Kam do Egypta k moři?

Kam do Egypta k moři?

Kde je v Egyptě nejlepší moře

Pokud si chcete užít písčitých pláží i po vstupu do Rudého moře, pro dovolenou v Egyptě zvolte spíše Hurghadu. Naopak ti, kdož milují potápění a šnorchlování, nevadí jim vstup do moře přes korálové podloží či molo a preferují klidnější tempo, pro ty je jak stvořená oblast Marsa Alam.
Archiv

Kam v prosinci do Egypta

Moře v Egyptě v prosinci má 23°C až 25°C.

V Hurghadě, v Safaze nebo v Sharm el-Sheikhu činí prosincová maxima 24°C. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě na Vánoce, počítejte s tím, že voda bude o něco chladnější: Marsa Alam: 24°C. Hurghada, Safaga, Sharm el-Sheikh: 23°C.

Kdy je nejlepší jet do Egypta

Optimální doba k návštěvě Egypta za účelem cestování a poznávání je mezi říjnem a dubnem, kdy průměrné denní teploty dosahují v Káhiře 24 °C, v Hurghadě 26 °C a voda Rudého moře má okolo 23 °C. Zejména v Horním Egyptě se v červenci až říjnu denní teploty šplhají ke 40 °C, v noci bývá okolo 22 °C.

Kde je nejlepší šnorchlování v Egyptě

V okolí Marsa Alam naleznete několik velmi dobrých míst pro šnorchlování. Těmi nejvyhledávanějšími jsou bezesporu zátoka Abu Dabab s působivými korály a mořskými živočichy, pláž Kahramana a delfíní dům Sha'ab Samadai.

Kdy jet do Marsa Alam

Do Marsa Alam se cestuje po celý rok.

Záleží jen na vás, jak moc vysoké teploty jste ochotni snášet a kdy můžete během roku cestovat. Za odpočinkem a výlety se do Marsa Alam vydejte v zimě. Ideálně od listopadu do března. S rodinnou jsou vhodné jarní a podzimní měsíce.

Jaké je v Egyptě moře

Egypt je stát ležící na pomezí severní Afriky a jihozápadní Asie. Na západě sousedí s Libyí, na jihu se Súdánem a na východě s Izraelem a Pásmem Gazy. Východní hranice je rovněž zčásti tvořena Rudým mořem, severní pak tvoří pobřeží Středozemního moře.

Kam na dovolenou k moři v prosinci

Kam jet na dovolenou v prosinci | CK RedokTanzánie.Srí Lanka.Maledivy.SAE – Spojené Arabské Emiráty.Zanzibar.Egypt.Keňa.Kuba.

Kam na dovolenou k moři v říjnu

Přinášíme 10 tipů kam vyrazit za teplem, během sychravého podzimu a pošmourné zimy.Kapverdy. Chcete zažít exotiku za skvělou cenuEgypt. Egypt je letitou destinací ideální pro návštěvu celoročně.Zanzibar.Turecko.Maroko.Madeira.Spojené arabské emiráty.Kanárské ostrovy.

Kam na dovolenou k moři 2023

Oblíbené destinace 2023

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.

Jak je v Egyptě v říjnu

Říjen bude připomínat naše pozdní léto. Denní teploty se pohybují okolo 30 °C, sluníčko neustále na obloze a teplota vody i moře bude mít okolo 26 °C.

Kam jet na šnorchlování

Nejlepší a nejdostupnější destinace na šnorchlování je pro Evropany Egypt. Další oblíbené lokality jsou: Maledivy, Kuba, Austrálie, Indonésie a Havaj. Jedny z nejbohatších korálových útesů najdete na Maledivách.

Kde se nejlépe Šnorchluje

Kde se potápět a šnorchlovatEgypt, Rudé moře. Pravděpodobně nejbližší destinací pro opravdu skvělý zážitek z potápění je Egypt.Maledivy. Maledivy jsou právem považovány za opravdový ráj na zemi.Bali a vrak lodi Liberty.Zanzibar, Atol Mnemba.Austrálie, Velký bariérový útes.Havaj, havajský ostrov Maui.Galapágy.

