Kam na dovolenou na Kypr?

Kam na dovolenou na Kypr?

Kam se podívat na Kypru

Jižní řecká část ostrova Kypr, může turistům nabídnout i další oblíbená a známá letoviska jako například Protaras, Coral Bay, Ayia Napa a mnohé další. Kromě krásných pláží nabízejících perfektní prostředí pro správný dovolenkový relax tu naleznete také místa na šnorchlování a vodní sporty.
Archiv

Kdy je nejlepší jet na Kypr

Jestliže jedete na ostrov za první variantou můžete jet celoročně, ale v rozmezí od června do srpna je zde velké teplo, což není pro chození po památkách nejideálnější doba. Kypr je rájem sluníčka, nikdy ho tady není málo. Od dubna do října svítí v průměru 11 hodin denně.

Co je lepší severní nebo jižní Kypr

Podle některých návštěvníků je severní část Kypru hezčí, než řecká jižní. I když se tam moc zájezdů nepořádá, určitě si nenechte ujít příležitost a vydejte se tam v rámci výletu. Kypr je malý, není to tam daleko a určitě se Vám tam bude líbit.
Archiv

Která část Kypru je Turecka

Severní Kypr (turecky: Kuzey Kıbrıs), plným názvem Severokyperská turecká republika (SKTR, turecky: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, KKTC), je de facto stát, který se nachází v severovýchodní části ostrova Kypr.

Jak cestovat na Kypru

S cestováním po ostrově je to velmi jednoduché, protože je možné jedině autem nebo autobusem. Železnice byla na Kypru budována v 60. letech a měla vést z města Ammochostos (Famagusta) do Lefkosie (Nikósie), ale kvůli okupaci byla stavba dráhy zastavena a ani se neuvažuje o její obnově.

Jaké jsou pláže na Kypru

12 nejkrásnějších pláží na KypruAyia Napa. Letovisko, Písčitá plážNissi Beach. Písčitá plážKonnos Beach. Písčitá plážProtaras. Letovisko, Písčitá plážKourion. Archeologické naleziště, Oblázková plážPetra tou Romiou. Oblázková pláž, Pobřeží, Útes.Limassol. Město, Oblázková plážAkamas.

Kdy končí sezóna na Kypru

Jak bylo naznačeno výše, Kypr má dlouhou letní sezonu. Za typickou plážovou dovolenou můžete na Kypr vyrazit kdykoliv od konce května do konce října, kdy se můžete těšit na velmi teplé moře i vysoké teploty vzduchu. Pozor na období letních prázdnin, tj. července a srpna.

Jak často prší na Kypru

Ale na Kypru je zima typická pro většinu ostrovů ve Středozemním moři – je mezi 5 až 15 stupňů a prší. Od prosince do února je na Kypru okolo 10 -12 deštivých dní měsíčně. A to se počítá jen silnější déšť.

Kdy se líhnou želvy na Kypru

Dalším tipem může být pláž Lara, kde se líhnou mořské želvy Karety obecné a Karety zelené. (červen až září).

Která část Kypru je v EU

Dne 1. května 2004 vstoupil do EU de iure celý Kypr (resp. Kyperská republika jako jediný mezinárodně uznávaný právní subjekt), de facto však pouze jižní část ostrova s tím, že na severní části je pozastavena platnost acquis communautaire do doby, než se ostrov sjednotí.

Co se nesmí vyvážet z Kypru

Bez povolení příslušného úřadu je zakázáno z Kypru vyvážet starožitné předměty, do země lze dovézt libovolné množství kyperských liber. Na seznamu zakázaných věcí se nachází drogy, zbraně, pornografie a zvířata.

Kde se nachází Kypr

Kypr je ostrov ve východní části Středozemního moře. Je to třetí největší ostrov ve Středozemním moři po Sicílii a Sardinii. Nachází se 113 km jižně od Turecka a přibližně 120 kilometrů západně od syrského pobřeží. Geograficky náleží k Asii, kulturně však k Evropě.

