Kam na Moravě na kola?

Kam na Moravě na kola?

Kam na jižní Moravě na kole

Kam na kole: 5 nejhezčích cyklostezek jižní MoravyNové Mlýny: odpočinková zastávka na cyklostezkách jižní Moravy.Číslo jedna mezi nejhezčími cyklotrasami jižní Moravy: Lichtenštejnské stezky.Kam na kole, když nechcete potkávat davy turistů: Kyjov.Objevte krásy Pavlovských vrchů
Archiv

Kam na kole ve Znojmě

Poznejte Znojmo a jeho okolí na kole i pěškyCYKLOVÝLETY.Do krajiny mezi Jevišovkou a vodní nádrží Dalešice.Do krajiny v okolí Jaroměřic nad Rokytnou.PROHÍDKY VE ZNOJMĚTajemné znojemské podzemí – největší systém podzemních chodeb a sklepů v ČR.Loucký klášter ve ZnojměRotunda sv.DALŠÍ VÝLETY.

Kam na kole Severní Morava

Nejlepší cyklostezky v Moravskoslezském kraji. Nasedněte a užijte si neopakovatelné výhledy i příroduCyklostezkou z Horní Bečvy do Rožnova pod Radhoštěm.Podél Odry ze Starého Bohumína až do Ostravy.Nová cyklostezka propojující Vražné a Hůrku.Cyklostezka Lubina – Lomná ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Kam na kole na Pálavě

Pálava na kole: tipy na cyklovýletyMikulov – Klentnice – Pavlov – Horní Věstonice – Bavory – Mikulov.Mikulov – Úvaly – Valtice – Lednice – Mikulov.Dolní Dunajovice – Bavory – Klentnice – Pavlov – Dolní Věstonice – Horní Věstonice – Perná – Dolní Dunajovice.

Kam na brusle Jižní Morava

In-line trasyBrno. okolo Svratky (ul. Vídeňská -Modřice) okolo Svitavy (Obřany – Bílovice n. Svitavou) Mariánské údolí (konečná linky 45)Okolí Brna. Brněnská přehrada – Rakovec -Masarykův okruh.Trasy na jižní Moravě kolem farmy Rúdník (Hodonínsko) u rybníka Olšovce (Blanensko) Lednicko (Lednice – Nejdek)

Kam na kole s dětmi Jižní Morava

Výlety / S dětmiTip 1: Cyklostezka podél Baťova kanálu.Tip 2: Okolí Uherského Hradiště aneb vlídná Uherskohradišťská vinařská cyklostezka.Tip 3: Toulky v okolí Lednicko-valtického areálu.Tip 4: Toulky Poodřím – Moravská brána.Tip 5.: To nejrovinatější ze Slezské magistrály.

Kam na kole z Valtic

U železničního mostu přes Dyji se cyklotrasy Břeclavská a 4 spojují. Po 1 km jízdy po levém břehu řeky se od vodního toku odpojíme a zamíříme do obory Soutok. Zde začíná opravdový ráj cyklistů – asfaltové cyklostezky křižující se lužními lesy mezi Dyjí a Moravou.

Kam na kole Moravskoslezský kraj

Stezka Českem – severní část 1000 kilometrů dlouhé trasy celou republikou.Cyklistický ráj na Hlučínsku.Cyklostezka kolem břehů přehrady OlešnáCyklostezka Opava – Otice – Hradec nad MoravicíCyklostezka Koleje u Nového Jičína.Rozhledna Panorama – rozhled z hory Kabátice na Frýdek-Místek.Beskydy Radegast Cyklotrack.

Kam na kole Svitavy

Na trase navštívíte tato turisticky atraktivní místa: Svitavy (historické centrum, expozice Historie praní a prací techniky a Hledání hvězdy Davidovy v místním muzeu), údolí řeky Svitavy, rozhledna a naučná stezka Údolím řeky Svitavy u Březové nad Svitavou. Zajímavé vyhlídky do okolí nabídne věž kostela Navštívení P.

Kam na kole Mikulov

Cyklotrasy

trasa a region délka trasy
Mikulov – Sedlec – Hlohovec – Lednice – Sedlec – Mušlov – Mikulov Mikulov a okolí 35,6 km
Moravské vinné stezky – Mikulov, Klentnice, Pavlov, Dolní Věstonice, Brod nad Dyjí, Novosedly, Nový Přerov, Březí, Mikulov Mikulov a okolí 46,1 km
Naučná stezka umění Mikulov a okolí 13,2 km

Kde jezdit na bruslích

20 tipů, kam vyrazit na in-line bruslíchCyklostezka Planá – Boršov kolem Vltavy.Hipodrom Most – nejlepší in-line okruh na Mostecku.Letiště Ralsko u Mimoně – ráj inlinistůCyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu.Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou.

Kam na in-line na Vysočině

Posázavská cyklostezka Přibyslav – Sázava po staré železniční trati.Rekreační areál Pilák u Žďáru nad Sázavou.Cyklostezka Pelhřimov – Žirov.Cyklostezka a inline stezka Lipky.Sportovně relaxační centrum Český mlýn v JihlavěCyklostezka Štoky – Antonínův Důl.Streetpark ve Žďáru nad Sázavou.