Kde je v Egyptě nejteplejší moře

Teplota moře Marsa Alam

Ačkoliv, jak jsem již naznačil, rozdíly mezi jednotlivými destinacemi jsou nepatrné, faktem je, že moře je nejteplejší v Marsa Alam. To je samozřejmě dáno jednak jeho jižní polohou a částečně z toho vyplývajícím teplejším počasím, které v Marsa Alam panuje.

Kde je tepleji Marsa Alam nebo Hurghada

Vzhledem k tomu, že Marsa Alam se nachází jižněji, je zde počasí malinko příznivější a nedochází k velkým výkyvům teplot. Oproti Hurghadě je v Marsa Alam také méně větrno. Teplota moře dosahuje v průměru příjemných 20 °C.

Kde u moře je v prosinci teplo

TOP města (8), kde se koupat v prosinci:#1 Cancun. Teplota moře: 26.6°C.#2 Bangkok. Teplota moře: 27.9°C.#3 Punta Cana. Teplota moře: 27.8°C.#4 Cozumel. Teplota moře: 26.6°C.#5 Bombaj. Teplota moře: 26.9°C.#6 Playa del Carmen. Teplota moře: 26.4°C.#7 Riviera Maya. Teplota moře: 26.4°C.#8 Tulum. Teplota moře: 26.4°C.

Kde je teplo v rijnu u moře

Teplé moře v říjnu – Spojené arabské emiráty

A to platí nejen o říjnu – teploty jsou zde vysoké po celý rok. V letních měsících to může být až 50 stupňů, ale i na podzim je tu pěkné horko – kolem 35 stupňů. Stejně tak teplota v moři zažívá vrchol v létě, v říjnu pak padá na zhruba 30 stupňů.

Kam na nejhezčí dovolenou

10 destinací pro perfektní tropickou dovolenouBora Bora.Riviera Maya, Mexiko.Maledivy.Cookovy ostrovy.Fidži.Bahamy.Dominikánská republika.Bali.

Kam v prosinci k moři levně

Kam v zimě k moři

Destinace Prosinec / Teplota moře Nejlevnější ubytování**
Srí Lanka 28°C (ideální koupání) 370 Kč
Jih Španělska 16°C (chladné koupání) 4.432 Kč (Málaga)
Egypt 23°C (příjemné koupání v některých oblastech) 791 Kč
Thajsko 28°C (ideální koupání) 582 Kč

Kdy je v Egyptě nejtepleji

Absolutně nejteplejší období z celého roku v Egyptě panuje od července do poloviny října. Teploty jsou extrémní a není výjimkou, že překonají i 40 °C ve stínu.

Kdy se koupat v Egyptě

Nejlepší měsíce ke koupání v Alexandrii jsou červen, červenec, srpen, září, říjen et listopad.

Jak šnorchlovat pod vodou

Se šnorchlem i pod hladinuUklidněte se.Zhluboka a pomalu se 4× nadechněte a vydechněte.Znovu se ujistěte, že jste klidní.Ještě jednou se pomalu zhluboka nadechněte do hrudníku a zadržte dech.Ponořte se.Nejspíš ucítíte tlak.Pod vodou pomalu vydechujte.

Kam do Egypta hotel

V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu.

Kdy fouká v Marsa Alam

Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: únor, Březen, Květen, červen a Listopad. Návštěvnost v Marsa Alam je vysoká v: Leden, Duben a červenec. Turistický příliv dosahuje v Marsa Alam svého vrcholu v: Srpen, Září, říjen a Prosinec.

Kam nejblíže k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Kam v říjnu na dovolenou k moři

Přinášíme 10 tipů kam vyrazit za teplem, během sychravého podzimu a pošmourné zimy.Kapverdy. Chcete zažít exotiku za skvělou cenuEgypt. Egypt je letitou destinací ideální pro návštěvu celoročně.Zanzibar.Turecko.Maroko.Madeira.Spojené arabské emiráty.Kanárské ostrovy.