Kde se montuje Kia?

Kde se montuje Kia?

Z jakého státu je Kia

Kia

Korean International Automobile Motors
Datum založení 21. prosince 1944
Adresa sídla Soul, 067 97, Jižní Korea
Souřadnice sídla 37°29′40,92″ s. š., 126°32′52,8″ v. d.
Charakteristika firmy

Kde se vyrábí auta Kia

Kia Motors Slovakia s.r.o. je výrobní závod korejské automobilové společnosti Kia Motors, který se nachází u Žiliny v obci Teplička nad Váhom. Je to první a zatím jediný závod této společnosti v Evropě.

Co znamená slovo Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".
Archiv

Kde se vyrábí Kia Rio

První exempláře nového Ria se už v Česku nacházejí, do prodeje ale vůz oficiálně vstoupí až na začátku března. Krátce předtím budou zveřejněny i české ceny. Vůz se bude dovážet z Koreje, kde se vyrábí v tamější továrně značky Sohari.

Kdo vyrábí Hyundai

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC) je společnost se sídlem v Nižních Lhotách, která byla založena 7. července 2006 a působí v průmyslové zóně Nošovice na ploše o rozloze 200 hektarů. 100% vlastníkem firmy je jihokorejská společnost Hyundai Motor Company.

Kde se vyrábí Kia Sorento

Kia Sorento se vyrábí v Koreji.

Co znamená Mazda

Jméno automobilky Mazda má opravdu neobvyklý původ. Odkazuje totiž na boha dobra ze starého asijského náboženství zoroastrismus, který se jmenuje Ahura Mazda. Samo slovo Mazda přitom znamená moudrost nebo inteligenci.

Odkud je Saab

SAAB AB (Svenska Aeroplan Aktiebolaget) je výrobce letadel a zbraní sídlící ve Švédsku. 58°16′59,88″ s.

Kde se vyrábí Kia Stonic

Stonic se sice vyrábí v Koreji (95 procent produkce jde ovšem do Evropy), ale řidič uvyklý na evropskou produkci bude na palubě jako doma. Všechno je dokonce přehlednější, logištější a ergonomičtější než u leckterého evropského auta.

Co znamená slovo Hyundai

Firma Hyundai Engineering and Construction Company byla založena v roce 1947. Název „Hyundai“ znamená „moderní doba“.

Kde se vyrábí auta v ČR

Dnes mezi nejvýznamnější výrobce osobních automobilů v Česku patří mladoboleslavská společnost Škoda Auto, vlastněná koncernem Volkswagen, kolínská společnost Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech a nošovický Hyundai. Nákladní automobily se vyrábí v kopřivnické Tatře a v pražské společnosti AVIA.

Co znamená slovo Audi

Audi. 16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Co znamená Subaru

Pojmem Subaru se v Japonsku označuje souhvězdí (ve skutečnosti jen hvězdokupa) Plejády. Proto hvězdy ve znaku. Velká symbolizuje mateřskou společnost Subaru Corporation a menší jejích pět divizí.

Kdo vyrábí Gripeny

SaabSaab JAS-39 Gripen / Výrobce

Výrobce: Saab/BAE Systems (Švédsko/Velká Británie) Historie: vývoj zahájen v roce 1982, první vzlet v 9. prosince 1987, poslední letové testy dokončeny v prosinci 1996, v operačním nasazení švédského letectva od roku 1997.

Proč skončil Saab

Nejspíš proto se automobilová divize oddělila od mateřské společnosti a následně skončila v rukou koncernu General Motors. Americká firma se však ukázala jako nepříliš schopný obchodník, proto značku Saab nakonec potopila.

Co znamená znak Toyota

Logo Toyoty jsou tři elipsy tvořící dohromady písmeno „T“. Dvě vnitřní elipsy symbolizují protnutí srdce značky se srdcem zákazníka. Vnější ovál představuje svět, který Toyotu obklopuje.

Kdo vyrábí Toyoty

Toyota Motors a její značky, například Lexus, Scion a Daihatsu, patří do skupiny Toyota Group, která mimo jiné zahrnuje i dodavatelskou společnost Denso.

Kde se vyrábí vozy Toyota

Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o. (TMMCZ) je výrobní závod v průmyslové zóně Kolín-Ovčáry. Vznikl jako joint venture automobilek Toyota Motor Corporation a Groupe PSA pod názvem „Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech“ (TPCA). Výroba vozidel v továrně byla zahájena v roce 2005.

Co znamená Toyota

Toyota. Největší automobilová značka světa je pojmenována po svém zakladateli, Kičiru Tojodovi. Anglický přepis jeho jména je Kiichiro Toyoda, a tak dodnes mnohé překvapuje, proč se automobilka zkrátka nejmenuje Toyoda.

Co znamená slovo Peugeot

Proto si také pohrály s významem svého přepisu. Peugeot je Biaozhi [piao-č'], to čínsky znamená „krásná (žena)“. Citroën je složité slovo, výraz Xuetielong [süe-tchie-lung] proto lze považovat za maximum možného.

Jak rychle Preleti Stihacka ČR

Výkony: maximální rychlost Mach 2 (2400 kilometrů v hodině), dolet 3000 kilometrů.

Kde parkují Gripeny

Stíhací letouny JAS-39 Gripen slaví 30 let od prvního představení veřejnosti. Česká armáda má 14 těchto strojů pronajatých, nově až do roku 2027. Reportér ČT Vlastimil Weiner se proto vypravil na leteckou základnu do Čáslavi, kde tyto letouny „parkují“.

Co znamená znak Volvo

Vtipů na tohle téma známe všichni spoustu, málokdo ale ví, že tvar kosočtverce získalo logo až v roce 1925 kvůli tvarům chladiče, do té doby bylo vždy kruhové. Od roku 1972 pak z loga zmizel i nápis Renault, který do té doby zdobil znak uprostřed. Automobilka samotná jej od počátku 90. let vykládá jako diamant.

Kdo vlastní značku Saab

Na konci loňského roku společnost National Electric Vehicles Sweden (NEVS), která v roce 2012 převzala aktiva zkrachovalé švédské automobilky Saab, oznámila velké plány do budoucna.

Kdo vyrábí Audi

Je součástí skupiny Volkswagen Group a patří k nejstarším výrobcům automobilů v Německu. Skupina AUDI AG zahrnuje nejen značku Audi, ale od roku 1998 také italského výrobce sportovních vozů Lamborghini a od roku 2022 britského výrobce luxusních automobilů Bentley.