Kde jsou na Rhodosu vlny?

Kde jsou na Rhodosu vlny?

Kde bydlet na Rhodosu

Rhodos Town je jediným opravdovým městem na ostrově s kompletním zázemím, Je relativně kompaktní, takže se můžete ubytovat téměř kdekoli. Milovníci památek ocení možnost ubytovat se přímo v historickém jádru města, ubytování za hradbami však nabízí stejný komfort za výrazně nižší ceny.

Jaké jsou pláže na Rhodosu

Nejkrásnější pláže na RhodosuAfandou, Rhodos.Záliv Anthonyho Quinna, Rhodos.Faliraki, Rhodos.Pláž Haraki, Rhodos.Ixia, Rhodos.Kalathos, Rhodos.Pláž Ladiko, Rhodos.Pláž Lardos, Rhodos.
Archiv

Co je k videni na Rhodosu

Město Rhodos

Najdete tu obchodní centra, historické stavby i spoustu skvostných a klidných zákoutí, kde můžete být téměř sami. Turistickým lákadlům vévodí malý park s budovou akvária a blízkou – 800 metrů dlouhou – pláží, dále malebný přístav Mandraki, evangelický kostel, větrné mlýny či Národní divadlo.
Archiv

Kde šnorchlovat na Rhodosu

Nejlepší místa ke šnorchlováníPláž Anthony Quinn. Pláž Anthony Quinn se řadí mezi nejkrásnější na celém Rhodosu.Pláž Ladiko. Šnorchlování se skvělou viditelností si užijete i na nedaleké pláži Ladiko.Pláž Traganou. Rájem všech šnorchlařů je i pláž Traganou, která se nachází 18 kilometrů od hlavního města.

Jaké je na Rhodosu moře

Na jižním cípu Rhodosu se setkávají dvě moře – vpravo Středozemní, vlevo Egejské. Doba letních dovolených je už nenávratně pryč a někde moře začíná pomalu chladnout.

Kde parkovat ve městě Rhodos

Ve městě Rhodos se dá zaparkovat na několika parkovištích, která jsou zdarma. Placená parkoviště jsou označena modrou linií a platí se zde v automatech. Většinou jsou vymezena časová pásma, kdy se zde musí platit. V neděli a o svátcích je parkování zdarma.

Kam na Rhodosu autem

Rhodos – další tipy na výlety a doporučené cílePláž Prasonisi – maják Prasonisi.Hrad Monolithos – pláž Fourni.Hrad Kastelos – muzem v Kritikos – pláž Paleochora.Historický objek Lindos – pláž Agia Agata.Údolí motýlů – pláž Antony Quinn.Vesnička Mesangaros – Lachaniati – pláž Agios Georgios.a podobně

Kam na Rhodosu s dětmi

A aby to nebyla jen válecí dovolená, uskutečnili jsme i spoustu výletů, z nich rozhodně doporučuji následující:Výlet do přístavu v Kolymbii.Městečko Lindos.Hlavní město Rhodos.Pláž Tsambika.Klášter Moni Tsambika.Prasonisi.Hrad Monolithos.Pláž Anthony Quinn.

Jak cestovat po Rhodosu

Veřejná hromadná doprava je zastoupena výhradně autobusy. Vlaky ani jiný druh dopravy na Rhodu nenajdete. Autobusová doprava na Rhodosu je zajišťována dvěma společnostmi: KTEL a Roda. Jízdenky si vzájemně neuznávají, ale to je jedno, protože žádná integrovaná, vícedenní nebo časová jízdenka na ostrově neexistuje.

Jak se jmenuje jedna z nejhezčích pláži ostrova Rhodos

Moře a pláže na Rhodosu

Za návštěvu stojí i známá pláž Afandou. Do Faliraki vyrazte za zábavou a atrakcemi a nevynechte koupání na místních písečných plážích, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Na pláži Tsambika se vám nohy budou bořit do krásně jemného a sluncem prohřátého písku.

Kam s dětmi na Rhodosu

A aby to nebyla jen válecí dovolená, uskutečnili jsme i spoustu výletů, z nich rozhodně doporučuji následující:Výlet do přístavu v Kolymbii.Městečko Lindos.Hlavní město Rhodos.Pláž Tsambika.Klášter Moni Tsambika.Prasonisi.Hrad Monolithos.Pláž Anthony Quinn.

