Kde koupit posuvné měřítko?

Kde koupit posuvné měřítko?

Jaké posuvné měřítko vybrat

Nejlepší posuvná měřítka

Pořadí Název Hodnocení
1. Extol Měřítko posuvné 3426 kovové digitální ⭐ 95 %
2. Proteco měřítko posuvné 150 mm digitální 10.06-11-150 ⭐ 83 %
3. FESTA Měřítko posuvné dig. 150mm ⭐ 73 %

Archiv

Jak se čte posuvné měřítko

Běžným posuvným měřítkem můžeme měřit rozměry do 150 mm, jsou však i posuvná měřítka s větším rozsahem. K měření vnějších rozměrů – což je nejčastější – slouží 2 větší, spodní čelisti. Ty rozevřeme a po vložení měřené součásti zase k sobě posuneme až na doraz. Na stupnici pak můžeme přečíst měřený rozměr.

Jak se měří se Suplerou

Při měření se měřený předmět sevře mezi čelisti (u vnitřních rozměrů se čelisti roztáhnou na dotyk) a na nulové rysce (indexu) se odečte základní rozměr – nejbližší nižší hodnota v milimetrech.

Co to je posuvné měřítko

Posuvná měřítka, lidově "šupléry", nebo také posuvky, slouží k ručnímu měření vnitřních a vnějších rozměrů, zvláště pak průměrů a k měření hloubky např. v zámečnictví a strojírenství. Posuvné měřidlo je tradičním měřidlem používaným ve strojírenství.
ArchivPodobné

Jak používat Šupleru

Předmět, jehož rozměr chceme zjistit, vkládáme mezi velké čelisti. Menší čelisti, ty horní, slouží k měření rozměrů nějakého otvoru, například vnitřního průměru trubky. Při měření se vsunou do daného otvoru. A ta jehla na konci slouží k měření hloubky.

Co je to nonius

Nonius (někdy se používá i název vernier, oba názvy jsou jmény objevitelů) je pomocná stupnice používaná pro přesnější čtení desetin a menších zlomků nejmenších dílků stupnice.

Jak používat posuvné měřítko

Co můžete se šuplerou měřit

K měření tloušťky předmětů se používají dvě čelisti na šupleře, k měření vnitřních průměrů děr pak dvě menší čelisti, které se při pohybu posuvného měřítka rozevírají. A hloubka se měří pomocí vyjíždějící části šuplery v její spodní části.

Kdo vymyslel Šupleru

Název "vernier" [verňjé] podle francouzského matematika Pierra Verniera, který toto uspořádání roku 1631 vynalezl. Název "nonius" je podle portugalského vynálezce P. Nunese, který roku 1542 vynalezl podobné zařízení pro měření úhlů.

Co je to Šuplera

Šuplera je zažitý název pro posuvné měřítko. Šuplera je základním nářadím zámečníků, soustružníků nebo jiných strojařů. Šuplera je velmi přesné měřidlo a proto se používá všude tam, kde se měří na setiny.

Co je to Suplera

Posuvné měřítko neboli šupléra, slouží k měření rozměrů nějakého tělesa s přesností až na setiny milimetru. Záleží na typu měřítka. Šupléra uvedená na obrázcích měří s přesností 0,02 mm. Předmět, jehož rozměr chceme zjistit, vkládáme mezi velké čelisti.

Kdo vymyslel posuvné měřítko

Wikipedie tedy říká: Klasická analogová posuvná měřítka využívají vernier (nonius). Název "vernier" [verňjé] podle francouzského matematika Pierra Verniera, který toto uspořádání roku 1631 vynalezl.