Kde vznikl Birell?

Kde vznikl Birell?

Odkud je Birell

Historie. Historie Birellu se začala psát v roce 1991, kdy pracovníci nošovického pivovaru Radegast navázali kontakt s curyšským pivovarem Hürlimann. Od svých švýcarských kolegů převzali čeští pivovarníci technologii výroby nealkoholického piva, kterou přizpůsobili domácím podmínkám a potřebám tuzemských konzumentů.

Kdy vznikl Birell

Birell je nejprodávanější nealkoholické pivo v ČR. Na trh bylo uvedeno v roce 1992.
ArchivPodobné

Kde vzniklo první pivo

Za kolébku piva se považuje Mezopotámie, oblast tzv. úrodného půlměsíce mezi řekami Eufratem a Tigridem. Již v 7. tisíciletí před n. l. zde pěstovali obilí Sumerové, Akkadové, Babyloňané a Asyřané.

Kdy vzniklo nealko pivo

Novodobé dějiny nealkoholického piva se začaly psát po 2. světové válce v Německu a Švýcarsku. V tehdejším Československu se pak nápoj prosadil v roce 1975 a jeho název Pito (složenina ze slov pivo a auto) se na dlouhá desetiletí stal synonymem nealka v ČSR i pozdější České republice.
Archiv

Jak se dělá Birell

Proces vaření a rmutování birellu probíhá stejným způsobem jako u ostatních piv plzeňského typu. Pokud nahlédnete dovnitř rmutovystírací pánve, zjistíte, že i zde panuje sterilní prostředí a vše probíhá až pod poklopy. Sládek ovládá vaření piva z tohoto místa.

Kdo vyrabi Birell pomelo grep

Birell Pomelo & Grep

Země výroby: Česká republika
Výrobce: Plzeňský Prazdroj, a.s.
Dodavatel: neuvedeno
EAN: 8594404009520
Data ze dne: 31. 1. 2020

Co znamená 12 na pivo

10° pivo obsahuje 10 % alkoholu a 12° pivo obsahuje 12 % alkoholu). Již méně je rozšířen další chybný názor, že stupeň piva znamená dobu v týdnech, po kterou pivo zraje. Ve skutečnosti udává stupeň piva množství použitého sladu – zkvasitelného extraktu.

Jak dlouho existuje pivo

Podle současných archeologických nálezů ve starověké Mezopotámii znali výrobu piva již předsumerští obyvatelé Sumeru před více než 4000 lety. Prokazuje to hlavně Sumery přejaté pivovarnické názvosloví. Dokonce byly v Izraeli nalezeny znaky vaření piva staré 13000 let.

Co je to Pito

Nealkoholické pivo v Československu a ČR

Vzniklo Pito, jehož jméno vzniklo spojením první a poslední slabiky slov PIvo a auTO. Pito se vyrábělo metodou řízeného kvašení spočívající v tom, že kvasný proces byl přerušen už v rané fázi, takže při něm vzniklo jen zanedbatelné množství alkoholu.

Co obsahuje Birell

Birell se jako jediné nealkoholické pivo vaří nepřerušeným procesem za přispění unikátních kvasinek Birell. Přesně tak, jak vznikají ta nejlepší česká piva. Kvalitní voda, ječmen upravený ve vlastních sladovnách a žatecký chmel jsou příčinou toho, že chuť Birellu je chuť bez kompromisů.

Proč pijeme pivo

Podle výzkumů mají konzumenti piva nižší krevní tlak než ti, kteří pijí jiné druhy alkoholu. Vitamín B, v pivě bohatě obsažený, také redukuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a působí preventivně proti krevním sraženinám. Střídmou a pravidelnou konzumací snížíte riziko mrtvice nebo srdečního záchvatu.

Co je v Birellu

Birell se jako jediné nealkoholické pivo vaří nepřerušeným procesem za přispění unikátních kvasinek Birell. Přesně tak, jak vznikají ta nejlepší česká piva. Kvalitní voda, ječmen upravený ve vlastních sladovnách a žatecký chmel jsou příčinou toho, že chuť Birellu je chuť bez kompromisů.

Co znamená pivo ležák

Ležák je druh piva, který je spodně kvašen a stabilizován při nízkých teplotách. Po procesu kvašení měsíc a déle leží, od toho označení ležák (ve světě označované jako lager z německého slova pro uskladnění). Stupňovitost má typicky od 8° až 17° (vyšší stupňovitost mají bocky).

