cizí potřebu dočasně provozovaná v hostitelském státě, tj. dočasné provádění vnitrostátní přepravní služby v rámci jiného státu, aniž by tam měl podnikatel v silniční nákladní dopravě sídlo nebo byl jinak usazen.

Jaká přepravní společnost

K těm nejvýznamnějším patří DHL, TNT, FedEx, GLS, Geis, DPD a UPS. Vesměs všechny nabízejí stejné služby od expresní po logistickou přepravu. Můžou se maximálně lišit cenou a rychlostí doručení, proto je těžké si z nich vybrat. Pokud má balík cíl v Evropě, tak svou pozornost můžete zaměřit např.

Jaký je rozdíl mezi dopravou a přepravou

PŘEPRAVA = výsledek dopravy (přeprava nákladu (materiálu, surovin včetně plynu, kapalin) a/nebo přeprava osob). Osoba, která si u dopravce objednává přepravu zásilky (tj. SLUŽBU), je nejčastěji nazývána přepravce.

Co je to dovozné

Dovozné je cena za přepravu věcí stanovená tarifem. Přepravné je dovozné a doplňující poplatky.

Jaké jsou druhy dopravy

Druhy dopravySilniční dopravní prostředky (včetně terénních a zemědělských)KolejovéVodní doprava.Letecká doprava.Kombinovaná doprava.

Co je to povolení CEMT

Tato povolení jsou vyžadována ve většině případů pro provozování přeprav mezi ČR a nečlenskými státy EU, tedy bilaterální přepravy, jakož i tranzitem přes tyto státy či třetizemní přepravy. Výše uvedené přepravy lze pak provádět na základě jednorázového povolení, nebo mezinárodního povolení CEMT.

Jak získat Eurolicence

Eurolicence se uděluje na 10 let

Licenci vystavuje příslušný místní dopravní úřad na dobu deseti let. Doposud se eurolicence vztahovala na vozidla s celkovou přípustnou hmotností přesahující 3,5 tuny. Nyní byla rozšířena i na vozidla s povolenou hmotností na 2,5 tuny.

Co je lepsi GLS nebo PPL

Nejlevnější přepravci

Nejlépe tedy vychází přepravci GLS, pak DPD, to ale nemá síť podacích a výdejních míst. I PPL samozřejmě nabízí lepší cenu balíků do/z parcelshopu, a protože jich nasmlouvaných skutečně hodně, má velkou konkurenční výhodu.

Co je to We Do Point

Jak WE|DO POINT funguje

V e-shopu si při objednávce zboží vyberete, do kterého WE|DO výdejního místa chcete zásilku doručit. Jakmile nám e-shop předá zboží k přepravě, okamžitě vám pošleme SMS a e-mail s číslem zásilky. Zásilku tak můžete sledovat online.

Co je to vnitrostátní

Vnitrostátní přeprava nepřekračuje hranice jednoho státu a odehrává se pouze v rámci jedné konkrétní země. V oboru je často nazývána vnitro přepravou.

Co znamená jízdné

Jízdné je cena za přepravu osoby či osob, zejména ve veřejné dopravě silničními nebo kolejovými vozidly (vlak, metro, tramvaj, autobus, trolejbus, taxislužba), ale i například na lanové dráze, ve vodní dopravě atd. Pro cenu za přepravu zavazadel se používá termín dovozné.

Co je to jízdenka

Jízdenka je nejčastější druh jízdního dokladu. Jízdenka dokládá plnění z přepravní smlouvy ze strany cestujícího, tj. zaplacení jízdného (nejde-li o bezplatný jízdní doklad). S jízdenkou se setkáváme téměř ve všech veřejných dopravních prostředcích.

Jaká je nejrozšířenější doprava

Nejrozšířenější je doprava silniční, která je má také největší negativní důsledky na stav životního prostředí. Neustále roste její objem, a dochází k němu nejen v rozvinutém světě, ale i v rozvojových zemích jako je Čína či Indie.

Co je to dopravní uzel

Dopravní uzel, nebo také dopravní křižovatka nebo dopravní hub, je soustředění dopravních cest a tahů. Lze tak označit buď konkrétní dopravní terminál (nádraží, autobusové nádraží, stanice metra, křižovatka, náměstí), nebo, v širším významu a v kontextu dálkové dopravy, celé město.

Co je Třetizemní přeprava

Za třetizemní přepravu se pokládá přeprava, kdy dopravce přepravuje zboží mezi dvěma státy, z nichž ani jeden není místem jeho sídla nebo bydliště.

Kdo musí mít Eurolicenci

V současnosti tato povinnost platí pouze pro firmy, které používají motorová vozidla s celkovou přípustnou hmotností přesahující 3,5 tuny. Od 21. května 2022 se povinnost mít licenci rozšiřuje i na vozidla nebo kombinace tažného vozidla a přívěsu s celkovou přípustnou hmotností nad 2,5 tuny.

Kdo vydává Eurolicence

Příslušným orgánem pro vydávání Eurolicencí a Osvědčení řidiče jsou ve smyslu zákona č. 111/1994 Sb.,o silniční dopravě (dále jen „ZSD“) dopravní úřady příslušné pro vydání stanoviska ke koncesi, tj. krajské úřady, dle místa sídla (právnické osoby) nebo místa podnikání (fyzické osoby) dopravce.

Kdy jezdí GLS

GLS doručuje zásilky od pondělí do pátku v čase 8-17h. Kde se Váš balík zrovna nachází, zjistíte z našeho online sledování přepravy.

Co je to GLS

Představení dopravce

Společnost GLS byla založena roku 1989 pod jménem German Parcel panem Rico Backem. Ten ji následně rozšířil o dceřinou společnost General Parcel. Později obě prodal britskému Royal Mail a ujal se ujal název GLS.

Co je to Ulozenka

Co je Uloženka by WE|DO Uloženka by WE|DO je síť výdejních míst, která zajišťuje internetovým obchodům výdej zboží na svých pobočkách v České a Slovenské republice. Pokud nemáte vlastní kamennou prodejnu a chcete svým zákazníkům zpřístupnit osobní odběr, jedná se o skvělou alternativu.

Kdy jezdí WEDO

Jak WE|DO doručuje zásilky domů Zásilky doručujeme v pracovní dny mezi 8 a 18 hodinou na adresu doručení k prvním uzamykatelným dveřím. Kurýr nemá povinnost zásilku vynášet do patra.

Jak dlouho trvá zpáteční jízdenka

Tady je jeich definice: Zpáteční jízdenka platí do 24.00 hodin druhého dne. Cestu TAM je nutné nastoupit v první den platnosti, cesta ZPĚT může být kdykoliv v době platnosti jízdenky.

Jak koupit skupinovou jízdenku

Při cestování skupin 20 a více osob je nutné cestu objednat nejpozději 72 hodin před jízdou prostřednictvím objednávkového formulářeobjednávkového formuláře, u pokladní přepážky ČD nebo telefonicky na Centrálním zákaznickém servisu na čísle 221 111 122.