Kde bydlet na Kypru

Kde se ubytovat na Kypru.Nejoblíbenější místa na Kypru.Ayia Napa.Paphos.Larnaca.Lemesos.Protaras.Polis Chrysochous (Latsi)

Kam s dětmi na Kypr

Najdete tu síť vykopávek.Zoo. Letos jsme už navštívili spoustu Zoo v Evropě i po světě, a proto se vydáváme i do zoologické zahrady na Kypru v Paphosu.Kaňon Pano Adrores.Ayia Napa.Jeskyně Sea Caves.Výběžek Cape Greco.Oslí farma.Limassol.Salami vykopávky.

Která část Kypru je nejhezčí

Na Kypr se jezdí hlavně za krásnými plážemi a koupáním, které je zde možné už od května a trvá prakticky až do listopadu. Ty nejhezčí najdete na jihovýchodním cípu Kypru, v okolí měst Ayia Napa a Protaras. Tato oblast se pyšní průzračně čistými písečnými plážemi a členitým pobřežím s útesy a jeskyněmi.

Kam na Kypr diskuze

Nejlépe v okolí měst jako Paphos, Larnaca nebo Lemesos. Moc děkujeme za rady tipy a odpovědi :-). Larnaka znamena volbu oblasti Agia Napa (Ayia Napa ),. pokud nechcete koupani vymenit spis za prochazky na promenade Larnaky, coz bych nedoporucoval .

Kdy se dá koupat na Kypru

Koupání a letní aktivity

Za typickou plážovou dovolenou můžete na Kypr vyrazit kdykoliv od konce května do konce října, kdy se můžete těšit na velmi teplé moře i vysoké teploty vzduchu.

Kdy je sezóna na Kypru

Larnaka je jedno z nejníže položených míst ostrova, a to jí zajišťuje nádherné počasí po celý rok. Přesto se za hlavní turistickou sezonu na Kypru považuje jaro (duben, květen) a podzim (říjen, listopad). Nejlepší dobou pro strávení všestranné dovolené jak ke koupání, tak i k poznávání ostrova je měsíc říjen.

Co se jí na Kypru

Převážná část kyperské kuchyně je téměř totožná s řeckou kuchyní. Takže zde najdete speciality jako souvlaki, tzatziki, gyros, kleftiko, řecký salát, musaka, pastitsio, stifado, kalamáry, chobotnice, mušle, ryby a jiné mořské živočichy.

Kdy se lihnou karety v Turecku

Karetám nyní nastává doba rozmnožování, proto se drží v teplejší vodě u břehů, kde budou k vidění až do září. Podle listu Daily Sabah je na světě asi 20 míst, kde karety kladou vejce, z nichž se líhnou malé želvy. Ty pak v zástupech míří do moře.

Na jaké straně se řídí na Kypru

Cestování po Kypru autem

Důležitá informace je, že se na Kypru jezdí vlevo! Pokud s tím nemáte zkušenosti, doporučuji dávat si velmi dobrý pozor (především pak na kruhových objezdech). K řízení auta budete potřebovat platné doklady a řidičský průkaz, nejlépe mezinárodní.

Co se nesmí vozit do Turecka

Zakázán je dovoz drog a jiných omamných látek, obchodování s nimi a jejich spotřeba. Za nedovolenou výrobu, vývoz a dovoz omamných nebo psychotropních látek (již za 1 gram) hrozí trest odnětí svobody ve výši 10 až 20 let a vysoké peněžité tresty.

Co potřebuji na Kypr

Čeští občané se zde prokazují platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Podle zákonů Kyperské republiky je považovaný za legální vstup na ostrov pouze příjezd přes tyto hraniční přechody, a turisté, kteří vstoupí na Kypr přes jeden z nich, můžou cestovat na severní okupovanou část ostrova (do tzv.

Které zemi patří Kypr

Kypr je prezidentskou republikou. Jeho prezident je hlavou státu i vlády. Kypr vstoupil do EU jako de facto rozdělený na dvě části. Územím EU je však celý ostrov.

Co je typické pro Kypr

Typické kyperské speciality jsou souvlaki, tzatziki, kleftiko, musaka, meze, kalamáry, halloumi sýr, ryby a různé mořské plody jako chobotnice či krabi. Nejčastěji se pije káva a víno. Halloumi sýr – Je ojedinělý typ sýru, který se vyrábí pouze na Kypru.