Jaké je nejsilnější pivo

Nejsilnější pivo na světě je Snake Venom. V překladu Hadí jed se pyšní obsahem 67,5 procenta alkoholu. Vysoké hladiny alkoholu se docílí zmrazením a následným odebráním zmrzlých krystalků vody. Za třetinku zaplatíte kolem 1600 korun, vyrábí ho skotský pivovar Brewmeister.

Co je starší víno nebo pivo

Pivo minimálně od té doby, co se začalo pěstovat obilí, a víno od té doby, co náš předek začal uvědoměle sbírat plody ovoce a následně je nechal zkvašovat.

Jak se odstraňuje alkohol z piva

Alkohol lze z piva odstranit varem, respektive stačí odpar za vyšší teploty, kdy tímto způsobem unikne mnohem víc alkoholu než vody. Body varu lze dále snížit snížením tlaku („vakuová destilace“). Pivo se tím ovšem prodražuje o náklady na energii, na druhé straně získaný alkohol lze dále využívat.

Kde je Birell v akci

Akční slevu na Nealkoholické pivo ochucené Birell nyní najdete v akčních letácích Makro, Penny Market, Albert, Tesco, JIP, BILLA, Kaufland, Lidl, Ratio, CBA anebo TAMDA FOODS. Tento výrobek najdete v kategorii Alkohol a podkategorii Pivo nealkoholické. Vybrat si můžete i z další nabídky značky Birell.

Proč je po pivu průjem

po požití alkoholu dojde k podráždění sliznice vystýlající trávicí trubici. Výsledkem může být onen zmiňovaný průjem. Prevencí je v tomto případě omezit pití a alkohol prokládat čistou vodou.

Co pít místo piva

Přinášíme šmrncovní a překvapivé recepty, co můžete pít v parnu a mít u toho čistou hlavu.Nedělá vám ve vedru alkohol dobře nebo ho prostě nechcete nebo nemůžete pítLetní koktejl.Ledový čaj.Zázvorové pivo.Martini z mučenky bez alkoholu.Virgin mojito mocktail.Diabolo grenadina.Smoothies.

Co znamená svetly ležák

Svrchně kvašená piva

Oproti spodnímu kvašení se tato piva kvasí za vyšší teploty a výsledná piva jsou většinou chuťově výraznější a rozmanitější než ležáky. Svrchně kvašená piva mají také většinou nižší obsah oxidu uhličitého, který se projevuje tím, že má pivo menší říz a nižší schopnost vytvářet bohatou pěnu.

Co je to Pale Ale

Tři písmena IPA představují zkratku pivního stylu India Pale Ale. Jde o světlá (a výjimečně i polotmavá) svrchně kvašená piva s vyšším obsahem alkoholu a dominantní hořkou chutí. Nejde o pouhou domněnku, hořkost piv IPA se obvykle pohybuje mezi 40 až 70 jednotkami stupnice IBU.

Co pít po pivu

Sladký čaj, Coca cola, džusy a podobné nápoje dodají tělu cukr, který je pro tělo po konzumaci alkoholu také důležitý. Možné jsou také multivitaminy, které dodají tělu mimo jiné energii a vitamín C, který také alkohol pálí. Tyto nápoje ale s mírou, protože můžou neblaze působit na trávicí systém.

Co je zdravější pivo nebo víno

Na základě jistého průzkumu společnosti na zdravotní aspekty jídla a pití se ukázalo, že pivo je pravděpodobně zdravější než víno. Obsahuje totiž velké množství vitamínů B a vysoké množství vlákniny, které je dobré pro zažívací trakt.

Jak se dělá nealko

Jak se dělá odalkoholizované víno Nealkoholické rewine víno se vyrábí ze skutečného vína, které se takzvaně dealkoholizuje. Alkoholu se víno zbavuje ve speciálních vakuových komorách. Víno se ve vakuu zahřeje na teplotu cca 37°C, čímž se nepoškodí.

Jak pusobi alkohol na streva

Jaké má pití dopad na naše střeva Po požití alkohol působí na sliznici vystýlající trávicí trubici a často vede k jejímu podráždění. Výsledkem může být nevolnost, zvracení, průjem a krvácení – tedy příznaky, se kterými se pacienti se střevními záněty i tak setkávají a které se snaží mít pod kontrolou.