Kam na kole v lednici

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších tras v Lednicko-valtickém areálu je cyklostezka č. 5045, která vede z Lednice do Valtic. Je to tzv. „Knížecí Lichtenštejnská stezka" vinoucí mezi rybníky okolo památek.

Kam na piknik Moravskoslezský kraj

Dolní oblast Vítkovic. Důl / Štola / Šachta. Ostrava.Hobby park Bohumín. Sportoviště Moravskoslezský kraj.Hrad Sovinec. Hrad / Zámek.Hradec nad Moravicí Hrad / Zámek.Jurkovičova rozhledna. Rozhledna.Karlova Studánka. Turistická destinace.Lysá hora. Hora / PohoříPašerácká stezka, Zbojnický chodník… Pěší výlet.

Kam na kole v okoli Ostravy

Přehled cyklistických tras

Trasa Popis trasy
Trasa F Centrum – Slezská Ostrava – sídliště Muglinov – Heřmanice; Nová Ves – Hulváky – Mar. Hory
Trasa G Třebovice – Hošťálkovice – Mariánské Hory – Přívoz – Petřkovice – Koblov – Antošovice
Trasa H Hrabová – Nová Bělá – Stará Bělá – Krmelín
Trasa CH Martinov – Poruba – Plesná

Kam na kole v okolí Brna

Na kole po okolí BrnaPálava.Mikulov.Skalní mlýn.Punkevní jeskyněPředklášteří, Porta coeli.Lávka přes řeku Moravu.Hrad VeveříLednice.

Kam na kole Jihomoravský kraj

Brněnská přehrada – Prýgl.Vinice Šobes – jedna z nejstarších a nejlepších evropských vinic.Moravské vinařské stezky – na kole krajem památek a vína.Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech.Cyklostezka Mutěnka u Kyjova.Moravská cyklostezka – na kole z Jeseníků do Mikulova.

Kam na brusle na Moravě

In-line trasyBrno. okolo Svratky (ul. Vídeňská -Modřice) okolo Svitavy (Obřany – Bílovice n. Svitavou) Mariánské údolí (konečná linky 45)Okolí Brna. Brněnská přehrada – Rakovec -Masarykův okruh.Trasy na jižní Moravě kolem farmy Rúdník (Hodonínsko) u rybníka Olšovce (Blanensko) Lednicko (Lednice – Nejdek)

Kam na brusle Litomerice

Inline stezka vedoucí po Labské cyklotrase. Povrch je různý a jako výlet na bruslích je naprosto v pohodě. V mapě jsou vyznačena místa s novým asfaltem (začíná u MVE Litoměřice).

Kam na brusle Vyskov

Stezky | Vyškov | Vyškov – Topolany

Přes 2km dlouhá cyklostezka z roku 2006 spojující Vyškov a obec Topolany je značená jako cyklotrasa č. 5029. Má hladký povrch, ovšem často bývá znečištěný zemědělskými stroji. Ve Vyškově stezka začíná Joklovou ulicí a končí na okraji obce Topolany poblíž dálničního mostu.

Kam s dětmi v lednici

Další tipy kam s dětmi v okolíZámek Lednice – prohlídka zámku, palmového skleníku a procházka zámeckým parkem.Okruh Lednicko-valtickým areálem.Get Out Fun – Strašidýlko lednickéLednice – zábavná lušticí hledačka.Hra HLEDÁNÍ POKLADU – Lednice na jižní Moravě

Kam vyrazit MŠ kraj

Kam na výlet v Moravskoslezském krajiŽerotínský zámek v Novém Jičíně Hrady a zámky.Hornické muzeum Landek park. Muzea a historie.Slezskoostravský hrad. Hrady a zámky.Skalka family park Ostrava. Jiné atrakce.Rozhledna Landek. Rozhledny.Vyhlídka Žimrovická skála. Rozhledny.Těrlická přehrada. KoupáníJavorový – vrch. Turistika.

Kam na výlet na kole Moravskoslezský kraj

Cyklostezka kolem břehů přehrady OlešnáCyklistický ráj na Hlučínsku.Stezka Českem – severní část 1000 kilometrů dlouhé trasy celou republikou.Jeden den ve Frýdku-Místku nestačíRozhledna Panorama – rozhled z hory Kabátice na Frýdek-Místek.Cyklostezka Opava – Otice – Hradec nad Moravicí

Kam dnes na výlet Moravskoslezský kraj

Dolní oblast Vítkovic. Důl / Štola / Šachta. Ostrava.Hobby park Bohumín. Sportoviště Moravskoslezský kraj.Hrad Sovinec. Hrad / Zámek.Hradec nad Moravicí Hrad / Zámek.Jurkovičova rozhledna. Rozhledna.Karlova Studánka. Turistická destinace.Lysá hora. Hora / PohoříPašerácká stezka, Zbojnický chodník… Pěší výlet.

Kam na výlet v dešti Moravskoslezský kraj

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Moravskoslezský krajOstravské muzeum.Zámek Štáblovice.Muzeum Beskyd Frýdek-Místek na zámku Frýdek – bývalé vězení zbojníka Ondráše.Zámek Hradec nad Moravicí – zámek, který hrál po 700 let prim v dějinách českých zemíSlezské zemské muzeum – historická výstavní budova.