Kde je nejtepleji na Rhodosu

Teplota moře

Teplota vody v moři v průběhu roku kolísá, v zimních měsících se pohybuje mezi 15–20 °C, v létě pak kolem 24–28 °C. Na vyloženě teplé moře narazíte především v mělkých zátokách východní části ostrova.

Kdy letět na Rhodos

Rhodos, ostrov slunce, je velmi žádanou turistickou destinací právě pro své příjemné podnebí téměř po celý rok. Středomořské klima s horkým, suchým létem a velice krátkou a mírnou zimou Vám umožní vybrat si dovolenou i na podzim nebo v předjaří. Hlavní sezona je od května do října. Jaro je na ostrově velice příjemné.

Kde zaparkovat na Rhodosu

skvělé parkování a hlavně místo je za námořním přístavem (turistický přístav )směrem na Faliraki podél hradeb (je to u městské brány Akandia hned vedle přístavu Akandia – koví zde velké záoceánské lodě). Další bezproblémové místo je u brány D' Amboise (je to kolem dětského hřiště).

Kam s detmi all inclusive

Nejoblíbenější dovolená u moře s dětmi s all inclusivePrima Life Makadi v EgyptěHotel Žeravi Beach v Bulharsku.Pegasos Royal Resort v Turecku.Club Asteria Belek v Turecku.Aqua Paradise Resort v Bulharsku.Kipriotis Village na Kosu.Eri Beach and Village na KrétěHotel Ellia na Rhodosu.

Jak je draho na Rhodosu

Průměrné ceny v Rhodos jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Rhodos, musíte za ni platit 1.29 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Rhodos se pohybuje od: 419 CZK (18 EUR) v hostelu po 1,500 CZK (63 EUR) v 3 hvězdičkovém hotelu. Cena za noc v luxusním hotelu v Rhodos je asi 6,200 CZK (260 EUR).

Kde je v Řecku nejhezčí moře

O Lefkadě se říká, že je perlou v Jónském moři a že má právě ty nejkrásnější pláže z celého Řecka. Název Lefkada pochází již z doby antického Řecka a byl odvozen od zářivě bílých útesů na nejjižnějším cípu ostrova.

Kde je nejkrásnější moře

Karibik, Antigua a Barbuda, Aruba, Brazílie, Cookovy ostrovy, Ekvádor, Fiji, Francouzská Polynésie, Galapágy, Grenada, Havajské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Maledivy, Malta, Mauricius, Seychely, Tahiti, Tanzánie, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos, Zanzibar.

Jak dlouho trvá cesta na Rhodos

Jak dlouho trvá let z Praha do Rhodos 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Rhodos.

Kde je v říjnu nejteplejší moře

Kde si prodloužit léto za pár korun

Z evropských destinací se v říjnu jezdí hodně do Řecka, hlavně na Rhodos a Krétu, kde bývá nejtepleji.

Proč na Rhodos

Ostrov Rhodos má unikátní strategickou polohu a ze zdejších přístavů se mohou turisté pohodlně vydat na další malebné ostrovy. Nabízí se zejména ostrov Symi či výlet na pravoslavný kláštěr Panormitis. Rhodos může rovněž posloužit jako výchozí bod pro cestu na turecký ostrov Marmaris.

Kam na dovolenou k moři 2023

Oblíbené destinace 2023

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.

Jak se mluví na Rhodosu

Rhodos
Hustota zalidnění 82,49 obyv./km²
Největší sídlo Rhodos
Používané jazyky Řečtina, Turečtina
multimediální obsah na Commons

Čím se platí na Rhodosu

V Řecku se platí evropským platidlem eurem (EUR), které má 100 centů. Současný kurz eura ke koruně je přibližně 1 EUR = 26,- Kč. V letoviscích najdete směnárny prakticky na každém rohu. Peníze můžete vyměnit i v hotelu nebo v bance (bez poplatku).

Kde jsou písečné pláže

Kouzlo v zrnku písku: 10 nejkrásnějších pláží EvropyAtrani, Itálie. Pláž v Atrani v italské Kampánii Shutterstock.Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko. Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko Shutterstock.Navagio, Zakynthos, Řecko. Navagio, Zakynthos, Řecko Shutterstock.Praia da Marinha, Algarve, Portugalsko.Ölüdeniz, Turecko.Vík, Island.